Landing Page Makeover Clinic: 10 wskazówek dla lepszej sprzedaży książek

Ponieważ Brian lubi mnie, aby pokryć bit” konwersji ” dla Copyblogger, aktywnie zbierałem cytaty na miejscu, zasoby, listy porad itp. aby pomóc ci w pełni wykorzystać wysiłki związane ze sprzedażą online/marketingiem copywriting. Zacznijmy więc od całkiem dobrego cytatu na temat naszego ulubionego tematu, stron docelowych.

Strona docelowa to komunikacja, a nie reklama. Strony docelowe są miejscem, w którym przekazujesz cenne informacje. Reklama sprawia, że ludzie klikają na Twoją stronę docelową, ale gdy pojawi się perspektywa, strona docelowa powinna skupić się na przekazaniu Kupującemu wartości Twojej oferty.

Wyciągnąłem to z Web Ink Now, David Meerman Scott ‘ s blog, Web Landing Pages: Required for Search Engine Marketing. Bardzo podoba mi się ten cytat, chociaż dodałbym, że jest to miejsce, w którym komunikujesz wartość i kierujesz konkretną odpowiedź / akcję od odwiedzającego — nawet jeśli ta akcja ma przejść do innej strony.

W tym poście są inne dobre rzeczy, z których wiele omówiliśmy w poprzednich postach. Interesujące jest jednak to, że strona docelowa jego nowej książki, Nowe zasady marketingu i PR przydałoby się zwiększyć skuteczność strony docelowej. Gdyby David poprosił mnie o poprawienie tej strony, oto zmiany 10, które zaoferowałbym:

  • Usuń nawigację szablonu strony i inne obce elementy, aby skupić się wyłącznie na produkcie i boisku.
  • Otwórz stronę z silnym, bogatym w korzyści nagłówkiem, który mówi bezpośrednio do własnego interesu czytelnika.
  • Powiedz mi więcej o tym, czego czytelnik nauczy się czytając książkę i stosując się do jej rad.
  • Zrewidować kopię z nieco mniej ” ja “i dużo więcej” ty.”
  • Zrobiłbym produkt lub strzał” bohatera ” większy i bardziej widoczny. Mogę umieścić pierwszy przycisk Kup pod zdjęciem.
  • Przesuń pochwałę od dołu strony, edytuj mocno i przenieś niektóre elementy w lewej kolumnie. Resztę zaznaczę w zacienionych pudełkach na całej kopii.
  • Linia tekstu w kolorze czerwonym, pogrubionym lub prostym, jest bardzo trudna do odczytania. Używałbym czerwonego oszczędnie i używałbym głębokiego niebieskiego dla głów i śródtytułów.
  • Funkcja “specjalne”, aby były widoczne dla czytelnika. (Aby przejrzeć ofertę specjalną, muszę użyć linku, który przeniesie mnie na inną stronę. Mogę użyć klikalnego wyskakującego okienka, aby utrzymać czytelnika na stronie docelowej.)
  • Ponownie, zamiast wysłać mnie na inną stronę, aby przeczytać dalej, edytowałbym ją i zaprezentował istotę w klikalnym wyskakującym okienku.
  • Poproś o zamówienie, użyj własnego przycisku Kup, a nie Amazona (nadal może łączyć się z Amazonem) i umieść Tytuł książki obok niego.

Chcesz, aby Maven zmienił Twoją bieżącą stronę docelową?

Po tym, jak przygotowałem ten post, pomyślałem, że może być fajnie zrobić Maven Makeover Clinics jako trwającą funkcję, ze stronami docelowymi stworzonymi przez Copyblogger oraz Copywriting Maven czytelników. Podajesz adres URL istniejącej strony docelowej (Twój własny, proszę), a ja będę krytykować w nadchodzącym poście. Mogę zrobić kilka dogłębnych recenzji, takich jak powyższy lub “quick-tip” po drodze przez kilka.

Zanim zaczniesz się ekscytować otrzymaniem freebie, powiem ci z góry, że nie pracuję za darmo (cóż, zazwyczaj nie:=) chcesz zagrać? Będziesz musiał zapłacić, ale nie ja. Poproszę uczestników o darowiznę dla mojej jednej z moich ulubionych organizacji charytatywnych, Heifer International.

Proszę, żadnych maili jeszcze.

Wciąż opracowuję szczegóły, w tym specjalny adres e-mail i tak, stronę docelową, aby obsłużyć prośby. Wrócę w ciągu kilku tygodni ze szczegółami.

Total
0
Shares
Related Posts