Kopciuszek Przewodnik radykalnie przekształcić swój biznes

Dorastałem słysząc historię Kopciuszka, którego okrutna macocha zmusiła ją do pracy jako służąca we własnym domu.

Całymi dniami opiekowała się ogniem, myła i gotowała dla swoich złych przyrodnich sióstr. Marzyła o lepszym życiu.

Pod koniec historii Kopciuszek jest królową. Jej imię jest synonimem radykalnej transformacji-przechodzącej od pustelni do pałacu.

Myślisz, że transformacja zdarza się tylko w bajkach dla dzieci? Metamorfoza Kopciuszka następuje szereg kroków, które mogą pomóc przekształcić swój biznes, jeśli jesteś gotów dać im spróbować.

Nie wymagają też wróżki, magii ani zaczarowanej dyni. Tylko zmiana nastawienia i śmiałość, by uwierzyć, że możesz wyjść poza obecne okoliczności.

Najpierw musisz tego chcieć.

Życie Kopciuszka zaczęło się dobrze, ale jej matka zmarła, ojciec ożenił się ponownie, a jej nowa rodzina krok po kroku postanowiła przenieść ją do kuchni.

Mogła rzucić ręcznik i oddać się swojemu losowi, ale tego nie zrobiła.

Kiedy książę postanowił urządzić przyjęcie i zaprosić wszystkie kobiety królestwa, aby mógł wybrać żonę, Kopciuszek postanowił wziąć udział.

To był strzał w ciemno. Nie miała wolnego czasu, nie miała odpowiedniej sukienki, a jej manicure był prawdopodobnie koszmarem. Jak ona śmie uczestniczyć w balu?

Ale była zdeterminowana. A pragnienie tego to połowa sukcesu, zarówno w biznesie, jak i w życiu.

Ponieważ transformacja jest twardy. Jeśli masz zamiar dokonać zmiany, musisz chcieć tego na tyle, aby znosić pewne bóle dorastania.

Jeśli nie otrzymujesz jeszcze grawerowanych zaproszeń na bal, zrób coś z tym. Nie siedź tak i zamartwiaj się. Wymyśl plan.

Wtedy musisz wyglądać jak część

Macocha i siostry śmiały się z niej, gdy zasugerowała, że chciałaby pójść z nimi na bal. Była ubrana w szmaty i brudna od stóp do głów.

Jak tylko wyszli-i przy pomocy odrobiny magii (to is bajka, w końcu) – Kopciuszek znalazł się w spektakularnej sukni.

A to ciekawe: jak tylko założyła suknię, nikt jej nie rozpoznał. Ubieranie części przekształciło ją tak całkowicie, że wydawała się inną osobą.

Percepcja może tworzyć rzeczywistość. Jeśli sposób, w jaki prezentujesz swoją firmę, wygląda trochę kiepsko, co możesz zrobić, aby ją ubrać? Co możesz zrobić, aby wygląda jak biznes, którym chcesz się stać?

Ubieranie części oznacza polerowanie witryny, dzięki czemu jest łatwa w użyciu i wygląda profesjonalnie. Oznacza to pisanie głosem skierowanym do rynku, do którego próbujesz dotrzeć. Oznacza to, że uznajesz swój autorytet i zachowujesz się z godnością, zamiast zwykłych idiotów szukających uwagi, którzy zatykają nasze kanały na Twitterze.

Oznacza to, że jesteś na tyle odważny, aby zrobić coś takiego, jak noszenie szklanych kapci, abyś wyróżniał się na tle konkurencji.

Stand up for yourself

Kopciuszek zrobił niezwykłe wrażenie na balu. Reszta uczestników chciała wiedzieć, kim jest i skąd pochodzi.

Ale w bajkach każda magia ma swoją cenę, a ta historia nie jest wyjątkiem. O północy przemiana Kopciuszka wygasła i wróciła do brudnych ubrań i dawnego życia. Uciekając z zamku, zostawiła po sobie szklany pantofelek.

Książę wyruszył na poszukiwanie właściciela pantofelka. Kiedy dotarł do domu Kopciuszka, jej zła macocha i siostry nawet nie chciały wypuścić jej z domu.

Kopciuszek i tak podszedł do księcia i poprosił, aby przymierzyć pantofelek. Pasuje idealnie, oczywiście.

Gdyby się nie broniła, nigdy nie doszłaby do swojego przeznaczenia. Odezwała się i twierdziła, że jest jej. Była jej najlepszym adwokatem i została królową.

Czasami, aby dostać się tam, gdzie chcesz być, musisz być gotów przeciwstawić się ludziom wokół ciebie, którzy myślą, że nie możesz tego zrobić. I musisz być gotów prosić o to, czego chcesz.

Zaczyna się od wiary w siebie i własne marzenia. I być może będziesz musiał ponownie potwierdzać tę wiarę w kółko, aby dotrzeć tam, gdzie chcesz iść.

Jaka będzie Twoja historia o Kopciuszku?

Możesz być gotowy, aby rozwijać swój biznes większy niż kiedykolwiek. Nie trzeba magii, żeby się tam dostać.

Aby dokonać transformacji, musisz chcieć jej na tyle bardzo, aby znosić tymczasowe ofiary.

Być może będziesz musiał przeciwstawić się tym, którzy cię nie wspierają. Będziesz chciał ubrać tę rolę, zanim będziesz “tam”, aby inni mogli wyraźnie wyobrazić sobie Ciebie w Twojej wymarzonej roli.

Jeśli to zrobisz, nie mogę ci obiecać, że poślubisz księcia. (To nie naprawdę. tego chciałeś, prawda? Większość z nich w dzisiejszych czasach nie jest zbyt okazyjna. Ale twój biznes będzie miał historię o Kopciuszku i warto nad tym popracować, nie sądzisz?

O autorze: Pamela Wilson pomaga małym firmom rozwijać się dzięki świetnym wskazówkom projektowym i marketingowym. Naucz się podstaw z jej bezpłatnym kursem internetowym Design 101 w Big Brand System.

Total
0
Shares
Related Posts