Tajna broń, która sprawia, że Twoje treści są udane

Za każdym razem, gdy siadasz do pisania, masz uczucie tonącego w jamie brzusznej?

Martwisz się, że to, co napiszesz, nie będzie tak niesamowite, jak posty, które czytasz na popularnych, uznanych blogach?

To strach, który wielu pisarzy dobrze zna: strach, że po prostu nie będziesz wystarczająco dobry, aby dostosować się do swoich ulubionych pisarzy.

To może być inspirujące, aby chcieć pisać, jak również swoje ulubione. Ale może to być również ogromna przeszkoda czekająca na potknięcie się.

Dopóki próbujesz naśladować innego pisarza, Twoje pisanie nie będzie miało pożądanej jakości. Nie przyciągnie też publiczności, której chcesz.

Jestem mentorem pisarzy i uważam, że wielu czuje się niepewnie, gdy kontempluje sukces pisarzy, którzy już trafili na swoje blogi.

Jak mogę się wyróżnić, kiedy tak wielu innych blogerów już to robi i są w tym dłużej?

Myśl w ten sposób, a będziesz zbyt sparaliżowany strachem, by pisać.

Na szczęście jest wyjście z tego problemu

Przestań porównywać to, co piszesz do pracy innych pisarzy. Nigdy nie będziesz nimi.

Ale możesz odnieść sukces. Nie ma znaczenia, że inni są na nim dłużej, lub obecnie mają większą publiczność.

Myślisz, że za pięć lat nie będzie żadnych nowych twarzy? Oczywiście, że tak. Gwiazdy blogowania i pisania nadal będą się rodzić. Możesz zacząć teraz i nadal tworzyć bloga, który zostanie zauważony.

Jak sprawić, by twój blog wyróżniał się spośród milionów blogów już tłoczących się w Internecie?

Używając tajnej broni.

Twoja tajna broń

Każdy pisarz ma tajną broń, której tylko oni mogą użyć. Wiesz co to jest?

Podpowiem Ci: gdybyś podróżował po ziemi od teraz aż do końca życia, czy spotkałbyś kiedyś innego siebie?

Nie. Jest tylko jeden ty.

To twoja tajna broń. Twoja wyjątkowość.

Tylko Ty masz swoje wspomnienia, doświadczenia, pomysły i punkt widzenia. Stwórz bloga, na którym ta wyjątkowość może zabłysnąć, ciężko pracuj nad pisaniem bloga, a ludzie będą cię czytać.

Jak wdrożyć tajną broń

Teraz, gdy wiesz, co masz, czego żaden inny bloger nie może dostarczyć, jesteś gotowy do doskonalenia użycia swojej tajnej broni.

Istnieją dwa kroki do wdrożenia go:

  1. Wybranie odpowiedniego tematu i
  2. Pisanie tego do cholery.

Zacznijmy od tematu. Czy wybrałeś temat na swój blog, na którym możesz zaoferować naprawdę świeżą perspektywę? Pasjonujesz się tym? Czy daje to możliwość pełnego wykorzystania Twojej tajnej broni?

Spójrz na swój blog już teraz i zadaj sobie pytanie: Czy twój blog naprawdę różni się od każdego innego bloga?

Jeśli nie, może nadszedł czas na nowy kierunek. Naśladowanie może być najszczerszą formą pochlebstwa, ale zwykle nie skutkuje gwiezdnym pisaniem.

Świetne blogi są jedyne w swoim rodzaju

Często jedynym w swoim rodzaju elementem jest świeże podejście do ulubionego tematu.

Jak blogowanie przez rok o gotowaniu każdego przepisu w Opanowanie sztuki kuchni francuskiej. Myślę, że tylko Julie Powell z Queens mogła wpaść na ten pomysł — i dalej pisać tego konkretnego bloga (który oczywiście stał się bestsellerową książką i popularnym filmem).

Inny przykład: istnieje milion blogów dla mam. Ale jest tylko jedna Jenny Baitch Isenman, której komiczne, często bluźniercze opisy przytłaczającego amerykańskiego życia domowego sprawiają, że podmiejska dżungla jest jednym z niewielu blogów, które muszę zatrzymać i przeczytać.

Większość blogów jest nudna, ponieważ nie mają osobowości. Nie czują się autentyczni. Nie dodają nic nowego.

Skup się na temacie, w którym ujawnia się twoja osobowość, w którym masz coś wyjątkowego do zaoferowania i gdzie możesz użyć swojej tajnej broni, aby się wyróżnić.

Włącz swoją broń

Gdy skupisz się na temacie, który maksymalizuje Twoją tajną broń, jesteś gotowy, aby spojrzeć na jakość swojego pisania.

Wyciągnij kilka swoich postów lub klipów artykułów i spójrz na nie.

Dumny z tego, co widzisz? Dobrze.

Mógłbyś się bardziej postarać? Zawsze.

Skup się na poprawie jakości tego, co produkujesz. W szczególności skup się na tym, aby twój unikalny punkt widzenia — Twój humor, analiza, reakcje — pojawiły się na Twoim blogu.

W zmieniającym się świecie freelance writing jedynym czynnikiem, nad którym masz największą kontrolę, jest to, że zawsze możesz poprawić swoje pisanie. Wypoleruj swoją pracę. Upewnij się, że twój głos świeci.

Spójrz na to jutro rano. Przeczytaj na głos. Zadaj sobie pytanie, jaką obserwację musisz zrobić, której nikt inny nie może zaoferować.

Martw się tylko o doskonalenie pisania. Pisz silniej, szczuplej, ostrzej, za każdym razem.

Uruchom swoją tajną broń w blogosferze. Stań się coraz lepszy w byciu sobą. Ludzie zauważą.

Total
0
Shares
Related Posts