Wiadra i kawałki: ćwiczenie w zapisywaniu wszystkiego

To artykuł gościnny od Ryana imela Z Theme Playground.

Siedząc przed pustym ekranem, wpisujesz ciąg słów, po którym następuje kropka.

Zatrzymaj się.

Cofasz wszystko.

Kolejny, nowy ciąg słów. Pauza…

Piana, płukanie, powtarzanie. Wiesz o co chodzi. Dlaczego czasami pisanie przychodzi łatwo, jak wąż strażacki, a innym razem ledwo spływa? Jednym z powodów może być to, że tracisz wszystkie swoje najlepsze pomysły (Czytaj: najlepsze potencjalne artykuły) pomiędzy tymi siedzeniami przy komputerze.

Jeden z moich ulubionych mówców wszechczasów, Rob Bell, przemawiał na konferencji, w której uczestniczyłem w zeszłym roku, szczególnie na temat głoszenia oryginalnych myśli i pomysłów (to swego rodzaju jego rzecz, jeśli nie jesteś zaznajomiony). Niektóre z jego przemyśleń na ten temat, jak sądzę, są bardzo przydatne.

“Staram się nie przedstawiać niczego, co nie marynowało się od miesięcy. Spójrz na najbliższe pół roku i planuj z wyprzedzeniem-zawsze możesz być spontaniczny w tej chwili, i to jest w porządku. Ale co ,jeśli (kiedy usiadłeś do pisania) dosłownie musiałeś wybrać: Nie wiem, co mam zamiar zrobić, ponieważ kilka z nich jest gotowych do wyjazdu.”

Bell wrzuca swoje myśli i pomysły do tego, co nazywa bucketami, które są niczym więcej niż plikami Worda na jego komputerze, aby nigdy nie stracił niczego, co mogłoby potencjalnie przyczynić się do solidnej lekcji. Te wiadra, kiedy przechodzą na siebie, zbiera w to, co nazywa kawałkami, w którym to momencie zaczynają się rozwijać w coś mocniejszego.

Jednym z powodów, dla których to robi, jest to, że może gromadzić mądrość na tematy w czasie. Jeśli jego myśli nie były przygnębione, ani na papierze (przerażające), ani na komputerze, może nie pamiętać, kiedy czyta powiązany temat w książce lub słyszy historię, która ma zastosowanie. Bez tego sposobu łączenia tego, co myślał wcześniej z tym, co przeżywa lub myśli teraz, niektóre z jego najlepszych lekcji mogą wyjść przez okno.

Te same zasady mogą mieć zastosowanie do blogowania. Kiedy masz pomysły lub widzisz rzeczy, które skłaniają Cię do myślenia, zapisz je. Skataloguj je w jakiś sposób. Szanse są w ciągu kilku dni od zrobienia tego zobaczysz połączenia i trendy, których wcześniej nie złapałeś. Doprowadzi to do większej jakości treści. Nie wspominając o: zastanów się nad wyjątkową jakością postu, który został napisany w ciągu tygodni (nawet miesięcy)?

Coś, co znalazłem się robi od tego czasu, i odkąd zacząłem pisać dla sieci, zaczyna się wiele projektów postów w WordPress. W danym momencie mogę mieć od pięciu do 15 postów albo w połowie ukończonych lub stojących tylko jako nagłówki. Chociaż może to być zniechęcające, aby gapić się na dużą listę postów czekających na napisanie, może to również ułatwić proces rozpoczynania pisania, gdy natrafiam na kreatywne blokady.

Zaczynam wszystko zapisywać

  • Chwyć narzędzie do pisania, które śledzi zmiany. Używam Writeboard, ale są inne. Nawet Word może śledzić zmiany, jeśli chcesz. Utrzymuj przepływ swoich pomysłów i pracuj nad nimi w miarę upływu czasu. Zobaczymy, co się stanie.
  • Spraw, aby twój proces był zabawny. Nazwij je wiadrami i kawałkami lub strumieniami i rzekami, jeśli chcesz, ale utrzymuj poziom zabawy na wysokim poziomie, dzięki czemu możesz ćwiczyć się, aby często wracać do tego procesu.
  • Nie pomijaj głupich pomysłów i historii. Nigdy nie wiadomo, co może się później przydać.
  • Aktywnie badaj otaczający cię świat. Bądź dziennikarzem cały czas. Zadawaj pytania i Szukaj szczegółów. Możesz być zaskoczony, jak wiele pomysłów wyskoczy na ciebie.
Total
0
Shares
Related Posts