Jak Amazon powiększył moją publiczność o więcej niż czytelników 24,000 w trzy dni

To marzenie każdego pisarza. Walka każdego przedsiębiorcy. Cel każdego marketera.

The promise of więcej. Więcej czytelników, więcej przychodów i więcej ekspozycji.

A gdybym ci powiedział, że jest sposób na znalezienie wszystkich trzech, ale że to wymaga od Ciebie oddania czegoś naprawdę cennego? Wysłuchasz mnie?

Jeśli jesteś czytelnikiem Copybloggera, rozumiesz moc inteligentnego marketingu, która przynosi korzyści odbiorcom. W rzeczywistości prawdopodobnie robisz to już w jakiejś formie: darmowy eBook lub cenna seria autoresponderów wiadomości e-mail dla nowych subskrybentów Twoich treści.

Ale co, jeśli powiem ci, że tysiące fanów i potencjalnych klientów czekało na Ciebie … na Amazon?

Cóż, to jest dokładnie to, co znalazłem i nie mogłem uwierzyć w wyniki. W ciągu trzech dni rozdałem ebooka Kindle na Amazon i była to jedna z najlepszych rzeczy, które zrobiłem dla mojej firmy i marki.

Oto, co zrobiłem (i jak można zrobić to samo) z jednym z najlepszych materiałów, jakie kiedykolwiek napisałem …

Przygotowanie

 1. Zapisz się do programu Kindle Direct Publishing. To jest ramię samodzielnego publikowania Amazon i bardzo łatwo jest zacząć. W rzeczywistości na Copybloggerze znajduje się obszerny poradnik, który przeprowadzi Cię przez to.
 2. Skorzystaj z już opublikowanego ebooka. W moim przypadku był to mój eBook, Jesteś pisarzem, które bardzo dobrze radziły sobie w sprzedaży plików PDF, ale niedawno pojawiły się na platformie. Już przekonwertowałem go do formatu. mobi Kindle, ale jeśli nie masz ebooka w tym formacie, musisz to zrobić. Scrivener to potężna aplikacja do edycji tekstu, która również świetnie sprawdza się w formatowaniu Kindle.
 3. Prześlij swoją książkę. Kiedy przechodzisz prosty, dwustronicowy proces przesyłania książki, musisz kliknąć pole “Zapisz się do programu KDP Select”. Istnieje kilka zalet tego programu, ale głównym jest to, że pozwala rozdawać książkę na dowolne pięć dni w ciągu 90-dniowego okresu. Gdy to zrobisz, Amazon powiadomi Cię w ciągu 24-48 godzin, informując, że Twoja książka jest dostępna.

Promocja

 1. Utwórz wydarzenie. Gdy książka będzie dostępna, musisz zalogować się ponownie do Amazon KDP i wybrać daty, w których chcesz, aby książka była dostępna za darmo. Ponieważ przetwarzanie tego żądania wymaga czasu, będziesz chciał wybrać okres, który będzie wynosił co najmniej 24-48 godzin w przyszłości. Zrobiłem to dla kaprysu, wybierając następny dzień, a Amazon nie przetwarzał tego przez około 12 godzin.
 2. Powiedz o tym ludziom. Jednym z powodów, dla których chcesz użyć starego ebooka, jest wybranie produktu, który ma już istniejącą bazę fanów. To są twoi ewangeliści i chcesz dać im możliwość powiedzenia swoim przyjaciołom, gdzie mogą dostać tę wspaniałą książkę za darmo. Blogowałem o tym, wysłałem e-mailem moją listę i wysłałem wiadomość do garstki wpływowych osób na Twitterze, prosząc ich o udostępnienie jej. (Uwaga: trudno być irytującym, gdy prosisz ludzi o podzielenie się czymś, co jest za darmo.)
 3. Przypomnij ludziom, zanim wygaśnie. Wysłałem moją listę trzy razy w ciągu weekendu, w którym poprowadziłem moją promocję, zachęcając ich, aby nie przegapili tej wspaniałej okazji. Co ciekawe, nie jedna osoba narzekała na otrzymywanie zbyt wielu e-maili, a kilka osób powiedziało mi, że to przegapiło i żałowało. Ponownie, trudno jest być irytującym, gdy próbujesz dać coś ludziom.

Wyniki

Oto, co stało się w wyniku tej promocji … która była tak naprawdę tylko eksperymentem:

 1. Mój eBook został pobrany ponad 24,000 razy. Stało się to w ciągu trzech dni. Nie zrobiłem pełnych pięciu dni, ponieważ nie byłem pewien, jak to się skończy i chciałem mieć możliwość uruchomienia promo ponownie, jeśli się nie uda.
 2. Moja lista e-mail wzrosła. Nie prosiłem o e-maile ludzi w zamian za ebooka, ale pod koniec książki podlinkowałem mojego bloga i setki nowych ludzi znalazły mnie w następnym tygodniu. Wiem o tym, ponieważ wszyscy zaczynają do mnie pisać e-maile, dziękować mi i mówić, że właśnie dowiedzieli się o mnie za pośrednictwem ebooka.
 3. Moja reputacja wzrosła. Pod koniec promocji moja książka znalazła się w rankingu #3 wśród wszystkich książek w sklepie Kindle (i #1 we wszystkich kategoriach). Po przełamaniu Top 100 na Amazon, może to zarobić dużo uwagi na forach książek, blogach i innych stronach internetowych. Dokładnie tak się stało. Plus, to świetny dowód społeczny dla przyszłej sprzedaży (“Amazon Bestseller!”).
 4. Moja sprzedaż wzrosła. To jest naprawdę szalona część. Byłem trochę zaniepokojony, że robienie prezentów doprowadzi do kanibalizacji własnego rynku i ostatecznie zaszkodzi sprzedaży. Ale tak nie było. Tydzień po promocji sprzedałem o 50% więcej książek niż poprzednio. Sprzedaż teraz średnio około 1000 miesięcznie (to około $3500 zysku netto z książki: nie zbyt brudny.)

Na wynos

Podsumowując, eksperyment zakończył się sukcesem: mój wpływ wzrósł, a sprzedaż nie ucierpiała. Jednak nauczyłem się kilku cennych lekcji:

 • Amazon to świetna platforma marketingowa. Około 90% mojej sprzedaży ebooków już pochodziło z Amazon, więc chciałem zobaczyć, jak mogę wykorzystać darmową opcję, aby zwiększyć buzz o książce (poprzez recenzje i tym podobne). Przy ponad 150 recenzjach nie jest tak źle.
 • Jest koszt alternatywny. Aby zakwalifikować się do KDP Select, musiałem zaprzestać sprzedaży książki za pośrednictwem PDF i Barnes & Noble. Jak już mówiłem, nie otrzymywałem już zbyt wiele sprzedaży przez te punkty sprzedaży, ale nadal był to koszt alternatywny.
 • Sprzedaż książek nie jest dobrą strategią przychodów. Jak mówią, książka jest wizytówką. To Broszura, wprowadzenie do Twojej marki. Dlatego użyłem kilku ostatnich stron mojego ebooka, aby zachęcić ludzi do sprawdzenia mojego bloga i promowania mojego nadchodzącego kursu pisania online.

Jeśli wykorzystałeś swoje zasoby i szukasz nowego sposobu na odkrycie, to jest to. Jeden z przyjaciół niedawno zakończył promocję, w której miał ponad 50,000 pobrań w pięć dni. Nie ma wielkiego bloga ani Tony obserwujących na Twitterze; to cała moc Amazon.

Czy próbowałeś używać programu KDP Select firmy Amazon jako narzędzia marketingowego?

Jeśli tak, to chętnie posłucham o tym w komentarzach.

Jeśli nie, co masz do stracenia?

Total
0
Shares
Related Posts