Przegląd Zoom

Jeśli nie słyszałeś o zoomie, mieszkałeś pod skałą. Werdykt jest w: rozmowy konferencyjne to jeden z najlepszych sposobów, aby pozostać w kontakcie ze swoim zespołem i utrzymać współpracę przy życiu podczas pracy zdalnej. Zoom ułatwia współpracę twarzą w twarz ze wszystkimi członkami zespołu, bez względu na rozmiar i lokalizację. Można się domyślać, że prawdopodobnie dlatego stał się tak popularny w ciągu ostatnich kilku lat. W porównaniu z niektórymi innymi opcjami na naszej liście najlepszych wyborów, można śmiało powiedzieć, że Zoom sprawia, że jest to jedna z naszych trzech najlepszych rekomendacji dotyczących wideokonferencji.

Oto spojrzenie na wszystko, co ma do zaoferowania i jak się układa.

Odwiedź Zoom

Porównaj Najlepsze Usługi Połączeń Konferencyjnych
Sprawdziliśmy dziesiątki dostawców usług połączeń konferencyjnych i zawęziliśmy ich do najlepszych opcji.

Zobacz Najlepsze Typy

Zoom plusy i minusy

Plusy

Używaj na dowolnym urządzeniu: Zoom jest zawsze z Tobą, niezależnie od tego, czy korzystasz z komputera stacjonarnego, laptopa czy smartfona.

Potężne bezpieczeństwo: Zoom bardzo poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa i jest wyposażony we wbudowane funkcje zabezpieczeń umożliwiające bezproblemowe spotkania, szyfrowanie, zabezpieczenia oparte na rolach, poczekalnie, a nawet ochronę kodu dostępu w razie potrzeby.

Funkcjonalność jednym kliknięciem: Jednym kliknięciem możesz przełączyć się z połączenia Zoom na spotkanie wideo lub format czatu bez żadnych kłopotów.

Aplikacje iOS i Android: Aplikacja Zoom działa zarówno na telefonach z systemem iOS, jak i Android, więc nie utknąłeś tylko z jednym lub drugim.

Praca z domu Funkcje: Zoom jest ogromny dla ludzi, którzy pracują w domu. Nic dziwnego, że oferuje nowe funkcje pracy z domu, które obejmują filtry, reakcje spotkań, które możesz aktywować, aby podzielić się swoimi uczuciami, wirtualne udostępnianie slajdów i zaawansowane tłumienie szumów w tle.

Automatyczna transkrypcja: Nie musisz wyznaczać transcriptionisty, gdy Zoom automatycznie robi to za Ciebie w tle. To po prostu kwestia ustawienia i zapomnienia. Po zakończeniu transkrypcja jest przechowywana do użytku w dowolnym momencie.

Wirtualne tła: W przypadku każdego rozwiązania do wideokonferencji, tła są koniecznością. Zoom pozwala zmieniać tło na miejscu, poprawiać i edytować wygląd, a nawet regulować oświetlenie.

Udostępnianie plików: Co to jest spotkanie zespołu bez możliwości płynnego udostępniania plików? Funkcja Zoom ułatwia udostępnianie plików podczas czatu zespołowego. Oferuje również 10-letnie archiwum na wypadek, gdybyś musiał przejrzeć stare treści.

Urządzenie domowe: Nowe, 27-calowe urządzenie Zoom home pozwala przenieść spotkania HD do domu. Po uruchomieniu możesz organizować spotkania, uzyskiwać dostęp do kalendarzy oraz łatwo nawiązywać i odbierać połączenia.

Darmowy VoIP: Dzięki Zoom nie musisz integrować kolejnego rozwiązania, aby zaspokoić wszystkie twoje potrzeby VoIP. Możesz korzystać z jego funkcji VoIP za darmo, a nawet uzyskać dedykowany numer połączenia przypisany do ciebie.

Integracje: Czym byłoby każde rozwiązanie do połączeń konferencyjnych bez integracji? Chociaż Zoom jest już bogaty w funkcje, oferuje wiele integracji z narzędziami, których już używasz, takimi jak Microsoft 365, Gmail, Outlook i Chrome.

50 000 webinarów: Chcesz prowadzić webinaria? Zoom umożliwia hostowanie webinarów z udziałem do 50 000 uczestników dzięki solidnemu pakietowi funkcji webinaru.

Otwarta platforma: Zoom oferuje platformę programistyczną z dedykowaną infrastrukturą wsparcia, dużą ilością dokumentacji, a nawet forami, na których programiści mogą zadawać pytania i wchodzić ze sobą w interakcje.

Użyj za darmo: Podczas gdy Zoom oferuje płatne poziomy, z których każdy ma dodatkowy dostęp do bardziej solidnych narzędzi do wideokonferencji i połączeń, możesz szybko rozpocząć korzystanie z Zoom za darmo, aby gościć do 100 uczestników przez 40 minut na raz.

Stream na Facebooku: Hosting webinarium i chcesz ułatwić dołączenie większej liczbie osób? Zoom ułatwia prowadzenie webinarium na Facebooku.

Skalowalny i łatwy w użyciu: Zoom to solidne rozwiązanie do wideokonferencji, niezależnie od wielkości zespołu. Możesz zdecydować się na bezpłatny plan lub uaktualnić do jednego z płatnych poziomów w miarę wzrostu.

Wady

Płać więcej za HD: Chociaż Zoom jest świetną darmową opcją dla wielu firm, Twoje wideokonferencje w planie darmowym nie będą miały jakości HD. Będziesz musiał zapłacić więcej za funkcje HD, jeśli jest to naprawdę potrzebne dla Twojej firmy.

Problemy Audio i wideo: Choć sporadycznie, użytkownicy Zoom czasami radzą sobie z problemami audio i wideo związanymi z wieloma czynnikami.

Szybki internet: Jeśli korzystasz z funkcji Zoom i chcesz uzyskać najwyższą wydajność, upewnij się, że masz dostęp do szybkiego internetu. W przeciwnym razie pogorszy się jakość twoich spotkań wideo i połączeń.

Jak Zoom porównuje do najlepszych usług połączeń konferencyjnych

Ręce w dół, Moje ulubione wideokonferencje w przestrzeni muszą być Zoom, Webex i RingCentral, ponieważ wszystkie są bogate w funkcje i są stosunkowo łatwe w użyciu. Teraz, wychodząc poza podstawowe funkcje wideokonferencji, zaczynasz dostrzegać dodatkowe kluczowe funkcje, które albo sprzedadzą Ci Narzędzie, albo sprawią, że będziesz chciał szukać gdzie indziej.

Zoom jest ulubionym ze względu na liczbę osób, które możesz dołączyć do spotkania w planie darmowym. Do 100 osób może wziąć udział w spotkaniach wideo z Tobą. Są szanse, że twoje spotkania nie zbliżają się nawet do liczb trzycyfrowych, ale pokazują pojemność Zoom i rozwiązania, które oferuje dla firm każdej wielkości. Przyjrzyjmy się kryteriom z naszej listy najlepszych wyborów do wideokonferencji.

Powiększ ilość uczestników

Omówiliśmy już, że funkcja Zoom umożliwia organizowanie spotkań z mnóstwem osób za pośrednictwem warstwy bezpłatnej. Jak układają się płatne poziomy? Im więcej płacisz za roczną licencję, tym więcej osób będziesz mógł gościć na spotkaniach roboczych.

Ale naprawdę, masz zamiar zorganizować spotkanie z 300 swoimi współpracownikami? Prawdopodobnie nie. Dlatego im wyższy poziom, tym bardziej chcesz zwracać uwagę na dodatkowe narzędzia, do których będziesz mieć dostęp.

Na przykład warstwa Business pozwala hostować do uczestników 300, ale masz dostęp do krytycznych funkcji, takich jak transkrypcja wideo, zarządzane domeny, markowe marki firmowe i wszystkie funkcje w warstwach darmowych i Pro. Całkiem nieźle.

Wideokonferencje Zoom


Dynamiczne wideokonferencje Zoom umożliwiają odbieranie spotkań i rozmów wideo w podróży z dowolnego urządzenia. Co więcej, będziesz mieć spokój, wiedząc, że Zoom dodał funkcje bezpieczeństwa, które szyfrują Twoje informacje, aby upewnić się, że osoby postronne nie będą miały dostępu do poufnych danych.

Wideokonferencje to roszczenie Zooma do sławy. Więc można założyć, że kumuluje się wysoko pod względem jakości, gdy porównasz go do swoich rywali w przestrzeni. Pamiętaj jednak, że im wyższy jest płatny poziom dostępu, tym wyższa będzie jakość wideokonferencji.

Zoom jakość obrazu i dźwięku

Porozmawiajmy o jakości obrazu i dźwięku Zooma. Chociaż Zoom oferuje obfite bezpłatne opcje, nie musi to oznaczać, że będziesz mieć spójne wyniki w wysokiej rozdzielczości. Gwarantowane połączenie HD jest zarezerwowane dla droższych płatnych poziomów.

Jak wspomniano wcześniej, najlepszym rozwiązaniem dla lepszej jakości dźwięku i obrazu jest zapewnienie dostępu do szybkiego połączenia internetowego. Następnie należy upewnić się, że Zoom został poprawnie skonfigurowany zgodnie z ich wskazówkami i wytycznymi dotyczącymi najlepszych praktyk.

W przeszłości zgłaszano skargi dotyczące nieprawidłowego ustawiania dźwięku i obrazu, konieczności rozwiązywania problemów z dźwiękiem lub braku możliwości wyciszenia się w razie potrzeby. Wysokiej jakości mikrofony to kolejny sposób, aby zapewnić, że Zoom odbiera najwyższej jakości dźwięk możliwy do każdej konferencji, spotkania grupowego lub prezentacji webinaru.

Zwróć uwagę, że istnieje również wiele samouczków wideo od fanów i użytkowników, którzy wymyślili kreatywne sposoby na zapewnienie jakości dźwięku i wideo spotkań Zoom przy ograniczonym budżecie, jeśli trzymasz się planu bezpłatnego.

Nie mogę cię winić, że chcesz zarówno darmowy plan, jak i ostry dźwięk. Na szczęście istnieją aplikacje i narzędzia, które mogą pomóc w obejściu tego problemu. W najgorszym przypadku zawsze możesz przejrzeć naszą listę najlepszych rekomendacji do wideokonferencji, jeśli chcesz wypróbować inne rozwiązanie.

Zoom Nagrywanie Rozmów

Zoom też nie zawodzi w dziale nagrywania rozmów. Dzięki niemu możesz łatwo nagrywać połączenia, aby wszyscy zaangażowani mieli dostęp do kopii.

Jeśli chcesz tylko uzyskać dostęp do darmowej warstwy Zoom i potrzebujesz funkcji nagrywania rozmów, masz szczęście, ponieważ Zoom pozwala nagrywać połączenia zarówno w planach bezpłatnych, jak i płatnych. To kolejny powód, dla którego Zoom ma wiele do kochania.

Podczas gdy inne rozwiązania do wideokonferencji mogą być nieco bardziej skąpe z narzędziami, które oferują za darmo, Zoom jest hojny z wieloma różnymi funkcjami, które przydają się zespołom dostępnym w planie darmowym.

Prawdopodobnie jest to również sposób, w jaki skłonią Cię do przejścia na płatny roczny plan licencyjny. Jeśli kochasz narzędzia w jego darmowych warstwach, na pewno pokochasz jego płatne funkcje o wiele bardziej.

Zoom planowanie i konfiguracja połączeń


Zoom wykracza poza możliwość hostowania połączeń, umożliwiając planowanie połączeń w wyznaczonych godzinach. Jako gospodarz możesz konfigurować spotkania na komputerze lub urządzeniu mobilnym, a także za pośrednictwem programu Outlook lub G Suite.

Po utworzeniu spotkania możesz określić godzinę i datę, strefę czasową, czy jest to spotkanie cykliczne, identyfikator spotkania, ustawienia zabezpieczeń, szyfrowania i dźwięk.

Jest to dość podobne do tego, co mogą zrobić narzędzia takie jak Webex. Więc nic dziwnego. Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał zaplanować spotkanie z klientami lub członkami zespołu, dobrze jest wiedzieć, że jeśli wybierzesz rozwiązanie takie jak Zoom, jest to opcja dla ciebie.

Powiększ spotkania, czat i przestrzenie robocze

Zoom oferuje wybór produktów, które należą do trzech ogólnych kategorii. Poza zapewnieniem wideokonferencji, spotkań, czatu i Obszarów Roboczych Zoom, Zoom oferuje również rozwiązania systemowe telefonu i cały zestaw narzędzi do webinarów. Oto szybki rzut oka na każdą z nich.

Powiększ Telefon

Zoom oferuje również podstawowe i zaawansowane rozwiązania telefoniczne. W tym momencie nie zdziwiłbym się, gdybyś zadał sobie pytanie, Czego Zoom nie może zrobić. Dzięki funkcjom takim jak delegacja połączeń, transfer połączeń, Przekazywanie połączeń, szept, Obsługa telefonu biurkowego i nagrywanie połączeń, aby wymienić tylko kilka, Zoom łatwo konkuruje z innymi dostawcami VoIP, którzy oferują wiele z tych samych funkcji.

Zoom korzysta z systemu wirtualnej centrali PBX do obsługi połączeń. Zapewnia to bardziej przystępny cenowo i elastyczny system z mniejszą ilością sprzętu do konserwacji, który wiąże się z dodatkowymi kosztami długoterminowymi.

Możesz także łączyć i dopasowywać plany połączeń i korzystać z funkcji portowania telefonu, która umożliwia migrację numeru telefonu od istniejącego operatora.

Webinaria Zoom

Potrzebujesz hostować webinaria? Zoom też to pokrywa. Podobnie jak wielu konkurentów, oferuje również spersonalizowane tła, zewnętrzną redukcję szumów i skalowalność.

Dzięki Zoom możesz gościć do 50 000 osób jednocześnie. Dzięki takim narzędziom, jak niestandardowe strony rejestracji webinarów, przyciski udostępniania społecznościowego, a nawet znaki wodne wideo, możesz zapewnić kreatywne wrażenia z webinaru, które zapewnią zaangażowanie odbiorców.

Zoom ma na celu umieszczenie interakcji z publicznością na pierwszym miejscu, niezależnie od tego, czy prowadzisz webinarium lub wideokonferencję ze swoim zespołem. Oznacza to, że z łatwością obsługuje czaty w sesji, ankiety, pytania i odpowiedzi dotyczące odbiorców, a nawet strategie monetyzacji. To dodatkowe funkcje, takie jak te, które stawiają Zooma na szczycie jako lidera.

Odwiedź Zoom

Porównaj Najlepsze Usługi Połączeń Konferencyjnych
Sprawdziliśmy dziesiątki dostawców usług połączeń konferencyjnych i zawęziliśmy ich do najlepszych opcji.

Zobacz Najlepsze Typy

Streszczenie

Bez wątpienia Zoom jest jedną z najlepszych opcji wideokonferencji do twojej dyspozycji. Jego dostępna darmowa warstwa sprawia, że jest to najlepszy wybór dla firm dostosowujących się do nowej normy pracy zdalnej i wszystkich nowo odkrytych zmian, które się z nią wiążą.

Chociaż nie jest to bezbłędna platforma (która z nich jest?), jest przystosowany do bezproblemowej obsługi szerokiej gamy wideokonferencji, połączeń telefonicznych i współpracy. Jedyne inne narzędzia, które są bliskie dopasowania do arsenału funkcji z naszej listy najlepszych wyborów, to Webex, RingCentral, GoToMeeting lub Google Hangouts.

Gotowy, aby rozpocząć korzystanie z Zoom, aby uzyskać lepsze wrażenia z wideokonferencji? Zacznij tutaj.

Total
0
Shares
Related Posts

Nextiva Vs. RingCentral

Zarówno Nextiva, jak i RingCentral oferują usługi VoIP przeznaczone dla firm różnej wielkości. Oprócz telefonu, usługi obejmują funkcje…