10 Zaskakujących Książek, Które Odmienią Twoje Pisanie

Nie musisz szukać daleko, aby znaleźć listę najlepszych książek, które pisarz powinien przeczytać. Korzyść dla nowych pisarzy, bez wątpienia.

Niestety, ci z nas, którzy są już od wielu lat często właścicielem każdej książki, która ma tendencję do tworzenia tych list.

Nie tylko je posiadamy, ale też wchłonęliśmy je do naszego krwioobiegu.

Nie byłoby tak źle, gdyby lista zmieniała się z roku na rok.

Ale tak nie jest.

Więc podczas gdy Zwykle najlepsze-ksiazki-pisarze-powinni-przeczytac listy są dobre dla żółtodziobów w terenie . . . a co z resztą?

A co z tymi, którzy chcą przejść od licencjatu do pracy magisterskiej? Kto chce wprowadzić namacalny i uwodzicielski element w swoim piśmie, który warczy “lepiej zwróć na mnie uwagę”?

Jakie są najlepsze książki, które powinni przeczytać? I dlaczego?

Jak można się domyślić, mam odpowiedź.

Inna lista

Poniżej znajduje się lista książek na mojej półce, które są poplamione, pieszczotliwe, luźne w oprawie i zdrapane od przodu do tyłu. Niektóre to” pisanie książek”, większość nie.

To niezwykłe rekomendacje, delikatnie mówiąc. Ale mam swoje powody. Jak zobaczysz za chwilę.

Do tego czasu ciesz się listą.

1. Biblia Króla Jakuba

Autorzy tego wydania Biblii uczynili język swoim niewolnikiem. Rozkoszowali się słowami takimi jak szyderstwo, wściekłość, porażenie, rozłam, gniew, weksel, spłodzenie, koniec, naczynie.

Zrób studium Starego Testamentu, a rozwiniesz słownictwo, które uderzy Twoich czytelników w kotlety.

2. Pierwsze Pięć Stron

Autor: Noah Lukeman

Liczy się to, co robisz na pierwszych pięciu stronach. I to ma duże znaczenie.

(To samo dotyczy pierwszych pięciu linii.)

Agent literacki Lukeman omawia rzemiosło pisania dobrze zaplanowanej fikcji, która sprawia, że Twoje pisanie jest seksowne jak młoda dama w pikantnej spódnicy.

3. Struktura Emocjonalna

autor: Peter Dunne

Nagrodzony nagrodami Emmy i Peabody producent, pisarz i nauczyciel Dunne dostarcza najlepszych wskazówek, jak wprowadzić emocje do każdej historii.

4. Barbarzyńcy przy bramie

autor: Bryan Burrough i John Helyar

To biznesowa literatura faktu w najlepszym wydaniu. Pomaga to w tym, że fabuła — wykup RJR Nabisco Corporation za 25 miliardów dolarów — jest pełna ekstrawaganckich postaci i akcji na najwyższym poziomie.

Przestudiuj go, aby dowiedzieć się, jak sprawić, by twoje historie wyskoczyły ze strony, a czytelnicy trzymali się każdego słowa.

5. Listy do młodego poety

Autor: Rainer Maria Rilke

Nie interesujesz się niemiecką poezją? Pogódź się z tym. Dobry copywriter łączy twardą postawę za wyniki z miękkim kapitałem poetyckiej mądrości. Staje się zabójcą i poetą. Poza tym, Twojej nasyconej biznesem duszy przydałaby się dawka mądrości artysty.

6. Sto lat samotności

Gabriel Garcia Marquez

Legenda głosi, że jeden czytelnik napisał każde słowo tej 448-stronicowej powieści — aby upewnić się, że jest prawdziwa.

Kto mógł ją winić, gdy w pierwszej linijce czytamy: “wiele lat później, gdy stanął przed plutonem egzekucyjnym, pułkownik Aureliano Buendía miał pamiętać to odległe popołudnie, kiedy jego ojciec zabrał go, by odkryć lód.”I nigdy nie odpuszcza.

7. Łuk grawitacyjny

autor: David Darling

W tym uderzająco czytelnym wyjaśnieniu skomplikowanych zjawisk na pograniczu współczesnej fizyki-grawitacji.

(Podpowiedź: przeczytaj tę książkę, a odejdziesz ze wspaniałymi metaforami.)

8. Amerykański Sfinks: postać Thomasa Jeffersona

autor: Joseph J. Ellis

Ten psychologiczny portret mędrca z Monticello pokazuje dwie rzeczy: ludzie lubią historie . . . i ludzie naprawdę. jak opowieści o ludziach.

Naśladuj przypływy i przepływy opowieści skoncentrowanych na ludziach, aby to, co piszesz, było niezapomniane.

9. Kompletne ody i Epody Horacego

Rzymski poeta Horacy jest jak E. B. White rzymskiego świata. Ma ten sam wstręt do pompatycznej gadatliwości. Bezwzględne cięcie bzdur, żargonu i dodatkowych słów. Innymi słowy, on jest piekielnie przywiązany do bezmyślnej prostoty.

10. Odstające

autor: Malcolm Gladwell

W swojej trzeciej książce Malcolm robi to, co Malcolm robi najlepiej: ujawnia tajemniczy wzór stojący za konkretnym zjawiskiem.

Tym razem pisze o geniuszu i o tym, jak kultura, okoliczności, czas, Narodziny i szczęście stanowią o sukcesie. Ta książka będzie wcisnąć przycisk motywacji coś zaciętego. Przeczytaj.

OK, muszę się z Tobą przyznać

Tak, myślę, że powinieneś przeczytać każdą książkę, którą wymieniłem powyżej, dla praktycznych, brudnych rąk lekcji, których się nauczysz.

Ale mam inny powód, żebyś je przeczytał.

Mianowicie, aby poszerzyć swój umysł.

Co mam przez to na myśli? Im więcej masz w mózgu – zarówno ze studiów, jak i z bezpośredniego doświadczenia — tym więcej świeżych, nowych, zabójczych pomysłów wymyślisz.

Czytanie Dlaczego Ewolucja Jest Prawdziwa może dać ci zupełnie nowy zestaw potężnych metafor, które oświetlą Twój obecny projekt. Skanowanie magazynu design Tapeta może dać ci niesamowity kąt ponownego uruchomienia bloga.

Chodzi mi o to, że niekoniecznie czytasz powyższe książki.

Chodzi mi o to, że czytasz i czytasz szeroko.

Że wychodzisz z rutyny i czytasz rzeczy sposób poza strefą tematyczną.

Wade into some strange dimensions

Przejdź do wymiarów, które są ci całkowicie obce. Kiedy to zrobisz, twoje pisanie zmieni się z sparaliżowanej starej kurki w spinającą stadninę.

Podsumowując: jednym z najważniejszych kluczy w piśmie jest zdolność do łączenia całkowicie rozbieżnych pojęć w coś radykalnie nowego.

A im więcej rozbieżnych danych musisz pracować, tym lepiej będziesz wymyślać te wspaniałe pomysły, które rzucają ludzi pod Twoje czary i utrzymują ich lojalnych wobec ciebie.

Co nie brzmi jak zły pomysł, prawda? Co masz na półce z książkami?

O autorze: Demian Farnworth jest autorem stron internetowych dla Międzynarodowej Organizacji Pomocy Humanitarnej i blogerem dla upadłych i wadliwych. Śledź go na Twitterze.

Total
0
Shares
Related Posts