Przegląd Mentionlytics

Mentionlytics to intuicyjne narzędzie do monitorowania mediów społecznościowych, które pozwala śledzić wzmianki o markach i produktach w źródłach internetowych i społecznościowych—nawet jeśli nie jesteś oznaczony.

Jest to idealne rozwiązanie dla agencji, osób prywatnych i firm, niezależnie od ich wielkości, które chcą słuchać, analizować i raportować każdą wzmiankę społeczną o swojej marce i/lub konkurentach.

W porównaniu z innymi narzędziami do monitorowania mediów społecznościowych, Mentionlytics zapewnia lepszą analitykę, inteligentniejsze spostrzeżenia i uproszczone sugestie, które pomagają personalizować zarządzanie marką.

Chociaż jego panel UX i badanie słów kluczowych mogą być bardziej usprawnione, nie są one łamaczem umowy. Ponadto zawsze możesz skontaktować się z wysoce wydajną i szybką obsługą klienta, aby uzyskać pomoc, jeśli kiedykolwiek napotkasz trudności podczas korzystania z narzędzia.

Mentionlytics plusy i minusy

Plusy

 • Łatwy w użyciu
 • Doskonałe narzędzie do codziennego śledzenia wzmianek o marce
 • Doskonałe możliwości raportowania
 • Oferuje dostosowane alerty e-mail i raporty
 • Funkcja “Social Intelligence Advisor” oparta na sztucznej inteligencji zapewnia porady i spostrzeżenia oparte na danych
 • Wysoce wydajna obsługa klienta

Wady

 • Nieco przytłaczający UX
 • Aplikacja mobilna nie oferuje takich samych możliwości jak wersja desktopowa 
 • Badania nad klawiaturą mogą być bardziej usprawnione

Cechy Mentionlytics

Mentionlytics ma kilka doskonałych ofert, które pomogą Ci zwiększyć reputację marki, uzyskać dostęp do informacji o wzmiankach i znaleźć wpływowych i potencjalnych klientów sprzedażowych. Czytaj dalej, przedstawiając niektóre z jego bardziej znaczących funkcji, które pomogą Ci lepiej zrozumieć rozwiązanie.

Monitoring Mediów

Nowe możliwości monitorowania mediów Mentionlytics pozwalają zbierać nowe historie z milionów źródeł z dowolnej grupy demograficznej. Jego zautomatyzowana usługa przycinania wiadomości przechowuje wzmianki w obrazach, co ułatwia dostęp do niej w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca.

Co więcej, Mentionlytics ma doskonałą gamę narzędzi do monitorowania mediów społecznościowych, które mogą pomóc ci odkryć posty w mediach społecznościowych wspominające o Twojej marce i produktach. Wszystkie wzmianki o marce są następnie analizowane za pomocą zaawansowanych algorytmów uczenia maszynowego w celu wyodrębnienia odpowiednich informacji.

Ośrodek monitoringu mediów firmy Mentionlytics obejmuje następujące:

 • Monitorowanie konkurencji
 • Zarządzanie reputacją Online
 • Pomysły na generowanie treści
 • Zarządzanie kryzysowe Online
 • Identyfikacja influencerów
 • Zarządzanie mediami społecznościowymi
 • Analizy mediów społecznościowych 

Aby uzyskać więcej kontekstu, Mentionlytics pozwala monitorować marki konkurencji i mieć oko na ich działania. Możesz również użyć tego narzędzia, aby znaleźć odpowiednich influencerów, aby zwiększyć zasięg odbiorców.

Ciekawą cechą jest to, że możesz zobaczyć informacje o emocjach i nastrojach dla każdej wzmianki. Możesz obserwować ogólne nastroje opinii publicznej-pozytywne i negatywne-dla, powiedzmy, niedawno wprowadzonego produktu, co ułatwia identyfikację problemów, które musisz rozwiązać. 

Jednak w tej analizie występują błędy, ponieważ wszystkie wyświetlane informacje nie zawsze są dokładne.

Doradca Ds. Wywiadu Społecznego

Mentionlytics ‘ Social Intelligence Advisor (SIA) to spersonalizowany analityk i konsultant marki AI zaprojektowany, aby wypełnić lukę między danymi a spostrzeżeniami. 

Możesz użyć tego narzędzia, aby poprawić swoją obecność w sieci i społecznościach, a także odkryć metody oszczędzające czas i wysiłek, aby ułatwić sobie monitorowanie. SIA ma cztery główne cechy, a raczej fazy:

 • Analiza AI: SIA wykorzystuje inteligentne algorytmy do analizy wzmianek o Twojej marce i uzyskiwania wglądu na podstawie wszystkich zebranych danych.
 • Insights: SIA przedstawia odkryte spostrzeżenia w prosty, łatwy do zrozumienia sposób, aby były czytelne dla każdego, kto je przejrzy.
 • Porady: Doświadczony zespół Mentionlytics udzieli Ci obszernych porad na temat podejmowania działań w oparciu o spostrzeżenia.
 • Ponowna ocena: SIA stale ponownie ocenia wydajność Twojej aktywności online, aby dostarczać Ci wiarygodnych sugestii w celu poprawy Twojej strategii społecznej.

Zasadniczo SIA gromadzi i analizuje dane,a następnie w oparciu o spostrzeżenia określa optymalne rozwiązania dla Twojej marki, aby zapewnić lepsze wyniki.

Możesz użyć tego narzędzia, aby zrozumieć wzmianki internetowe i społeczne pod względem zaangażowania, zasięgu i sentymentu. Pomaga również zidentyfikować największych fanów i ambasadorów Twojej marki, a także trolle, które mówią złe rzeczy o Twojej marce (doskonały sposób na zidentyfikowanie i rozwiązanie słabych punktów).

Poza tym, spostrzeżenia SIA dotyczące konkurencji i branży sprawiają, że jesteś bardziej konkurencyjny, zwiększasz swój udział w rynku i zwiększasz świadomość marki. Na przykład możesz użyć narzędzia do identyfikacji popularnych witryn, w których pojawiają się Twoi konkurenci, i dowiedzieć się, jak się tam pojawić. 

Jego wykrywanie wiralności to kolejna niesamowita funkcja. Pozwala dostrzec kryzys i podjąć odpowiednie działania, zanim będzie za późno i pomaga wykryć wirusowe wydarzenie, aby w pełni wykorzystać okazję do komunikowania się z grupą docelową.

SIA jest niewątpliwie doskonałym unikalnym narzędziem od Mentionlytics do odkrywania wzorców i wiedzy z danych wzmianki. Niestety, jest on dostępny tylko w planach więcej premium oprogramowania, więc będziesz musiał wypłacić więcej pieniędzy, aby z niego korzystać.

Kreator Raportów W Mediach Społecznościowych (Konfigurowalne Raporty)

Social Media Report Builder to najświeższe podejście do prezentacji danych.

Jest to niedawno uruchomiona funkcja, która zawiera spersonalizowane funkcje, które pomagają tworzyć piękne i spersonalizowane raporty monitorowania z jasnymi, użytecznymi spostrzeżeniami. Za pomocą tej funkcji można przygotować trzy typy standardowych raportów:

 • Raport Top Wzmianki: Raport prezentuje najważniejsze wzmianki związane z Twoją firmą-hashtagi, nazwy marek, słowa kluczowe—na wszystkich platformach społecznościowych. Analizuje również ich uczucia, aby uzyskać dokładne spostrzeżenia.
 • Udostępnij raport głosowy: Ten raport tworzy porównanie między Twoją marką a rywalami w oparciu o ukierunkowane słowa kluczowe, obecność w Internecie, udział sentymentów i dane demograficzne, z których konkurencja otrzymuje najwięcej wzmianek.
 • Raport Influencerów: Ten raport pomaga ocenić wyniki kampanii z udziałem wpływowych osób, używając słów kluczowych, produktu lub nazwy marki w różnych kanałach w wybranych terminach. Wykrywa również lokalizację wzmianek i języki.

Po zebraniu wszystkich danych z raportów, Mentionlytics podkreśla części, które naprawdę mają znaczenie. Ale zanim to zrobisz, musisz wybrać odpowiednie wskaźniki i KPI, po których oprogramowanie przedstawi jasny punkt widzenia Twoich działań marketingowych.

Co więcej, interfejs “przeciągnij i upuść” bardzo ułatwia tworzenie raportów. Możesz je spersonalizować i oznaczyć białymi etykietami, tworząc własne tytuły, etykiety i tekst, a także dodając kolory marki i logo firmy.

Funkcja Social Media Report Builder otrzymała wiele pochwał od użytkowników. Lubią, jak dobrze wyglądają raporty i że mogą bezpośrednio wysyłać je do klientów w formacie PDF.

Planowanie Mediów Społecznościowych

Ideą oferowania planowania i publikowania mediów społecznościowych było uczynienie z Mentionlytics jednej z najbardziej kompletnych platform zarządzania mediami społecznościowymi na rynku, gdy jest używana z funkcją monitorowania mediów.

Facebook, instagram, twitter, facebook, twitter, twitter, facebook, instagram, twitter, facebook, instagram, twitter, facebook, instagram, twitter, facebook, instagram, twitter, facebook, instagram, twitter, facebook, instagram. Możesz także przełączać się między różnymi kontami lub używać wielu kont jednocześnie, aby publikować wiadomości w tym samym czasie.

Możesz tworzyć treści, przesyłać obrazy i bawić się Emoji i krótkimi adresami URL—co tylko chcesz. 

Funkcja planowania mediów społecznościowych zajmuje się następującymi trzema procesami:

 • Publikowanie Treści: Publikuj treści na wszystkich kontach w mediach społecznościowych na wielu platformach lub zaplanuj je na później.
 • Monitorowanie Treści: Monitoruj, jak twoje posty działają w porównaniu z konkurencją.
 • Porady Dotyczące Treści: Uzyskaj przydatne porady, aby zoptymalizować swoją obecność w mediach społecznościowych, korzystając z narzędzia SIA.

Gdy będziesz zadowolony z wyglądu postu, możesz go zaplanować, zapisać jako wersję roboczą lub opublikować. Ułatwia to zarządzanie kalendarzem treści. Następnie możesz użyć Mentionlytics do monitorowania i analizowania wydajności treści. 

Mentionlytics cennik i opcje pakietów

Obecnie firma Mentionlytics oferuje cztery poziomy cen:

 • Essential – $99 miesięcznie
 • Zaawansowany – $199 miesięcznie
 • Pro – $299 miesięcznie
 • Agencja – $450 + miesięcznie

Uwaga: Powyższe ceny są miesięcznym podziałem. Ceny zmniejszą się, jeśli zdecydujesz się na roczny plan płatności.

Co prawda, oprogramowanie ma wyższą cenę w porównaniu do swoich rywali, ale nadal warto dać szansę. Każdy z tych planów subskrypcji został starannie zaprojektowany, aby spełnić specyficzne wymagania różnych rozmiarów marek. 

Na przykład plan Essential jest idealnym wyborem dla małych i średnich marek i obejmuje zasady klawiatury 10,miesięczne wzmianki 30 000, profile społecznościowe 20 i może obsługiwać do użytkowników 10.

Z drugiej strony, najlepiej sprzedający się plan Pro firmy Mentionlytics jest lepszy dla średnich i dużych marek, a zatem oferuje Zasady słów kluczowych 25k, Miesięczne wzmianki 100k, profile społecznościowe 40 i może obsługiwać nieograniczoną liczbę użytkowników. 

Agencje mogą zdecydować się na plan Agencji, aby zaspokoić swoje większe potrzeby, aby monitorować wzmianki o marce swoich klientów i poprawić ich obecność społeczną.

Podczas gdy wszystkie cztery plany subskrypcji oferują analizę nastrojów, logiczne wyszukiwanie wzmianek, asystent czatu na żywo i eksport PDF/Excel, bardziej zaawansowane funkcje, takie jak SIA, niestandardowe raportowanie i niestandardowe tagi, są dostępne tylko dla planów Advanced, Pro i Agency.

Jeśli chodzi o integracje, Mentionlytics obsługuje obecnie Slack, Hootsuite, API i Google Data Studio. Należy pamiętać, że API i Google Data Studio są obecnie dostępne tylko dla użytkowników planu Pro i Agency.

Dobra wiadomość jest taka, że dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Możesz przetestować funkcje Mentionlytics bez konieczności podawania danych karty kredytowej.

Reputacja Mentionlytics 

Mentionlytics cieszy się przychylnymi recenzjami na głównych stronach internetowych z recenzjami oprogramowania. Ma 4.9 z 5 gwiazdek na Capterra i G2, podczas gdy użytkownicy GetApp dali mu pełne 5 gwiazdek.

Mentionlystics to niezawodne narzędzie, które skanuje źródła internetowe i społecznościowe w celu identyfikacji i analizy wzmianek o Twojej marce. Możesz wykorzystać te informacje, aby zrozumieć mocne i słabe strony Twojej marki, a także poznać opinie na temat jakości, aby poprawić wszelkie luki.

Większość użytkowników to fani oprogramowania SIA advisor. Uważają, że prognozy narzędzia są interesujące i faktycznie skuteczne w pomaganiu im w ulepszaniu i ulepszaniu strategii marketingowych. Inni lubią, jak przyjazne dla użytkownika i wygodne jest to narzędzie, które pozwala im od razu sprawdzić wszystkie wzmianki o swojej marce i uzyskać jaśniejszą perspektywę ich przedsięwzięć rynkowych.

Jednak z pewnością istnieje możliwość poprawy.

Warto zwrócić uwagę na to, aby interfejs użytkownika był mniej przytłaczający i bardziej usprawniony. Grupowanie wszystkich kart w jednym pulpicie nawigacyjnym może utrudnić niektórym nadążanie za przeciążeniem informacyjnym. 

Ładowanie wzmianek wymaga czasu, więc poprawa prędkości jest kolejnym aspektem, który użytkownicy uważają za możliwy do poprawy.

Niemniej jednak korzyści przewyższają braki o duży margines. Mentionlytics jest zdecydowanie warte wypróbowania dla wszystkich firm, które chcą opanować monitorowanie mediów społecznościowych i zoptymalizować swoją obecność w Internecie.

Streszczenie

Na zakończenie, Mentionlytics jest zatwierdzona przez Quick Sprout

Narzędzie zmienia sposób monitorowania marki we wszystkich źródłach internetowych i społecznościowych. Umożliwia śledzenie wzmianek o Twojej marce, branży, produktach, konkurentach i wpływowych osobach w czasie rzeczywistym-a jednocześnie zapewnia przydatne informacje i spersonalizowane rekomendacje po zebraniu i analizie złożonych danych, aby przenieść Twoją markę na wyższy poziom.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts

Niestandardowe VOIP

Ludzie rzadko odbierają połączenia z numerów telefonów, których nie rozpoznają. Ale osoby są cztery razy bardziej skłonne do…

Recenzja ClickMeeting

Szukasz usługi połączeń konferencyjnych, która zapewnia narzędzia do prowadzenia webinariów i prezentacji? Jeśli tak, ClickMeeting może być dokładnie…

Recenzja JumpStory

JumpStory to platforma wizualna, która zapewnia dostęp do milionów obrazów, filmów i ilustracji.  Użytkownicy otrzymują nieograniczony dostęp do…