10 ścieżek do inspirowanego pisania

Jako pisarze inspiracja jest jednym z najważniejszych kryteriów sukcesu. Bez tego nasze pisanie kończy się kiepsko.

Ogromny procent blogów widzi swój upadek przed sześciomiesięcznym kamieniem milowym. Dlaczego?

Ponieważ ludzie nie wiedzą, o czym pisać-pisanie staje się obowiązkiem, a kiedy tak się stanie, równie dobrze możesz to zamknąć. Oto 10 sposobów, aby stać się bardziej zmotywowanym, skutecznym i inspirowanym pisarzem online.

1. Więcej książek, mniej blogów

Wszyscy lubimy blogi, ponieważ są łatwe do strawienia i możemy przychodzić i odchodzić, kiedy chcemy i czytać od początku do końca w ciągu kilku minut. Jesteśmy również z natury reaktywnymi ludźmi, a blogi pozwalają nam natychmiast komunikować się i dyskutować z innymi.

Książki zawierają jednak dziesiątki pomysłów, którymi nie zajmuje się blogosfera, i gwarantuję, że jeśli weźmiesz weekend na przeczytanie książki od początku do końca, będziesz pełen materiałów do pisania przez kolejne tygodnie. Rób notatki,” reaguj ” ze sobą podczas czytania i podnieś książkę, a nie tylko w zależności od Google Reader.

2. Słuchaj albumów od początku do końca

Muzyka jest jednym z największych źródeł inspiracji dla Ciebie naprawdę-jest coś w” prawej ” piosence, która może sprawić, że poczujesz śmierć mózgu z blokiem pisarzy po malowanie arcydzieł takich jak Michał Anioł. Wielu z nas, zwłaszcza z nowoczesną technologią, nie słucha już płyty od początku do końca.

Nie tylko kup cały album artysty, ale także posłuchaj. do każdej piosenki w kolejności. Muzycy to artyści, którzy zazwyczaj celowo zamawiają listę utworów. Albumy opowiadają historię, malują obraz; i czy nie tego chcemy robić jako pisarze z naszymi blogami?

3. Otocz się mentorami

Używam słowa” mentor ” luźno. Nigdy nie byłem fanem wyboru jednej osoby na mentora. Zamiast tego mam tendencję do otaczania się wieloma” pośrednimi ” mentorami – ludźmi, których podziwiam i szanuję; osobami, które motywują i inspirują mnie do bycia w najlepszej formie; przyjaciółmi, którzy rzucają wyzwanie, kwestionują i pchają mnie do myślenia w nowy sposób.

Jest prawda w starym powiedzeniu, że jesteś firmą, którą trzymasz. Otocz się więc dobrym towarzystwem i masz prawie gwarancję, że będziesz bardziej inspirującą osobą.

4. Wytnij negatywność

Podczas gdy otaczasz się niesamowitymi i inspirującymi mentorami, śmiało i wytnij negatywność-wymarzonych zapperów i przeciwników, którzy chcą sprowadzić cię do swojego poziomu. Nie potrzebujesz takich ludzi w swoim życiu. Upiększaj pozytywne i zmniejszaj negatywne we wszystkim, co robisz. Będziesz o wiele szczęśliwszą i spełnioną osobą, jeśli masz odpowiednią postawę.

5. Eksperymentuj z nowymi mediami

Eksperymentowanie jest prawdopodobnie najważniejszym wyjściem na wynos. W blogowaniu, sieciach społecznościowych i wszystkim innym, co robisz, jeśli nie eksperymentujesz i nie przesuwasz koperty, nie maksymalizujesz swojego potencjału. Jako pisarz masz dar opowiadania historii, więc skup się na opowiadaniu tej historii w nowy sposób. Użyj wideo, napisz ebooka, rozpocznij Grand Tour bloga gości i pozwól innym rzucić wyzwanie pisaniu o nowych tematach. Nie zatrzymuj się i rozwijaj.

6. Czytaj blogi poza swoją niszą

Jeśli piszesz o mediach społecznościowych, czy czytasz tylko w komorze ECHA? Dlaczego? Robienie tego staje się wyłącznie odrętwieniem umysłu. Chociaż zgadzam się, że musisz nadążyć za innymi pisarzami w swojej dziedzinie, poświęć trochę czasu na korzystanie z całkowicie niepowiązanych źródeł. Czytam blogi o gotowaniu, sporcie, PR i muzyce, żeby wymienić tylko kilka.

Mogą nie mieć nic wspólnego z moim gatunkiem pisania “lifestyle design”, ale prawie zawsze mogę odejść z pomysłem na post zainspirowany czymś, co przeczytałem. Najlepsi pisarze to ci, którzy potrafią dostrzec przecięcie różnych tematów, aby dotrzeć do szerszej publiczności

7. Postaw się (dosłownie) w nowych środowiskach

Nie wiem jak wy, ale jestem okropny w załatwianiu spraw, kiedy siedzę w domu w piżamie. Jestem najbardziej produktywny i zwykle składam najlepsze teksty, gdy znajduję wygodne miejsce w lokalnej kawiarni lub osiedlam się w kąciku ze słuchawkami z tyłu biblioteki. Jest coś w otaczaniu się kofeiną i dobrymi książkami, które zdziałają cuda. Zdecyduj się na lokalną kawę w salonie, gdy masz szansę.

8. Nie bądź niewolnikiem trendów

Wracając do tego, że” jesteśmy z natury ludźmi reaktywnymi”, lubimy podążać za trendami, prawda? Ile postów “resolution” widziałeś w ciągu ostatnich kilku tygodni w grudniu ubiegłego roku? Miej oko na to, co robią ludzie, ale pchaj się, aby oderwać się i wyznaczyć trendy. Po prostu stań się bardziej proaktywny we wszystkim, co robisz.

9. Nigdy nie lekceważ mocy”odłączania”

Ok, skłamałem. Eksperymenty wymieniam jako pathway 5 jest ważne na wynos, ale poniżej jest dla mnie najważniejsze. Z Twitterem, Facebookiem, LinkedIn, Google Reader, e – mailem, Itunes, komunikatorami itd. – istnieje praktycznie nieograniczona liczba zakłóceń. Kiedy muszę się naprawdę skupić i chcę umieścić moje najlepsze pisanie, zmuszam się do odłączenia.

Nawet teraz, kiedy to piszę, siedzę w domku nad jeziorem bez Internetu. To niesamowite, co możesz osiągnąć, gdy poświęcisz czas na odłączenie i “stanie się jednym” z pisaniem. Ustaw konkretny dzień każdego tygodnia, który możesz odłączyć i poświęcić czas dla siebie.

10. Miej cierpliwość

Pisanie arcydzieła nie stanie się z dnia na dzień. Blogerzy się wypalają, bo zaczynają być silni, a potem pękają, gdy świat nie pokonuje natychmiastowej ścieżki do oni. Przede wszystkim silna społeczność oparta na wysokiej jakości treściach wymaga czasu, aby się rozwijać, ale tak długo, jak pasjonujesz się pisaniem, reszta się układa. Skoncentruj się na tworzeniu wyjątkowych treści i docieraj do innych, aby się nimi dzielić, a wspaniałe rzeczy naprawdę się zdarzają.

Total
0
Shares
Related Posts