Jak założyć firmę Dropshipping

Jak każde przedsięwzięcie biznesowe, prowadzenie sklepu ecommerce nie jest łatwe.

Ale dzięki dropshipping możesz sprzedawać produkty online bez dotykania zapasów.

Bez produkcji, bez przechowywania, bez etykiet wysyłkowych – nie musisz nawet płacić za towary z góry.

Możesz prowadzić firmę dropshipping ze swojej kanapy z minimalnym obciążeniem i zbierać zyski bez martwienia się o skomplikowaną logistykę.

Ten przewodnik nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o rozpoczęciu działalności dropshipping-nawet jako kompletny początkujący.

Łatwe Części rozpoczęcia działalności Dropshipping

Najłatwiejszą częścią rozpoczęcia działalności dropshipping jest skonfigurowanie sklepu internetowego.

Wszystkie najlepsze platformy ecommerce obsługują dropshipping. Jeśli więc nie masz doświadczenia w budowaniu strony internetowej, możesz rozpocząć pracę z platformą ecommerce w ciągu kilku minut. Shopify ma wszystko, czego potrzebujesz, aby utworzyć sklep online po wyjęciu z pudełka.

To tylko kwestia wyboru szablonu i dostosowania witryny do własnych treści.

Twoja platforma ecommerce powinna bezproblemowo integrować się z dostawcą dropshipping. Dzięki temu katalog produktów, zapasy, a nawet obrazy produktów mogą być automatycznie aktualizowane w witrynie.

Kolejną łatwą częścią rozpoczęcia działalności dropshipping jest koszt. Nie potrzebujesz mnóstwo pieniędzy, aby zacząć tutaj.

Inwestycja z góry jest ograniczona do opłat za założenie firmy, subskrypcji platformy ecommerce i opłat dostawcy dropshipping. W wielu przypadkach całkowity koszt tutaj jest mniejszy niż $500. Uzyskanie kredytu bankowego lub przelewanie oszczędności życia do nowego biznesu nie jest wymagane.

Dropshipping jest mało ryzykowny i elastyczny. To coś, co możesz zrobić jako boczny zgiełk i nie musisz zabezpieczać żadnych powierzchni biurowych ani magazynowych. Możesz prowadzić firmę dropshipping z laptopa.

Proces tworzenia biznesu jest również łatwy. Istnieją usługi tworzenia firm online, które mogą obsługiwać wszystkie dokumenty i zgłoszenia prawne w Twoim imieniu. Jest to szybki i ekonomiczny sposób na legalne utworzenie podmiotu gospodarczego dla Twojego sklepu internetowego.

Trudne części rozpoczęcia działalności Dropshipping

Tylko dlatego, że koncepcja dropshippingu jest prosta, nie oznacza to, że jest łatwa. Wielu przedsiębiorców uważa, że mogą założyć firmę dropshipping, umieścić ją na autopilocie i po prostu patrzeć, jak pieniądze napływają bez wykonywania żadnej pracy. Ale rzadko tak jest.

Chociaż nie brakuje potencjalnych produktów do sprzedaży online, znalezienie odpowiednich produktów do sprzedaży w Twojej witrynie jest wysokim zadaniem.

Trzeba włożyć w wiele badań i wysiłku, aby znaleźć produkty, które są opłacalne, ale również duże zapotrzebowanie. Zakładając, że zrobiłeś to poprawnie, musisz zbudować swoją markę i przyciągnąć klientów do swojej witryny.

Będziesz konkurować z setkami, jeśli nie tysiącami innych firm online. Dlaczego ktoś miałby kupować od ciebie zamiast Amazon, Walmart lub innych bardziej znanych firm?

Budowanie renomowanej marki w Internecie i generowanie ruchu o wysokiej konwersji na Twoją stronę może zająć lata.

Aby Twoja marka była bardziej atrakcyjna dla potencjalnych klientów, musisz również ustanowić obecność w mediach społecznościowych, uzyskać pozytywne recenzje i skupić się na innych obszarach witryny dla potencjalnych klientów, takich jak blog. Wszystko to zajmuje dużo czasu i nie jest to coś, co można zrobić z dnia na dzień.

Gdy zaczniesz sprzedawać produkty online, będziesz musiał również radzić sobie z klientami.

Jak zarządzać zapytaniami przedsprzedażnymi, wsparciem posprzedażnym i zwrotami na dużą skalę? Kiedy dopiero zaczynasz, prawdopodobnie sam poradzisz sobie z kilkoma pytaniami tygodniowo. Ale w skali, jest to niemożliwe dla jednej osoby do zarządzania.

Musisz wdrożyć plan, który będzie wspierał rozwój Twojego biznesu dropshipping. Więc kiedy zaczniesz sprzedawać więcej produktów, sprawy będą nadal działać sprawnie bez wąskich gardeł w obsłudze klienta.

Krok 1-Zdecyduj, Co Sprzedać

Wiele osób wie, że chce założyć sklep internetowy, ale nie ma pojęcia, co zamierza sprzedać. Nawet jeśli masz już pomysł, nie przeskakuj jeszcze do drugiego kroku-sprawdź, czy twój pomysł jest wart realizacji i jest w nim zainteresowanie.

Jest kilka rzeczy do rozważenia, gdy przechodzisz przez ten proces. Ale rentowność musi pozostać w czołówce przez cały czas.

Wielu ekspertów powie Ci, że musisz być pasjonatem tego, co sprzedajesz, aby odnieść sukces. Ale to prawda tylko do pewnego stopnia. Podczas gdy miło jest sprzedać coś, co Cię interesuje, musisz upewnić się, że Twoje zainteresowanie będzie rzeczywiście zarabiać pieniądze.

Na przykład, powiedzmy, że kochasz fitness-w szczególności podnoszenie ciężarów. Sprzedaż sprzętu treningowego online może nie być bardzo opłacalna. Ciężary i duże elementy sprzętu będą miały wyższe koszty wysyłki i potencjalnie jedzą twoje zyski.

Z drugiej strony, powiedzmy, że nic nie wiesz o przestrzeni fitness, ale odkrywasz, że produkty w tej kategorii mają znaczne marże zysku. To może być trudne dla ciebie, aby promować swoją markę i odnieść sukces, jeśli nie wiesz o kategorii.

Idealnie, powinna istnieć równowaga między sprzedażą czegoś, co Cię interesuje, a sprzedażą czegoś, co przynosi zyski.

Wybierz Swoją Niszę

Próba sprzedaży produktu wszystkim i każdemu to recepta na katastrofę. Najlepsze firmy dropshippingowe koncentrują się na konkretnej niszy.

Ustanowienie jasno zdefiniowanego rynku docelowego, zanim zrobisz cokolwiek innego, pomoże upewnić się, że nie wyrzucasz pieniędzy do kategorii produktów, które nie będą działać.

Na przykład, powiedzmy, że chcesz sprzedawać ubrania. Każdy nosi ubrania.

Ale musisz zawęzić swoją niszę do czegoś bardziej konkretnego, na przykład męskiej odzieży do jogi. Następnie możesz zbudować swój rynek docelowy i markę wokół tej kategorii.

Spróbuj zbudować swoją niszę wokół rynku docelowego z dochodem do dyspozycji. Jeśli jesteś studentem rozpoczynającym działalność dropshipping jako boczny zgiełk między zajęciami, może to być kuszące, aby kierować reklamy do studentów, ponieważ jest to nisza, którą znasz.

Ale czy studenci mają wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić to, co sprzedajesz? Niekoniecznie.

Przeprowadź analizę konkurencji

Po zawężeniu kategorii produktu i niszy musisz zbadać konkurencję przed kontynuowaniem.

Niezależnie od kategorii, zawsze będziesz mieć konkurentów. Ale niektóre przestrzenie są niewątpliwie bardziej zatłoczone niż inne. Unikaj nasyconych rynków, które są zdominowane przez dużych graczy w branży.

Uruchom analizę trendów słów kluczowych i porównaj koszty, aby reklamować różne terminy lub frazy w swojej niszy. Jest to świetny sposób, aby zobaczyć, jak wiele innych firm walczy o tych samych klientów.

Szukaj nisko wiszących owoców. Sprzedaż produktu z miesięcznym wyszukiwaniem 5,000 i średnim CPC (koszt za kliknięcie) w Google jest lepsza niż produkt z miesięcznymi wyszukiwaniami 500,000 i średnim CPC 32,50.

Ten ostatni jest zbyt nasycony i będzie trudny do penetracji i zarabiania pieniędzy.

Krok 2-Wybierz Strukturę Swojej Firmy

Po zatwierdzeniu swojego pomysłu na biznes i podjęciu decyzji, co sprzedać, nadszedł czas, aby legalnie założyć firmę.

Formalnie tworzenie firmy stawia separację między tobą a firmą. Nie tylko może chronić Twoje dane osobowe,ale także oferuje ochronę odpowiedzialności.

Na przykład, załóżmy, że Klient zostaje zraniony za pomocą jednego z Twoich produktów i pozywa firmę. Podmiot gospodarczy może chronić twoje aktywa osobiste przed pozwem.

Najprostszym sposobem na skonfigurowanie jednostki biznesowej dropshipping jest usługa tworzenia firmy. Te platformy internetowe ułatwiają każdemu rozpoczęcie działalności gospodarczej przy niewielkich nakładach inwestycyjnych. Jest to łatwiejsze i tańsze niż wynajęcie prawnika lub próba samodzielnego wypełnienia i złożenia dokumentów.

LegalZoom to najlepsza opcja w tej kategorii.

Lubię LegalZoom, ponieważ platforma ma reputację, która mówi sama za siebie. Usługa została wykorzystana do utworzenia ponad dwóch milionów firm w wielu różnych kategoriach.

LegalZoom oferuje kilka popularnych typów podmiotów, usługi zarejestrowanych agentów i usługi doradztwa prawnego dla firm. Dzięki temu możesz uzyskać wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu.

Oprócz swojej prostoty i niezawodności, LegalZoom jest niezwykle przystępny cenowo. Usługi tworzenia biznesu zaczynają się już od $79 plus opłaty za zgłoszenie stanu.

Wszystko, co musisz zrobić, to odpowiedzieć na kilka prostych pytań online, a LegalZoom zajmie się resztą. Zajmą się wszystkimi zgłoszeniami stanowymi, federalnymi i otrzymają również Twój ein (numer identyfikacyjny pracodawcy).

Oto krótki przegląd różnych typów podmiotów, które możesz wybrać dla swojej firmy dropshipping:

Jednoosobowa Działalność Gospodarcza

Firmy jednoosobowe są najłatwiejsze do utworzenia, ponieważ wymagania dotyczące składania są minimalne. Zgłoszenia stanowe i federalne nie są wymagane—dochód firmy jest zgłaszany na osobistych zeznaniach podatkowych.

Ale jednoosobowe firmy nie oferują żadnej ochrony przed odpowiedzialnością. Więc twoje aktywa osobiste mogą być zagrożone, jeśli używasz tej struktury do prowadzenia firmy dropshipping.

LLC (spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością)

LLC jest jednym z najpopularniejszych rodzajów działalności w sklepach internetowych.

LLC ustanawia oddzielny podmiot dla Twojej firmy. Chociaż Ochrona odpowiedzialności niekoniecznie jest kuloodporna, oferuje znacznie więcej ochrony niż firmy jednoosobowe. LLC łączą strukturę opodatkowania jednoosobowej działalności gospodarczej z odpowiedzialnością korporacji.

Korporacja

Korporacje dzielą się na dwie kategorie—korpus C i korpus S.

Największą różnicą między tymi dwoma wariantami jest opodatkowanie. Korporacje s mają opodatkowanie przelotowe, co oznacza, że akcjonariusze (właściciele) zgłaszają dochody i straty na swoich osobistych zeznaniach podatkowych. Korporacje C są opodatkowane dwukrotnie.

Ogólnie Rzecz Biorąc, LLC będzie najlepszym rozwiązaniem dla większości firm dropshipping. Korporacje działają dobrze, jeśli pozyskujesz inwestorów z zewnątrz i chcesz sprzedawać akcje w firmie, co nie jest typowe dla witryn dropshipping.

Krok 3-Zbuduj Swój Sklep Internetowy

Teraz nadszedł czas, aby stworzyć swoją stronę internetową i sklep ecommerce. Najłatwiej jest to zrobić za pośrednictwem platformy ecommerce. Upewnij się, że używana platforma e-commerce obsługuje dropshipping od razu po wyjęciu z pudełka.

Shopify działa dobrze dla większości nowych firm dropshippingowych.

Platforma ma wszystko, czego potrzebujesz, aby natychmiast rozpocząć sprzedaż online. Możesz stworzyć profesjonalnie zaprojektowany sklep internetowy w ciągu kilku minut, wybierając szablon, który pasuje do twojej niszy.

Shopify oferuje również rozwiązania pomagające znaleźć najlepsze produkty do sprzedaży online.

Łatwo jest również otrzymywać płatności za pomocą Shopify. Możesz skorzystać z wbudowanego przetwarzania płatności platformy lub zintegrować z witryną rozwiązanie do przetwarzania płatności innych firm.

Innym powodem, dla którego tak bardzo lubię Shopify, jest to, że możesz sprzedawać online za pośrednictwem wielu kanałów sprzedaży. Oprócz witryny Shopify Facebook, Instagram, eBay, Amazon i Walmart Marketplace obsługuje sprzedaż.

Plany zaczynają się od zaledwie 29 USD miesięcznie, a możesz wypróbować je za darmo przez 14 dni.

Krok 4-Wybierz dostawcę Dropshipping

Po uruchomieniu sklepu internetowego nadszedł czas, aby dowiedzieć się, skąd będą pochodzić Twoje produkty. Ważne jest, aby korzystać z dostawcy, który bezproblemowo integruje się z używaną platformą ecommerce.

Ułatwi to zarządzanie zamówieniami online i ograniczy ilość pracy, którą musisz wykonać, gdy klient kupuje coś na twojej stronie.

Najlepiej, aby zamówienie trafiło bezpośrednio do dostawcy bez żadnych ręcznych kroków wymaganych po twojej stronie.

Porównaj Dostawców

Porównując dostawców, trzeba znaleźć równowagę między ceną, jakością i reputacją. Niektórzy dostawcy mogą być naprawdę tanie, ale produkty są złej jakości.

Dla niektórych z was to może nie być ważne. Ale inni będą priorytetem jakości. Wszystko zależy od rodzaju marki, którą budujesz.

Twój dostawca będzie ostatecznie bezpośrednim odzwierciedleniem twojej działalności. Klient nie dba o to, skąd pochodzi produkt lub czy nigdy nie widziałeś zapasów osobiście. Zamówili coś z twojej strony internetowej – więc jeśli są nieszczęśliwi, zostaniesz obwiniony.

Zintegruj dostawcę z platformą Ecommerce

Połącz swojego dostawcę z platformą ecommerce. Dla uproszczenia powiedzmy, że zdecydowałeś się na Shopify.

W Shopify App Store dostępne są setki różnych integracji, które upraszczają proces dropshippingu.

Dokładny proces integracji będzie wyglądał nieco inaczej w zależności od używanej platformy e-commerce i wybranego dostawcy.

Krok 5-Wypromuj Swój Sklep Internetowy

Pierwsze cztery kroki są stosunkowo proste. Ale kiedy wszystko jest na miejscu, zaczyna się trudna część.

Teraz musisz przyciągnąć klientów do swojej witryny. Może to być czasochłonny i potencjalnie kosztowny proces w zależności od wybranych metod.

Oto kilka pomysłów na początek:

  • Zbuduj obecność w mediach społecznościowych
  • Facebook, Instagram i Google mogą wyświetlać płatne reklamy
  • Stwórz strategię content marketingową dla długoterminowego ruchu
  • Dodaj bloga do swojej witryny
  • Współpracuj z influencerami, aby promować swój produkt
  • Uruchom kanał YouTube, aby uruchomić demonstracje produktów
  • Dołącz do społeczności, w których ludzie pasjonują się Twoim produktem lub branżą
  • Zbieraj adresy e-mail i prowadź promocje dla nowych klientów

Kluczem tutaj jest, aby spróbować utrzymać koszty pozyskiwania klientów na jak najniższym poziomie. Następnie znajdź sposoby na zatrzymanie klientów po pierwszym zakupie, aby kupowali więcej w przyszłości.

Nie zniechęcaj się, jeśli nie sprzedajesz produktów pierwszego dnia. Potrzeba czasu, aby odnieść sukces w tej przestrzeni.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts

LegalZoom Recenzja

LegalZoom jest jedną z największych internetowych platform prawnych. Zapewniają szeroki zakres usług adwokackich dla firm i osób fizycznych.…