Jak zoptymalizować Zdjęcia pod kątem lepszej pozycji w wyszukiwarkach

image optimization seo

Już teraz optymalizujesz swoją stronę pod kątem wyszukiwarek, prawo? Ale założę się, że nie optymalizujesz swoich obrazów pod kątem ruchu w wyszukiwarce!

Wiem, że Google image search pobiera tylko pół procenta ogólnego ruchu w Google. Ale ze względu na mieszane wyniki wyszukiwania obrazy mają o wiele większy ruch niż to pół procent.

W przeciwieństwie do wcześniej, kiedy szukasz terminów takich jak “golden gate bridge” teraz, faktycznie widzisz obrazy Golden Gate Bridge na stronie wyszukiwania ofert. Z tego powodu ważne jest, aby zoptymalizować obrazy pod kątem wyszukiwarek.

Oto jak możesz uczynić swoje zdjęcia przyjaznymi wyszukiwarkom:

Tagi Alt

Ponieważ wyszukiwarki nie mogą czytać obrazów, musisz użyć znaczników alt, aby opisać swój obraz.

Golden Gate Bridge covered by fog

Jeśli masz zdjęcie mostu Golden Gate podczas mglistego dnia, twój znacznik alt powinien przeczytać coś takiego:

Alt = “Most Golden Gate pokryty mgłą”

Oto jak powinien wyglądać Pełny kod obrazu:

<img src=”https://www.quicksprout.com/foggygoldengatebridge.jpg” alt= “Most Golden Gate pokryty mgłą” / >

Klucz do tworzenia dobrych znaczników alt składa się z trzech punktów:

 • Obraz wymaga odpowiedniego opisu, bez wypychania słów kluczowych.
 • Powinien być bogaty w słowa kluczowe.
 • To musi być krótkie i na temat.

Długie opisy

Podobnie jak znacznik alt, istnieje również atrybut longdesc. Po raz pierwszy został stworzony, aby pomóc niedowidzącym zrozumieć obrazy. Jeśli masz zdjęcie mostu Golden Gate w mglisty dzień, istnieje o wiele więcej słów, które mogą być użyte do jego opisania niż znacznik alt, którego użyliśmy w powyższym przykładzie.

Od Koloru Do Wysokości mostu do tego, jak wygląda mgła, na zdjęciu jest wiele elementów. W takim przypadku, aby opisać obraz, możesz dołączyć tekst na stronie, która szczegółowo wyjaśnia, o co chodzi w tym obrazie.

Tutaj użyjesz longdesc, a w nim umieścisz adres URL, który szczegółowo wyjaśnia obraz.

<img src=”https://www.quicksprout.com/foggygoldengatebridge.jpg” alt=” Golden Gate Bridge covered by fog”longdesc = “https://www.quicksprout.com/imageseo.html” / >

Nazwa pliku

Używając tego samego przykładu mostu Golden Gate, porozmawiajmy o nazwie pliku. Chcesz, aby nazwa pliku obrazu opisywała obraz. Ponieważ istnieją miliardy obrazów, nie chcesz używać ogólnej nazwy pliku obrazu, takiej jak ” goldengatebridge.jpg”.

Zamiast tego chcesz użyć czegoś bardziej opisowego, na przykład ” foggygoldengatebridge.jpg”. Ta nazwa pliku obrazu znacznie lepiej opisuje obraz niż nazwa ogólna. Ponadto ogólna nazwa utrudniłaby obrazowi konkurowanie w rankingach.

Rozmiar pliku

Rozmiar pliku obrazu ma dwa aspekty. Pierwszy to wymiary obrazu, a drugi to ilość miejsca do przechowywania obrazu.

Optymalizując obraz, chcesz, aby wymiary były jak największe, ale chcesz, aby przestrzeń dyskowa była jak najmniejsza. Dzięki programom takim jak Skitch możesz dostosować wymiary, zachowując mały rozmiar pamięci dzięki kompresji.

Co najlepsze, programy takie jak Skitch pomogą Ci utrzymać jakość obrazu, ponieważ nie chcesz go kompresować tak bardzo, że obraz nie wygląda już dobrze.

Dane EXIF

EXIF oznacza exchangeable image file format, który pozwala na dodawanie różnych typów metadanych do rzeczywistego pliku obrazu. Innymi słowy, zostanie on osadzony w samym obrazie, więc gdziekolwiek pójdzie, meta dane idą z nim.

Dane EXIF są jeszcze bardziej szczegółowe niż znacznik alt i długi opis. Przenosi dane takie jak:

 • Czy lampa błyskowa była włączona czy wyłączona podczas robienia zdjęcia.
 • Jakim aparatem zrobiono zdjęcie.
 • Zastosowana prędkość przysłony.
 • Data i godzina wykonania zdjęcia.
 • Wysokość i szerokość obrazu.

Dane EXIF obejmują również kolejne 20 lub 30 faktów na temat obrazu, ale nie będę cię nimi zanudzać. To, co musisz zrobić, to rozważyć zmodyfikowanie go i dodanie szczegółowego opisu obrazu wraz z nazwą witryny do danych.

Rich snippets

W przeciwieństwie do innych wskazówek dotyczących optymalizacji obrazu, ten taguje obraz na twojej stronie internetowej lub firmie. W ten sposób, jeśli masz jeden obraz, który jest bardzo związany z Twoją firmą, pojawi się, gdy ktoś Googluje Twoją firmę.

neil patel quick sprout search

Na przykład, gdy Wygooglujesz “Neil Patel”, zobaczysz moje zdjęcie powiązane z listą Quick Sprout. Jest to bardzo przydatne, ponieważ zwiększy szybkość klikania.

Możesz przeczytać ten artykuł Google, aby lepiej zrozumieć, jak go wdrożyć, i możesz użyć tego narzędzia, aby sprawdzić, czy zaimplementowałeś go poprawnie.

Anchor text

Podobnie jak ranking strony internetowej, możesz zwiększyć swój ranking obrazów, budując linki do niej. Im bogatszy tekst zakotwiczenia łącza, tym wyższa będzie zazwyczaj pozycja obrazu.

Tak więc, jeśli chcę uszeregować Ten obraz mostu Golden Gate dla “Golden Gate Bridge”, chciałbym zbudować linki z tekstem kotwicy”Golden Gate Bridge”. Podobnie jak w przypadku normalnego budowania linków, chcesz również obrócić tekst kotwicy, ponieważ zbyt bogaty tekst kotwicy może zaszkodzić twoim rankingom.

Jeśli chcesz zbudować linki do obrazów, zapoznaj się z poniższymi artykułami dotyczącymi budowania linków:

 • 7 błędów budowania linków, których powinieneś unikać
 • 10 mocnych taktyk budowania linków, które podniosą Twoją pozycję w rankingu
 • Jak wykorzystać link Blending i Stage 2 Link Building, aby zmaksymalizować swoją pozycję w rankingu

Zawartość

Gdy umieszczasz obraz w swojej witrynie, upewnij się, że zawijasz wokół niego treść. Od tekstu pod lub nad obrazem po tag tytułowy strony, a nawet nagłówki, im bardziej tekst jest powiązany z obrazem, tym lepiej jesteś.

Nie spamuj wszystkiego za pomocą słów kluczowych, ale posypuj je, gdy ma to sens.

GEO lokalizacje

Wreszcie, jeśli chcesz uszeregować swoje obrazy pod kątem zlokalizowanych słów kluczowych, upewnij się, że robisz wszystkie powyższe rzeczy, ale także dodajesz lokalne słowa kluczowe do wszystkiego.

Na przykład, jeśli Twoja firma znajduje się w regionie San Francisco, mogłeś nazwać ten plik obrazu mostu Golden Gate:

sanfranciscogoldengatebridge.. jpg

A dla znacznika alt, można było użyć “San Francisco Golden Gate Bridge covered by fog “zamiast” Golden Gate Bridge covered by fog”.

Wniosek

Jeśli już optymalizujesz swoje obrazy pod kątem wyszukiwania obrazów, prawdopodobnie robisz to za pomocą znaczników alt i nazw plików obrazów. Ale prawdopodobnie nie używasz zaawansowanych taktyk, takich jak używanie lokalizacji geograficznej i fragmentów bogatych, a nawet modyfikowanie danych EXIF.

Wiele z tych taktyk nie będzie miało dużego wpływu na rankingi obrazów, ale jeśli połączysz je wszystkie, powinieneś zobaczyć wzrost rankingów.

Total
0
Shares
Related Posts