7 sposobów na bycie mądrym (er)

Na rynku produktów, usług i treści życie jest jak zatłoczona Nowojorska ulica. twoja perspektywa jest jedną z siedmiu milionów osób, które walczą o jej uwagę.

Ona ma swój własny program … i ten program nie obejmuje Ciebie, Twojego produktu, pomysłu, ani Twojego ostatniego głupiego artykułu z przynętą na link.

Aby zdobyć jej uwagę, musisz być drastyczny. A najlepszym sposobem na to jest uwodzicielski haczyk.

Jakie są najlepsze wskazówki, jak znaleźć te niesamowite haczyki (i stać się dużo mądrzejszym w procesie)?

Kilka tygodni temu Brian Clark i ja omówiliśmy ten temat w webinarium autorytetu o nazwie Jak znaleźć uwodzicielski haczyk.

Wyjaśniliśmy, że najlepszym sposobem na znalezienie haczyka jest po prostu nieustępliwa ciekawość wszystkiego. Wtedy ktoś zapytał, czy lepiej być generalistą, czy specjalistą.

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musieliśmy się trochę cofnąć i zjeść nasze słowa. Właśnie skończyliśmy mówić wszystkim, że musisz być Generałem. Co powinniśmy powiedzieć — konkretnie-jest to, że trzeba być specjalistą w twoja specjalizacja.

Uzyskaj konkretny, a następnie uzyskaj bezpłatny

Nikt nie będzie słuchał Matta Fraziera (sportowca bez mięsa), chyba że jest autorytetem w zakresie ćwiczeń i diet roślinnych.

Nikt nie będzie słuchał Marcusa Sheridana, chyba że jest autorytetem w dziedzinie basenów.

I nikt nie będzie słuchał Pam Slim, chyba że zna się na przedsiębiorczości na wczesnym etapie.

Jednak poza granicami Twojej specjalności cały świat staje się (i powinien być) twoją ostrygą. Zaspokajaj swoją ciekawość, dopóki krowy nie wrócą do domu, budując bank kreatywnych pomysłów. Bądź generalistą ze wszystkim, z wyjątkiem swojej dziedziny wiedzy. Idź tam,gdzie Cię interesują. Dowiedz się, co kochasz.

Aby pomóc wam zacząć tę drogę, pozwólcie, że pokażę wam dokładnie, jak to robię.

1. Obsesja na jeden temat raz w roku

Każdego roku staram się zapinać pasy i opanować temat Na Zewnątrz swojej dziedzinie (używam słowa” mistrz ” luźno).

W tym roku wybrałem muzykę klasyczną. Posunąłem się nawet tak daleko, że nigdy nie chciałem słuchać żadnej innej muzyki, poza klasyczną (u mnie nie ma półśrodków).

Czytam też trzy strony podręcznika muzyki klasycznej dziennie. I zaplanuj przeczytanie pięciu lub sześciu książek o kompozytorach klasycznych. Odkryłem już jeden pomysł z książki Pierwsze Cztery Nuty, którego użyłem jako otwarcia dla niedawnego artykułu Copybloggera zatytułowanego jak przybić otwarcie swojego posta na blogu.

W przeszłości spędziłem rok studiując amerykańską wojnę domową, hiszpańską grypę z 1917 roku, Theodore ‘ a Roosevelta i pisarza science fiction Philipa K. Dicka.

2. Posłuchaj podcastów

Niezależnie od tego, czy przenosisz trawnik, siedzisz przy basenie, czy nucisz wzdłuż metra, włóż pąki do uszu i nadążaj z najnowszymi podcastami, które wzbudzają Twoje zainteresowanie.

Oto niektóre z moich ulubionych …

  • This American Life
  • RadioLab
  • Freakanomics
  • White Horse Inn

Chodzi o nagromadzenie faktów. Dziwne i ciekawe fakty. Fakty, które poinformują o Twojej fascynacji nagłówkami i oddzielą je od bałaganu.

3. Obserwuj mądrych ludzi w Google+

Każdy, kto mówi, że Google+ jest miastem duchów po prostu nie włożył wysiłku.

Jak powiedział Chris Brogan:

To jak twoja lodówka. Jeśli jest pusty, to twoja wina.

W rzeczywistości istnieje wiele naprawdę inteligentnych i mądrych ludzi do naśladowania (lub, umieścić w lodówce).

Kanadyjski astronauta Chris Hadfield (facet, który śpiewał “Space Oddity” w kosmosie) jest plakatem dla content Marketingu w Google+. Astrofizyk i profesor Brian Koberlein napisał niedawno pięcioczęściową serię o tym, jak zmienił się wszechświat.

Są też filozofowie, ekonomiści i psychologowie na Google+ … ludzie dzielący się istotnymi i intrygującymi pomysłami.

Na za darmo.

4. Weź udział w zajęciach online

Masowe Otwarte kursy online (MOOC) oferowane przez prestiżowe uniwersytety, takie jak Yale, Oxford i MIT, zmieniły oblicze edukacji.

Możesz uczestniczyć w wykładach Paula Hunta na Uniwersytecie Stanforda. Lub Doświadcz seminarium Huberta Dreyfusa w Berkeley na temat egzystencjalizmu w literaturze i filmie. Możesz nawet nauczyć się średniozaawansowanego chińskiego.

Na za darmo.

Cokolwiek ci pasuje. Istnieje ponad 725 darmowych kursów online do wyboru.

5. Obserwuj NOVA

Albo Discovery … albo History Channel.

Na tych kanałach obfitują niesamowite filmy dokumentalne na tematy od duchów Machu Piccu do korzystania z robotów na farmach.

Istnieją nieskończone możliwości, aby zaspokoić swoją ciekawość.

6. Maraton seriali telewizyjnych

Nie, Nie musisz wstawać z kanapy, ten rodzaj maratonu można zrobić wygodnie z tyłu.

Zdrapuj cztery godziny w nocy przez cały tydzień, wybierz serial, o którym zawsze mówiłeś od dostawcy takiego jak Netflix czy Amazon … a potem warzywa.

Nie wybieraj tylko najnowszych i popularnych seriali, takich jak Mad Men (przy okazji nie widziałem ani jednego odcinka) lub Breaking Bad.

Sięgnij do archiwów i sięgnij po Arrested Development czy Twin Peaks (David Lynch FTW!).

7. Twórz unikalne listy odtwarzania muzyki

Spotify całkowicie zmieniło sposób, w jaki słucham muzyki.

Co to jest … dziesięć milionów utworów dostępnych … za darmo? I choć może to być czasochłonne, dzielenie niektórych utworów lub albumów na konkretną listę odtwarzania może naprawdę zwiększyć kreatywność.

To kolejne pasywne podejście, ale przekonałem się, że doświadczenie nowej, ezoterycznej muzyki zmienia mój sposób myślenia. I zawsze można spróbować umieścić playlistę, która opowiada historię.

Twoja kolej …

Ten post nie jest podobny do tego, który napisałem kilka lat temu o nazwie 10 zaskakujące Książki, które mogą przekształcić pisanie. Moim celem było nie tyle przekonanie was do przeczytania tych konkretnych książek, co zachęcenie was do poszerzenia umysłu. Aby wdrapać się w jakieś dziwne wymiary … przez czytanie szeroko.

To samo dotyczy tutaj.

Nie musisz nadążać dokładnie. w moich śladach, by stać się mądrzejszym. Chodzi mi o to, że powinieneś badać-i badać szeroko. Kto wie, gdzie możesz znaleźć potężną metaforę, która oświetli Twój obecny projekt? Albo niesamowity kąt premiery książki?

Nie dowiesz się, jeśli nie pójdziesz szukać.

P. S.

Jeśli chcesz stać się mądrzejszym marketerem online, chwyć za darmo Członkostwo MyCopyblogger już teraz.

Total
0
Shares
Related Posts