Kompletny przewodnik po rozmowach konferencyjnych na iPhone

Posiadając iPhone ‘ a, prawdopodobnie poświęciłeś trochę czasu, aby zapoznać się z jego mnóstwem funkcji i funkcjonalności. Każda generacja urządzenia posiada dodatkowe funkcje, dzięki czemu proces jest stały.

Jeśli zastanawiasz się, czy możesz nawiązać połączenie konferencyjne na telefonie iPhone z przyjaciółmi, rodziną lub współpracownikami, jesteś we właściwym miejscu. Możesz wykonywać połączenia konferencyjne bez dodatkowych kosztów lub martwić się o wybieranie specjalnych numerów telefonów lub zapamiętywanie kodów dostępu – wszystko czego potrzebujesz to iPhone i niezawodna usługa połączeń konferencyjnych.

Co masz na myśli mówiąc rozmowy konferencyjne na iPhonie?

Połączenie konferencyjne-audio lub wideo-jest jak każde inne spotkanie biznesowe. Jedyną różnicą jest to, że zamiast być twarzą w twarz, będziesz rozmawiać z uczestnikami przez telefon lub komputer.

Wielu uczestników może dołączyć do tego samego połączenia jednocześnie, dzięki czemu jest to skuteczny i wygodny sposób na pozostanie w kontakcie z zespołem bez konieczności wychodzenia z domu lub biura.

Dodanie iPhone ‘a do tej mieszanki sprawia, że rzeczy są jeszcze wygodniejsze, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że iPhone’ y wytwarzają 900 milionów z 1,4 miliarda aktywnych urządzeń Apple na świecie.

Użytkownicy Apple mają również dodatkową zaletę FaceTime, wbudowanego produktu do wideotelefonii opracowanego przez firmę, aby umożliwić osobom korzystającym z iphone ‘ ów, iPadów i komputerów Mac łatwe połączenia audio i wideo ze sobą—pod warunkiem, że mają połączenie z Internetem.

Nie oznacza to, że użytkownicy iPhone ‘ a nie mogą prowadzić połączeń konferencyjnych z użytkownikami Androida. Istnieją inne rzeczy, takie jak aplikacje i usługi innych firm, do tego celu.

5 narzędzi usprawniających połączenia konferencyjne na iPhonie

Zebranie pracowników lub członków zespołu na spotkanie nie zawsze było najłatwiejszym zadaniem do czasu konferencji online.

Dziś znajdziesz kilka aplikacji, za pomocą których możesz zaplanować i rozpocząć konferencje telefoniczne lub wideo, a także udostępniać pliki, czatować i udostępniać ekran w aplikacji. Czytaj dalej, gdy omawiam moje pięć najlepszych wyborów do wykonywania połączeń konferencyjnych na iPhonie.

GoToMeeting

GoToMeeting oferuje doskonałe funkcje, takie jak Nieograniczone spotkania online, udostępnianie ekranu dla maksymalnie trzech użytkowników i bezpłatne połączenia VoIP. Wszystko, czego potrzebujesz, to darmowe konto i możesz rozpocząć hosting nieograniczonych połączeń wideo online.

Podczas gdy ograniczenie liczby użytkowników jest mniejsze niż jego konkurenci, ten produkt zapewnia szybkie rozwiązanie dla potrzeb połączeń konferencyjnych.

Możesz zarejestrować się na 14-dniową wersję próbną wersji Pro, która zwiększa ofertę funkcji, włączając nagrywanie spotkań, udostępnianie myszy i przechowywania, aplikacje mobilne i narzędzia do rysowania. Możesz użyć funkcji rysowania i udostępniania kluczy, aby połączenia konferencyjne były bardziej interaktywne.

Zoom


Zoom to jedna z najlepszych platform do rozmów konferencyjnych, która pozwala pozostać w kontakcie z zespołem w podróży. Posiada wiadomości grupowe, konferencje audio i wideo oraz spotkania online połączone w jedną łatwą w użyciu aplikację, w której możesz zaprosić do udziału w spotkaniu do 50 osób.

Możesz także udostępniać ekran, Zdjęcia i pliki iPhone ‘ a, a także dodawać adnotacje podczas udostępniania ekranu i uczestniczyć we współpracy z tablicami w czasie rzeczywistym. Możliwość wysyłania obrazów grupowych, tekstu i plików audio to kolejna zaleta.

Spotkania Cisco WebEx

Cisco WebEx Meetings umożliwia uczestnictwo w konferencjach za pomocą iPhone ‘ a i zegarka Apple Watch.

Ta bogata w funkcje aplikacja obsługuje spotkania WebEx, Centrum Spotkań WebEx, Centrum Szkoleniowe WebEx, Kalendarz wydarzeń WebEx i serwer spotkań WebEx, w którym można uzyskać pełnoekranowe wideo wielopunktowe, automatyczne połączenie, przełączanie wideo aktywowane głosem i obsługę szerokopasmowego dźwięku.

Ponadto możesz przeglądać zawartość i wideo jednocześnie, uczynić kogoś gospodarzem spotkania, zaprosić innych oraz zaplanować, rozpocząć i anulować spotkanie-wszystko bezpośrednio w aplikacji.

Skype

Skype to kolejna znana usługa połączeń konferencyjnych, którą możesz wypróbować.

Po przejęciu platformy przez firmę Microsoft zaktualizowała interfejs użytkownika, operacje back-end i oferowanie funkcji. Możesz bezpośrednio pobrać aplikację Skype na iPhone ‘ a, aby tworzyć konferencje audio lub wideo lub wysyłać wiadomości za darmo.

W tej chwili możesz zorganizować grupowy czat wideo lub rozmowę konferencyjną dla maksymalnie 25 użytkowników Skype ‘ a. Możesz również zadzwonić do użytkowników spoza Skype, kupując środki na koncie Skype lub rejestrując się w subskrypcji.

Spotkania Dialpad

Spotkania Dialpad to bardziej formalna wersja Google Hangouts, która jest łatwa w użyciu i niezawodna. Platforma oferuje bezpłatny telefon i dźwięk VoIP dla maksymalnie 10 uczestników, a także nieograniczoną liczbę konferencji, udostępnianie ekranu i dokumentów oraz nagrywanie rozmów.

Chociaż nie ma opcji wideokonferencji, ma przyjazny dla użytkownika interfejs. Fakt, że nie potrzebujesz pinów konferencyjnych, to kolejny plus. Oprócz systemu iOS aplikacja Dialpad jest kompatybilna z komputerami stacjonarnymi, Androidem i Google Chrome.

Płacenie za subskrypcję biznesową pozwala dodać do stu uczestników, a także uzyskać dostęp do kilku atrakcyjnych funkcji, takich jak portal zarządzania, niestandardowa muzyka hold, Brak reklam dźwiękowych i dostęp Międzynarodowy—wszystko to w cenie 15 USD miesięcznie, gdy jest rozliczane rocznie.

Podstawy połączeń konferencyjnych na iPhonie

W tej sekcji omówię kilka podstawowych elementów zaangażowanych za każdym razem, gdy zdecydujesz się na połączenie konferencyjne na iPhonie.

Uruchamianie połączenia konferencyjnego bezpośrednio z iPhone ‘ a

Jak wspomniano wcześniej, możesz prowadzić połączenia konferencyjne bezpośrednio na telefonie iPhone. Możesz jednak dodać tylko pięć osób, w tym Ciebie, i nie ma znaczenia, czy uczestnikami są użytkownicy iPhone ‘ a, Androida lub telefonu stacjonarnego.

Po otwarciu aplikacji Telefon zadzwoń do pierwszej osoby, tak jak zwykle. Gdy dana osoba otrzyma Twój telefon, powiedz jej, że chcesz dodać więcej osób, zanim je zawiesisz.

Stuknij w + Dodaj połączenie przycisk na ekranie iPhone ‘ a i wybierz następną osobę, którą chcesz dodać do połączenia ze swoich kontaktów. Możesz również wybrać numer telefonu bezpośrednio.

Gdy druga osoba odbierze telefon, możesz połączyć go z pierwszym odbiorcą, dotykając Scalanie Połączeń przycisk na ekranie iPhone ‘ a. Połączy to oba połączenia w jedną konferencję-coś, co zauważysz, gdy oba połączenia połączą się w jedną linię u góry ekranu iPhone ‘ a.

Jeśli chcesz dodać więcej niż trzy osoby, powtórz dwa poprzednie kroki i dodaj więcej osób (maksymalnie pięć, w tym ty).

Jeśli chcesz rozłączyć się z telefonem, kliknij czerwony przycisk końca, a połączenie konferencyjne zakończy się dla wszystkich uczestników w tym samym czasie.

Dodawanie połączeń przychodzących do konferencji

Nawet jeśli rozmawiasz już podczas połączenia konferencyjnego, możesz dodać dowolne połączenie przychodzące i połączyć obie linie, aby utworzyć nową konferencję. Po prostu wykonaj poniższe czynności:

Krok # 1 Dotknij Hold and Accept w prawym dolnym rogu ekranu iPhone ‘ a po rozpoczęciu połączenia przychodzącego. Spowoduje to wstrzymanie oryginalnego połączenia konferencyjnego i otwarcie nowej linii z przychodzącym rozmówcą.

Krok # 2 Dotknij Połącz aby połączyć oba połączenia w jedną rozmowę konferencyjną.

Powtórz kroki z kolejnymi połączeniami przychodzącymi. Jeśli nie chcesz przyjmować drugiego połączenia przychodzącego, dotknij Wyślij na pocztę głosową przycisk, a połączenie zostanie odrzucone. Jeśli Twój usługodawca nie oferuje poczty głosowej, możesz dotknąć Spadek zamiast tego.

Disclaimer: Nie stukaj Zakończ & Zaakceptuj. Spowoduje to zakończenie bieżącego połączenia i połączenie z przychodzącym rozmówcą.

Rozpoczynanie połączenia konferencyjnego za pomocą FaceTime

Wszyscy użytkownicy iPhone ‘ a mają unikalną opcję korzystania z FaceTime, aby rozpocząć czat grupowy z maksymalnie 32 osobami, w tym z Tobą. Nie musi to oznaczać, że musisz mieć czat wideo, ponieważ możesz korzystać z usługi również do wykonywania połączeń audio.

Każdy uczestnik musi być zalogowany na swoje konto Apple ID i połączony z Internetem na swoich urządzeniach Apple. Po tym, jak to jest posortowane, oto jak postępować:

Krok # 1 Otwórz aplikację FaceTime na iPhonie i dotknij Plus (+) przycisk znajdujący się w prawym górnym rogu, aby rozpocząć nowe połączenie.

Krok # 2 Wpisz nazwę kontaktu, numer telefonu lub adres e-mail każdej osoby, którą chcesz dodać do czatu. Nazwy kontaktów podłączonych do identyfikatorów Apple ID będą wyświetlane na niebiesko w aplikacji FaceTime.

Krok # 3 Stuknij w Audio lub Wideo przycisk, w zależności od rodzaju połączenia konferencyjnego, które chcesz przeprowadzić. Po rozpoczęciu połączenia przesuń palcem w górę i dotknij Dodaj Osobę aby dodać nowe osoby do czatu.

Zarządzanie połączeniami konferencyjnymi jest bardzo proste

Rozmowy konferencyjne na iPhonie są bardzo elastyczne. Możesz przejść do trybu “prywatnego” z konkretnym uczestnikiem, nawet gdy trwa połączenie konferencyjne. Rozłączanie się na rozmówców pojedynczo jest również opcją.

Aby to zrobić, musisz dotknąć niebieskiego “i” znajdującego się w górnej części ekranu po prawej stronie nazw osób dzwoniących. Gdy to zrobisz, zobaczysz listę wszystkich uczestników połączenia, wraz z przyciskami, aby zakończyć połączenie lub porozmawiać z nimi prywatnie.

Oto jak się do tego zabrać:

Krok # 1 Stuknij w ” i ” obok prawej strony nazw osób dzwoniących. Jeśli używasz systemu iOS i wcześniejszych wersji, dotknij strzałki obok konferencji znajdującej się u góry ekranu.

Krok # 2 Na ekranie konferencji dotknij Prywatne. To powinno być pod nazwiskiem osoby, z którą chcesz porozmawiać prywatnie.

Aby odłączyć poszczególnych rozmówców od połączeń konferencyjnych bez kończenia całego połączenia, dotknij End. To będzie pod nazwą osoby, którą chcesz odłączyć od połączenia konferencyjnego.

W przypadku systemu iOS 6 i wcześniejszych wersji kliknij czerwoną ikonę telefonu pod nazwą osoby, którą chcesz rozłączyć się z rozmową konferencyjną, a następnie End.

Korzystanie z aplikacji innych firm do połączeń konferencyjnych

Możesz korzystać z usług połączeń konferencyjnych innych firm, aby połączyć większą liczbę osób niż pięć, co jest maksymalnym limitem podczas prowadzenia połączenia konferencyjnego na telefonie iPhone.

Chociaż dostępnych jest wiele opcji, możesz korzystać z Zoom, Skype i Google Hangouts. Kroki tworzenia połączenia konferencyjnego różnią się w zależności od użytkowników usługi, ale większość z nich jest bardzo łatwa w konfiguracji i zajmuje niewiele minut.

3 sztuczki do połączeń konferencyjnych na iPhone

Poniżej zebrałem listę kilku sztuczek, które pomogą Ci poprawić jakość połączeń konferencyjnych na iPhonie.

Miej porządek i trzymaj się go

Jeśli organizujesz oficjalną konferencję, najlepiej stworzyć program i trzymać się go. Pomoże to nie tylko utrzymać uwagę uczestników i przyspieszyć tempo rozmowy, ale także poprawi wrażenia dla wszystkich zaangażowanych.

Musisz ustalić cel połączenia, ustawić harmonogram dla każdego tematu do omówienia i zachować bok dyskusje na temat chłodzenia wody dla osobistych rozmów telefonicznych. Nagrywanie połączenia lub ktoś robi notatki z rozmowy konferencyjnej może być przydatne w dół linii.

Skorzystaj W Pełni z dostępnych narzędzi do rozmów konferencyjnych

Wyjaśnijmy sobie jedno: twoje połączenia konferencyjne są tak dobre, jak narzędzia, których używasz. Dlatego wybór odpowiedniej usługi połączeń konferencyjnych jest tak ważny, aby zapewnić produktywne spotkanie.

Gorąco polecam wybór usługi, która zapewnia widoczny pulpit nawigacyjny z wysokiej jakości narzędziami, w tym opcję wyciszania uczestników, wykluczania hałaśliwych rozmówców, a także rozmowę na pasku bocznym z konkretnymi uczestnikami. Nagrywanie rozmów jest również niezbędną funkcją, która może ułatwić prowadzenie notatek.

Naciśnij wyciszenie, gdy nie mówisz

Musisz zarządzać hałasem w tle, aby rozpraszać uwagę w minimalnym stopniu podczas rozmowy konferencyjnej.

Nawet najdziwniejsze miejsca mogą stać się akceptowalne, jeśli są ciche, takie jak restauracje, łazienki lub Ochrona lotniska. I podczas gdy ciche środowisko jest koniecznością, możesz jeszcze bardziej poprawić jakość, naciskając Mute guzik, gdy nie mówisz.

W ten sposób możesz skupić się na uczestniku rozmawiającym podczas rozmowy i zmniejszyć rozpraszanie uwagi w tle.

Total
0
Shares
Related Posts

Stały VOIP

Komunikacja telefoniczna VoIP cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza w świecie biznesu. Te oparte na chmurze biznesowe systemy…

Ooma Recenzja

Komunikacja jest niezbędna, jeśli chodzi o Twoją firmę. Oznacza to, że potrzebujesz systemu telefonicznego VoIP, który dobrze ci…