Trzy zaskakująco proste Klucze do sukcesu

Kiedy pisałam powieści i pracowałam nad ich publikacją, ktoś dał mi radę.

“Potrzebujesz talentu, szczęścia i wytrwałości. Wybierz dowolne dwa.”

Prawdopodobnie minęło dwadzieścia lat odkąd usłyszałem te słowa, ale wciąż myślę o nich cały czas. Oczywiście nie dotyczą tylko ofert na książki.

Niezależnie od tego, czy chcesz malować, pisać, odtwarzać muzykę, wychowywać szczęśliwe dziecko, projektować piękne domy, czy prowadzić biznes online, który cię uszczęśliwia oraz rich, możesz osiągnąć swoje cele tylko dzięki dwóm z tych trzech.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że dwie z nich są poza Twoją kontrolą. Ale przyjrzyjmy się temu dokładniej.

Talent

To, co większość ludzi nazywa talentem, zwykle nie jest niczym więcej niż pasją.

Jeśli ci się podoba, będziesz to robić cały czas. A im więcej grasz, tym więcej piszesz, im więcej domów projektujesz lub komponujesz Symfonie, tym lepiej się dostajesz.

Tak, istnieje kilka “bez wysiłku talentów.”Są ludzie, do których słowa przychodzą tak łatwo, że chcesz ich po prostu uderzyć w głowę. Są ludzie, którzy grają muzykę tak łatwo i naturalnie, jak ja jem lody.

Ale częściej to poczucie łatwości pochodzi z pasji i nieprzerwanej, niemal obsesyjnej praktyki.

Jeśli masz absolutnie zerowy talent do wybranej dziedziny, będziesz miał trudny czas. Ale zazwyczaj jest to kwestia wachlowania iskry wrodzonego talentu, dopóki nie zaczniesz robić wrażenia.

Im więcej pracujesz, tym bardziej masz talent.

Szczęście

Jestem szczęściarzem. Urodziłam się w niezwykle bogatym kraju, w czasach, gdy kobiety mogły robić to, co nam się podoba, w czasach szczepień i nowoczesnej medycyny, które powstrzymywały mnie przed jakąś zakaźną chorobą w wieku 3-4 lat.

To wszystko są ogromne uderzenia szczęścia. Nie mieli nic wspólnego z tym, co zrobiłem – po prostu im się poszczęściło.

Ale to, co większość ludzi nazywa szczęściem, jest zupełnie inne. To ” bycie we właściwym miejscu we właściwym czasie.”Rzeczy po prostu się układają. Wymyślanie okazji, kiedy ich potrzebujesz. Znając właściwych ludzi.

Ten rodzaj szczęścia pochodzi z kilku różnych miejsc.

Możesz poprawić swoją koncentrację. Tak jak nagle wszędzie widać czerwone kabriolety, gdy kupisz czerwony kabriolet, gdy zaczniesz skupiać się na szczęściu i szansach, pojawią się jak dmuchawce po wiosennym deszczu.

Nic magicznego do tego nie prowadzi. Te możliwości były tam przez cały czas-po prostu patrzyłeś na coś innego.

Możesz poprawić swoją częstotliwość. Jeśli chcesz rzucić parę szóstek, będziesz miał dużo więcej szczęścia robiąc to z 10 kostkami niż z 2.

Wrzuć post gościa do blogów 10 a-list, a o wiele bardziej prawdopodobne jest, że dostaniesz miejsce, niż jeśli rzucisz 2.

Porozmawiaj z tysiącem potencjalnych klientów, a nie z 200.

Przesłuchanie na 10 koncertów, a nie na 2.

Możesz poprawić swoją sympatię. Kto “wygrywa” klienta, soczysty kontrakt,retweet, świetną robotę?

Czasami to ten, który jest najbardziej “utalentowany” — ten, który produkuje najlepszą wydajność.

Częściej to ten, który jest bardziej lubiany.

Bądź miły dla ludzi. Bądź pomocny. Nie rzucaj napadów złości (w każdym razie publicznych). Nie buduj się kosztem innej osoby. Uczyń hojność nawykiem.

Ten odnoszący sukcesy osioł, którego wszyscy znamy? On może zbudować jakiś tymczasowy sukces dla siebie, ale wszyscy kibicują mu przegrać. Jego karma zyskuje na nim, w postaci wielu ludzi, którzy woleliby się zdystansować.

Im więcej pracujesz, tym masz więcej szczęścia.

Trwałość

To jest proste.

Nie poddawaj się.

Pisz dalej. Graj dalej. Kontynuuj blogowanie.

Kiedy coś działa dobrze, rób więcej tego. Uczenie się z porażki może zadziałać, ale uczenie się z sukcesu jest jeszcze lepsze. Wielkie sukcesy pochodzą z pielęgnowania twoich małych sukcesów.

Jeśli w twoim życiu jest ktoś, kto sprawia, że czujesz się głupio z powodu twojego “fajkowego snu”, przestań rozmawiać z tą osobą o swoich celach. Może w ogóle nie rozmawiaj z tą osobą.

Uważaj na coś, co czasami nazywa się “syndromem wynalazcy.”Tak się dzieje, gdy wynaleziono jakiś produkt, system lub usługę, która Twoim zdaniem powinna zmienić świat, ale której, niestety, nikt nie chce.

Bądź lekki na nogach. Znajdź historię, którą chcesz opowiedzieć i którą Twoi odbiorcy chcą przeczytać. Znajdź skrzyżowanie pasji i służby.

Bądź zbyt cholernie uparty, aby zrezygnować, ale nie tak uparty, że nie spróbujesz nowych podejść.

I czy ci się uda?
Tak, w rzeczy samej!
(98 i 3/4 procent gwarantowane.)
~ Dr. Seuss

Stwórz własny talent, stwórz własne szczęście i aktywuj swoją upartą passę, a nic cię nie powstrzyma.

Wiesz, co łączy się z talentem, szczęściem i wytrwałością? Kilka pierwszorzędnych informacji marketingowych. Znajdziesz to w Biuletynie Copyblogger, Internet Marketing for Smart People. Wiele praktycznych porad, które możesz od razu wprowadzić w życie, aby stać się tak utalentowanym i szczęśliwym, że nie możesz pomóc, ale odnieść sukces.

O autorze: Sonia Simone jest starszym redaktorem Copybloggera i założycielem niezwykłego planu marketingowego.

Total
0
Shares
Related Posts

Sprzedane

Wymień słowo “sprzedaż” w kontekście bloga, a niektórzy ludzie natychmiast będą mieli złą reakcję. To prawie tak, jakbyś…