Pięć wskazówek, jak znaleźć czas pisania

Czas wydaje się być Goliatem, z którym wielu z nas, pisarzy Dawida, zmaga się. Świadczy o tym Twoja odpowiedź na mój ostatni artykuł, “czas nie jest po twojej stronie.”

Muszę się do czegoś przyznać. Regularnie zmagam się ze swoim czasem—szczególnie podczas pisania white papers.

Patrzę na Listę “do zrobienia” i świruję. Zgaduję, że nie jestem sam.

Pomimo wyzwań, przed którymi stoimy, istnieją sprawdzone taktyki, które naprawdę mogą nam pomóc usiąść i pisać.

Oto moje najważniejsze wskazówki dotyczące radzenia sobie z czasem:

#1-Zidentyfikuj Swoją Strefę Produktywności

Dowiedz się, kiedy jesteś najbardziej w stanie pisać. Dla mnie jest między 9: 00 a 11: 00. Wiesz, że jesteś w strefie, kiedy możesz nakręcać pisanie. Kiedy w strefie, mogę łatwo napisać kilka dobrze napisanych stron kopii. Kiedy jestem poza strefą, mam szczęście pisać jeden akapit przez cały dzień. Znajdź strefę i jesteś na drodze do bardziej produktywnego pisania.

# 2 – Gdy w strefie, pisz tylko

Jeśli jesteś taki jak ja, wolisz odpowiadać na e-maile lub wykonywać połączenia telefoniczne, gdy jesteś w strefie. Zyskaj nawyk pisania tylko wtedy, gdy jesteś w swojej strefie. Mówię moim klientom, że piszę rano, a po południu odbieram telefony. Wiedzą, żeby nie dzwonić, kiedy piszę. Kontrolowanie strefy to klucz do sukcesu.

#3 – Jak skupić się na pisaniu

Pomimo najlepszych starań, często zostaniesz wyciągnięty ze strefy pisania. Aby temu zapobiec, potrzebujesz planu obronnego. Oto kilka taktyk:

  • Wyłącz swój e-mail. Często nie czytam e-maila aż do popołudnia. E-mail to przełomowa technologia. Ze względu na swoją naturę e-mail usuwa cię z toru.
  • Wyłączcie telefony. Jeśli siedzisz przy biurku z telefonem służbowym, naciśnij przycisk ” nie przeszkadzać.”Odłącz telefon od ściany. Wyłącz telefon komórkowy.
  • Wyłącz Internet. Zamknij aplikację komunikatora i przeglądarkę internetową. Lepiej zrób to, co ja. Przejdź do koncentratora w biurze i odłącz połączenie sieciowe. Eliminując pokusę surfowania po sieci, będziesz zmuszony pisać.
  • Zamknij drzwi. Jeśli możesz, zamknij drzwi do swojego biura i wywieś znak “nie przeszkadzać”. Jeśli pracujesz w kabinie, niech sąsiad odwróci odwiedzających do Twojej przestrzeni.
  • Użyj muzyki. Włącz muzykę klasyczną lub ambientową. Nie tylko pomaga to skupić się, ale także tłumi hałas w tle. Słyszałem, że muzyka klasyczna rzeczywiście pobudza kreatywne fale mózgowe. Lubię Bacha na moim iPodzie.

# 4-Jak osiągnąć więcej pisania

Mam tu dwie wskazówki do podzielenia się:

  • Napisz swobodny przepływ. Oznacza to, że po prostu złap słowa i martw się o to, jak brzmią później. Świetnym trikiem dla mnie jest pisanie długopisem i schowkiem. Nie można wymazać atramentu. W rezultacie nie przejmujesz się ortografią i gramatyką, po prostu piszesz.
  • Ustaw łatwe do wykonania zadania pisania. Cel polegający na napisaniu jednej strony w strefie produktywności lub innym łatwym celu. Jeśli piszesz białą księgę, możesz to zrobić w nieco ponad tydzień, po prostu pisząc stronę dziennie. O wiele łatwiej jest pisać, gdy masz jasne codzienne dostarczanie.

# 5-nagradzaj się za pisanie

Kiedy osiągniesz swoje cele, nagradzaj się. Film z Blockbuster, nowa piosenka z iTunes, Drink ze Starbucks lub inne przyjemności mogą pomóc Ci poczuć się dobrze z pisaniem. Daj sobie motywację do pisania, a napiszesz więcej.

Teraz idź do przodu i pisz!

Jakie inne taktyki wykorzystałeś, aby zyskać czas pisania?

Podoba Ci się ten post? Zagłosuj na to w Digg. Dzięki!

Total
0
Shares
Related Posts

Ciemna Strona władzy

Jeśli widziałeś nasze przemyślenia na temat autorytetu, wiesz o korzyściach płynących z rozwijania się jako wiarygodny autorytet w…