Jak umieścić się w strefie pisania bez wysiłku

Pisanie może być walką. Ale dla większości pisarzy Pisanie nie jest najtrudniejsze.

Pomyśl o tym.

Nie walczysz (za bardzo) o to, jak przeliterować słowa lub użyć właściwej gramatyki. Wiesz, jak połączyć rozsądną treść.

Być może trzeba będzie usiąść na noc, aby uzyskać ten końcowy Polski, ale nie jesteś już początkującym uczącym się podstaw.

Zabójcą jest starting.

Dostajesz napady syndromu pustej strony, w którym wpatrujesz się w ekran i piszesz kilka zdań przed naciśnięciem przycisku Usuń.

Masz stos pół gotowych postów, ponieważ nigdy nie trafiłeś w rowek podczas ich pisania.

Proszę usiąść, przyłożyć palce do klawiatury i napisz … cóż. To byłoby niebo. Znajdziesz swoje tempo, wpadniesz w stały rytm i dotrzesz do mety, zanim się obejrzysz.

Zobaczmy, czy uda nam się zabrać cię na wyścigi.

Pierwszy krok: Znajdź czas

Założę się, że to brzmi znajomo dla niektórych z was: masz pomysł, siadaj do pisania, zacznij to pierwsze zdanie … i twoje dziecko krzyczy na ciebie. Albo twój partner wraca do domu z pracy i chce spędzić z tobą czas. Albo twój e-mail wypełnia się rzeczami klientów.

Twój rytm jest przerwany. Twój ciąg myśli przepadł. A kiedy ustatkujesz się, by pisać?

Twoje płynne pisanie zniknęło z wiatrem, przyjacielu. Sayonara.

Nikt nie pisze łatwo, gdy jest rozpraszany i przerywany. Rozpraszanie niszczy twoją kreatywność. Potrzebujesz spokojnego czasu na pisanie-czasu, w którym Twoje dziecko nie będzie krzyczeć, twój partner nie wróci z pracy, a twój e-mail nie będzie świecić co trzy minuty.

Potrzebujesz możliwości pisania, które pozostaje szeroko otwarte — i nie może być zamknięte przez kogoś innego.

Nie mów mi, że czas nie istnieje. Dzieci i Partnerzy w końcu potrzebują snu. I jest tyle wolnych okresów w ciągu dnia dla poczty e-mail, ile godzin szczytu.

Zaangażuj się w Znalezienie tego czasu. Pobudka 30 minut wcześniej każdego dnia. Zostań godzinę później niż zwykle w nocy. Wyślij swojego partnera i dzieci na lody – Twój poczęstunek. Dowiedz się, jak wyrzeźbić czas, którego potrzebujesz, abyś mógł uczynić go swoim świętym terytorium pisania.

Drugi krok: zdobądź trochę przestrzeni

Wyobraź sobie mistrza łucznika, który pociągnie za sznurek i wypuszcza zwycięską strzałę na swój cel. Jest zdeterminowany, skupiony, ręka się cofnie….

I jego łokieć uderza w ścianę.

Próbuje przesunąć stopy, ale na drodze stoi stół. Jest też trochę ciemno, więc zezuje, aby zobaczyć cel … jest pod złym kątem. Powinien przechylić głowę. Oczywiście, teraz jego nadgarstek jest zgięty do tyłu i jego łokieć podnosi się ponownie-bump. Jest ta ściana …

Ten biedny facet musiałby być niezły, żeby dobrze celować, biorąc pod uwagę, jak niezręcznie i niewygodnie stoi tak ciasno. Gdybyś oceniał jego konkurencję, pewnie kazałbyś ludziom posprzątać i dać temu gościowi trochę miejsca!

Zrób to samo dla siebie. Daj sobie miejsce na pisanie.

Wielu pisarzy Garbi się w krzesłach, które nie podtrzymują pleców (mogą nawet pisać w łóżku), stukając w maleńkie klawiatury w słabo oświetlonych pokojach, które zmuszają ich do zeza. Zwykle uderzają łokciami w coś, jak ramię krzesła. Ich głowy są wysunięte do przodu, ramiona zgarbione, a nadgarstki … dobrze. Ktoś ma zespół cieśni nadgarstka?

To nie jest żaden sposób, aby wykonać poważną pracę. Chodź.

Jeśli masz wyrzeźbiony czas na pisanie, przejdź dystans i wyrzeźbić trochę miejsca, jak również. Znajdź jasno oświetlony pokój, który sprawi, że poczujesz się w nim dobrze. Zdobądź dobre biurko do komputera i usiądź prosto w odpowiednim krześle, bez ramion, na które można wpaść lub odpocząć łokciami.

Bądź wygodny podczas pisania – aby Twoje pisanie stało się wygodną przyjemnością.

Trzeci krok: Zbuduj swoją strefę

Muzycy rozgrzewają się przed rozpoczęciem gry. Aktorzy wcielają się w postać. Rodzice czytają bajki na dobranoc. Olimpijczycy i zawodowi sportowcy wykonują procedury, które są prawie kompulsywne.

Dlaczego tego nie zrobisz?

Nikt nie może nic zrobić dobrze, kiedy wchodzą w to zimne. Musisz się rozgrzać i wejść w rytm, zanim będziesz mógł napisać coś niesamowitego.

Pewnie, to może zadziałać raz na jakiś czas, kiedy jesteś zainspirowany. Ale złudzeniem jest myślenie, że pisanie na zimno przyniesie spójny przepływ niesamowitości.

Specjaliści w każdej dziedzinie rozwijać rozgrzewkę rutynowych. Dobra rutyna stawia twój umysł w odpowiedniej ramce, aby dobrze pisać. Pozwala mózgowi wiedzieć, czego się spodziewać, przewidzieć, co nadchodzi.

A ty piszesz.

Zbuduj rutynę, którą stosujesz za każdym razem, gdy chcesz pisać. Na przykład idź na 15-minutowy spacer. Albo posłuchać dwóch rockin ‘ piosenki jak ustawić laptopa na ganku. Zrób filiżankę herbaty lub kawy. Załóż swój specjalny kapelusz do pisania.

Innymi słowy, zdecyduj się na kilka konkretnych działań, które powtarzasz konsekwentnie, gdy zmieniasz rutynę w nawyk.

Więc siadaj i pisz. Cokolwiek. Nawet jeśli to śmieci przez pierwsze tygodnie.

Trenujesz swój mózg i uczysz go, że te kroki zawsze prowadzą do pisania. Potrzeba czasu, aby uczynić go nawykiem, ale w końcu twój mózg przyzwyczai się do podążania za wzorem. Nauczy się, że przerwa + przekąska + spacer = czas na pisanie.

To postawi cię w tym optymalnym stanie umysłu do pisania automatycznie.

Oto moja rutyna, aby dać ci wyobrażenie o tym, jak to działa:

Mam kawę i wyczyścić mój e-mail tak, że mogę ignorować nowe na godzinę lub dwie. Bez stresu. Następnie przerywam Mój stan psychiczny od “przetwarzania e-maili”, wstając, aby chodzić przez pięć minut. Rozluźniam się, relaksuję i wychodzę na zewnątrz na kilka oddechów świeżego powietrza.

W ciągu 10 sekund pomysły na posty na blogu zaczynają płynąć. Nigdy nie zawodzi. Mój mózg wie, że kawa, e-mail, spacer i świeże powietrze = pisanie. A kiedy siadam do pisania, mój mózg jest gotowy podać mi słowa, których potrzebuję.

Możesz użyć tych trzech prostych kroków, aby znaleźć swoją strefę pisania i zbudować środowisko sprzyjające wspaniałej pracy. Wszystko, czego potrzeba, to czas, przestrzeń i trochę przygotowań — a będziesz na drodze do ukończenia tego stosu niedokończonych postów, zanim się obejrzysz.

Total
0
Shares
Related Posts