Zaskakująca moc konwersji gruntowania i zgodności

Wyobraź sobie, że jest późne środowe popołudnie.

Słońce zachodzi. Ciągniesz na niektóre poty po długim dniu w pracy, gdy słyszysz pukanie do drzwi. Twoje dziecko — które go nie otwiera-krzyczy do ciebie, że na ganku jest dziwny mężczyzna.

I ma coś w rękach.

Poślizgujesz się na skarpetkach (ponieważ jesteś samoświadomy o palcach) i biegasz po schodach. Otwierasz drzwi i widzisz mnie stojącego na ganku. Uśmiecham się. W moich ramionach jest Schowek.

“Cześć, jestem z Gallup Research. Mogę zadać Ci szybkie pytanie?”

“Jasne”, mówisz.

“Blisko 80% twoich sąsiadów planuje jutrzejsze głosowanie. A Ty?”

Hmm. Zupełnie zapomniałeś, że jutro są wybory. Musisz poprosić o zwolnienie z pracy, ale twój szef zrozumie. Mimo to, stoisko wyborcze nie wchodzi ci w drogę, i jesteś pewien, że będzie kolejka … ale nie chcesz wyglądać jak niepatriotyczny głupek.

“Um, tak, planuję głosować.”

Notuję to w schowku, macham i ruszam do następnego domu.

Bez Twojej wiedzy, wpłynąłem na twoje zachowanie na dwa krytyczne sposoby. Widziałeś, co to było?

Pokażę Ci. …

Czym jest “efekt zwykłego pomiaru”?

Jeśli chodzi o świat content marketingu, możesz wpływać na zachowanie swoich czytelników, subskrybentów i klientów … i możesz to zrobić, nawet nie zauważając.

Na przykład w powyższej historii, ponieważ zapytałem Cię o dzień przed głosowanie czy zamierzasz głosować – i powiedziałeś ” tak — – jesteś bardziej skłonny do głosowania niż gdybym miał nie pojawił się.

Nazywa się to” efektem zwykłej miary ” i odnosi się do zjawiska, w którym ludzie są pytani, co zamierzają zrobić w określonej sytuacji … i z powodu ich publicznego zawodu tego, co zamierzają zrobić, stają się bardziej skłonni do działania zgodnie z tą odpowiedzią.

Teraz ludzie i instytucje, które przeprowadzają ankiety, nie próbują wpływać na zachowanie … zamiast tego chcą po prostu katalog zachowanie. Jednak socjolodzy są tymi, którzy zaczęli zwracać uwagę na efekt zwykłego pomiaru … i widząc jego podobieństwo do spójności i zaangażowania.

Co to jest gruntowanie?

Teraz, gdy konsekwencja i zaangażowanie są używane do wpływania na zachowanie, nazywa się gruntowanie.

Znajdziesz to w prawie każdym kontekście. Głosowanie wzrasta aż o 25% , a zakup nowych samochodów (gdy ludzie są pytani, czy zamierzają kupić nowy samochód za pół roku) wzrasta aż o 35%.

Dlaczego gruntowanie działa tak dobrze?

Ludzie, którzy podejmują zobowiązania, nie chcą być postrzegani jako zawodni lub niespójni. Uważają, że koszt wyglądania jak płatek jest wyższy niż koszt niedogodności. Jesteśmy ludźmi skłonnymi do ratowania twarzy.

Oto jak działa gruntowanie w Internecie

Załóżmy, że mam zamiar uruchomić nowy biuletyn e-mailowy. Oto, w jaki sposób chciałbym wzmocnić moją publiczność:

  • Miesiąc lub dwa opublikowałbym post, który mówi: “Hej, myślę o stworzeniu nowego biuletynu e-mailowego na temat nowej diety z kozim mlekiem. Kto jest zainteresowany?”Oczywiście, jeśli zdobędę wystarczająco dużo zainteresowania, zrobię to. Ale przygotowałem też publiczność.
  • Dwa tygodnie przed premierą: “hej, tak dla przypomnienia, za dwa tygodnie uruchomimy ten biuletyn e-mail z kozim mlekiem. Daj mi znać, jeśli planujesz się zapisać.”
  • I na koniec, na dzień przed startem: “jestem ciekaw. Kto zamierza zapisać się do nowego newslettera e-mailowego? Dajcie znać w komentarzach.”.

Dla niektórych ludzi to tylko manipulacja. Może być.

Oto dlaczego gruntowanie nie jest manipulacją

Jeśli naprawdę wierzysz, że dieta z koziego mleka zmieni życie ludzi, Możesz pomóc im podjąć właściwe decyzje przy gruntowaniu.

Na przykład ludzie używali podkładu, aby pomóc ludziom w podejmowaniu zdrowych decyzji obejmujących ćwiczenia, rzucenie palenia, protestowanie przeciwko ignoranckim zachowaniom, ratowanie ich małżeństwa lub prawidłowe odżywianie.

Ponadto możesz podkreślić gruntowanie, pytając ludzi, kiedy i jak planują odpowiedzieć:

  • Planujesz ćwiczyć w tym tygodniu? Które dni i co zrobisz?
  • Czy planujesz dołączyć do demonstracji w tym tygodniu? Które dni i co zamierzasz zrobić(przynieść znak, bullhorn lub nic-idziesz nago)?
  • Planujesz popracować nad swoim małżeństwem w tym tygodniu? Co zamierzasz zrobić i kiedy (wcześnie przerwać pracę i spędzić czas z moim współmałżonkiem co drugi dzień)?

Gruntowanie działa, ponieważ polega na dawaniu ludziom prostych (i pozornie nieistotnych) wskazówek w obszarach ich życia, w których potrzebują pomocy. A im bardziej desperacko potrzebują tej pomocy, tym łatwiej im się zdobyć.

Jak konformizm wpływa na zachowanie

Inną rzeczą, która dzieliła się na ilustracji otwierającej, była konformizm. Wspomniałem o procentach waszych sąsiadów, którzy głosowali. Tak długo, jak ta liczba jest dokładna i wysoka, sugeruje Ci, gdzie stoi popularna opinia.

Sugeruje również, co powinieneś zrobić.

Widzisz, nasza tendencja jest do ustawiania się w szeregu. Robimy to, co inni. Więc kiedy usłyszałeś, że większość twoich sąsiadów głosuje, prawdopodobnie też zagłosujesz. To wzniosły przykład społecznego dowodu.

Gruntowanie i zgodność współpraca

Teraz połączymy gruntowanie i zgodność w przykładzie biuletynu e-mailowego.

Po jednej z Twoich nieformalnych ankiet, użyj tych danych na dzień przed startem.

Jestem ciekaw. Siedmiu na dziesięciu moich czytelników planuje zapisać się do nowej klasy członkowskiej. Też zamierzasz się zapisać? Jeśli tak, to kiedy? Dajcie znać w komentarzach.

Wreszcie, odwróćmy sytuację.

Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że jesteś nieetycznie przygotowany, po prostu powiedz, że zmieniłeś zdanie.

Tak. did plan na zakup samochodu w pół roku. Ale moje okoliczności się zmieniły i zmieniłem zdanie.

Masz pełne prawo do zmiany zdania, więc nigdy nie pozwól, aby ktoś cię obwiniał, myśląc, że jesteś płatkiem, jeśli to zrobisz.

Czy kiedykolwiek zaobserwowałeś, że gruntowanie i konformizm faktycznie wpływają na zachowanie? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

Total
0
Shares
Related Posts