Słyszałeś ten o długim ogonie?

Za dwa dni Chris Anderson Długi Ogon ukaże się w księgarniach rzeczywistych i wirtualnych wszędzie.

Teoria długiego ogona polega na tym, że nasza kultura i gospodarka coraz bardziej odchodzi od skupienia się na stosunkowo niewielkiej liczbie “hitów” (głównych produktów i rynków) na czele krzywej popytu i w kierunku ogromnej liczby nisz w ogonie.

Dziś, zaledwie dwa dni przed wydaniem książki, dowiadujemy się, że sam anty-Hollywood, Johnny Depp, skierował statek o nazwie Pirates of the Caribbean: Dead Man ‘ s Chest w filmową historię, niszcząc każdy rekord, który Chris Anderson prawdopodobnie życzyłby sobie w tym konkretnym momencie.

POTC pokonał ubiegłoroczne Star Wars: Episode III-Revenge of the Sith za największe jednodniowe ujęcie w historii z aż 55,5 miliona dolarów w piątek.

POTC beat 2002 ‘ s Spider Man o 18 milionów dolarów za największy weekend otwarcia w historii z niewiarygodnymi 132 milionami dolarów w szacowanych kasach.

To naprawdę nic nie robi, by zdyskredytować teorię Pana Andersona. Marketerzy internetowi wydobywali rynki niszowe na długo przed tym, jak pojawiła się ładna fraza buzz, a znaczenie kontynuowania tego w przyszłości jest kluczowe. Anderson nigdy nie powiedział, że hity znikną — będą pojawiać się tylko rzadziej i nie będą już produkowane.

Z pewnością się z tym Zgadzam, a dzięki naleganiom Pana Deppa (wbrew silnym sprzeciwom geniuszy studia), że gra kapitana Jacka Sparrowa jako nieco fey naśladowanie Keitha Richardsa, miał on wiele wspólnego z tworzeniem tego coraz rzadszego box office ‘ owego potwora.

Prawdziwą lekcją jest to, że kochamy wielkie historie; te z postaciami, które często w niewytłumaczalny sposób łączą się z nami. Mimo, że wielu ogłosiło koniec wszelkiego rodzaju zbiorowej świadomości z powodu fragmentacji mediów, to szczególne zjawisko ludzkości nie zostanie ugaszone przez Internet.

Uwielbiamy odnosić się do siebie nawzajem. Niezależnie od tego, czy chodzi o niszowe grupy pokrewieństwa, czy rzadkie występowanie utworu-głupiego lub istotnego-który rezonuje z milionami, dosłownie żyjemy, aby czuć się jakbyśmy mieli wspólne zrozumienie rzeczywistości z innymi.

Nie ma wątpliwości, że absolutnie musisz rozmawiać z dobrze zdefiniowaną niszową publicznością w dzisiejszych czasach. Próba stąpania ostrożnie, tak jak pierwotnie chciał zrobić to Depp, nie działa. Ale, czasami, nadal można uderzyć ten homerun bez naprawdę próbuje, po prostu jest na tyle odważny, aby buck konwencji.

Opowiadaj wielkie historie.

Aktualizacja: Chris Anderson komentuje sukces POTC 2 tutaj.

Subskrybuj Copyblogger dzisiaj!

Total
0
Shares
Related Posts