Train Wreck Blogging: Ain ‘ t Nothing to See here Folks

Dlatego ludzie kochają NASCAR i czytają National Enquirer.

Nie chcemy się do tego przyznać. Nie powinniśmy się tak czuć. Ale potajemnie zakopane, głęboko w środku, wszyscy chcemy miejsca w pierwszym rzędzie, aby wymazać sezon.

Nie chcemy, żeby komuś stała się krzywda. Nie chodzi o to, że życzymy komuś porażki lub katastrofy (trzymajmy się od tego z daleka naszych teściów i konkurentów). Po prostu chcemy poznać wszystkie soczyste szczegóły, gdy już to się skończy.

Nawet czujemy się źle z powodu tego niepohamowanego pragnienia … ale po prostu musimy wiedzieć!

Zrozumienie tego impulsu pozwoli Ci dotknąć strony blogowania, która może eksplodować czytelnictwo … jeśli masz wolę.

Szkoda, że mamy negatywne nastawienie.

Według Wikipedii,

Negatywne nastawienie to nazwa zjawiska psychologicznego, na które ludzie zwracają większą uwagę i nadają większą wagę negatywnym niż pozytywnym doświadczeniom lub innym rodzajom informacji.

Dlatego od dziesięcioleci, The National Enquirer wyprzedził każdą inną gazetę o milę. Widziałeś ich nagłówki?

I jest to jeden z powodów, dla których miliony osobistych blogów w stylu dziennika nigdy nie zyskują żadnej przyczepności, podczas gdy niewielka garstka innych przejmuje świat.

Pomyśl o tym.

Jakie są dziś najlepsze blogi osobiste?

A kiedy mówię “osobisty”, mówię o blogach, które mogą udawać biznes, marketing lub technologię, ale wszyscy wiemy, dlaczego my naprawdę. przeczytaj je. Ponieważ ci odważni blogerzy są tak szalenie transparentni w swoim życiu osobistym na swoich blogach oraz są to real ludzie, co oznacza, że ich życie nie jest różowe i słodkie.

Są ludźmi, a ich dni często wyglądają jak Tevye w Skrzypek Na Dachu nazywa życie ” pełną katastrofą.”Dzikie przejażdżki, wymykające się spod kontroli dzieci, rodzice, partnerzy lub kochankowie, szalone noce w mieście, rozkwit firm, Przejmujące historie lub triumf, sukces i oszałamiająca chęć ujawnienia cudownie niedoskonałej strony życia.

Czytamy o tych ludziach, o tych doświadczeniach, w dużej mierze z powodu negatywnego nastawienia.

Przypominają nam, że nie jesteśmy sami.

Pozwolili nam współczuć. Stoimy przed ekranem płacząc nad własnym życiem z nimi. I pozwalają nam czuć komfort, kiedy zdajemy sobie sprawę, że czasami, w porównaniu z nimi, rzeczy są cholernie dobre.

Full catastrophe blogging to niesamowicie potężny sposób na przyciągnięcie wzroku i przekształcenie czytelników w oddanych subskrybentów, członków społeczności i generatorów szumów.

Aby to zrobić na poziomie, który sprawia, że blogowanie kick-ass wymaga:

  • Poziom przejrzystości, z którym większość ludzi nie może sobie poradzić, oraz
  • Umiejętność pisania o swoim życiu w przekonujący, emocjonalny sposób.

Ale chodzi o to. Ponieważ tak niewiele osób chce być Heather Armstrongs, Penelope Trunks lub Naomi Dunfords ze świata blogów, jeśli chcesz przejąć ster i ujawnić światu swoje człowieczeństwo, konkurencja o uwagę jest znacznie mniejsza.

Nie ma prawie tak wielu pełnych katastrof blogerów, jak są blogerzy porad. Wymaga lepszego pisania. I, zrobione dobrze, jest o wiele łatwiej zabłysnąć.

Czy to oznacza, że wszyscy powinniśmy zacząć wlewać intymne szczegóły naszego życia osobistego do naszych blogów? Nie. Niektórzy ludzie są zadowoleni z tego podejścia, ale większość nie. zaliczam się do obozu tych,którzy wolą zachować większość mojego życia osobistego, cóż, osobistego.

Ale…

Zrozumienie negatywności może pomóc w budowaniu Czytelnictwa na inne sposoby.

W szczególności, tworząc nagłówki, które skłonią ludzi do otwarcia, a następnie przeczytaj swoje posty.

Zastanów się, który post byłby bardziej skłonny otworzyć?

  1. “A-List Blogger Zdjęty Przez Błędne Zarzuty Pomówienia”
  2. “Pięć Rzeczy, Które Blogerzy Powinni Wiedzieć O Oszczerstwach”

Wszyscy wiemy, który klikasz. Nie musisz się z tym źle czuć, taka jest ludzka natura. Gwarantowana stawka otwarcia pierwszego tytułu postu byłaby znacznie wyższa. Negatywne nastawienie jest po prostu tak silne.

Ale chodzi o to.

Jeśli zdecydujesz się na tworzenie tytułów postów, które dotkną efektu negatywności, czeka na Ciebie drugie zadanie.

Gdy czytelnik kliknie na twój post, musisz:

  • Skutecznie powiązać tytuł z treścią postu. Oraz…
  • Jeśli ogólny komunikat jest bardziej nakazowy lub pozytywny (i sugeruję, że często powinien być), musisz skutecznie przejść od negatywnej energii nagłówka do pozytywnej/pouczającej energii postu.

Te rzeczy wymagają praktyki, aby zrobić dobrze. I nie sugerowałbym, aby każdy post był graficzną ekspozycją Twojego codziennego osobistego niepokoju lub aby każdy nagłówek był wrakiem pociągu.

Ale sugerowałbym spróbować się trochę zabawić z nagłówkami postów tu i tam. Wymieszać w okazjonalnych ogłuszacz. A jeśli jesteś w stanie stawić czoła wyzwaniu blogowania o wrakach pociągów i masz poważne problemy z pisaniem, zrób to.

Co o tym myślisz?

Eksperymentowałeś już z tym zjawiskiem?

Podziel się w komentarzach poniżej…

Total
0
Shares
Related Posts