Zen i Sztuka dobrego projektowania stron internetowych

W dzisiejszych czasach pojawia się wiele minimalistycznych blogów.

Są nagie, zapasowe i przewiewne.

Jestem za zen. Uwielbiam czyste projektowanie stron internetowych z dużą ilością białej przestrzeni.

Ale jeden nie-kolorowy, minimalistyczny design może zacząć wyglądać prawie jak inny.

I zastanawiam się … czy te wszystkie blogi inspirowane zen są naprawdę budowane przez buddystów? Czy może być tak, że niektóre z nich-nie wszystkie, ale niektóre – wyglądają na proste i nieskazitelne tylko dlatego, że ich właściciele mają problemy z wymyśleniem, jak wstrzyknąć trochę osobowości?

“Czysty” design nie musi być nudny. Jednym z najszybszych sposobów na wyróżnienie bloga-minimalistycznego lub innego — jest wstrzyknięcie swojej osobowości kilkoma strategicznymi decyzjami projektowymi.

Co ty mówisz? Nie jesteś “artystyczna”? Nie martw się, nie musisz. Wystarczy postępować zgodnie z tymi podstawowymi wskazówkami …

1. Nadaj swojej stronie przewagę

Ta minimalistyczna strona będzie wyglądać bardziej przytulnie i zachęcająco, jeśli dodasz trochę koloru do tła po obu stronach obszaru treści.

Wiem, wiem: lubisz białe przestrzenie. Rozumiem.

Niestety, twój czytelnik prawdopodobnie nie lubi tego tak bardzo, jak ty.

Kiedy dotrą do końca każdej linii tekstu, Oczy czytelnika muszą wrócić do początku następnej linii.

Bez koloru tła, aby dać im sygnał, że koniec linii został osiągnięty, po prostu kontynuują, jakby unosząc się na białym tle.

Widzisz, jesteśmy przyzwyczajeni do czytania na papierze lub na urządzeniach. Oba mają krawędzie. Po usunięciu “krawędzi”z obszaru zawartości ustawiasz czytnik dryfujący.

Dodaj trochę koloru.

To może być bardzo, bardzo subtelne, i tylko jeden odcień od bieli. Jeśli wolisz, cienki kontur wokół obszaru zawartości będzie również działał. (Zwróć uwagę na sposób, w jaki oba są używane tutaj na Copyblogger.)

Wszystko, co tworzy przewagę i pokazuje czytelnikowi, gdzie kończy się obszar treści, poprawi wrażenia z czytania.

2. Dodaj kolor do swoich podtytułów

Dodawanie podtytułów do postów pomaga czytelnikowi przetwarzać Twoje informacje. Są jak drogowskazy, które wskazują drogę przez Twój tekst.

Aby je wyróżnić, rozważ ich odważniejsze i dodanie koloru. Jeśli obawiasz się zbyt dużego koloru, jest to świetny sposób na zanurzenie palca i wypróbowanie go bez przytłaczania.

Kolorowe podtytuły wyróżniają się na tle tekstu i natychmiast dodają osobowości do twojej strony.

3. Użyj przekonujących obrazów

Tak, dodawanie zdjęć do postów to dodatkowy krok.

Jeśli czekasz, aby to zrobić, gdy skończysz ze swoim postem i gotowy do uderzenia Publikuj, może być trudno znaleźć motywację do wyszukiwania Zdjęć.

Ale jeśli nie poświęcasz czasu na dodanie atrakcyjnego obrazu, zostawiasz czytelników na stole. Nasz mózg najpierw przetwarza obrazy, a potem tekst. Na obrazy reagujemy emocjami i instynktem. To okazja do zaangażowania czytelnika przed zaczynają czytać twoje słowa.

I nie ma usprawiedliwienia dla braku wspaniałych zdjęć. Nie musisz nawet wydawać na nie pieniędzy!

Jeśli oglądasz wydatki, skorzystaj z dostępnych zasobów w obszernej kolekcji zdjęć Flickr dostępnych na licencji Creative Commons.

Pamiętaj, aby uważnie przeczytać warunki każdego zdjęcia. Tak długo, jak możesz z niego korzystać, zasubskrybuj fotografa i dodaj link do oryginalnego zdjęcia.

Aby łatwo znaleźć obrazy Creative Commons Flickr, spróbuj compfight.com która jest wyszukiwarką zaprojektowaną specjalnie po to, aby odkryć skarby oznaczone Tagiem Creative Commons w archiwach Flickr.

4. Tworzenie niestandardowego nagłówka

Język angielski jest czytany od lewej do prawej i od góry do dołu.

Oznacza to, że oczy odwiedzającego trafiają w lewy górny róg strony internetowej i przechodzą na prawą stronę.

Pierwszą rzeczą, którą widzą, jest nagłówek witryny. To jak okładka książki, albo napisy wstępne filmu. To Twoja szansa na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia.

Ale jeśli górna część twojej witryny ma zwykły nagłówek tekstu, a Następna strona również, a strona po tym … nie sądzisz, że po jakimś czasie wszystkie wtopią się w wspomnienia czytelnika?

Aby zrobić silniejsze pierwsze wrażenie, Utwórz niestandardowy nagłówek witryny. To nie musi być wstrząsające arcydzieło projektowe. W najprostszym przypadku może to być kwestia znalezienia dobrze wyglądającej czcionki i zastosowania jej na kolorowym lub wzorzystym tle.

To dobre miejsce, aby zainwestować kilka dolców i zatrudnić kogoś. Negocjuj z projektantem prawo do ponownego wykorzystania obrazu jako nagłówka wiadomości e-mail, obrazu podpisu e-mail i innych.

Jedna zmiana z dala od niezapomnianej strony internetowej?

Twój projekt może nadal być otwarty, przewiewny, bez zadowolić się nudnym, łatwym do zapomnienia designem.

Jeśli obecny projekt strony jest trochę też zen dla swoich upodobań, wybierz jedną z poprawek z tego postu i zastosuj ją już dziś. To pewna droga do oświeconego wizualnego brandingu.

A Ty? Czy twój blog jest trochę mdły? Z jakim obszarem najpierw się uporasz?

Porozmawiajmy o tym w komentarzach …

O autorze: Pamela Wilson pomaga małym firmom budować oświecone marki w Big Brand System. Zdobądź jej bezpłatny zestaw narzędzi marketingowych, aby uzyskać więcej świetnych wskazówek na temat marketingu Twojej firmy dzięki niezapomnianej marce wizualnej.

Total
0
Shares
Related Posts