Link Baiting Idzie Do Głównego Nurtu

Z dzisiejszego Wall Street Journal:

Oto nowe hasło W search-engine optimization w dzisiejszych czasach: Link baiting.

Termin ten może brzmieć podejrzanie, ale link baiting to uczciwa taktyka, która wymaga generowania nowych lub szczególnie interesujących treści na stronie internetowej w nadziei, że popularna strona internetowa łączy się z nią. Posiadanie dobrze ocenionych witryn internetowych linkujących do Twoich zwiększa wyniki wyszukiwania Twojej witryny, ponieważ większość głównych wyszukiwarek-w tym Google i Yahoo-bierze pod uwagę liczbę i “jakość” linków podczas generowania swoich rankingów. A połączenie Twojej witryny z popularną witryną prawdopodobnie spowoduje, że inne witryny będą również linkować do twojej witryny.

Załóżmy na przykład, że chciałbyś mieć blogera, który jest dobrze znany w Twojej branży, linka do twojej witryny sieci Web. Zauważyłeś, że ten bloger często podkreśla interesujące strategie finansowania firmy start-up. W nadziei na wzbudzenie zainteresowania tego blogera, dodajesz do swojej witryny dobrze napisane, ciekawe treści o nowych trendach w finansowaniu start-upów. Następnie wygodnie strzelasz e-mail do tego blogera z linkiem do posta.

Dobre dla WSJ za poprawne wykonanie. Więcej niż tylko świetna treść, to strategiczne treści, które są również bardzo wysokiej jakości.

W dzisiejszych czasach ma to niewiele wspólnego z trollingiem i wojnami ognia. Strony władz nie zmarnują kapitału czytelnika, aby połączyć się z tymi śmieciami.

Via Marketing Pilgrim.

Total
0
Shares
Related Posts