Początkujący Przewodnik po pomysłach na biznes dla studentów

Może marzysz o byciu następnym Jeffem Bezos lub Mark Zuckerberg i uderzając go bogaty z pomysłem na biznes uczelni. A może po prostu szukasz sposobu na zarobienie dodatkowej gotówki między zajęciami. Niezależnie od przypadku przedsiębiorczość jest trudnym, ale potencjalnie lukratywnym zadaniem, które można połączyć z projektami i zobowiązaniami szkolnymi. Na pewno można wymyślić realny pomysł na biznes jeszcze na studiach. Możesz nawet być w stanie spełnić swoje marzenie o przedsiębiorczości po ukończeniu studiów i całkowicie pominąć grind 9-5.

Jakie są zalety rozpoczęcia działalności gospodarczej na studiach?

Jeśli bawisz się z pomysłem rozpoczęcia działalności gospodarczej w college ‘ u, będziesz potrzebował więcej niż mgliste marzenie o zostaniu przedsiębiorcą, aby cię zobaczyć. Studia są już wystarczająco wymagające. Rozpoczęcie działalności na boku oznacza rezygnację z nocnych wyjazdów, przeznaczanie wolnych pieniędzy na projekt i żonglowanie wieloma obowiązkami. Więc po co zadawać sobie trud zakładania firmy teraz, a nie po ukończeniu studiów?

Po pierwsze, rozpoczęcie działalności w college ‘ u da ci przewagę. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz przedsiębiorcze marzenia Po ukończeniu studiów. Jest wiele rzeczy, które wchodzą w fazę planowania firmy. Musisz stworzyć biznesplan, przeprowadzić badania rynku, oszacować obroty i marże zysku, wybrać nazwę firmy i utworzyć podmiot gospodarczy. Rozpoczęcie działalności gospodarczej w college ‘ u kładzie podwaliny pod przyszłe Imperium, pozwalając skalować swój biznes po studiach.

College oferuje również obfite zasoby, które trzeba by zapłacić z kieszeni w prawdziwym świecie. Masz dostęp do zasobów IT i drukowania, bezpłatny internet, jeden na jeden czas z profesorami i doradcami oraz kursy i programy biznesowe. Wiele uczelni oferuje również stypendia i inną pomoc finansową dla studentów przedsiębiorców. Szkoda będzie nie wykorzystywać tych zasobów, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że i tak Płacisz za nie najwyższą cenę.

Ponadto rozpoczęcie działalności gospodarczej w szkole oferuje najlepszy scenariusz niskiego ryzyka i wysokiej nagrody. Nie masz wielu zobowiązań lub aktywów, które rozpoczęcie działalności gospodarczej od zera może zagrozić. A jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze możesz wrócić do nauki na pełny etat. Założenie firmy na studiach to ciężka praca. Ale stawka jest znacznie niższa niż po ukończeniu studiów, kiedy całe twoje życie może zależeć od sukcesu lub porażki w biznesie. College oferuje doskonałą okazję, aby przetestować pomysły biznesowe i zobaczyć, co działa, a co nie.

Wreszcie, rozpoczęcie działalności gospodarczej w college ‘ u uzupełnia edukację w klasie. Prowadzenie firmy to zupełnie inna gra niż rozgrywanie finałów. Twoja firma może pomóc wypełnić lukę między materiałami edukacyjnymi a zastosowanymi koncepcjami.

Podstawy dobrych pomysłów na biznes dla studentów

Pomysły na biznes dla studentów to dziesiątki. A doświadczenia studentów przedsiębiorców różnią się znacznie. Mimo to, udane przedsięwzięcia biznesowe uczelni mają pewne podstawowe elementy wspólne. Zastosowanie tych elementów pomoże Ci wybrać realny pomysł na biznes, który możesz z powodzeniem zrealizować.

Ready Market

Założenie firmy to mniej o tobie, a więcej o Twoich klientach. Aby stwierdzić oczywiste, firma nie może istnieć bez klientów. Więc podczas gdy twój umysł brzęczy pomysłami na biznes, pamiętaj, aby rozważyć, kim będą twoi klienci.

Co więcej, jednym z największych błędów, które możesz popełnić, jest inwestowanie w firmę bez uprzedniej identyfikacji klientów. Zamiast tego musisz dowiedzieć się, czy istnieje zapotrzebowanie na twój produkt lub usługę. Ponownie, małe badania rynku powinny pomóc rozwiązać ten problem.

Będziesz także musiał przeprowadzić analizę SWOT dla swojego pomysłu na biznes. Identyfikacja mocnych, słabych stron, szans i zagrożeń twojego pomysłu pomoże Ci określić, czy jest on opłacalny.

Niektóre z kluczowych pytań, które należy zadać na temat swojego pomysłu na biznes, to:

 • Dlaczego ten pomysł na biznes jest inny?
 • Co go wyróżnia?
 • Dlaczego ten biznes jest ważny?
 • Dlaczego ludzie chcieliby kupić produkt lub usługę?

Dostępne Finansowanie

Prawdopodobnie będziesz musiał uzyskać finansowanie dla swojej firmy. Sam ten czynnik może stworzyć lub złamać pomysł na biznes. Zastanów się więc, ile potrzebujesz, aby rozpocząć działalność, oceniając swoje pomysły.

Na przykład możesz mieć doskonały pomysł na aplikację. Musisz jednak zabezpieczyć fundusze na pokrycie kosztów rozwoju zaplecza, kosztów projektowania, zabezpieczeń, testów i architektury. Prosta aplikacja ze standardowym UX i podstawowymi funkcjami może szybko uruchomić cię w górę $ 40,000. Jeśli nie możesz zapewnić finansowania, może warto zmniejszyć swój pomysł na biznes lub zbadać inny pomysł, który nie wymaga tyle kapitału. 

Potencjał Wzrostu

Wielu przedsiębiorców studentów aspirują do rozwoju swoich firm po ukończeniu studiów. Tak więc dobry pomysł na biznes powinien mieć dobry potencjał wzrostu. Wzrost ten może obejmować wejście na nowe rynki w celu rozszerzenia asortymentu produktów.

W tym celu można pochylić się ku pomysłom biznesowym w rozwijających się sektorach. Według Indeed, niektóre z najszybciej rozwijających się branż w USA obejmują transport, opiekę zdrowotną, usługi finansowe, transport ciężarowy i nieruchomości. Więc wyruszając w którymkolwiek z tych sektorów oferuje mnóstwo miejsca, aby rozwijać swój biznes po ukończeniu studiów.

Minimalny Opłacalny Produkt

Minimalny opłacalny produkt jest jednym z najlepszych sposobów, aby powiedzieć, czy masz dobry pomysł na biznes. Ale nie musisz iść na całość i zapłacić producentowi, aby stworzyć prototyp. Zamiast tego możesz tworzyć broszury lub pokazy slajdów opisujące produkt i jego funkcje.

Gdy będziesz zadowolony z odpowiedzi, możesz śmiało zbudować prototyp. Idealnie, prototyp powinien mieć minimalne funkcje potrzebne do działania produktu. Następnie możesz wykorzystać przychody z produktu na kolejne etapy rozwoju.

Strategia ta sprawdza się równie dobrze w przypadku działalności opartej na usługach.

3 Narzędzia Do Poprawy Realizacji Swojego Pomysłu Na Biznes Na Uczelni

Istnieje kilka przydatnych narzędzi, które będą potrzebne do realizacji swojego pomysłu na biznes.

1. Szablon Biznes Planu

Pisanie pierwszego biznesplanu może wydawać się zniechęcające. Jest to jednak kluczowe narzędzie, które pomoże Ci skutecznie zrealizować twój pomysł na biznes. Po pierwsze, biznesplan pozwala namalować realistyczny obraz swojego przedsięwzięcia. Biznesplan podkreśla kroki, które musisz podjąć, aby uruchomić i uruchomić swoje przedsięwzięcie. Otrzymasz uczciwe spojrzenie na to, czego potrzeba, w tym potencjalne problemy, z którymi możesz się zmierzyć. Biznes plan pomaga również zorganizować zasoby i podejść do inwestorów.

Nie potrzebujesz nawet dziesięciostronicowego biznesplanu. Wystarczy jedna lub dwie strony obejmujące krytyczne aspekty twojej firmy, w tym Opis firmy, analizę marketingową, plan realizacji i plan marketingowy. Jesteś również bardziej skłonny do realizacji krótkiego, jasnego i zwięzłego biznesplanu.

Na szczęście szybkie zapytanie Google przyniesie wiele wyników dla szablonów biznesplanów. Szablon zapewnia strukturę potrzebną do stworzenia biznesplanu od podstaw. Dodatkowo szablon zapewni, że nie przegapisz żadnych istotnych szczegółów.

2. Kreator Stron Internetowych

Potrzebujesz strony internetowej dla swojego startupu. Strona biznesowa okaże się niezbędna na każdym etapie Twojej działalności. Możesz na przykład korzystać ze swojej witryny, aby dostarczać filmy, obrazy i infografiki podczas opracowywania produktu. Twoja strona internetowa pomoże również zwiększyć działalność po uruchomieniu.

Dobrą wiadomością jest to, że można zbudować jeden tanio. Nie potrzebujesz nawet doświadczenia w projektowaniu ani kodowaniu, aby opublikować profesjonalną stronę biznesową.

Web.com to wyjątkowy Kreator stron internetowych dla startupów. To idealny wybór dla osób, które nie są zbyt zaawansowane technologicznie. Kreator stron internetowych ma prosty design typu “przeciągnij i upuść”, który pomoże Ci szybko utworzyć witrynę. Możesz także wybierać spośród setek profesjonalnie zaprojektowanych szablonów, aby Twoja strona wyróżniała się na tle innych.

Inne warte uwagi web.com funkcje obejmują:

 • Domena
 • Hosting
 • Profesjonalny e-mail
 • SEO i katalog firm

Masz nawet dostęp do techników, którzy pomogą Ci przejść przez tworzenie pierwszej strony internetowej. Web.com jest również jednym z najbardziej przystępnych cenowo kreatorów stron internetowych, dzięki czemu możesz zacząć już od $1.95 przez pierwszy miesiąc.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą Najlepsze Kreatory Stron post dla pełnego obrazu najlepszych opcji na rynku. Ponadto Nasz Dziennik Eggspert wykonał świetną robotę, przeglądając jeszcze sześć web.com alternatywy. Otrzymasz również cenne wskazówki dotyczące wyboru najlepszego narzędzia do tworzenia stron internetowych dla Twojego przypadku użycia.

3. Organizator / Planer

Jednym z największych wyzwań jako student przedsiębiorca będzie organizowanie czasu. Jest wiele do zrobienia między szkołą a startupem. Tak więc organizator pomoże ci zaplanować czas i pozostać na szczycie listy zadań.

Możesz wybrać tradycyjny organizer fizyczny. Możesz też wejść do sieci. Istnieje wiele aplikacji organizacji do wyboru, w tym Todoist i Any.do. te aplikacje są wyposażone w przydatne funkcje zwiększające produktywność, w tym:

 • Wejście głosowe
 • Udostępnianie listy innym
 • Synchronizacja między platformami i urządzeniami
 • Ustawianie poziomów priorytetów
 • Wykresy produktywności

6 sztuczki, aby stać się skutecznym przedsiębiorcą Student

Gdy jesteś pewny swojego pomysłu na biznes, oto, czego potrzeba, aby odnieść sukces jako przedsiębiorca studencki:

Sztuczka #1-Połączenie Nauki I Biznesu

Jeśli jeszcze nie wybrałeś kierunku, wybór kierunku związanego z Twoją firmą ma sens. Altrnately, można wybrać pomysł na biznes, który jest związany z głównym. Strategia ta jest szczególnie skuteczna w równoważeniu wyników akademickich i biznesowych. W ten sposób przeniesiesz swoje zajęcia do realnego świata.

Na przykład możesz użyć zadań klasowych do przeprowadzenia badań rynkowych dla swojej firmy. W tym przypadku przedsiębiorcy odnoszący sukcesy rzadziej postrzegają cię jako konkurencję. Mogą być chętniejsi do dzielenia się bezcennymi spostrzeżeniami, jeśli robisz badania rynku lub studium wykonalności w ramach pracy domowej. 

Równie, profesorowie mogą być również skłonni do ułatwienia staży w swojej dziedzinie. Profesorowie często mają ogromną sieć grup absolwentów, z którymi mogą Cię połączyć.

Sztuczka # 2-Zbuduj Legalny Biznes

Będziesz chciał obniżyć koszty tak bardzo, jak to tylko możliwe. Ale istnieją pewne aspekty biznesowe, których nie powinieneś skąpić. Chodzenie na skróty, zwłaszcza w kwestiach prawnych i regulacyjnych, może cię prześladować. Na przykład tylko dlatego, że jesteś przedsiębiorcą Studenckim, nie oznacza, że jesteś zwolniony z kwestii zgodności i ubezpieczenia biznesowego.

Wykonaj badania, aby dowiedzieć się dokładnych wymogów prawnych i regulacyjnych dla Twojego rodzaju działalności. Niektóre z podstawowych wymogów prawnych przy zakładaniu firmy obejmują:

 • Struktura biznesowa
 • Nazwa firmy
 • Licencje i zezwolenia
 • Numer identyfikacyjny pracodawcy (ein)
 • Podatki
 • Plan zgodności

Warto również skonsultować się z profesjonalistą i poprosić go o przejrzenie wszystkich dokumentów. Wtedy będą w stanie wykryć potencjalnie kosztowne błędy, zanim się wydarzą.

Trick # 3-Szukaj mentora

Mentor może pomóc Ci przyspieszyć twój biznes. Prawdopodobnie będziesz również musiał stawić czoła wielu takim samym wyzwaniom, jak Twój mentor podczas podróży. Będą w stanie zaoferować gotowe odpowiedzi lub rozwiązania twoich problemów.

College to świetne miejsce, aby łatwo znaleźć mentorów. Twoi profesorowie są do wyboru. Najlepiej skonsultować się z profesorami, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu biznesu. Znajdź także czas na połączenie. Dołącz do grup i programów przeznaczonych dla studentów przedsiębiorców. Są to świetne miejsca do nawiązywania cennych kontaktów.

Sztuczka # 4-Poznaj Różne Opcje Finansowania

Pozyskiwanie kapitału dla Twojej firmy może nie być najprostszym zadaniem. Ale można to zrobić, nawet jako student. W tym celu zapoznaj się z opcjami finansowania i wybierz opcję, która ma największy sens. Oczywiście można również połączyć kilka opcji finansowania.

Zacznij od budżetu. W ten sposób będziesz dokładnie wiedzieć, ile musisz zebrać i gdzie trafią pieniądze. Jest to kolejny obszar, w którym posiadanie biznesplanu jest przydatne. Na razie możesz trzymać się z dala od pożyczek. Co więcej, możesz mieć trudności z kwalifikowaniem się do kredytu biznesowego, ponieważ nie miałeś dużo czasu, aby zbudować swój wynik kredytowy.

Nadal będziesz mieć wiele opcji finansowania, w tym inwestorów, dotacje rządowe, darowizny od przyjaciół, crowdfunding, venture capital, bootstrapping, pomoc rodzinna i osobiste oszczędności.

Alternatywnie możesz wymyślić pomysł, który nie wymaga dużych kosztów startowych.

Trick # 5-nie zapominaj o tym, co ważne

Jeśli chodzi o to, szkoła jest twoim priorytetem numer jeden. Surowa prawda jest taka, że niewiele osób tworzy udany biznes zaraz za bramą. Może nawet potrwać kilka prób, zanim trafisz na realny lub udany pomysł na biznes. Tak więc, priorytet pracy w szkole i ukończyć zgodnie z harmonogramem.

Możesz zacząć od traktowania swojej firmy jako biznes poboczny lub w niepełnym wymiarze godzin. W ten sposób zawsze będziesz wiedział, co jest niezbędne w przypadku sprzecznych harmonogramów. Nie zapomnij też wziąć wolnego dla siebie. Zaplanuj czas regularnie, aby się zrelaksować i zastanowić.

Sztuczka # 6-Bądź Ostrożny Podczas Korzystania Z Zasobów Uczelni

College oferuje wiele bezpłatnych zasobów, które możesz wykorzystać w swojej firmie. Ale pamiętaj o tym, jak korzystasz z tych zasobów. Na przykład bezpłatna sieć WIFI może pomóc obniżyć koszty. Ale to jest publiczna sieć. Oznacza to, że możesz łatwo wpaść w kłopoty prawne, przesyłając poufne informacje o klientach za pośrednictwem sieci uczelni.

Ponadto mogą istnieć ograniczenia dotyczące korzystania z zasobów, takich jak drukarki. Na przykład przekroczenie limitu drukowania broszur może spowodować problemy z Wydziałem. Za złamanie zasad instytucji może zostać wszczęte postępowanie dyscyplinarne, w tym zawieszenie lub zwolnienie. Przejrzyj swój podręcznik ucznia, aby upewnić się, że nie przypadkowo złamać żadnych zasad. W razie wątpliwości skonsultuj się również z zaufanym członkiem wydziału.  

Z drugiej strony, dowiedz się, jakie zasoby oferuje twoja uczelnia aspirujących przedsiębiorców. Wiele uczelni oferuje takie zasoby, w tym małe centra rozwoju Biznesu, biura pośrednictwa pracy dla możliwości stażu, programy rozwoju oprogramowania, inkubatory uniwersyteckie i akceleratory oraz uniwersyteckie Doradztwo biznesowe.

Kolejne Kroki

Upewnij się, że masz wszystkie niezbędne pozwolenia dla swojego miasta lub stanu przed rozpoczęciem działalności. Tak powinno być, nawet jeśli Twoja firma jest ograniczona do kampusu.

Następnie zacznij informować o swoim produkcie lub usłudze. Kampus uczelni oferuje gotowy rynek. Masz również możliwość przetestowania żywotności produktu lub usługi przed wdrożeniem do reszty świata. Nie potrzebujesz jeszcze dużego budżetu marketingowego. Zacznij od informacji o swojej firmie na Uniwersytecie. Możesz rozdawać ulotki i umieszczać plakaty na tablicach ogłoszeń, budynkach klasowych i ośrodkach studenckich.

Oto dwa dodatkowe przewodniki, które pomogą Ci rozpocząć działalność w college ‘ u:

 • Kompletny przewodnik po kosztach uruchomienia firmy
 • Jak założyć firmę za mniej niż $100 
Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts