Przewodnik dla początkujących do znaków towarowych

Branding ma kluczowe znaczenie dla firm. To, co odróżnia Cię od konkurencji i stawia cię w czołówce umysłów potencjalnych klientów.

Dlatego powinieneś chronić swoją markę znakiem towarowym.

Ale jeśli jesteś nowicjuszem w tego rodzaju rzeczach, prawdopodobnie nie wiesz, jakiego rodzaju ochrony potrzebujesz, a nawet czego możesz chronić. Dodatkowo, jeśli chodzi o faktycznie ubieganie się o znak towarowy, proces ten może być długi i złożony.

W tym przewodniku wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć o znakach towarowych i pomożemy uprościć ten proces.

Co To jest znak towarowy?

Znak towarowy to zwykle słowo, fraza, symbol lub projekt, który reprezentuje Twoją markę. Należy do ciebie zgodnie z prawem i odróżnia Twoje produkty lub usługi od innych firm. Oznacza to, że inne firmy nie mogą używać podobnych aktywów do sprzedaży swoich towarów.

Podstawy znaków towarowych

Jeśli chcesz ubiegać się o znak towarowy, musisz być wyposażony w odpowiednią wiedzę. To sprawi, że proces będzie jaśniejszy i będzie mniej prawdopodobne, że zostaniesz odrzucony. W tym miejscu wyjaśnimy tajniki znaków towarowych i proces zgłaszania znaków towarowych. 

Co Można Znak Towarowy?

Możesz mieć aktywa, o których nie zdawałeś sobie sprawy, że możesz być znakiem towarowym. Szkoda by było, gdybyś nie chronił ich przez brak wiedzy. Spójrzmy więc na to, co można, a czego nie można.

Najczęstszymi znakami towarowymi, jak wspomniano powyżej, są słowa i elementy projektu. Najczęściej są to nazwy firm, nazwy produktów i/lub logo. Pomyśl o logo Nike swoosh lub Amazon ze strzałką pod nazwą-nie tylko nazwy “Nike” i “Amazon” są znakami towarowymi, ale także wizualne elementy ich logo.

Ale możesz wyróżnić wiele rzeczy, które odróżniają Twoją markę od innych. Należą do nich na przykład kształt towarów lub opakowań, slogany, kolory i wzory. W branży spedycyjnej nie jest przypadkiem, że UPS ma brązowe ciężarówki, podczas gdy FedEx ma białe-te kolory są znakami towarowymi tych firm. 

Na drugim końcu spektrum znajdują się również słowa i symbole, których nie będziesz mógł znakować. Obejmuje to wszelkiego rodzaju ogólne określenie lub wyrażenie, takie jak ” najlepsza firma XYZ.” 

Nie można również znakować opisowej nazwy firmy, np. firmy ogrodniczej, ani nazwy zawierającej lokalizację geograficzną, np. Manchester Gardening. Ani nie można znak towarowy słowo lub symbol, który jest uważany za zwodnicze lub skandaliczne.

Zasady Dotyczące Znaków Towarowych

Znaki towarowe chronią twoją własność intelektualną, czyli twoje unikalne, rozpoznawalne dzieła. Musisz dokładnie wiedzieć, co to oznacza i jakie masz prawa, aby nie wpaść w faul naśladowców i złodziei.

Po pierwsze, inna firma nie może korzystać z twojej własności intelektualnej bez Twojej zgody. Jeśli okaże się, że tak, masz prawo do egzekwowania znaku towarowego (zmusić ich do zaprzestania korzystania z niego) i podjęcia działań prawnych przeciwko firmie, jeśli to konieczne.

Inną ważną rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że nazwa, symbol, element projektu itp., nie musi być dokładnie taki sam jak twój, aby zostać uznany za naruszenie. Po prostu musi być ” łudząco podobny.” 

Innymi słowy, jeśli klient może nie być w stanie odróżnić dwóch marek od siebie ze względu na znak, jest to problem. Znak nie może wyglądać ani brzmieć podobnie do innego. 

Ale tak jest tylko w przypadku, gdy obie firmy są w tej samej branży. Na przykład Delta Airlines i baterie Delta mogą istnieć, ponieważ konsumenci raczej nie będą zdezorientowani tym, co kupują od firmy.

Nie można jednak mieć firmy sportowej ze znacznikiem w postaci logo, ponieważ byłoby to zbyt podobne do Nike swoosh.

Powinieneś również wiedzieć, że nawet niezarejestrowane znaki towarowe mają pewien poziom ochrony, gdy używasz symbolu ™. Jeśli używasz znaku towarowego od wielu lat i / lub Twoja firma ma solidną reputację, masz tak zwane prawa common law. 

Oznacza to, że możesz egzekwować znak towarowy. Musisz jednak przedstawić dowody na to, że twój znak towarowy jest od dawna rozpoznawany przez opinię publiczną, co może być trudne.

Rejestracja znaku towarowego

Znak towarowy można zarejestrować online za pośrednictwem Urzędu patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO). Jest to wygodne, ale proces aplikacji jest dość złożony. 

Istnieje wiele kroków i musisz uważnie przeczytać formularz zgłoszeniowy, aby upewnić się, że wszystko rozumiesz. Istnieje również dogłębne badania, które musisz przeprowadzić, zanim jeszcze zaczniesz wypełniać formularz.

Musisz sprawdzić, czy nie istnieją już żadne łudząco podobne znaki towarowe. To się nazywa przeszukiwanie. Użyj znaku towarowego Electronic Search System (TESS), aby wyszukać istniejące słowa i/lub znaki projektowe.

Jeśli istnieje już podobny znak towarowy i firma oferuje podobne usługi lub produkty, nie będziesz mógł zarejestrować znaku towarowego. 

Jeśli masz nowy biznes, możesz wrócić do deski kreślarskiej. Nie ma sensu ubiegać się o znak towarowy, który nie zostanie zaakceptowany, ponieważ opłata za zgłoszenie nie podlega zwrotowi.

Po złożeniu wniosku za pośrednictwem elektronicznego systemu aplikacji znaku towarowego (TEAS) otrzymasz wybór standardowej aplikacji herbat lub TEAS Plus. 

Główną różnicą między nimi jest to, że standard herbat jest droższy w cenie 350 USD za klasę towarów, ale możesz wypełnić pewne sekcje formularza w późniejszym terminie. Możesz więc preferować tę opcję, jeśli nie masz jeszcze wszystkich potrzebnych informacji i dowodów.

Pamiętaj, że po wysłaniu aplikacji nie ma gwarancji, że otrzymasz znak towarowy. Ale twoje szanse są dobre, jeśli wykonałeś swoje badania i dokładnie wypełniłeś formularz. 

Może minąć kilka miesięcy, zanim znak towarowy przejdzie, ponieważ USPTO przeprowadza własne kontrole i wysyła wniosek do adwokata, który decyduje, czy aplikacja może iść do przodu.

3 narzędzia do poprawy rejestracji znaków towarowych

Jeśli proces aplikacji brzmi przytłaczająco, możesz poprosić o pomoc z zewnątrz. Firmy te zajmą się wyszukiwaniem i rejestracją znaków towarowych dla Ciebie:

LegalZoom

LegalZoom oferuje szereg usług biznesowych, finansowych i prawnych. W związku z tym uruchomiło ponad dwa miliony firm.

Ponadto pracownicy LegalZoom współpracowali z ponad 320 000 Klientami nad zgłoszeniami znaków towarowych. Można więc śmiało powiedzieć, że ta firma ma ogromne doświadczenie.

Posiada sieć niezależnych prawników, co pozwala jej specjalizować się w tworzeniu Nietykalnych znaków towarowych i egzekwowaniu Twoich praw. 

Proces ubiegania się o znak towarowy z LegalZoom jest prosty. Wystarczy wybrać odpowiedni pakiet do swoich potrzeb.

Pakiet Do It Yourself kosztuje $249 plus Federalna opłata za zgłoszenie. Dzięki temu pakietowi LegalZoom przeprowadza podstawowe wyszukiwanie. Następnie wypełniasz wniosek za pomocą przewodnika krok po kroku. Na koniec LegalZoom sprawdza aplikację, uzupełnia ją w razie potrzeby i składa w USPTO.

Pakiet prowadzony przez adwokata jest znacznie droższy w $599 plus Federalna opłata za zgłoszenie. Ale to jest z gwarancją. Jeśli twoja pierwsza aplikacja zostanie odrzucona, wypełnią drugą aplikację bez dodatkowych kosztów. 

Z tym pakietem, adwokat robi wszystkie badania i zgłoszenia dla Ciebie. Wszystko, co musisz zrobić, to odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących Twojego znaku towarowego.

Rocket Lawyer

Rocket Lawyer oferuje niedrogie usługi prawne, specjalizując się w dokumentacji osobistej, nieruchomości i biznesowej. 

Biorąc pod uwagę fakt, że dokumentacja jest ich specjalnością, oferuje ona naprawdę kompleksową usługę aplikacji znaków towarowych. 

Dzięki Rocket Lawyer możesz uzyskać niestandardowy pakiet dostosowany do Twoich potrzeb. Oczywiście firma może zająć się wyszukiwaniem odpraw i składaniem wniosków w USPTO. Ale jest jeszcze kilka przydatnych usług, które możesz chcieć podjąć Rocket Lawyer.

Możesz uzyskać konsultację z pełnomocnikiem ds. znaków towarowych, aby stworzyć strategię aplikacji znaku towarowego. Co więcej, możesz uzyskać przetwarzanie priorytetowe, aby przyspieszyć aplikację. Istnieje również usługa transferu znaków towarowych dla tych, którzy tego potrzebują.

Mikorporacja

MyCorporation to usługa tworzenia firm, która specjalizuje się w pomocy małym firmom. Co wyróżnia tę firmę jest to, że dbają o wszystkie legwork dla Ciebie.

Najpierw wypełnisz ankietę online z prostymi pytaniami dotyczącymi Twojego znaku towarowego. Lub, jeśli wolisz, możesz porozmawiać z członkiem zespołu, który przeprowadzi Cię przez pytania.

Następnie MyCorporation wypełnia dokumenty i składa je w USPTO w Twoim imieniu. Gdy Twoja aplikacja zostanie zaakceptowana, prześlą Ci całą niezbędną dokumentację prawną.

Pakiet aplikacji o znak towarowy kosztuje $199 plus Federalna opłata za zgłoszenie.

Będziesz potrzebował osobnej paczki do przeszukania. W ramach tego pakietu eksperci przeprowadzają kompleksowe wyszukiwanie zarejestrowanych i oczekujących znaków towarowych w bazie danych. Oznacza to, że możesz mieć pewność, że twój znak towarowy jest wyjątkowy i nie ryzykujesz odrzucenia wniosku.

Obszerne przeszukanie kosztuje 249 dolarów. Więc jeśli chcesz, aby zarówno przeszukiwanie, jak i zgłoszenie znaku towarowego zostało wykonane za Ciebie, to będzie w sumie $448 plus Federalna opłata za zgłoszenie.

3 sztuczki na znak towarowy firmy

Oto nasze najlepsze wskazówki dotyczące tworzenia silnego znaku towarowego i długoterminowego zabezpieczenia znaku towarowego:

Złóż wniosek o znak towarowy jak najszybciej

Jeśli chcesz ubiegać się o znak towarowy, nie czekaj, aby to zrobić. Warto chronić swoją markę tak szybko, jak to możliwe. Należy również wziąć pod uwagę fakt, że proces ten może trochę potrwać.

Dobrą rzeczą jest to, że możesz zarejestrować znak towarowy, który zamierzasz używać z USPTO. Więc nawet jeśli jeszcze nie rozpocząłeś handlu, możesz złożyć wstępny wniosek o zastrzeżenie swojego znaku towarowego.

Wybierz atrakcyjną nazwę firmy, którą możesz znak towarowy

Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest odrzucenie zgłoszenia znaku towarowego. Powinieneś teraz dobrze zrozumieć, co możesz, a czego nie, co jest dobrym punktem wyjścia.

Nie tylko to, ale także potrzebujesz silnej, unikalnej nazwy firmy, aby reprezentować swoją markę. Jeśli można znak towarowy nazwę taką jak ta, to będziesz wyróżniać się z innych firm i nikt nie może powiesić na coattails.

Tradycyjnie wybierasz nazwę, która ilustruje twój produkt lub usługę. Ale wiemy, że nie dostaniesz znaku towarowego dla opisowej nazwy. Więc musisz myśleć nieszablonowo.

Możesz wymyślić imię od zera, mieszając słowa. Netflix, na przykład, jest mash-up “Internet” i “flicks”.

A może mógłbyś nazwać swoją firmę po swojej inspiracji. Nazwa Reebok, na przykład, pochodzi od zwierzęcia duchowego firmy, rhebok, który jest gatunkiem antylopy.

Egzekwuj Swój Znak Towarowy

USPTO nie będzie szukać naruszeń znaków towarowych. Jest to coś, co musisz zrobić sam, uważnie obserwując innych w swojej branży. 

Upewnij się, że żadne inne firmy nie używają żadnych aktywów podobnych do tych, które są znakami towarowymi. Powodem jest to, że zmniejszy to wpływ Twojej marki na rynek.

Co więc zrobisz, jeśli uważasz, że inna firma korzysta z twoich znaków towarowych?

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy rzeczywiście doszło do naruszenia. Pamiętaj, że naruszenie występuje tylko wtedy, gdy ty i inna firma oferujecie podobne produkty lub usługi.

Jeśli uważasz, że istnieje naruszenie, zwróć się o pomoc prawną tak szybko, jak to możliwe. Adwokat będzie mógł wysłać list o zaprzestaniu i zaprzestaniu w Twoim imieniu. I podjąć dalsze działania, np. pozwać firmę do sądu, jeśli nie zareagują na twój list. 

Co dalej

Ubieganie się o znak towarowy to tylko jeden element, który musisz sprawdzić z listy na wczesnych etapach rozpoczynania działalności gospodarczej. 

Następną rzeczą, którą możesz potrzebować, to uzyskać federalny numer podatkowy dla swojej firmy. Będziesz go potrzebować, jeśli chcesz otworzyć konto bankowe lub zatrudnić pracowników.

Możesz być również zainteresowany stworzeniem strony biznesowej, aby potencjalni klienci mogli znaleźć cię w Internecie. Oto jak kupić nazwę domeny, która reprezentuje Twoją markę.

I na koniec powinieneś sprawdzić nasz przewodnik po najlepszych usługach tworzenia biznesu, ponieważ mogą one pomóc w załatwieniu wszystkich powyższych spraw.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts

Jak uzyskać DBA

Twoja firma może mieć jedną nazwę, która należy do Twoich dokumentów prawnych, i inną nazwę, którą wszyscy znają,…

LegalNature Review

LegalNature to międzynarodowy internetowy serwis prawny. Od momentu uruchomienia w 2010 roku firma rozszerzyła swój zespół specjalistów z…

ZenBusiness Review

ZenBusiness jest jedną z najbardziej renomowanych i popularnych usług tworzenia biznesu na rynku. Jeśli zakładasz LLC lub korporację,…