Najlepsze wtyczki SEO dla WordPress (Recenzja zaktualizowana na 2021)

W 2021 roku strony internetowe nie mogą już pozwolić sobie na ignorowanie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

Prawie cała aktywność internetowa zaczyna się od Wyszukiwania: 93% wszystkich doświadczeń internetowych zaczyna się od Wyszukiwarki, a 39% ruchu e-commerce na całym świecie pochodzi z wyszukiwania. Większość firm uznało to i odpowiednio dostosowało — 61% firm uznało SEO za swój największy priorytet w zeszłym roku.

Oczywiście, możesz generować potencjalnych klientów z kampaniami PPC i płacić za najlepszy wynik. Ale 80% ludzi twierdzi, że ignoruje te reklamy w wynikach wyszukiwania. Zamiast tego kierują się prosto do linków, które pojawiły się naturalnie w wyniku ich wyszukiwania. Wśród tych wyników pierwsze pięć SERP otrzymuje 67,6% wszystkich kliknięć.

Oznacza to, że musisz nadać priorytet SEO i być najlepszym wynikiem bez reklam, jeśli chcesz mieć jakąkolwiek szansę na przyciągnięcie ruchu organicznego do swojej witryny. Ale jeśli nie jesteś ekspertem SEO, od czego zacząć?

Na szczęście dostępnych jest wiele świetnych narzędzi SEO. Jeśli masz witrynę WordPress, istnieje wiele wtyczek, które możesz zainstalować, które naprawdę ci pomogą. Ale który wybrać?

Opracowałem tę listę najlepszych wtyczek SEO dla WordPressa, aby pomóc ci zawęzić opcje. Zawarłem moje najlepsze wybory i wyjaśniłem, jak każdy pomoże Ci poprawić swoje SEO.

Top 9 najlepszych wtyczek SEO dla WordPress

 1. Pakiet SEO Premium
 2. Yoast SEO
 3. Ramy SEO
 4. SEO Squirrly
 5. Broken Link Checker
 6. All In One Schema Rich Snippets
 7. Matematyka Rank
 8. SEMrush SEO Writing Assistant
 9. Wszystko W Jednym Pakiecie SEO

Te dziewięć wtyczek WordPress oferuje szeroką gamę pomocy SEO w pisaniu postów na blogu, aktualizowaniu kopii witryny, linkowaniu i wielu innych.

Zanurzmy się.

1. Pakiet SEO Premium

Pakiet Premium SEO od AA-Team jest wtyczką WordPress dostępną dla użytkowników od ponad siedmiu lat. W tym czasie stale go ulepszali (zespół AA jest teraz w wersji 3.0 Premium SEO Pack), aby być na bieżąco z najlepszymi praktykami i najważniejszymi potrzebami użytkowników WordPress.

Regularna licencja tej wtyczki kosztuje 44 USD i zawiera zawrotną gamę narzędzi SEO. Na czele stoi potężny moduł śledzenia pozycji SERP, który sprawia, że niezwykle łatwo jest śledzić, rejestrować i analizować rankingi wyszukiwarek dla słów kluczowych i ciągów słów kluczowych. Możesz nawet śledzić swoich konkurentów w tych samych metrykach, do pięciu.

Istnieje również nowy moduł do porównywania jakości witryny między dwiema datami w czasie, który można nawet porównać z konkurentami.

To tylko dwie z nowszych funkcji i tylko zarysowują powierzchnię tego, do czego ta wtyczka jest zdolna. Przejdź głęboko na wszystko, od czasu ładowania strony i wskaźników odbiorców po źródła ruchu odsyłającego i narzędzia do minifikacji plików CSS i JS witryn. Nie wspominając o dokładnym raportowaniu i punktowaniu tej wtyczki, która zapewnia prawie wszystkie potrzebne statystyki SEO.

Kup pakiet SEO Premium, a będziesz mieć dostęp do przyszłych aktualizacji, a także sześć miesięcy wsparcia od ludzi z AA-Team.

2. Yoast SEO

Yoast SEO Plugin

Wtyczka Yoast SEO WordPress istnieje od ponad dekady. Zainstalowało go ponad pięć milionów stron internetowych, co czyni go jedną z najpopularniejszych opcji.

Jedną z najlepszych części Yoast SEO jest możliwość tworzenia i zarządzania mapami witryn XML. Jest to o wiele łatwiejsze niż samodzielne kodowanie mapy witryny, zwłaszcza jeśli nie masz zbyt dużego zaplecza technicznego.

Yoast SEO pomaga zidentyfikować i uniknąć duplikatów treści, dzięki czemu nie będziesz musiał się martwić o karanie przez Google, a także oferuje szablony tytułów i meta-opisów, które sprawią, że Twoje strony będą bardziej atrakcyjne w SERPach.

Możesz zainstalować wtyczkę Yoast SEO za darmo, aby uzyskać dostęp do wszystkich tych funkcji i korzyści. Ale jest też wersja premium za $ 89 rocznie, która daje aktualizacje, takie jak:

 • Podgląd strony na różnych platformach
 • Sugestie dotyczące linkowania wewnętrznego
 • Opcje zarządzania przekierowaniem
 • Wsparcie 24/7
 • Brak reklam

Przynajmniej polecam wypróbowanie darmowej wtyczki Yoast SEO dla WordPress.

3. Ramy SEO

Wtyczka SEO Framework to kolejna świetna opcja do rozważenia. Podoba mi się Ta wtyczka WordPress tak bardzo, ponieważ jest zbudowana dla mniejszych przedsiębiorstw, w przeciwieństwie do wielkich korporacji.

Jego interfejs łączy się naturalnie po zintegrowaniu z WordPressem, więc wydaje się, że powinien tam być, a nie pojawiać się natrętny.

Oto spojrzenie na jedną z moich ulubionych funkcji tej wtyczki.

SEO Framework Plugin

Wtyczka oferuje kolorową skalę, pokazując dokładnie, jak zoptymalizować każdy post pod kątem wyszukiwarek. Wszystko, co musisz zrobić, to najechać kursorem na paski w kolumnie SEO, aby wyświetlić notatki dotyczące ulepszania niektórych stron. Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, ta uwaga wyjaśnia, w jaki sposób można poprawić tytuł do celów SEO.

Wtyczka SEO Framework jest bezpłatna i nie ma żadnych reklam ani upsellów, które mogłyby Cię dręczyć podczas pracy. Ogólnie rzecz biorąc, jestem zadowolony ze sposobu, w jaki działa ta lekka wtyczka.

4. SEO Squirrly

SEO Squirrly został zaprojektowany specjalnie dla osób, które nie są ekspertami w SEO.

Inne wtyczki mają różne sposoby dostępu i wdrażania sugestii SEO, ale SEO Squirrly przenosi to na wyższy poziom. Spójrz na jego funkcję live SEO assistant.

Oto jak to działa. Musisz tylko wprowadzić żądane słowo kluczowe, dla którego próbujesz uszeregować artykuł, który piszesz. Jak piszesz, zielone światła i wyskakujące sugestie pojawią się w czasie rzeczywistym, wyjaśniając, w jaki sposób można zastosować to słowo kluczowe do treści. Wyobraź sobie, że ekspert SEO stoi nad twoim ramieniem podczas pisania-to właśnie otrzymujesz dzięki SEO Squirrly.

Raporty treści to kolejna świetna funkcja, która jest idealna, jeśli zlecasz pisarzom lub używasz wielu pisarzy w całej firmie do tworzenia treści. Raporty te dają pisarzom dodatkowy wgląd w SEO na podstawie tego, co napisali.

SEO Squirrly ma również narzędzie do analizy treści konkurencji, dzięki czemu możesz znaleźć sposoby na wyprzedzanie ich stron. Będziesz także mógł śledzić swoje postępy co tydzień.

SEO Squirrly ma również wiele innych wbudowanych narzędzi, w tym…

Asystent strategii (silnik, który zasila całą sekcję Focus Pages). Squirrly SEO nie tylko zapewnia nową funkcjonalność, ale wprowadza nowe doświadczenie w robieniu SEO, dając użytkownikom ramy krok po kroku do rankingu ich działalności za pośrednictwem stron Focus.

Asystent ustawień, aby pomóc poprawić ustawienia SEO w swojej witrynie i skonfigurować wszystko poprawnie.

Asystent blogowania, który pomaga użytkownikom pisać dobrze zaokrąglone, bogate w media artykuły bez opuszczania pulpitu WordPress.

Asystent badania słów kluczowych, który prowadzi rejestry, dodaje dane do portfolio słów kluczowych użytkowników i powiadamia ich o lepszych możliwościach słów kluczowych.

Broken Link Checker Plugin

Algorytmy Google będą karać za niedziałające linki, więc wtyczka do sprawdzania uszkodzonych linków WordPress jest niezwykle cenna dla Twojej witryny.

Jeśli jesteś taki jak ja, masz mnóstwo linków wewnętrznych i wychodzących w treści bloga. Możesz kontrolować strony we własnej witrynie, ale status stron w innych witrynach nie zależy od ciebie.

Oto przykład. Załóżmy, że użyłeś cytatu, obrazu lub statystyk z innej strony internetowej w jednym z postów na blogu. Ale z tego czy innego powodu ta inna strona pozbyła się tej strony lub połączyła ją z inną treścią bez przekierowania. Teraz masz uszkodzony link na swojej stronie.

Wtyczka do sprawdzania uszkodzonych linków zidentyfikuje każdy uszkodzony link w Twojej witrynie i ułatwi usunięcie, edycję lub oddalenie problemu za pomocą kilku kliknięć.

Jest to nie tylko świetne dla SEO, ale także ważne pod względem doświadczenia użytkownika. Nie chcesz, aby odwiedzający Twoją witrynę klikali link do uszkodzonej strony.

6. All In One Schema Rich Snippets

All In One Schema Rich Snippets Plugin

Fragmenty bogate w jednym schemacie poprawią sposób wyświetlania stron w wynikach wyszukiwania dzięki fragmentom bogatym, które są krótkim i bardziej interaktywnym podsumowaniem strony. Zawierają one takie rzeczy, jak ceny, zdjęcia, oceny gwiazdek lub opinie.

Ten popularny schemat znaczników plugin może pomóc dodać rzeczy, takie jak:

 • Filmy
 • Artykuły
 • Przepisy kulinarne
 • Wydarzenia
 • Ludzie
 • Produkty
 • Artykuły

Fragmenty rozszerzone są korzystne dla wszystkich stron internetowych, ale są szczególnie ważne dla witryn ecommerce. Użytkownicy nie będą musieli przechodzić przez tyle kroków, aby przeczytać recenzję Twoich produktów. Mogą zobaczyć ocenę gwiazdkową ze strony wyników wyszukiwania. Dodanie fragmentów rozszerzonych powie wyszukiwarkom, jakie informacje mają zawierać w wynikach wyszukiwania.

7. Matematyka Rank

Ranking Math pozwala zarządzać wszystkimi potrzebami SEO na stronie dla każdego rodzaju treści w witrynie. Ta wtyczka WordPress jest tak skuteczna, ponieważ jest zintegrowana z Google Search Console, więc zobaczysz wszystkie ważne informacje bezpośrednio z panelu administracyjnego w WordPress.

Rank Math Plugin

Rank Math pozwala również zarządzać metatagami dla takich rzeczy jak:

 • noindex
 • nofollow
 • noarchive

Ta wtyczka WordPress powie ci, na które słowa kluczowe jesteś w rankingu, a także pokaże, ile wyświetleń dostajesz dla różnych wyszukiwań. Rank Math identyfikuje również wszelkie błędy, które Google widzi w Twojej witrynie. Wszystkie te informacje są łatwe do odczytania i przetrawienia.

Ponadto Matematyka Rank posiada funkcje dla:

 • XML sitemaps
 • Rich snippets
 • Wewnętrzne zalecenia dotyczące łączenia
 • 404 monitorowanie
 • Przekierowania
 • Lokalne SEO
 • Image SEO

Rank Brain jest zdecydowanie jedną z najlepszych wtyczek SEO dla WordPress. Jest to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących kompleksowej obsługi wszystkich tych funkcji.

8. SEMrush SEO Writing Assistant

SEMrush Writing Assistant Plugin

Wtyczka SEMrush SEO Writing Assistant dla WordPress nie jest tak szeroko stosowana, jak niektóre inne wtyczki, na które patrzyliśmy do tej pory, ale nadal jest to najlepszy wybór do rozważenia.

SEMrush ma jeden z najlepszych zestawów narzędzi online dostępnych dla SEO. Marka jest dużą marką w branży SEO, więc zdecydowanie chciałem umieścić jej wtyczkę na tej liście.

Aby ta wtyczka działała, musisz mieć konto w SEMrush, które możesz zarejestrować za darmo, jeśli go nie masz. Darmowe konto da ci dostęp do tylko jednego szablonu, więc prawdopodobnie będziesz chciał uaktualnić do planu premium, aby korzystać z tej wtyczki.

Wtyczka analizuje Twoje treści i daje wyniki w oparciu o to, jak przyjazne dla SEO jest pisanie. Zobaczysz sugestie tekstowe, które wyjaśnią, jak poprawić swoje treści do celów SEO.

Za pomocą asystenta pisania Możesz również dodać docelowe słowa kluczowe. Wtyczka będzie oferować rekomendacje dla Ciebie na podstawie tych słów kluczowych.

Dla świetnej wtyczki SEO WordPress inne strony internetowe nie wykorzystują, zdecydowanie rozważ SEO Writing Assistant by SEMrush.

9. Wszystko W Jednym Pakiecie SEO

Pakiet all in One SEO jest dobrze znany i popularny. Ma ponad dwa miliony aktywnych instalacji na WordPress. Jak sama nazwa wskazuje, jest to kolejna wtyczka “wszystko w jednym” dla Twoich potrzeb SEO. Jednym z powodów, dla których jest tak popularny, jest przejrzysty i łatwy w nawigacji pulpit nawigacyjny.

All In One SEO Plugin

Podstawowe funkcje All in One SEO Pack są bezpłatne, ale możesz uaktualnić do wersji premium za 57 USD rocznie. Jeśli posiadasz wiele stron internetowych, możesz rozważyć licencję biznesową, która pozwala korzystać z tej wtyczki na maksymalnie 10 witrynach za $ 97 rocznie. Możesz nawet kupić licencję Agencji za $419 rocznie, aby korzystać z wtyczki na nieograniczonej liczbie witryn.

Mając to na uwadze, jeśli masz podstawowy blog lub startup, bezpłatna wersja prawdopodobnie spełni Twoje potrzeby. Jest świetny dla początkujących, ale znam wielu zaawansowanych użytkowników WordPress, którzy również używają tej wtyczki. Jest to prawdopodobnie najbardziej podobne do Yoast SEO, o którym rozmawialiśmy wcześniej. Największą różnicą między tymi dwoma wtyczkami jest interfejs i opcje cenowe dla organizacji o różnych rozmiarach.

Wniosek

Twoja strona musi priorytet SEO. Po prostu nie mogę tego wystarczająco podkreślić.

Polecam przejrzenie mojego przewodnika na temat taktyk SEO, które musisz przejść na emeryturę, dzięki czemu możesz przestać marnować czas na strategie, które nie działają.

Wiem, że to dużo. Nie oczekuję, że zostaniesz ekspertem SEO z dnia na dzień. Ale powinieneś przynajmniej skorzystać z niektórych narzędzi SEO dostępnych online.

Jeśli masz stronę internetową WordPress, do twojej dyspozycji są niezliczone wtyczki. Oczywiście, myślę, że najlepiej skupić się na pierwszej ósemce, którą omówiłem powyżej. Każdy znajdzie coś dla siebie. Niektóre z tych wtyczek są przeznaczone dla określonych funkcji SEO, podczas gdy inne obejmują szerszy zakres elementów SEO.

Tak czy inaczej, jestem przekonany, że ten przewodnik jest przydatnym punktem odniesienia do dodawania wtyczek SEO do witryny WordPress. Dodanie wtyczki, która może wykonać większość pracy za Ciebie, jest prostym i szybkim sposobem na przeniesienie praktyk SEO we właściwym kierunku.

Total
0
Shares
Related Posts