Najlepsze kursy i poradniki SEO w Internecie

Do tej pory marketerzy są właścicielami firm na całym świecie, którzy docenili znaczenie SEO. Nie jest tajemnicą, że Twoja strona musi poprawić swoją pozycję w wyszukiwarkach.

Czym jest SEO?

Skrót oznacza ” search engine optimization.”Zasadniczo jest to praktyka kierowania organicznego ruchu Wyszukiwania na stronę internetową. Słowo kluczowe tutaj jest organiczne, co oznacza, że nie płacisz za najwyższą pozycję w kampaniach PPC.

Więcej ruchu, więcej konwersji, więcej dolarów. Dlatego SEO jest kluczowym elementem każdej strony internetowej na świecie.

Z mojego doświadczenia wynika, że tak wielu marketerów i przedsiębiorców ma fałszywe poczucie wiary, że rozumieją tajniki SEO i jak to działa. W rzeczywistości zwykle tak nie jest.

SEO jest jak Wszystko inne. Jeśli nie przeszedłeś praktyki, szkolenia lub jakiegoś rodzaju edukacji, będzie to trudne do opanowania.

Na szczęście era cyfrowa umożliwiła Ci samodzielną naukę SEO za pomocą kursów i przewodników online. Ale które z nich są najlepsze? Zawęziłem to dla ciebie.

Kto potrzebuje certyfikacji SEO?

Kursy i poradniki SEO są świetne dla każdego, niezależnie od jego doświadczenia z tematem.

Nie ma znaczenia, czy jesteś początkującym SEO, masz wieloletnie doświadczenie w pracy z SEO, czy wpadasz gdzieś pomiędzy; certyfikaty SEO są dla każdego.

Kursy SEO są warte inwestycji. W niektórych przypadkach jedyną inwestycją będzie twój czas. Istnieje wiele darmowych kursów SEO tam, i omówię niektóre z najlepszych w tym przewodniku.

Za niektóre kursy musisz zapłacić. Ale i tak warto zainwestować. Koszt jest marginalny w porównaniu z korzyściami płynącymi z patrzenia, jak Twoje Serpy podnoszą się w górę.

Dodatkowo SEO jest umiejętnością o wysokim zapotrzebowaniu. Nawet jeśli nie masz własnej strony internetowej, każdy marketer, przedsiębiorca lub freelancer może zarabiać, pobierając opłaty za usługi SEO.

Najlepsze kursy SEO

Teraz, gdy rozumiesz znaczenie właściwego szkolenia SEO, nadszedł czas, aby zobaczyć, skąd możesz je uzyskać. Zidentyfikowałem dziś najlepsze kursy SEO w Internecie.

Jak wspomniałem wcześniej, istnieje mieszanka niektórych darmowych i płatnych opcji. Niektóre kursy są przeznaczone dla początkujących, podczas gdy inne koncentrują się na bardziej złożonych komponentach SEO.

Niezależnie od tego, czego szukasz, wiem, że jest dla ciebie opcja na tej liście.

Akademia SEMrush

SEMrush

SEMrush jest wielkim graczem w świecie SEO. Ta firma SaaS sprzedaje oprogramowanie do widoczności online i marketingu cyfrowego. SEO jest ogromnym składnikiem tego.

SEMrush istnieje od 2008 roku, przed wzrostem i popularnością SEO, jaką znamy dzisiaj. Firma zaczynała jako narzędzie SEO i rozszerzenie przeglądarki przed przejściem do modelu SaaS.

Z tak silną historią w SEO, nic dziwnego, że SEMrush Academy oferuje jedne z najlepszych kursów SEO.

W tej chwili mają prawie 20 kursów koncentrujących się na SEO. Kursy te obejmują takie rzeczy jak:

 • SEO toolkits
 • Audyty stron
 • Badania słów kluczowych
 • Analiza konkurencji
 • On-page i techniczne SEO
 • Link building
 • Podstawy SEO

Kursy i egzaminy wahają się od 10 minut do 5 godzin. Więc zdecydowanie jest tu wiele różnorodności.

SEMrush Academy uczy SEO z serią samouczków wideo i lekcji.

Oprócz lekcji oferują również kilka różnych certyfikatów SEO. Możesz przystąpić do egzaminu i uzyskać certyfikat, jeśli zdasz. Jest to świetna opcja dla marketerów, agencji i aspirujących SEO. Możesz użyć tych certyfikatów, aby pokazać potencjalnym klientom, że jesteś ekspertem w różnych obszarach SEO.

SEMrush Academy ma również kursy i egzaminy z marketingu w mediach społecznościowych, content marketingu, programów partnerskich i PPC. Więc sprawdź to, gdy jesteś na stronie, jak również.

Najlepsza część? Wszystkie kursy i egzaminy oferowane przez SEMrush są w 100% bezpłatne, w tym certyfikaty.

Udemy

udemy

Z ponad 100 000 kursów online Udemy jest jedną z najpopularniejszych platform do nauki czegoś nowego. Szkolenia Online to ich specjalność.

Jednym z powodów, dla których tak bardzo lubię Udemy, jest sposób, w jaki prezentują kursy na swojej stronie internetowej. Każdy kurs ma oceny i recenzje, dzięki czemu możesz zobaczyć, co inni mają do powiedzenia na temat swoich doświadczeń. Informuje również dokładnie, ile innych osób zapisało się do tej pory.

Niektóre z najpopularniejszych kursów SEO Udemy obejmują:

 • SEO dla WordPress
 • SEO dla lokalnych firm
 • Badania słów kluczowych
 • Audyty stron
 • Link building

Bardziej zaawansowane kursy powiedzą ci, czy musisz mieć jakiekolwiek wcześniejsze doświadczenie z niektórymi komponentami SEO, zanim zaczniesz. Upewnij się więc, że bierzesz udział w kursach dopasowanych do twojego poziomu umiejętności.

Kursy zaczynają się od $10.99 i są dostępne również na urządzeniu mobilnym.

Kupując kurs od Udemy, masz do niego dożywotni dostęp, a także otrzymasz certyfikat ukończenia kursu.

Udemy specjalizuje się również w szkoleniach dla zespołów. Jeśli chcesz przeprowadzić szkolenie dla pięciu lub więcej osób, sprawdź Udemy for Business. To świetny wybór dla tych z Was, którzy prowadzą agencję. Możesz uzyskać certyfikat całego zespołu w tym samym czasie.

Yoast Academy

Yoast Academy

Yoast to imię, które wielu z was może już znać. Jeśli przeczytałeś mój przewodnik na temat najlepszych wtyczek WordPress, wiesz, że wtyczka Yoast SEO została uznana za najlepszą ogólną wtyczkę SEO dla WordPress.

Yoast Academy oferuje szkolenia SEO dla początkujących, SEO treści, SEO techniczne i pakiety.

Oto niektóre z ich najpopularniejszych kursów SEO:

 • SEO copywriting
 • Badania słów kluczowych
 • Struktura strony
 • Content SEO
 • Dane ustrukturyzowane
 • Wielojęzyczne SEO

Zdecydowana większość kursów jest płatna,ale oferują również bezpłatny kurs dla początkujących.

Ceny wahają się od $39 do $349. Większość kursów mieści się w przedziale $150 – $250. Jeśli więc chcesz wziąć udział w wielu Kursach w Yoast Academy, najlepiej jest skorzystać z oferty pakietowej.

Za $ 41.58 miesięcznie (rozliczane corocznie) będziesz mieć dostęp do wszystkich kursów SEO. Jeśli pojawią się nowe kursy SEO podczas subskrypcji, będziesz mieć do nich dostęp.

Akademia HubSpot

Hubspot Academy

HubSpot to kolejna dobrze znana nazwa w branży marketingu cyfrowego. Oferują one marketing i sprzedaż oprogramowania CRM dla firm.

Oprócz wspaniałych produktów, usług, reputacji i blogów, HubSpot ma również Akademię oferującą narzędzia edukacyjne do różnych tematów.

Podczas gdy HubSpot nie ma dużej różnorodności kursów SEO, takich jak niektóre inne opcje na naszej liście, mają jeden kurs, który obejmuje kilka elementów SEO.

W sumie kurs zawiera 21 filmów, cztery lekcje i trzy quizy. Całkowity czas realizacji wynosi mniej niż dwie godziny. Lekcje są podzielone na następujące kategorie:

 • Znalezienie strategii SEO, która pasuje do Twojej firmy
 • Skalowanie strategii backlinku
 • SEO dla blogerów
 • Blogowanie gości

Po ukończeniu lekcji będziesz w stanie ocenić i poprawić SEO swojej witryny z nowej perspektywy ekspertów, którzy wiedzą, jak oceniać w Google.

Innym powodem, dla którego uwielbiam ten kurs HubSpot, jest to, że koncentrują się na tym, jak budować linki zwrotne, co jest czymś, co obszernie omówiłem tutaj w QuickSprout.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to bezpłatny kurs od lidera branży, który zajmie mniej niż dwie godziny Twojego czasu. Nie mogę znaleźć powodu, dla którego nie chcesz tego wykorzystać.

Szkolenie Blueprint

Blueprint Training

Szkolenie Blueprint SEO ma 13 kursów SEO; cztery z nich są bezpłatne. Kursy te są przeznaczone dla agencji, więc płatne są nieco droższe w porównaniu z niektórymi innymi witrynami, które widzieliśmy.

Kursy wahają się od $99 do $999, ze średnią ceną w samym środku tych dwóch liczb.

Oferują szkolenia SEO dla takich rzeczy jak:

 • Sprzedaż agencyjna
 • Audyt treści
 • SEO na stronie
 • Analiza konkurencji
 • Pozyskiwanie linków
 • Badania słów kluczowych
 • Techniczne SEO

Ponieważ Kurs jest przeznaczony dla agencji, zawiera również pomocne Przewodniki edukacyjne na temat personelu Agencji, wdrażania klientów i zarządzania projektami.

Zamiast kupować każdy z nich indywidualnie, możesz zaoszczędzić kupując luzem. To $2,999 za pełny dostęp do wszystkich kursów.

Najlepsze Poradniki SEO

Jeśli nie chcesz wziąć udziału w kursie SEO, istnieje wiele znakomitych bezpłatnych przewodników w Internecie. Podczas gdy kursy są zdecydowanie lepsze dla przydatnych szkoleń i certyfikatów, przewodniki są świetnym sposobem na zmoczenie stóp dzięki SEO.

Sprawdź je, jeśli chcesz nauczyć się podstaw SEO od różnych ekspertów w branży.

MOZ – Przewodnik dla początkujących SEO

MOZ jest jednym z najbardziej znanych i renomowanych nazwisk w branży SEO. Specjalizują się w oprogramowaniu SEO i narzędziach danych dla stron internetowych o różnych kształtach i rozmiarach.

Nic więc dziwnego, że przewodnik dla początkujących po SEO jest jednym z najlepszych w Internecie.

Przewodnik jest podzielony na osiem rozdziałów, co ułatwia pomijanie i skanowanie w oparciu o to, czego szukasz. Obejmuje on następujące elementy SEO:

 • Jak działają Wyszukiwarki
 • Badania słów kluczowych
 • SEO na stronie
 • Techniczne SEO
 • Link building
 • Pomiar i śledzenie SEO

MOZ zawiera również pomocny słowniczek SEO, który jest świetnym sposobem na zapoznanie się z terminami, na które natkniesz się podczas nauki, nauki i stosowania SEO.

Google-Przewodnik Starter Optymalizacji Wyszukiwania

Jestem pewien, że znasz termin ” prosto z paszczy konia.”Cóż, w świecie SEO Google jest koniem.

Cała Twoja strategia SEO musi obracać się wokół algorytmu Google. Dlatego czytanie przewodnika startowego optymalizacji wyszukiwania opublikowanego przez Google powinno być priorytetem dla wszystkich.

Przewodnik szczegółowo opisuje takie rzeczy jak:

 • Jak pomóc Google znaleźć treści
 • Powiedz Google, które strony nie powinny być indeksowane
 • Pomóż Google zrozumieć Twoje treści
 • Zarządzaj swoimi Serpami
 • Hierarchia stron internetowych
 • Optymalizacja treści
 • Optymalizacja mobilna
 • Analityka

Jest co najmniej obszerny. Format każdej sekcji przeprowadzi Cię przez najlepsze praktyki SEO i rzeczy, których należy unikać. Więc jeśli Google mówi ci, aby tego uniknąć, to lepiej ich słuchać.

Shopify – Przewodnik dla początkujących do eCommerce SEO

Trudno jest mówić o ecommerce bez wspominania o Shopify. Ich platforma ecommerce jest liderem w branży. Shopify wykonuje również świetną robotę, ustawiając sprzedawców na sukces.

Przewodnik dla początkujących do Ecommerce SEO jest wart przeczytania.

Jak sama nazwa wskazuje, jest specyficzny dla nisz. Jeśli więc prowadzisz bloga, witrynę dla małych firm lub coś innego niż e-commerce, nie musisz go czytać, chyba że chcesz poszerzyć swoją osobistą edukację na ten temat.

Post opisuje i wyjaśnia, w jaki sposób witryny e-commerce mogą inaczej podchodzić do SEO. Jest to świetny kąt i zawiera również bezpłatną listę kontrolną SEO.

Pozycjonowanie stron-poradnik SEO

Search Engine Land to popularny blog na, jak się domyślacie-wyszukiwarkach. Stale publikują aktualizacje dotyczące wiadomości w wyszukiwarkach i mają szczegółowe przewodniki dotyczące aktualizacji algorytmów Google.

Jako eksperci w tej dziedzinie, nic dziwnego, że ich przewodnik po SEO jest niczym spektakularnym. Poradnik zawiera czynniki sukcesu SEO dla:

 • Zawartość
 • Architektura strony
 • Kod HTML
 • Zaufanie i autorytet
 • Link building
 • Kary i naruszenia
 • Media społecznościowe

Lubię ten przewodnik, ponieważ mieści się gdzieś pomiędzy przewodnikiem dla początkujących a przewodnikiem ekspertów. Ma pewne podstawy SEO, ale ma również łatwe podejście do bardziej zaawansowanych strategii SEO.

Quick Sprout-wszystko, co musisz wiedzieć o SEO

Nie mogłem napisać posta na temat najlepszych przewodników SEO bez włączenia własnego. Jestem oczywiście stronniczy, ale przewodnik Quick Sprout na temat wszystkiego, co musisz wiedzieć o SEO, obejmuje dokładnie to, co mówi tytuł.

Strona jest nieco inna od innych, które widzieliśmy do tej pory. Mam tak wiele treści opublikowanych na temat SEO, że używam tego przewodnika, aby połączyć się z bardziej szczegółowymi i dogłębnymi przewodnikami na określone tematy.

Istnieje ponad 70 różnych przewodników SEO na tej stronie. Zawiera tematy SEO, takie jak:

 • Audyty stron
 • SEO vs. PPC
 • Słowa kluczowe
 • Tworzenie treści
 • Augmented reality SEO
 • Najczęstsze błędy SEO
 • WordPress SEO
 • Link building
 • Posty gości
 • Techniczne SEO

Lista jest długa, a ja ciągle ją aktualizuję i dodaję więcej. Jeśli więc chcesz mieć szeroką gamę strategii SEO zarówno dla początkujących, średniozaawansowanych, jak i zaawansowanych, jest to świetne miejsce do szukania.

Wniosek

Żyjemy w świecie, w którym można znaleźć prawie wszystko, co chcesz w Internecie. Dlaczego więc nie skorzystać z kursów SEO, przewodników i narzędzi do nauki do twojej dyspozycji?

Problem w tym, że w tej przestrzeni jest za dużo nasycenia. Każdy wydaje się mieć “poradnik eksperta” lub “najlepszy kurs” na SEO. Znalezienie najlepszego może być dla ciebie przytłaczające.

Więc zamiast spędzać godziny szukając na własną rękę, po prostu użyj tej listy zamiast. Zawęziłem dziś najlepsze kursy i poradniki SEO w Internecie.

Pamiętaj, aby sprawdzić ponownie na tej stronie wkrótce. Zawsze aktualizuję go z sugestiami, gdy znajdę coś nowego lub lepszego.

Total
0
Shares
Related Posts