Przeciwstaw Się Konwencji (Lub Daj Się Zapomnieć)

Kilka tygodni temu widziałem ten tweet od Johnny ‘ ego B. Truanta:

Gdybym była Fridą Kahlo, pomalowałabym się bez unibrowa. Albo przynajmniej zdałem sobie sprawę, że potrzebuję pęsety.

Johnny sprawił, że się uśmiechnąłem. Potem dał mi do myślenia.

Czy Pamiętalibyśmy dzisiaj Fridę Kahlo, gdyby nie miała odwagi, by zostawić brwi naturalne, i pokazać wąsy na górnej wardze?

Możemy. Jej twórczość jest niezapomniana i niezwykle osobista. Przez wielu uważana jest za jedną z najważniejszych artystek XX wieku.

Ale z tego, co czytałem, Frida była zbyt mądra, by zostawić swoją sławę i reputację Przypadkowi.

Poszła wbrew konwencjom dnia i zostawiła brwi i górną wargę au naturel aby się wyróżnić. To były oczywiście tylko niektóre elementy ogólnego stylu, które uczyniły ją niezapomnianą. Wszystko o niej — od jej wyglądu przez obrazy po życie osobiste-pracowało razem, aby stworzyć potężny przekaz.

Możesz zrobić to samo, a kredka do brwi nie jest wymagana.

Zacznij od prawdy

Kiedy Frida była nastolatką, jechała autobusem, który zderzył się z wózkiem. Złamała kręgosłup i miednicę i złamała prawą nogę. Cierpiała silny ból do końca życia i od tego czasu była w szpitalu na operacje.

Spędzała dużo czasu sama i zaczęła malować, aby wypełnić te godziny. Była przykuta do łóżka, więc malowała to, co miała pod ręką-siebie.

Malarstwo pomogło rozładować nudę i samotność, której doświadczyła. To dało jej sposób ekspresji i pomogło zdefiniować jej życie.

Jako pisarze, wnosimy nasze doświadczenie życiowe do naszych klawiatur. Nasza najlepsza praca pochodzi z korzystania z naszego życia emocjonalnego i dzielenia się nim, gdy rozmawiamy z naszymi czytelnikami.

Frida malowała swój ból, radości i frustracje. Byłaby fascynującą blogerką.

Czy dzielisz się swoimi doświadczeniami z publicznością? Nie musisz się dzielić (naprawdę!). Ale wyrażanie niektórych swoich wewnętrznych zmagań może pomóc w zbudowaniu silniejszego połączenia z ludźmi, którzy czytają twoje prace.

Postaw się

Obrazy Fridy mogły być łatwo przyćmione przez jej słynnego męża. Diego Rivera był ukochanym muralistą, którego projekty pojawiały się na całym świecie. Kahlo i Rivera mieli burzliwe małżeństwo, które było naznaczone głębokim szacunkiem dla pracy innych.

Jako kobieta żyjąca w połowie XX wieku, mogłaby mieć łatwiejszą drogę, gdyby po prostu wygrzewała się w odzwierciedlonej chwale udanej kariery artystycznej męża. Ale wiedziała, że ma coś do powiedzenia. Chciała być niezapomniana sama w sobie.

Co oznacza twoje pismo? Czy mimo przeciwności jesteś gotów poświęcić się swoim pomysłom?

Ponieważ jako twoi czytelnicy możemy powiedzieć, czy pasjonujesz się swoim tematem. Chodzi o to, co piszesz i jak to piszesz.

Wybierz swój styl

Pomimo wszystkich surowych, szczerych emocji, które dzieliła za pomocą pędzla, był jeden aspekt życia Fridy, o którym konsekwentnie kłamała. Według oficjalnego aktu urodzenia urodziła się w 1907 roku. Według Fridy urodziła się w 1910 roku.

Jeśli nie była próżna z powodu unibrowa lub wąsów, po co golić trzy lata jej wieku?

Najwyraźniej była solidarna z jej ojczystym Meksykiem. Rewolucja meksykańska rozpoczęła się w 1910 roku i była sygnałem narodzin nowego rządu. Frida ogoliła się trzy lata, żeby móc powiedzieć, że urodziła się w tym samym czasie.

Jako młoda kobieta podjęła również decyzję, aby ubierać się wyłącznie w strój rodzimy i przez całe życie używała tego wyszukanego stylu ubioru. Zdjęcia pokazują ją przykutą do szpitalnego łóżka udekorowanego wieloma kolorowymi warstwami tkaniny i biżuterii.

Stworzyła swój własny styl sztuki i ubrała się, aby przekazać to, co dla niej najważniejsze. Jej kostiumy odzwierciedlały jej pasję, przesłanie i doświadczenie życiowe.

Czy Twoja strona ma styl? Na czym to polega? Czy istnieje związek między Twoim stylem wizualnym a ogólnym przekazem?

Tworzenie stylu wizualnego, który jest niezapomniany i komunikuje Twoją wiadomość, pomoże Twoim odbiorcom utrzymać Cię na szczycie ich umysłów.

Nie wymaga unibrow

Nigdy nie maluję snów ani koszmarów. Maluję własną rzeczywistość. ~ Frida Kahlo

Nie potrzebujesz unibrow, różowych włosów, ani niegrzecznego nastawienia. Ale musisz dzielić się swoim unikalnym głosem, jeśli chcesz, żebyśmy Cię zapamiętali.

Nie bój się wyrażać namiętnych opinii. Znajdź sposób, aby je przekazać, który jest wyjątkowy, zarówno pod względem treści, jak i dostawy.

Może czujesz się bezsilny i załamany, jak Frida po jej wypadku. Możesz pomyśleć, że wszyscy wokół ciebie są bardziej utalentowani. Może się wydawać, że szanse są przeciw tobie.

Ale jeśli podzielisz się swoją pasją i życiem wewnętrznym w sposób niezwykły, ludzie nadal mogą mówić o tobie za 100 lat.

Jak będziesz się wyróżniać i zapadać w pamięć?

Total
0
Shares
Related Posts