Przewodnik dla początkujących do certyfikacji płac

Payroll to często niedoceniana kariera obejmująca długie godziny pracy, pracę w weekendy i krótkie wakacje. Płace personel musi radzić sobie ze stale zmieniającymi się przepisami dotyczącymi płac i przestrzegać federalnych, stanowych i lokalnych przepisów dotyczących płac oprócz polityki firmy. Certyfikacja płac pozwala pracodawcom i potencjalnym pracodawcom wiedzieć, że jesteś kompetentny i na bieżąco z przepisami, regulacjami i procedurami dotyczącymi płac.

Czym jest certyfikacja płac?

Certyfikacja płac to rodzaj oznaczenia przyznawanego specjalistom ds. płac lub koordynatorom po zdaniu egzaminu certyfikacyjnego. Oznaczenie to dowodzi, że dana osoba ma zaawansowaną wiedzę, umiejętności i kompetencje w zakresie płac, oprogramowania płacowego i odpowiednich przepisów dotyczących płac.

Chociaż istnieje wiele instytucji oferujących certyfikację płac, American Payroll Association (APA) jest de facto wydawcą certyfikacji płac. Ta krajowa jednostka certyfikująca płace ma ponad 20 000 członków. Obecnie APA oferuje dwa rodzaje akredytacji, które omówimy w następnej sekcji.

Podstawy certyfikacji płacowej

American Payroll Association oferuje dwa certyfikaty, aby zaspokoić różne poziomy wiedzy płacowej i doświadczenia zawodowego.

Podstawowa Certyfikacja płac (FPC)

Podstawowa Certyfikacja płac skierowana jest przede wszystkim do profesjonalistów płac na poziomie podstawowym lub personelu na stanowiskach wymagających wiedzy płacowej. Inni specjaliści, którzy zazwyczaj przystępują do tego egzaminu to:

 • Inżynierowie systemowi lub analitycy wspierający systemy płacowe
 • Specjaliści ds. sprzedaży i konsultanci pracujący w branży płacowej
 • Przedstawiciele klienta dla dostawców usług płacowych

FPC jest certyfikatem entry-level w najlepszym tego słowa znaczeniu. Nie ma wymagań kwalifikacyjnych, aby przystąpić do tego egzaminu. Początkowo specjaliści ds. płac mogli uzyskać tylko certyfikat Certified Payroll Professional certification. Jednak apa dostrzegła różnice w wiedzy i długoletnim doświadczeniu w społeczności płac i opracowała podstawową certyfikację płacową, aby wyrównać szanse.

Egzamin FPC obejmuje podstawy płac, w tym profesjonalne umiejętności płac i obowiązków, sprawozdawczości podatkowej i rachunkowości, i koncepcji wypłaty. Egzamin przeprowadzany jest elektronicznie przez internet oraz w centrach egzaminacyjnych Pearson VUE. Zawiera 150 pytań wielokrotnego wyboru. Kandydaci mają trzy godziny na ukończenie egzaminu.

Opłata za egzamin wynosi $320 dla członków APA i $395 dla nie-członków. Po zdaniu egzaminu będziesz miał przyjemność używać oznaczenia FPC po swoim nazwisku.

Certified Payroll Professional (CPP)

Certyfikat Certified Payroll Professional (CPP) jest przeznaczony dla profesjonalistów, którzy chcą awansować w swojej dziedzinie. CPP jest przeznaczony dla osób z rozległą wiedzą i doświadczeniem w zakresie płac. Aby móc przystąpić do egzaminu, musisz spełnić jedno z poniższych kryteriów:

 • Co najmniej trzyletnie doświadczenie w praktyce płacowej w okresie pięciu lat poprzedzających datę egzaminu
 • Zatrudniony w praktyce płacowej od co najmniej dwóch lat i ukończył kursy oferowane przez APA
 • Uzyskał oznaczenie FPC, zatrudniony w praktyce płac przez co najmniej 18 miesięcy oraz ukończył kursy oferowane przez APA

Koszt egzaminu CPP $380 dla członków APA i $550 Dla Nie-członków. Egzamin obejmuje 190 pytań wielokrotnego wyboru, a kandydaci mają cztery godziny na jego wypełnienie. Niektóre z tematów poruszanych na egzaminie to:

 • Podstawowe Koncepcje Płac
 • Obliczanie wypłaty
 • Zgodność / badania i zasoby
 • Audyt
 • Administracja i zarządzanie płacami
 • Księgowość

Po raz kolejny będziesz mógł używać oznaczenia CPP po swoim nazwisku, gdy zdasz egzamin. Warto wspomnieć, że można używać tylko jednego tytułu na raz. Musisz zrezygnować z oznaczenia FPC i używać tylko CPP po swoim nazwisku, jeśli zdałeś oba egzaminy certyfikacyjne.

3 Narzędzia zwiększające Twoje szanse na uzyskanie certyfikatu płac  

Wiele osób, które przystąpiły do egzaminów certyfikacyjnych płac, zgadza się, że może to być trudne. Jednak wysiłek opłaci się, gdy będziesz bardziej atrakcyjny na rynku pracy, wykazasz się kompetencjami w swojej roli i będziesz pracować ze złożonym oprogramowaniem i systemami płacowymi. Poniżej znajduje się kilka narzędzi, aby zwiększyć szanse na zdanie egzaminu certyfikacyjnego przy pierwszej próbie.

1. Podręcznik kandydata APA

Logicznym miejscem do rozpoczęcia jest zapoznanie się z procesem egzaminacyjnym. American Payroll Association oferuje bezpłatny podręcznik kandydata do każdego z egzaminów certyfikacyjnych. Podręcznik zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o przystąpieniu do egzaminu, w tym treść i format egzaminu, wymagania kwalifikacyjne, jak zarejestrować się na egzamin, jak zapłacić, okna egzaminacyjne i co zabrać na egzamin.

Możesz pobrać podręcznik kandydata FPC i podręcznik kandydata CPP ze strony APA. Wystarczy tylko podać kilka szczegółów, w tym imię i nazwisko oraz adres e-mail, a APA dostarczy Ci odpowiedni podręcznik za darmo.

Przed przystąpieniem do egzaminu należy dokładnie przeczytać podręcznik. Zawiera kluczowe informacje, które mogą określić, czy możesz przystąpić do egzaminu. Podręcznik może również pomóc ci dowiedzieć się, czy jesteś gotowy do egzaminu.

2. PayTrain

PayTrain to kompleksowy przewodnik po studiach płacowych Amerykańskiego Stowarzyszenia płac. Program nauczania pochodzi głównie z egzaminu CPP, więc trudno sobie wyobrazić pełniejsze narzędzie do nauki niż to. Platforma umożliwia przeprowadzenie testu samooceny w celu ustalenia aktualnej wiedzy na temat płac. Następnie masz dostęp do tematów kursu 12, w tym koncepcji płac, obliczeń potrąceń i płac netto, raportowania płac i podatków od zatrudnienia oraz Administracji i zarządzania płacami.

PayTrain jest również wyposażony w pełny zestaw interaktywnych narzędzi do nauki, aby zaspokoić wszystkie style uczenia się. Zasoby te obejmują:

 • Oceny
 • Ćwiczenia
 • Obliczenia
 • Quizy Modułowe
 • Słowniczek
 • Fiszki
 • Gry
 • Sprawozdania
 • Testy Po
 • Centrum Zasobów

Ceny zaczynają się od $1,030 dla członków APA i $1,305 dla osób niebędących członkami. Masz możliwość samodzielnej nauki lub zapłacić trochę więcej za naukę z przewodnikiem. Dostęp do platformy online uzyskasz do września następnego roku po zarejestrowaniu się.

3. APA Payroll Source®

Payroll Source® to zespół wiedzy apa na temat płac. Ta książka obejmuje wszystkie aspekty administracji płacowej, począwszy od podstaw do najbardziej złożonych pojęć, takich jak Międzynarodowe listy płac i opodatkowania świadczeń i sprawozdawczości. Payroll Source jest również zatwierdzonym narzędziem do badania egzaminu CPP.

Najlepszą częścią uzyskania Źródła płac jest to, że będziesz go używać długo po zdaniu certyfikatów. W trakcie swojej kariery będziesz musiał stawić czoła wymagającym pytaniom i scenariuszom dotyczącym płac. Na przykład, C-suite executive może chcieć wiedzieć, dlaczego ich czek bonus jest opodatkowany w tak wysokiej stopy dochodu. Ten przewodnik jest przydatny przy biurku, gdy potrzebujesz jasnych i dokładnych odpowiedzi na pytania i wątpliwości dotyczące płac.  

Ponieważ coraz więcej profesjonalistów polega na oprogramowaniu do obsługi płac, ten przewodnik pomaga również zapewnić prawidłowe korzystanie z oprogramowania. Technologia jest tak dobra, jak osoba ją obsługująca. Luki w wiedzy, nieporozumienia i nieaktualne informacje z twojej strony mogą sprawić, że nawet najbardziej zaawansowane oprogramowanie płacowe będzie niedokładne.

8 sztuczek do zdania egzaminu certyfikacyjnego Payroll

Oprócz korzystania z narzędzi wymienionych w sekcji powyżej, istnieje kilka praktycznych wskazówek, które można wykorzystać, aby dać sobie najlepszą szansę na zdanie egzaminu certyfikacyjnego.

1. Tworzenie Harmonogramu Studiów

Będziesz wielokrotnie słyszeć od osób, które przystąpiły do egzaminu certyfikacyjnego płac, że test wymaga dużo nauki. Te egzaminy nie są typem, który można po prostu zapamiętać wszystko przez noc i przystąpić do testu rano. Stwórz uporządkowany harmonogram studiów i postępuj zgodnie z nim religijnie. Jeśli to możliwe, odkładaj co najmniej godzinę dziennie na naukę.

Większość ludzi potrzebuje od sześciu do ośmiu tygodni, aby odpowiednio przygotować się do egzaminu CPP. I pamiętaj, aby przestudiować pytania matematyczne.

2. Przejrzyj Podręcznik kandydata

Wbrew temu, w co niektórzy mogą wierzyć, APA chce, abyś zdał egzamin. Dlatego podręczniki FPC i CPP zawierają kompletny podział egzaminu. Obejmuje to treść egzaminu i przybliżoną wagę każdej sekcji.

Weź na przykład egzamin CPP. Temat podstawowych pojęć płacowych liczy się za 27% całkowitego wyniku, podczas gdy Obliczanie wypłaty stanowi 20%. Te informacje powinny dać ci dobry pomysł, czego możesz się spodziewać w sali egzaminacyjnej i gdzie skupić swój czas.

3. Miejsce Na Czas Nauki

Wielu uczących się polega na wkuwaniu, ale ta technika badania jest nieefektywna. Zamiast tego, Przestrzeń się sesje badawcze. Praktyka rozproszona lub rozproszona, jak to się nazywa, pomaga w pamięci, rozwiązywaniu problemów i innych aspektach uczenia się.  

Studiowanie przez trzydzieści minut do godziny każdego dnia przyniesie lepsze wyniki niż studiowanie przez cztery lub pięć godzin dwa razy w tygodniu. Ponieważ już wiesz, które tematy egzaminacyjne niosą największą wagę, możesz odpowiednio zaplanować czas nauki i tematy.

4. Rozważ Szkolenie Prowadzone Przez Instruktora

Chociaż istnieją bezpłatne kursy szkoleniowe, trudno jest pokonać szkolenie prowadzone przez instruktora. Szkolenie prowadzone przez ekspertów tematycznych daje największą szansę na zdobycie certyfikatu za pierwszym razem. Eksperci ci wnoszą również doświadczenie w świecie rzeczywistym do szkolenia, które jest nieocenione podczas egzaminu i po uzyskaniu certyfikatu.

Może się nawet okazać, że niektórzy instruktorzy odgrywają rolę w opracowywaniu treści do egzaminów certyfikacyjnych. Trudno się pomylić z programami szkoleniowymi oferowanymi przez APA. Jeśli wybierzesz inną trasę, upewnij się, że program szkolenia jest zatwierdzony przez APA.

5. Nie polegaj na jednym zasobie

Branża płacowa stale się zmienia i ewoluuje, a informacje szybko stają się przestarzałe. Poleganie tylko na jednym źródle może być ryzykowne. Istnieje wiele zasobów, które pomogą Ci zdać egzamin certyfikacyjny. Obejmują one bezpłatne przewodniki po studiach, płatne kursy, podręczniki, webinaria, podcasty, wykłady online i inne.

Przeszukaj internet i znajdź jak najwięcej zasobów, jak możesz. Korzystanie z wielu zasobów zapewnia, że jesteś dobrze zaokrąglony i odpowiednio przygotowany do egzaminu.  

6. Weź Udział W Testach Praktycznych

Testy praktyczne są świetne do identyfikacji luk w wiedzy i obszarów poprawy. Większość kursów FPC i CPP zawiera już testy praktyczne, aby ocenić swoją wiedzę. Ponadto platformy takie jak Mometrix oferują pełnowymiarowe testy praktyczne. Możesz również uzyskać dostęp do Internetu za darmo.

Pamiętaj, aby wziąć udział w pełnowymiarowych testach praktycznych. Egzaminy te mogą trwać do czterech godzin, więc pomaga mentalnie przygotować się do przystąpienia do egzaminu. Wykonaj testy praktyczne zarówno podczas studiów, aby zidentyfikować luki w wiedzy, jak i ponownie tuż przed faktycznym egzaminem, aby uzyskać najlepsze wyniki.

7. Zastanów się nad zostaniem członkiem APA

Nie musisz być członkiem APA, aby przystąpić do egzaminów z certyfikatów płacowych. Mimo to jest to opcja warta rozważenia na poważnie. Niektóre z korzyści, które możesz cieszyć się jako członek to:

 • Otrzymywanie najnowszych wiadomości i aktualizacji dotyczących zgodności z płacami
 • Uzyskaj odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące płac od profesjonalistów
 • Sieć z innymi specjalistami ds. płac
 • Uzyskaj dostęp do miesięcznego podcastu APA, PayTalk
 • Otrzymuj zniżki na egzaminy certyfikacyjne, szkolenia online, konferencje, webinaria i publikacje
 • Darmowe wydarzenia, webinaria i ebooki
 • Otrzymuj co roku trzy godziny recertyfikacji (Rchs)

Członkostwo w APA kosztuje $ 262 rocznie . Nowi członkowie płacą również opłatę rejestracyjną w wysokości 35 usd.

8. Przygotuj się do dnia egzaminu

Prześpij się dzień przed egzaminem. Staraj się nie wstawać do późna, bo możesz obudzić się zmęczony i zdezorientowany. Jeśli zastosowałeś się do uporządkowanego harmonogramu studiów, nie masz się czym martwić w dniu egzaminu.

Przyjedź do centrum testowego wcześniej, aby załatwić formalności. Prawdopodobnie będziesz musiał podać identyfikację i wypełnić dokumenty. Najlepiej Jedź do centrum testowego przed egzaminem, aby zapoznać się z trasą, ustaleniami parkingowymi i innymi zdarzeniami, które potencjalnie mogą zająć więcej czasu niż zakładałeś w budżecie. Jeśli przystępujesz do egzaminu online, przetestuj wcześniej swój sprzęt, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie.

W końcu jest duża szansa, że nie będziesz wiedział wszystkiego na egzaminie. Jest to całkowicie normalne, i nie trzeba doskonałe wyniki, aby stać się certyfikowany. Odpręż się, odpowiadaj uważnie na pytania i staraj się jak najlepiej!

Co dalej

Po uzyskaniu certyfikatu będziesz mógł używać oznaczenia FPC lub CPP obok swojego imienia i nazwiska. Jednak twój certyfikat jest ważny tylko przez pięć lat, po czym musisz przejść recertyfikację. Możesz utrzymać certyfikat, spełniając wymagania kształcenia ustawicznego APA lub ponownie przystępując do egzaminu w tym samym roku, w którym certyfikat wygasa.

Te godziny kształcenia ustawicznego są śledzone jako Godziny kredytowe recertyfikacji lub RCHs. Godziny recertyfikacji można uzyskać, uczestnicząc w osobistych zajęciach edukacyjnych, takich jak seminaria, kursy, wydarzenia edukacyjne i webinaria na żywo prowadzone przez APA lub jej podmioty stowarzyszone. W przypadku FPC będziesz potrzebować 60 RCHs w ciągu trzech lat certyfikacji, a CPP wymaga 120 RCHs w ciągu pięciu lat. 

Apa akceptuje również programy organizowane przez inne instytucje. Jednak przed przesłaniem tych RCH do certyfikacji musisz uzyskać wstępne zatwierdzenie od APA. Nie musisz przedstawiać dowodu obecności. Ale APA przeprowadza losowe audyty, w których możesz zostać poproszony o dostarczenie takich dowodów.  

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts

Gusto vs. QuickBooks

Gusto i QuickBooks to internetowe systemy płac zaprojektowane, aby pomóc Ci zarządzać wszystkimi tajnikami zarządzania płacami, w tym…