Jak założyć firmę hodowlaną psów

Dla miłośników psów pomysł rozpoczęcia działalności hodowlanej może wydawać się naturalnym rozwiązaniem.

Ten rodzaj działalności wymaga kogoś, kto ma uznanie i sympatię do psów, ponieważ będą spędzać dużo czasu razem.

Jednak hodowla psów czasami jest trudnym biznesem, ponieważ problemy zdrowotne zwierząt, problemy przy urodzeniu i ciągłe wymagania dotyczące czyszczenia mogą być trudne.

Hodowcy psów muszą zrozumieć, z czym mają do czynienia w tego typu biznesie, zanim dokonają początkowej inwestycji.

Dla uznanego hodowcy generowanie stałego dochodu staje się z czasem łatwiejszym procesem, ale osiągnięcie tego punktu może być poważnym wyzwaniem.

Łatwe Części rozpoczęcia działalności hodowlanej psów

Rozpoczęcie działalności hodowlanej ma sporo wyzwań, ale może być również całkiem satysfakcjonujące. Niektóre z łatwiejszych aspektów rozpoczęcia tego typu działalności obejmują następujące.

Rozpoczęcie działalności gospodarczej w niepełnym wymiarze godzin

Firma hodowla psów często działa dobrze dla kogoś, kto szuka pracy w niepełnym wymiarze godzin. Właściciel może spróbować hodowli, trzymając inną pracę, aby zobaczyć, czy on lub ona lubi go przed poświęceniem czasu, aby hodowla psów przedsięwzięcie w pełnym wymiarze czasu.

Zrozum jednak, że po urodzeniu szczeniąt właściciel, inny członek rodziny lub pracownik musi być obecny przez wiele godzin każdego dnia. W tym czasie ciężko będzie pracować na pełny etat i zaspokajać potrzeby miotu.

Powiązane Firmy

Aby uzupełnić dochody, które generuje firma zajmująca się hodowlą psów, niektórzy właściciele mogą chcieć prowadzić powiązane firmy. Mogą to być:

  • Pielęgnacja psa
  • Przedszkole dla psów lub przedłużony pobyt
  • Szkolenie psów i zajęcia z posłuszeństwa

Proces hodowli psów jest intensywny po urodzeniu szczeniąt, ale znalezienie czasu na obsługę tych powiązanych firm może być łatwiejsze między miotami.

Generowanie Stałych Zysków

Po założeniu firmy hodowcy psów są w stanie generować stałe zyski po każdym miocie. Odnoszący sukcesy hodowcy czasami sprzedają wszystkie szczenięta przed urodzeniem miotu. Hodowcy ci mogą nawet być w stanie zbierać czeki depozytowe od klientów na długo przed dostarczeniem szczeniąt, co pomaga w wydatkach i przepływach pieniężnych.

Hodowcy psów często mogą zarobić wystarczająco dużo pieniędzy na każdym miocie, aby uzyskać pożądany zysk, który łatwo pokrywa wydatki, więc nie ma potrzeby, aby skrócić czas opieki. Dla hodowców, którzy naprawdę dbają o dobre samopoczucie psów, zapewnia to spokój ducha.

Sięgając do nauki hodowli

Niektórzy hodowcy psów doceniają naukę i genetykę kryjącą się za hodowlą psów. Hodowcy muszą zwracać uwagę na rodzaje cech, które chcą mieć ich psy. Następnie mogą skupić się na znalezieniu partnerów, które mają największe szanse na wzmocnienie tych cech u szczeniąt.

W tym samym czasie, hodowca psów musi być świadomy wszelkich wad genetycznych mogą zobaczyć w miocie i pracy, aby uniknąć tych wystąpić ponownie w przyszłości. Odpowiedzialni hodowcy nie poświęcą hodowli zdrowych szczeniąt o pożądanych cechach, skracając koszty znalezienia idealnych partnerów.

Trudne części rozpoczęcia działalności hodowlanej psów

Hodowla psów to wyzwanie na wiele różnych sposobów. To wymaga sporo czasu i cierpliwości, aby wykonać pracę poprawnie. Wymaga to również znacznych umiejętności komunikacyjnych, aby znaleźć klientów i ich uszczęśliwić.

Nieprzewidywalność pracy ze zwierzętami

To może być pomocne dla hodowców psów myśleć o tego typu działalności jako podobne do działalności rolniczej. Rolnicy pracują nad kontrolowaniem, jak tylko mogą, w odniesieniu do opieki nad zwierzętami gospodarskimi lub uprawami. Jednak w końcu natura może mieć swoje własne pomysły.

Miot szczeniąt może skończyć się wadą genetyczną, co oznacza, że hodowca nie może ich sprzedać. Niektóre szczenięta mogą umrzeć po poważnych chorobach, nawet jeśli weterynarz da im czysty rachunek zdrowia. Niektóre z nich mogą nie przeżyć porodu. Mogą to być sytuacje bardzo emocjonalne, które są trudne do opanowania. 

Nawet jeśli właściciel podejmuje wszelkie środki ostrożności i dba o psy doskonale, rzeczy mogą nie działać zgodnie z życzeniem. Dla tych ludzi, którzy mają trudności z radzeniem sobie z tego rodzaju niepowodzeń, zwłaszcza gdy dotyczy to zwierząt i psów, hodowla psów nie może być dobrym wyborem biznesowym.

Radzenie Sobie Z Emocjami

Ci, którzy kochają psy, mogą wierzyć, że rozpoczęcie hodowli psów będzie świetną zabawą. Dla niektórych hodowców jest to prawda. 

Jednak niektórzy hodowcy uważają, że konieczność sprzedaży szczeniąt po każdym miocie jest bardzo trudna do zrobienia. Przywiązują się emocjonalnie do szczeniąt. Innym razem hodowca może nie lubić potrzeby posiadania ulubionego psa pozostającego w ciąży przez większą część roku.

Wreszcie, jest smutek związany z wszelkiego rodzaju wypadku z udziałem szczeniąt lub matki, jak wspomnieliśmy wcześniej. 

Wiele osób traktuje swoje psy jak rodzinę. Dla tego rodzaju ludzi prowadzenie działalności hodowlanej psów może być poważną walką emocjonalnie. 

Konieczne Jest Stałe Czyszczenie

Psy mogą generować znaczne bałagany. Szczenięta nie będą w stanie chodzić, ale będą często wypróżniać się i oddawać mocz. Aby utrzymać szczenięta w zdrowiu, hodowca musi stale czyścić obszar dla szczeniąt i matki.

Hodowca musi usunąć zapachy i gleby z obszaru, gdzie odwiedzający i potencjalni klienci będą odwiedzać szczenięta, jak również. Czystość jest kluczem do sukcesu w hodowli psów.

Dla kogoś, kto nie lubi sprzątać, założenie firmy hodowlanej psów nie będzie dobrym pomysłem. A nawet jeśli jesteś gotów zająć się sprzątaniem, może wolisz wynająć kogoś, kto pomoże w tym lub przejmie za Ciebie.

Piętno Związane Z Hodowlą Psów

Niestety, ponieważ niektórzy hodowcy psów nie dbają o psy właściwie i nie dbają o ich bezpieczeństwo, hodowla psów może mieć z tym związane piętno. Kiedy niektórzy ludzie słyszą termin “hodowla psów”, od razu myślą o okrutnych szczeniaczkach.

Hodowcy psów spotkają się z ludźmi, którzy uważają ten rodzaj działalności za okrutny, niezależnie od okoliczności. Przygotuj się na krytykę.

Dodatkowo niektórzy uważają, że hodowla psów jest niepotrzebna, ponieważ tak wiele psów w schroniskach i domach ratowniczych lub zastępczych wymaga adopcji. Ci ludzie zastanawiają się, dlaczego hodowca wprowadza więcej psów do świata, który ma już zbyt wiele psów. Ponownie, Nowa hodowla psów może wziąć ciężar krytyki od tych ludzi.

Niektórzy hodowcy są przekonani, że mogą poprawić reputację branży od wewnątrz, robiąc wszystko tak bezpiecznie i humanitarnie, jak to możliwe. Utrzymanie czystego obiektu, dbanie o zdrowie psów stale, i traktowanie psów właściwie może zrównoważyć niektóre z tych krytycznych uwag.

Krok 1: zrozum koszty

Przygotowując się do rozpoczęcia działalności hodowlanej, przygotuj się na szereg początkowych i bieżących kosztów.

Koszty Początkowe

Koszty uruchomienia mogą być dość znaczące dla firmy hodowlanej psów, a właściciel na ogół musi mieć pieniądze z góry. Leasing budynku po prostu nie działa dobrze z tego typu działalności. I, oczywiście, właściciele nie mogą dzierżawić suczek.

Oprócz płacenia za lokalizację, hodowca psów będzie musiał:

  • Kupię suczkę lub psy do hodowli
  • Zapłacić właścicielowi psa za opłatę stadniną lub kupić samca od razu
  • Płacić za regularne wizyty weterynaryjne w celu zapewnienia zdrowia psów
  • Ustal sterylne miejsce dla matki i szczeniąt do życia po urodzeniu
  • Ustaw ogrodzony teren, który będzie bezpieczny dla psów do spędzania czasu Na Zewnątrz
  • Skonfiguruj ochronę obiektu, w tym kamery i zamki do budynków i bram

Hodowcy będą chcieli zarejestrować działalność w American Kennel Club (AKC). To legitymizuje działanie w oczach potencjalnych klientów. 

W zależności od lokalizacji firmy może być konieczne zakup licencji lub zezwoleń od lokalnych, powiatowych lub państwowych organów zarządzających.

Koszty Bieżące

Psy będą potrzebować jedzenia i regularnej opieki weterynaryjnej. Koszty te nie są znacznie większe niż to, co występuje z psem rodzina może posiadać jako zwierzę domowe, jednak przynajmniej do momentu pojawienia się szczeniąt.

W przypadku psów przeznaczonych do hodowli, właściciel może nie chcieć zabierać psa do” doggie daycare ” lub podobnego miejsca, gdy właściciel podróżuje. Może to narazić psa na chorobę. Niektóre obiekty do pielęgnacji psów będą akceptować tylko wykastrowane lub wysterylizowane psy, jak również.

Oznacza to, że właściciel może potrzebować zatrudnić kogoś, kto pomoże dbać o psy, gdy właściciel nie będzie obecny. Po miocie szczeniąt zwierzęta będą wymagały częstej obserwacji i uwagi, co może być trudne dla jednej osoby.

Hodowca psów będzie potrzebował również ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Jeśli któryś z psów kogoś ugryzie, lub jeśli gość patrząc na szczenięta cierpi na jakieś obrażenia na nieruchomości, firma będzie potrzebować ubezpieczenia. Wielcy hodowcy z kilkoma pracownikami mogą również potrzebować ubezpieczenia od wynagrodzeń pracowników.

Koszty Po Urodzeniu Szczeniąt

Rachunki weterynaryjne wzrosną nieco po urodzeniu szczeniąt. Ale osoba kupująca szczenięta rozumie, że część opłaty za psa obejmuje te wczesne wizyty weterynarza i szczepienia.

Dla hodowcy psów Rejestracja psów w American Kennel Club (AKC) jest koniecznością. Bez zweryfikowanych dokumentów hodowcy naliczenie premii za szczenięta nie będzie możliwe. Zarówno rodzice płci męskiej, jak i żeńskiej będą potrzebowali dokumentów AKC. Hodowca będzie musiał zarejestrować miot i poszczególne szczenięta również z AKC. Rejestracja miotu powinna być niższa niż $50, chociaż przyspieszone rejestracje kosztują nieco więcej.

Krok 2: skup się na konkretnej rasie

Hodowca psów będzie chciał skupić się na konkretnej rasie psa. Stając się ekspertem od rasy, klienci poszukujący tej konkretnej rasy będą bardziej ufać firmie.

Niektórzy hodowcy będą mieli wiele ras i starają się odwoływać się do wielu obszarów rynku. Może to być jednak trudne. Każda rasa ma niuanse, a aby odnieść największy sukces, hodowca powinien w pełni zrozumieć rasę. Próba stania się ekspertem od wielu ras jest bardzo trudna.

Niektórzy hodowcy mogą dodać drugą lub trzecią rasę do swojej działalności w miarę rozwoju firmy. Posiadanie więcej niż jednej rasy może być dobrym zabezpieczeniem dla rentowności biznesu. Aby uzyskać pożądany poziom wiedzy na temat nowej rasy, być może właściciel może zatrudnić kogoś z tą wiedzą jako pracownika.

Wybierz rasę, którą pokochasz

Hodowcy psów muszą mieć uczucia do psów, które hodują. Właściciel będzie spędzać znaczną ilość czasu z tymi psami, dbając o matkę i szczenięta, zanim pójdą do nowych domów. 

Właściciel, który nie lubi przenikliwej kory małych psów lub który boi się dużych psów, będzie chciał uniknąć tych ras. Właściciele powinni trzymać się rasy lub dwóch, które dobrze znają i będą cieszyć się przebywaniem w pobliżu.

Zrozumieć zyski dla różnych ras

Różne rasy psów będą miały różne ceny od klientów. Większość ras przyniesie kilkaset dolarów za szczeniaka. Kilka ras może przynieść kilka tysięcy dolarów na szczeniaka w odpowiednich okolicznościach.

Większość ras może mieć mioty do trzech razy w roku, podczas gdy inne będą miały tylko dwa mioty. Niektóre rasy mają więcej szczeniąt niż inne na miot. Niektóre rasy suczek mają dłuższy czas, w którym mogą mieć mioty. 

Chociaż skupienie się na rasie, która generuje największe zyski dla firmy, może być trudne, często skutkuje katastrofą. Niektóre rasy mogą przynieść więcej pieniędzy na szczeniaka, ale mogą być trudniejsze do sprzedania. Jeśli właściciel nie wie nic o drogiej rasie lub nie lubi tego typu psów, firma prawie na pewno będzie walczyć.

Krok 3: Znajdź lokalizację dla firmy

Wielu hodowców psów założy się poza miastem w wiejskim miejscu. Daje to psom więcej wolnego miejsca do ćwiczeń. Hałas od szczekania psów w firmie hodowlanej nie będzie przeszkadzał sąsiadom na wsi, jak to może być w mieście.

Psy będą potrzebować obszarów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, aby były jak najbardziej zdrowe. Potrzebują ochrony przed warunkami atmosferycznymi oraz przed pasożytami i owadami, takimi jak robaki, pchły, komary i kleszcze.

Szczenięta będą potrzebować lokalizacji, która oferuje pewną kontrolę temperatury. Jeśli szczenięta rodzą się latem, będą potrzebować obszaru z pewnym przepływem powietrza i cieniem. Jeśli szczenięta rodzą się w zimie, będą potrzebowały ogrzewanego obszaru, który nie jest z elementów.

Niektórzy hodowcy psów decydują się na zakup wiejskiego domu z kilkoma akrami ziemi i założenie budynków hodowli psów na posesji. Te budynki muszą być w dobrym stanie. Unikanie inwazji myszy lub szczurów może być wyzwaniem na obszarach wiejskich, więc budynek będzie potrzebował ochrony przed tymi szkodnikami. 

Metalowy budynek z cementową podłogą będzie łatwiejszy do utrzymania w czystości i powinien być bezpieczny dla szczeniąt w porównaniu do starej stodoły drewnianej, która może mieć wiele problemów z uszkodzeniami strukturalnymi. Skonfiguruj przestrzeń, która zawiera skrzynkę whelping, którą właściciel może zabezpieczyć. Właściciel powinien być w stanie łatwo i bezpiecznie powiększyć przestrzeń, ponieważ szczenięta starzeją się i potrzebują miejsca do poruszania się.

Krok 4: Utwórz podmiot prawny i nazwę

Niektórzy hodowcy psów traktują biznes jak hobby, więc nigdy tak naprawdę nie nazywają firmy ani nie zakładają struktury biznesowej. Działa to dobrze dla niektórych ludzi, którzy nie mają planów wzrostu lub rozwoju poza jeden lub dwa mioty rocznie lub którzy głównie sprzedają znajomym i rodzinie.

Jednak utworzenie struktury biznesowej dla branży psów może stworzyć bezpieczniejszą sytuację dla hodowcy psów. 

Korzystanie ze struktury biznesowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC) jest pomocne dla hodowców psów. Tworzy separację między aktywami i finansami firmy a osobistymi finansami i aktywami właściciela. Jeśli firma stanie się przedmiotem pozwu lub zwłoki w pożyczce, majątek osobisty właściciela nie będzie narażony.

Każde państwo ma nieco inne zasady tworzenia LLC. Cały proces powinien kosztować kilkaset dolarów w większości stanów. W momencie tworzenia LLC właściciel wybierze również unikalną nazwę.

Spróbuj wybrać nazwę, która ma również powiązaną nazwę domeny internetowej i nazwy mediów społecznościowych. Posiadanie spójnego brandingu w wielu właściwościach cyfrowych jest pomocne. Potencjalni klienci będą zachwyceni widząc nowe szczenięta w mediach społecznościowych, rozwijając emocje dla tego miotu i przyszłych miotów.

Krok 5: Przygotuj się do otwarcia firmy

Właściciele firm zajmujących się hodowlą psów będą musieli podjąć kilka ostatecznych kroków, aby rozpocząć działalność.

Przygotowanie do zwiedzania

Osoby przygotowujące się do zakupu szczeniąt prawie na pewno będą chciały odwiedzić placówkę. Będą chcieli czuć się komfortowo, że obiekt jest czysty i że psy otrzymują odpowiednią opiekę. 

Jest to absolutnie niezbędne, że firma ma miejsce, aby powitać gości i pozwolić im zobaczyć szczenięta. Zawsze utrzymuj obiekt w czystości, jak to możliwe, ponieważ ludzie mogą czasami pojawić się niezapowiedziani. 

Sprzedam szczenięta

Właściciele firm zajmujących się hodowlą psów będą musieli znaleźć miejsce na reklamę nadchodzących miotów. Gdy hodowca staje się ustalone, to jest wspólne, aby sprzedać wiele lub wszystkie szczenięta, zanim matka ma nawet miotu. 

Znalezienie miejsca na reklamę może być trudne, ale media społecznościowe są bardzo pomocne. Kilka grup mediów społecznościowych Istnieje z oddaniem dla określonej rasy, a te mogą być pomocne w znalezieniu klientów.

Po sprzedaży miotu szczeniąt, word of mouth to świetny sposób na przyciągnięcie klientów przez firmę. Znajomi osób, które zakupiły szczenięta, mogą również chcieć szczeniaka z firmy i mogą zarezerwować szczeniaka w następnym miocie. Pokazuje to, jak ważne jest zapewnienie klientom doskonałej obsługi i znaczenie hodowli zdrowych, pięknych szczeniąt, które pokochają ich nowe rodziny.

Total
0
Shares
Related Posts