Odwaga, by się mylić

Kiedyś myślałem, że bycie “prawym” to wielka sprawa.

Musiałem powiedzieć właściwą rzecz, ubierać się właściwie, znać właściwych ludzi, czytać właściwe książki, mieszkać w odpowiedniej okolicy, chodzić do właściwej szkoły. Nie dlatego, że chciałem, ale dlatego, że myślałem, że to warunek sukcesu.

Jeśli chcesz, żeby inni cię szanowali, musisz wyglądać i brzmieć w określony sposób, prawda? To ma sens, jeśli konformizm jest wszystkim, czego Cię uczono.

Nikt Ci nie mówi o kosztach. Tak, konformizm zyskuje pewien rodzaj aprobaty od innych, ale wiąże się to z utratą poczucia własnej wartości.

Musisz systematycznie wyszukiwać wszystko, co jest trochę “off” o Tobie i zakopywać to tak głęboko, jak tylko możesz. Wiesz, że nie możesz się tego pozbyć-w końcu jest to część ciebie-ale może możesz to ukryć tak głęboko, że nikt tego nigdy nie zobaczy, tak że świat, który szanuje tylko to, co “dobre”, nigdy nie zda sobie sprawy, jak naprawdę jesteś” zły”.

Może, tylko może, można oszukać wszystkich, dopóki nie jesteś w pozycji władzy i nikt opinia nie ma już znaczenia. Wtedy będziesz wolny. Prawda?

Nie.

The Power of Misfits

Ludzie, na których zwracamy uwagę, nie są mistrzami robienia tego, co “dobre”; są odmieńcami, którzy mają odwagę się mylić. Biorą wszystko, co inni robią w swojej branży i odwracają to na lewą stronę.

Nie chodzi tylko o zróżnicowanie; chodzi o wypaczanie norm, niszczenie świętych tradycji i wkręcanie sposobu myślenia ludzi. Chodzi o robienie, mówienie lub życie czymś, co jest tak całkowicie unexpected że ludzie nie mogą nie zwracać uwagi.

Chodzi o uświadomienie sobie, że większość ludzi spędza swoje życie oddychając nieświeżym, poddanym recyklingowi powietrzem, a następnie wydając resztę Twój odnajdywanie życia i otwieranie okien, aby to powietrze znów było nowe.

  • Kto by pomyślał, że film, który opowiada historię od tyłu, stanie się kultowym klasykiem, o którym ludzie będą mówić przez dziesięciolecia? Ale To właśnie Christopher Nolan zrobił z Memento.
  • Kto by pomyślał, że obrazy składające się tylko z rozpryskanej farby sprzedadzą się za miliony dolarów? Ale To właśnie Jackson Pollock zrobił ze swoją sztuką.
  • Kto by pomyślał, że Żyd z Wielkiej Brytanii stanie się sławny, grając antysemickiego, społecznie upośledzonego Kazacha? Ale To właśnie Sacha Baron Cohen zrobił z Borat.

Jedna cecha, którą wszyscy mają wspólną: odwaga, by się mylić.

Błąd dobra i zła

Mówiąc “źle”, nie twierdzę, że powinniście wzdychać O uwagę, robić sprośne żarty lub w inny sposób zrobić coś złego. Chodzi mi o to, że musisz zdać sobie sprawę, że “dobro” i “zło” istnieją tylko między cudzysłowami. Każdego dnia świat decyduje o ich definicji i każdego dnia mamy możliwość wpływania na to, czym ta definicja się staje.

Rewolucjoniści nie tylko palą Zasady. Piszą nowe. Niszcząc standard, oni Utwórz standard. To twórcza destrukcja w najlepszym wydaniu.

Niektórzy cię nie lubią? Tak to działa. Prawdziwi liderzy są gotowi, a nawet chętni, aby ich nie lubić, a nawet nienawidzić, nie dlatego, że sprawiają, że czują się ważni, ale dlatego, że wiedzą, że jest to cena zmian i nikt nie może zapłacić tej ceny poza nimi.

Masz taką odwagę?

Jeśli nie, opłaca się go znaleźć. Nikt nie zwraca uwagi na tchórza bardzo długo.

A jeśli robisz tylko to, co jest “słuszne”, to tchórz jest dokładnie tym, czym się stajesz.

O autorze: Jon Morrow jest współredaktorem Copybloggera i współzałożycielem partnering Profits. Dowiedz się więcej od Jona na Twitterze.

Total
0
Shares
Related Posts

Prawdziwa moc bloga

Jeśli czytasz Copyblogger od jakiegoś czasu, wiesz, że jestem naprawdę zdumiony mocą blogów, aby uzyskać ekspozycję dla małej…