Sztuka blogowania: biznes czy przyjemność?

W dzisiejszych czasach każdy wydaje się myśleć, że zarabianie pieniędzy jako bloger to bułka z masłem. Wiele osób popełnia błąd, rozpoczynając od wybrania niszy, której nie są dokładnie pasjonatami, po prostu dlatego, że dobrze się opłaca.

Innymi słowy, są w tym tylko dla pieniędzy i w jakiś sposób uważają to za solidny model biznesowy. Łatwo jest pojawiać się dzień po dniu, jeśli płaca jest dobra, prawda?

No Pleasure, No Gain

Przepraszam, że pękłem Ci w głowie, ale nie możesz się bardziej mylić. Jeśli nie podoba ci się to, co robisz, Twoje pisanie to odzwierciedli, bez względu na to, jak bardzo się starasz, a dotyczy to zwłaszcza blogowania.

Oczywiście, jeśli po prostu uruchomisz statyczną stronę internetową, która będzie zależeć od ruchu z wyszukiwarek, dlaczego nie, możesz po prostu zatrudnić kilku pisarzy, zoptymalizować swoją stronę i tam ją masz. Nawet w takim przypadku maksymalizacja wyników okaże się wyzwaniem (spójrzmy prawdzie w oczy, zawsze jesteś bardziej produktywny podczas pracy nad projektem, który Cię pasjonuje), ale możesz ujść na sucho.

Jeśli chodzi o blogowanie, z drugiej strony rzeczy zdecydowanie wyglądają nieco inaczej. Jako bloger nawiązujesz więź z każdym czytelnikiem. Jak to zrobisz? Dokładnie, będziesz nawiązywać związek lub budować na już istniejącym za pośrednictwem każdego postu.

Czytelnicy Myślą, Czytelnicy Oceniają, Czytelnicy Decydują

Bez względu na to, jak dobrze próbujesz ukryć coś przed czytelnikami, szybko są w stanie określić, czy pasjonujesz się tym, co robisz, czy nie, w oparciu o swój styl pisania. Możesz próbować tak mocno, jak chcesz, ale faktem pozostaje: jeśli nie podoba ci się to, co robisz i jeśli traktujesz to jako obowiązek, czytelnicy mogą i będą to odbierać.

W rezultacie przekonanie ich, że twój blog jest wart regularnego śledzenia, okaże się prawie niemożliwe. W ten sam sposób budowanie społeczności wokół Twojego bloga (kolejny aspekt, który sprawia, że blogowanie jest wyjątkowe) również nie wchodzi w grę.

Jeśli nie jesteś autentycznie pasjonatem swojej pracy, Twój styl pisania będzie odzwierciedlał to i możesz mieć pewność, że czytelnicy nie będą zachwyceni powrotem lub komentowaniem i byciem aktywnymi członkami społeczności.

Interesy czy przyjemność? Dlaczego Nie Jedno I Drugie?

Ludzie często kojarzą pomysł zarabiania pieniędzy jako bloger z osobą, która pracuje i pracuje, ale jest w tym tylko dla pieniędzy. W ten sam sposób więcej niż kilku ludzi kojarzy pomysł blogowania dla przyjemności z osobą, która dobrze się bawi, ale nic nie zarabia. Dlaczego ludzie mają tendencję do widzenia rzeczy w czerni i bieli jest poza mną.

Mieszanie przyjemności z przyjemnością jest nie tylko możliwe, ale jest również zalecane. Tak, możesz zarabiać, robiąc coś, co kochasz, a co więcej, zobaczysz również, że Twoja produktywność wzrasta, jeśli tak jest. Jeśli nie, to powiedzmy, że maksymalizacja wyników okaże się nie lada wyzwaniem.

Skorzystaj z okazji do zarabiania pieniędzy jako bloger, z okazji do zarabiania w Internecie, robiąc coś, co Cię pasjonuje. Nie będzie łatwo i będzie dużo pracy, ale jeśli uda Ci się połączyć przyjemne z pożytecznym, będziesz cieszyć się każdą minutą.

Total
0
Shares
Related Posts