11 procedur kreatywności, które sprawią, że Twój dzień będzie bardziej satysfakcjonujący

Jak wygląda Twoja wymarzona kariera twórcza?

Zastanów się chwilę.

Ile kroków jest pomiędzy tym, gdzie się aktualnie znajdujesz, a tym, gdzie chcesz być? Kilka? Za dużo, żeby policzyć?

Niezależnie od odpowiedzi na to pytanie, każdego dnia masz siłę, aby kontrolować, jak kreatywne jest twoje życie, pracując na drodze do swoich celów zawodowych.

Spójrzmy na 11 procedur kreatywności, które natychmiast ożywiają Twój dzień.

1. Zaplanuj swoje dni robocze

Czy to brzmi jakbyśmy nie zaczynali od bardzo kreatywnej nuty?

Wysłuchaj mnie.

Moja wskazówka numer jeden, aby mieć więcej pomysłów i przezwyciężyć stłumioną kreatywność, to dać sobie odpowiednią przestrzeń dla kreatywnych pomysłów, aby się pojawić … a następnie mieć przestrzeń do ich rozwijania.

Wszystko to dzieje się dla mnie podczas moich dni roboczych, ponieważ mam procedury.

Gdybym tylko pozwolił, aby moje dni rozwijały się bez granic-zachęcając do twórczego chaosu zamiast zdyscyplinowanej kreatywności-nie tylko byłbym zestresowany znajdowaniem kreatywnych pomysłów, ale miałbym problemy z ich prawidłowym realizowaniem.

Zaplanuj niezbędne czynności w swoim codziennym życiu, aby mieć swobodę odkrywania swojej kreatywności w innym czasie.

2. Harmonogram daydreaming

Marzenia na jawie prowadzą tylko do zwlekania lub zalegania z harmonogramem, jeśli nie uda Ci się harmonogram to twój dzień.

Każdy, kogo praca opiera się na kreatywności, potrzebuje czasu, aby pozwolić swojemu umysłowi błądzić, więc traktuj marzenia jak każde inne zadanie, które planujesz wykonać w ciągu dnia pracy.

Tu też nie ma presji. Genialne pomysły na treść nie są celem. W rzeczywistości celem jest złagodzenie umysłu, abyś był bardziej otwarty na dobre pomysły w dowolnym momencie w ciągu dnia.

Właściwie myślałem o znaczeniu tego, gdy “nie pracowałem”i pozwalałem sobie błądzić. Na początku wydawało mi się to trochę zbyt proste, by o tym wspomnieć, ale potem przypomniałem sobie, jak istotne dla content Marketingu jest pojęcie przepisanego marzenia na jawie.

3. Move around

“Siadanie do myślenia” może zablokować Twoją twórczą energię.

Z pewnością jest czas, aby poważnie skoncentrować się na pracy przy biurku, przed komputerem lub notebookiem, ale poświęcenie czasu każdego dnia na ruch fizyczny jest istotną częścią twórczego życia.

Obecność w ciele może pomóc w uspokojeniu hałaśliwego umysłu i dać impuls do innowacji.

Ponieważ nie jestem “poranną osobą”, ważne jest dla mnie, aby poruszać się jak najszybciej po przebudzeniu.

Niezależnie od tego, czy jesteś chodzikiem, joginem, czy podnośnikiem ciężarów, skorzystaj z wszelkich rodzajów aktywności fizycznej w ciągu dnia, aby stworzyć przestrzeń dla jasności umysłu.

4. Odczulaj się na opinie

Jako perfekcjonista do odzyskiwania danych utworzyłem konto na Instagramie, poświęcone zamieszczaniu zdjęć rysunków, które szybko szkicuję.

Chodzi o to, aby opublikować kreskówkę, gdy tylko przekażę swój pomysł, a nie obsesję na punkcie tego, aby wyglądał świetnie.

Tak między nami, często nie mam nawet dokładnej Wiadomości do przekazania na rysunku, więc pozostawiam to widzom, aby projektowali znaczenie na post.

Bo nawet wtedy, gdy w naszej sztuce skrupulatnie tworzymy intencje, każdy widz będzie interpretował dzieło w oparciu o własną perspektywę i światopogląd.

Ten eksperyment pomaga mi uwolnić kontrolę i odczulać się na nieuniknione opinie, którym się poddajesz podczas publikowania treści. A ja naprawdę polubiłem i doceniam moje” brzydkie ” rysunki.

Jeśli utworzysz publiczną, osobistą platformę dla nie twoja najlepsza praca, poczujesz się mniej zdenerwowany, gdy uruchomisz ważniejsze, profesjonalne projekty.

5. Kompletne mini projekty

Czy masz kilka godzin na ukończenie jednego kreatywnego przedsięwzięcia w tygodniu?

Ta treść będzie bardziej dokładna i dopracowana niż Twoje ćwiczenia nie-perfekcjonistyczne.

Wzmocnisz swoje umiejętności, gdy konsekwentnie dodasz mini projekty do swojej codziennej rutyny — i zyskasz satysfakcję z ukończenia pod koniec tygodnia.

Możemy połączyć te pierwsze pięć procedur kreatywności z często coverowaną i odwołującą się piosenką” Crimson and Clover “Tommy’ ego Jamesa i The Shondells.

Oddałem hołd piosence w jednej z moich kreskówek, a następnie przejrzałem jej historię po opublikowaniu obrazu:

“Tytuł,” Crimson and Clover”, został ustalony przed napisaniem do niego piosenki. Połączenie nieznanego znaczenia przyszło do Jamesa, gdy się budził, składające się z jego ulubionego koloru — karmazynu — i jego ulubionego kwiatu — koniczyny. (Istnieje również gatunek koniczyny pochodzącej z Europy o nazwie crimson clover.) Piosenka pasująca do frazy została napisana przez Tommy ‘ego Jamesa i basistę Mike’ a Vale ‘ a, ale została wycofana. Jego współpraca z perkusistą Peterem Lucią Jr. była bardziej udana (Lucia powiedziała, że sam wymyślił frazę Crimson and Clover podczas oglądania meczu piłki nożnej w szkole średniej między jego rodzinnym Morristown (NJ) Crimson i Hopatcong (zielony lub ‘clover’)).”

Okazało się, że jest to doskonały przykład procesu twórczego i tego, jak dzieło sztuki nabiera różnych znaczeń i interpretacji po wydaniu na świat:

“Joan Jett and The Blackhearts nagrali” Crimson and Clover ” na swoim debiutanckim LP w 1981 roku. W 1982 roku dotarli do #7 na Billboard Hot 100 z ich wykonaniem (w nieco ulepszonym miksie AOR/single), ich drugim co do wielkości hitem w USA. …

“”Crimson and Clover” został coverowany przez wielu innych artystów, z których część nagrała utwór. Patrick Samson osiągnął #1 we Włoszech z 1969 cover (z alternatywnymi tekstami) ” Soli si muore.”Inni artyści, którzy coverowali lub zinterpretowali utwór to Aguaturbia (1969), The Uniques (1969), The Snake Corps (1990), Sielun Veljet (1991), Bobby Conn (1995), Spanish Fly (1995, #89 na Billboard Hot 100), Deadsy and Cher (1999), Dolly Parton na Those Were the Days (2005), Prince on Lotusflower (2009), Broken Bells (2009), 2010), Lissa schneckenberger (2013), Teho Teardo i Blixa Bargeld (2014) oraz A. G. Cook (2020).”

Wróćmy do naszej listy …

6. Sprawdź jedno zadanie

Chociaż rozpoczęcie i zakończenie mini projektu w krótkim czasie jest świetną formą praktyki, czasami twój cel wymaga długoterminowego zaangażowania.

Ta procedura polega na trzymaniu się mocnego projektu, a nie na szybkim wykonywaniu kilku zadań, a następnie wypalaniu się lub traceniu zainteresowania.

Po rozbiciu swojego wielkiego pomysłu na łatwe do zarządzania zadania, po prostu codziennie sprawdzaj jeden element z listy — nawet jeśli jest to coś, co możesz szybko zrobić, na przykład zarejestrować nazwę domeny.

Niekoniecznie chcesz robić więcej, nawet jeśli masz czas. Po prostu przyzwyczajaj się do podejmowania kroków, które pomogą Ci osiągnąć twój twórczy cel.

7. Let the music play

Słuchanie muzyki to pasywny sposób na doświadczenie sztuki.

W przeciwieństwie do robienia postępów w dużych lub mini projektach, to działanie polega na inspiracji. Dźwięki i teksty, które słyszysz, mogą pośrednio (a czasem nawet bezpośrednio) wpływać na Twoją pracę.

Mamy dostęp do wszystkich różnych rodzajów muzyki online, więc umieścić na swoich ulubionych lub odkryć nowy gatunek. Obserwuj, jak to doświadczenie zmienia twój nastrój lub sprawia, że czujesz się bardziej połączony z innymi ludźmi.

Jeśli chcesz uaktywnić tę rutynę kreatywności, przeanalizuj, w jaki sposób muzyka przyciąga publiczność.

8. Amplify the love

To może nie brzmieć jak część rutyny kreatywności, ale wybierz coś, co robisz codziennie, co kochasz.

Może to być picie porannej kawy lub wyprowadzanie psa.

Kiedy wykonujesz tę czynność, poświęć 10 minut, aby skupić się na tym, jak dobrze się czujesz.

Nawet jeśli są inne części dnia, które są mniej przyjemne, czas, aby być obecnym podczas części dnia, który kochasz, pomaga się zrelaksować.

A kiedy czujesz się zrelaksowany, masz większe szanse na zdobycie nowych pomysłów lub odkrycie kolejnych kroków kreatywnego projektu.

9. Szanuj swoje jedzenie

Ta rutyna kreatywności jest podobna do “Amplify the love” i jest łatwa do włączenia, ponieważ jedzenie jest już częścią Twojego dnia.

Czy robisz jedzenie, które jesz? A ktoś inny?

Zamiast brać jedzenie za pewnik i szybko je pożerać, aby zaspokoić głód, szanuj skąd pochodzi, jak zostało przygotowane i sposoby, w jakie Cię odżywia.

Uhonorowanie jedzenia, które napędza Twoją kreatywność.

10. Mów z intencją

Rozmawiasz również codziennie, więc dobieraj słowa ostrożnie.

Czy możesz pominąć plotki i wybrać frazy, które sprawiają, że ty i inni jesteście szczęśliwsi?

Wymowna, celowa mowa pomoże Ci stać się bardziej wymownym, celowym pisarzem.

Wykorzystaj swoje rozmowy jako okazję do Ćwiczenia kreatywności i zabawy w ciągu dnia.

11. Opowiedz sobie inną historię

Jeśli złapiesz się na niespokojnych myślach, rozważ przeciwny wynik swoich rozmyślań.

Na przykład, jeśli denerwujesz się sytuacją, która nie działa na Twoją korzyść, przekieruj to zmartwienie na możliwość płynnej sytuacji. Medytuj nad tym, jak chcesz wyglądać przyszłość.

Zabawa myślami, zamiast zawsze wierzyć w nie jako w prawdę, nie tylko pomaga poczuć się lepiej, ale także pozwala na tworzenie bardziej kreatywnych rozwiązań.

Jedno prowadzi do drugiego

Czy kiedykolwiek odrzuciłeś wskazówki dotyczące procedur kreatywności, które wydawały się zbyt proste, aby spróbować?

Może nadszedł czas, aby objąć proste i wykorzystać możliwości twórcze już dostępne dla ciebie.

Zamiast czekać, aż ktoś da ci wymarzoną twórczą pracę, możesz urodzić swoje twórcze życie poprzez działania, które podejmujesz każdego dnia.

Total
0
Shares
Related Posts