Najlepsze Oprogramowanie Business Intelligence

Chcesz przejść od razu do odpowiedzi? Najlepsze oprogramowanie Business intelligence dla większości ludzi jest zdecydowanie Tableau lub Zoho Analytics.

Przechwytywanie dużej ilości danych to jedno–a sensowność to co innego.

Oprogramowanie Business intelligence (BI) zostało zaprojektowane tak, aby przejąć ciężar wymagany do zbierania, analizowania i przekształcania surowych danych w coś użytecznego.

Będziesz mógł dokonywać wyborów opartych na danych w czasie rzeczywistym, zamiast czekać na następny raport, aby zobaczyć najnowsze liczby. Kompilując i agregując dane za pomocą narzędzi BI, znacznie łatwiej jest firmom prognozować wzrost, przychody i dowiedzieć się więcej o swoich klientach.

Po szeroko zakrojonych badaniach zawęziłem listę najlepszych rozwiązań Business intelligence dostępnych obecnie na rynku. Możesz skorzystać z tego przewodnika, aby znaleźć najlepszy dla swojej firmy.

Najlepsze 7 Najlepsze Oprogramowanie Business Intelligence

 1. Tableau-najlepsze oprogramowanie BI dla większości rodzajów firm
 2. Zoho Analytics-najlepsze samoobsługowe oprogramowanie BI
 3. Microsoft Power BI-najlepsze tanie oprogramowanie BI
 4. SAP BusinessObjects-najlepsze oprogramowanie BI dla rozwijających się firm
 5. Sisense-najlepsze oprogramowanie BI dla inżynierów danych, programistów i analityków
 6. Domo-najlepsze oprogramowanie BI do tworzenia niestandardowych aplikacji
 7. Sas-najlepsze oprogramowanie BI do obsługi klienta

Przejrzałem siedem najlepszych narzędzi oprogramowania BI poniżej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o funkcjach, korzyściach, przypadkach użycia i potencjalnych wadach każdego z nich.

#1-Tableau-Najlepsze Oprogramowanie BI dla większości rodzajów firm

Spróbuj Tableau

 • Zaczyna się od $70 miesięcznie
 • Dla firm każdej wielkości
 • Łatwy w użyciu i wdrożeniu
 • 14-dniowy darmowy okres próbny

Rozpocznij za darmo

Tableau jest jednym z najlepszych rozwiązań Business intelligence tam.

W rzeczywistości oferują narzędzia BI dla każdego rodzaju biznesu i ich potrzeb.

Niezależnie od tego, czy jesteś indywidualnym analitykiem, masz mały zespół, dużą Organizację, czy potrzebujesz osadzić BI bezpośrednio w swoich produktach, aplikacjach i portalach internetowych, Tableau ma to wszystko.

Każdy może łatwo wdrożyć i zarządzać rozwiązaniem Tableau na dużą skalę, niezależnie od poziomu umiejętności technicznych i doświadczenia.

Tableau rozumie, że każda unikalna pozycja w organizacji potrzebuje dostępu do różnych danych, aby prawidłowo wykonywać swoją pracę i podejmować decyzje. Dlatego mają różne role, aby dopasować się do potrzeb Twojego personelu.

Oto tylko kilka z ich specyficznych cech:

 • Analityka sprzedaży
 • Analiza łańcucha dostaw
 • Analityka finansowa
 • Zasoby ludzkie
 • Analityka marketingowa
 • Analityka IT
 • Wsparcie i analiza usług

Od rozwiązań desktopowych do wdrażania online lub serwera, Tableau ma oprogramowanie BI, aby zaspokoić potrzeby wszystkich typów firm, wielkości firm i branż.

Tableau zaczyna się od $70 miesięcznie za użytkownika, rozliczane rocznie. Ceny dla zespołów są wielopoziomowe, więc możesz uzyskać ograniczone licencje już od 12 USD. Ci użytkownicy będą mogli przeglądać i wchodzić w interakcje z danymi, ale nie mają takiej kontroli.

Możesz wypróbować Tableau za darmo z 14-dniowym okresem próbnym.

# 2 – Zoho Analytics-najlepsze samoobsługowe oprogramowanie BI

Wypróbuj Zoho Analytics

 • Zaczyna się od $24 miesięcznie
 • Połącz się z dowolnym źródłem danych
 • Proste raporty wizualne
 • 15-dniowy bezpłatny okres próbny

Zacznij za darmo

Zoho oferuje szeroką gamę pakietów produktów, narzędzi i oprogramowania dla dziesiątek różnych potrzeb biznesowych. Podczas Zoho jest najbardziej znany ze swojego oprogramowania CRM I help desk, Zoho Analytics jest wyjątkowym rozwiązaniem dla oprogramowania BI.

Jak każdy produkt Zoho, Zoho Analytics jest solidny, bogaty w funkcje, godny zaufania i łatwy w użyciu.

Niska cena wejścia i prosta konfiguracja sprawiają, że jest to nasz najlepszy wybór dla małych firm, które potrzebują czegoś, czym mogą samodzielnie zarządzać.

Zajmie to chwilę, aby nowi użytkownicy zorientowali się i skonfigurowali swoje dane, ale nie jest to narzędzie BI, które wymaga floty programistów do działania.

Zoho Analytics pozwala zespołom pobierać dane z wielu źródeł i łączyć je ze sobą w celu tworzenia wizualnych raportów i pulpitów nawigacyjnych. Możesz łatwo zobaczyć kondycję swojej firmy w każdym dziale NA pierwszy rzut oka.

To oprogramowanie BI ułatwia udostępnianie i współpracę online z kolegami i szefami działów. Dodawaj komentarze i konfiguruj alerty, gdy wystąpi anomalia lub coś niezwykłego.

Zoho Analytics można połączyć z dowolnym źródłem danych. Od Microsoft Excel do HTML, JSON, Google Drive i Web URL feeds, to narzędzie pobierze dane z dowolnego źródła. Prześlij dane z CRM, oprogramowania e-mail, oprogramowania księgowego, lokalnej bazy danych, bazy danych w chmurze i innych.

Wypróbuj Zoho Analytics za darmo przez 15 dni.

# 3-Microsoft Power BI-najlepsze tanie oprogramowanie BI

Wypróbuj Microsoft Power BI

 • Zaczyna się od $9.99 miesięcznie
 • Oprogramowanie BI oparte na chmurze
 • Wykorzystanie uczenia maszynowego
 • 30-dniowy darmowy okres próbny

Rozpocznij za darmo

Microsoft faktycznie ma dwa różne rozwiązania business intelligence: Power BI Pro i Power BI Premium.

Wersja Pro to oprogramowanie oparte na chmurze, które jest łatwe w użyciu dla każdego. To kosztuje tylko $ 9.99 miesięcznie na użytkownika, co czyni go najlepszym wyborem dla firm działających na napięty budżet.

Power BI Premium jest wersja enterprise tego oprogramowania BI. Cena nie jest dostępna na stronie internetowej firmy Microsoft, ale jest droga. Inne zasoby online sugerują, że zaczyna się około $5K miesięcznie, co zdecydowanie nie jest dla wszystkich. Na potrzeby tej recenzji skupimy się na wersji Power BI Pro—ekonomicznym rozwiązaniu.

I nie daj się zwieść cenie. To wciąż bardzo potężne oprogramowanie. Każdy może łatwo udostępniać i współpracować za pomocą interaktywnych wizualizacji danych do samoobsługowej analizy.

Firma Microsoft zapewnia, że dane są zawsze bezpieczne i zgodne, nawet podczas ich eksportowania.

Oprogramowanie umożliwia wykorzystanie inteligentnych narzędzi do odkrywania znaczących informacji o organizacji, działach i klientach.

Dla osób, które nie są przyzwyczajone do przygotowywania danych, usługa Power BI Pro ułatwia tworzenie modeli uczenia maszynowego w celu uproszczenia procesu. Będziesz także mógł przesyłać strumieniowo dane analityczne w czasie rzeczywistym.

Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku każdego produktu Microsoft, Power BI Pro bezproblemowo integruje się z Office 365. Łatwo jest połączyć wszelkie zapytania programu Excel, modele danych i inne raporty z oprogramowaniem BI.

Za $ 9.99 miesięcznie Microsoft Power BI Pro to kradzież. Wypróbuj za darmo przez 30 dni.

#4 – SAP BusinessObjects-najlepsze oprogramowanie BI dla rozwijających się firm

Odwiedź SAP BusinessObjects

 • Wdrożenie lokalne
 • Wspiera wzrost na dużą skalę
 • Optymalizacja danych na żywo
 • Lepsze dla zaawansowanych użytkowników

Poproś o wycenę

SAP BusinessObjects to kompleksowy pakiet produktów Business intelligence. Został zaprojektowany tak, aby Zużycie danych było tak proste, spersonalizowane i dynamiczne, jak to tylko możliwe.

Dzięki wdrożeniu on-premise, SAP BusinessObjects zapewnia wsparcie bez względu na to, czy masz kilku użytkowników, czy tysiące.  Jego elastyczna architektura i szeroka gama narzędzi BI sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla firm, które szybko skalują.

SAP BusinessObjects optymalizuje wydajność w hybrydowych krajobrazach. Korzysta z połączenia danych na żywo między analityką w chmurze a danymi lokalnymi.

To oprogramowanie BI zapewnia raportowanie korporacyjne, raportowanie ad-hoc, wizualizację danych i pulpity nawigacyjne oparte na rolach. Istnieją dziesiątki funkcji samoobsługowych, które można wykorzystać do opowiadania historii i analizy trendów biznesowych.

Integrując się z pakietem Microsoft Office, możesz używać SAP BusinessObjects do analizy dużych zestawów danych w skali. Skorzystasz również z analizy w czasie rzeczywistym.

SAP BusinessObjects jest zdecydowanie nastawiony na zaawansowanych użytkowników o złożonych potrzebach. Jeśli jesteś początkującym lub właścicielem małej firmy, prawdopodobnie będziesz przytłoczony za pomocą tego narzędzia.

Ceny dla SAP BusinessObjects nie są dostępne online. Musisz się z nimi skontaktować, aby poprosić o wycenę.

#5-Sisense-najlepsze oprogramowanie BI dla inżynierów danych, Programiści, i analitycy

Odwiedź Sisense

 • Idealny dla programistów
 • Obsługuje każdą branżę
 • Rozwiązania dla poszczególnych działów
 • Wiele opcji wdrażania

Uzyskaj bezpłatną wycenę niestandardową

Sisense oferuje narzędzia BI, które są wykonane dla ludzi, którzy są technicznie skłonni.

Sisense ma specyficzne rozwiązania BI dla programistów, inżynierów danych i analityków biznesowych.

Sisense jest idealnym rozwiązaniem dla wielu branż, w tym:

 • Opieka zdrowotna
 • Sprzedaż detaliczna
 • Rząd
 • Łańcuch dostaw
 • Oprogramowanie
 • Produkcja
 • Marketing
 • Podróże i gościnność
 • Przedsiębiorstwo

Posiada również narzędzia i analizy specyficzne dla różnych działów w organizacji. Przykłady obejmują finanse, IT, Sprzedaż, marketing, operacje i logistykę, Zasoby ludzkie, obsługę klienta i inne.

Wdrażaj Sisense BI w chmurze, lokalnie lub hybrydowo w systemie Windows lub Linux.

Dla programistów, inżynierów i doświadczonych technologicznie osób biznesowych Sisense ma wszystko, aby zaspokoić Twoje potrzeby. Ale to na pewno nie dla przeciętnego użytkownika.

Cennik dla Sisense BI nie jest dostępny online. Skontaktuj się z nimi już dziś, aby uzyskać bezpłatną wycenę niestandardową.

# 6-Domo-najlepsze oprogramowanie BI dla rozwoju aplikacji niestandardowych

Odwiedź Domo

 • Zbieraj dane z aplikacji niestandardowych
 • Automatyczne raporty
 • Gotowe aplikacje i narzędzia
 • Wbudowana Infrastruktura

Rozpocznij bezpłatny okres próbny

Domo oferuje wszystko, od każdego aspektu Business intelligence, w tym wizualizację danych, integrację danych, analizę danych, transformację danych, wbudowaną analitykę i tworzenie aplikacji.

Użyj Domo do tworzenia niestandardowych aplikacji dla zespołów, klientów i partnerów, wykorzystując moc danych.

Skorzystaj z wbudowanej infrastruktury Domo w celu zapewnienia bezpieczeństwa, zarządzania danymi i uprawnień użytkowników. Nie musisz kupować dodatkowego sprzętu i pamięci masowej od dostawcy zewnętrznego.

Do czego mogą być używane te aplikacje? Cokolwiek. Na przykład profesjonalna drużyna koszykarska wykorzystała Domo do stworzenia wykresu wizualizacji miejsc w celu śledzenia przychodów, sprzedaży i frekwencji.

Oprócz możliwości tworzenia niestandardowych aplikacji, możesz również wykorzystać niektóre z gotowych aplikacji Domo do typowych funkcji biznesowych.

Platforma Domo jest również idealna do automatyzacji integracji danych back-end i innych żmudnych zadań BI. Użyj Domo do tworzenia prostych i zautomatyzowanych raportów.

Wycena Domo opiera się na wielu czynnikach. Ponieważ to oprogramowanie BI jest niestandardowe dla każdej firmy,musisz skontaktować się z zespołem sprzedaży w celu uzyskania niestandardowej oferty. Ale możesz spróbować za darmo.

#7 – Sas-najlepsze oprogramowanie BI dla Obsługi Klienta

Wypróbuj SAS

 • Doskonała Obsługa klienta
 • Bezpłatne szkolenia online
 • Rozwiązania dla wielu zastosowań
 • 90-dniowy darmowy okres próbny

Rozpocznij za darmo

SAS oferuje szeroką gamę rozwiązań BI, które mogą być idealne dla Twojej firmy:

 • SAS Enterprise
 • SAS Visual Analytics
 • Sas Office Analytics

Wersja enterprise to narzędzie oparte na kreatorze, które ułatwia analizowanie danych i publikowanie wyników za pomocą interfejsu systemu Windows typu wskaż i kliknij. Oprogramowanie do analizy wizualnej jest samoobsługowym narzędziem do wizualnego wykrywania. Usługa Office analytics została specjalnie opracowana, aby poprawić istniejące dane w pakiecie Microsoft Office.

SAS wyróżnia się na tle tłumu ze względu na wyjątkową obsługę klienta. Dla tych z Was, którzy potrzebują pomocy i wskazówek po drodze, SAS będzie w stanie Ci pomóc.

Mają rozległą bazę wiedzy do samoobsługowego rozwiązywania problemów. Ale jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, SAS oferuje wsparcie techniczne, konserwację, doradztwo, pomoc w licencjonowaniu, wsparcie oparte na rolach i inne.

SAS oferuje również szeroką gamę bezpłatnych szkoleń, kursów i narzędzi e-learningowych, dzięki czemu możesz opanować oprogramowanie business intelligence i wykorzystać wszystkie jego funkcje.

Aby uzyskać niestandardową wycenę dostosowaną do Twoich potrzeb, musisz poprosić zespół sprzedaży SAS o wycenę. SAS ma 30-dniowy bezpłatny okres próbny, ale przez ograniczony czas okres próbny został przedłużony do 90 dni.

Jak znaleźć najlepsze oprogramowanie Business Intelligence dla Ciebie

Oprogramowanie Business intelligence jest niezwykle wszechstronne. Istnieje również tak wiele różnych opcji do wyboru. Skąd możesz wiedzieć, który z nich jest odpowiedni dla Twojej firmy?

Chcemy pomóc.

To jest metodologia, której użyłem, aby wybrać zwycięzców na naszej liście.

Aby określić, który z nich jest dla Ciebie najlepszy, omówię czynniki, które musisz wziąć pod uwagę podczas procesu oceny.

Rozmieszczenie

Istnieje wiele różnych sposobów, że oprogramowanie business intelligence mogą być używane i wdrażane w firmie. Istnieją rozwiązania desktopowe, wdrożenia lokalne, oprogramowanie oparte na chmurze i wdrażanie serwerów hybrydowych.

Oprogramowanie oparte na chmurze będzie najlepszym rozwiązaniem dla większości mniejszych firm. Zwykle jest też dużo tańsze. Jeśli masz zaawansowane lub złożone potrzeby, możesz rozważyć wdrożenie lokalne.

Twoje źródła danych będą również odgrywać rolę w określaniu, co jest dla ciebie najlepsze. Czy integrujesz swoje oprogramowanie BI z istniejącymi danymi? A może używasz oprogramowania do zbierania danych?

Sprawozdawczość

Pod koniec dnia celem oprogramowania BI jest pomoc w podejmowaniu lepszych decyzji biznesowych. Raporty pomagają wykorzystać dane w zrozumiałych dla Ciebie kategoriach.

Raporty wizualizacji danych, modelowanie predykcyjne i analiza decyzji to tylko kilka różnych funkcji raportowania, których powinieneś szukać.

Wybierz łatwy w użyciu pulpit nawigacyjny i generuj raporty na pierwszy rzut oka lub w czasie rzeczywistym na podstawie tego, co próbujesz wymyślić.

Umiejętności Techniczne

W przeciwieństwie do innych programów biznesowych dostępnych obecnie na rynku, Business intelligence może być złożony. Nie każde rozwiązanie jest łatwe w użyciu dla każdej osoby.

Jeśli jesteś początkujący lub prowadzisz małą firmę, lepiej będzie korzystać z Zoho Analytics lub Microsoft Power BI. Oba są przyjazne dla użytkownika. Tableau jest dość łatwe do ustalenia dla początkujących, jak również, ale ma również funkcje dla zaawansowanych użytkowników.

Zarówno Sisense, jak i Domo wymagają nieco większej wiedzy technicznej. Sisense jest przeznaczony dla programistów, inżynierów danych i analityków. Domo posiada narzędzia do tworzenia niestandardowych aplikacji do zbierania danych.

Upewnij się, że wybierzesz rozwiązanie BI, które pasuje do Twojego zakresu technicznego i pasuje do technicznych możliwości ludzi, którzy go używają.

Dobrą wiadomością jest to, że nie każdy, kto korzysta z oprogramowania BI musi zrozumieć backend. Te narzędzia pozwalają zaawansowanym użytkownikom tworzyć pulpity nawigacyjne, którymi może manipulować prawie każdy.

Menedżer sprzedaży nie musi znać żadnej nauki o danych, aby korzystać z oprogramowania BI, o ile masz kogoś na tyle kompetentnego, aby zbudować pulpity nawigacyjne.

Cena

Oprogramowanie Business intelligence nie musi być drogie. Mając to na uwadze, istnieje znacząca różnica pod względem kosztów dla najtańszych i najdroższych rozwiązań na rynku.

Microsoft Power BI Pro zaczyna się od zaledwie $9.99 miesięcznie. Ale Wersja Premium od tego samego dostawcy kosztuje tysiące miesięcznie.

Możesz znaleźć inne oprogramowanie oparte na chmurze lub na komputerze, zaczynając od $ 20 – $75 miesięcznie. Oprogramowanie dla większych firm i przedsiębiorstw z dużą ilością danych będzie kosztować więcej.

Nie każdy dostawca oprogramowania ma proste ceny online. Ponieważ tak wiele z tego oprogramowania jest dostosowane do potrzeb biznesowych, musisz poprosić o wycenę niektórych rozwiązań.

Zawsze polecam zarejestrowanie się na bezpłatny okres próbny, zanim zdecydujesz się na długoterminową umowę. Każde rozwiązanie na naszej liście ma pewien rodzaj darmowej wersji, z której możesz korzystać. Próby trwają od 14 do 90 dni.

Wniosek

Jakie jest najlepsze oprogramowanie Business intelligence na rynku? To zależy od tego, czego szukasz. Oto podsumowanie moich najlepszych wyborów:

 1. Tableau-najlepsze oprogramowanie BI dla większości rodzajów firm
 2. Zoho Analytics-najlepsze samoobsługowe oprogramowanie BI
 3. Microsoft Power BI-najlepsze tanie oprogramowanie BI
 4. SAP BusinessObjects-najlepsze oprogramowanie BI dla rozwijających się firm
 5. Sisense-najlepsze oprogramowanie BI dla inżynierów danych, programistów i analityków
 6. Domo-najlepsze oprogramowanie BI do tworzenia niestandardowych aplikacji
 7. Sas-najlepsze oprogramowanie BI do obsługi klienta

Tableau to nasza najlepsza ogólna rekomendacja. Jest wszechstronny, wytrzymały, spełnia szeroki zakres potrzeb biznesowych i zaczyna się w przystępnej cenie.

Ale Tableau nie jest dla wszystkich. Małe firmy będą lepiej korzystać z Zoho Assist. Programiści, inżynierowie danych i inni zaawansowani technologicznie użytkownicy powinni korzystać z Sisense. Jeśli chcesz zbudować niestandardową aplikację do zbierania danych, Domo będzie najlepszym wyborem dla Ciebie. Firmy o zmieniających się potrzebach, które szybko skalują, powinny skłaniać się ku SAP BusinessObjects.

Microsoft Power BI ma najtańsze podstawowe oprogramowanie BI na rynku. SAS oferuje najlepszą obsługę klienta.

Niezależnie od rodzaju działalności i potrzeb, możesz skorzystać z tego przewodnika i naszych najlepszych rekomendacji, aby znaleźć najlepsze oprogramowanie Business intelligence dla Ciebie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts

Zoom Vs. GoToMeeting

Udane spotkanie zależy od niezawodnej platformy wideokonferencyjnej. Zoom i GoToMeeting plasują się w czołówce najlepszych usług wideokonferencyjnych. Ale…