Jak ukraść świetne pomysły na treści

Źli artyści kopiują. Wielcy artyści kradną. – Pablo Picasso

“Nie ma nic nowego pod słońcem”, to powiedzenie, które na pewno znasz. Ale jak to się dzieje, że codziennie jesteśmy olśniewani ekscytującymi i unikalnymi perspektywami pojawiających się nowych głosów?

Prawda jest taka, że poza najnowocześniejszą nauką teoretyczną, nie ma nic nowego. I nawet wtedy, można by twierdzić, że naukowcy dopiero odkrywają związki między rzeczami już znanymi.

I to jest klucz do kradzieży świetnych pomysłów – odkrywania związku między wiedzą przedmiotową a rzeczami już znanymi. Nie martw się … to nie jest kradzież, ale natychmiastowa poprawa treści jest prawie jak oszustwo.

Zrozum najpierw, że unikalna perspektywa oznacza po prostu, że widzisz połączenie, którego inni nie widzą. Możesz więc nadal cytować swoje źródła i mówić naprawdę nowym głosem, ponieważ połączenie robi różnicę.

Henry Zarabia Trochę Pieniędzy

To nie plagiat — recykluję słowa, jak zrobiłby to każdy dobry, świadomy ekologicznie pisarz. – Uniek Swain

Henry jest biznesmenem, który odwiedza zakład pakowania mięsa w Chicago i jest ŻYWO zainteresowany ustaloną praktyką dzielenia całego procesu na małe wyspecjalizowane zadania. Chociaż jest to powszechne w dziedzinie pakowania mięsa, nikt nie robi tego w przemyśle Henry ‘ ego. Henry Ford zarabiał dużo pieniędzy.

Facet o imieniu Gutenberg zmienia bieg historii ludzkości, patrząc uważnie na pieczęć producenta monet i sposób, w jaki producenci wina wyciskają sok z winogron. Jego obserwacje zaowocowały prasą drukarską, a Chińczycy, którzy w tym czasie są światowymi liderami technologii, dopiero teraz zaczynają nadrabiać zaległości po tym ogromnym wzroście, jaki otrzymał świat zachodni.

Seth zaktualizował 60-letnią unikalną propozycję sprzedaży i odwieczną praktykę marketingu poleceń, nazywając ją” fioletową krową ” (termin zapożyczony z wiersza), ponieważ zdał sobie sprawę, że w świecie połączonym z siecią inni ludzie mogą sprzedawać niezwykłe rzeczy lepiej niż sprzedawca. A jednak podstawy wyjątkowości pozostają takie same.

Twój “nowy” pomysł najprawdopodobniej nie jest

Wszystkie moje najlepsze myśli zostały skradzione przez Pradawnych. – Ralph Waldo Emerson

Często jest to szok dla myślącej osoby, gdy odkrywa, że ich rewolucyjny nowy pomysł nie jest w ogóle nowy. Najprawdopodobniej ktoś w szacie pomyślał o tym tysiące lat temu.

Bez obaw, to po prostu oznacza, że jesteś na drodze do wielkości. Na skróty przeczytaj idee mądrych ludzi z całej historii – od Sokratesa i Jezusa Po Anne Frank i Dorothy Parker.

Nigdy nie zabraknie Ci inspiracji.

Goofing Off to be Great

Bochenek jest najbardziej produktywną częścią życia pisarza. – James Norman Hall

Nie musisz ode mnie słyszeć, że musisz przeczytać wszystko, co dotyczy twojej niszy, aby być ekspertem. Oczywiście, że tak.

Ale czy to sprawi, że będziesz wielki? Czy uczyni cię kimś, kogo ludzie słuchają i szanują?

Niekoniecznie i najprawdopodobniej nie.

To, co czyni cię wielkim, to to, czego uczysz się poza obszarem swojej wiedzy, ponieważ tam nawiązywane są połączenia. Powodzenia przychodzi do tych, którzy ciężko pracują, a częścią ciężkiej pracy jest zwracanie uwagi, gdy nie pracujesz.

Inspiracją były powieści, czasopisma, dobra telewizja, złe filmy, spacery po parku, noce w barze, śmiech w oczach moich dzieci, a nawet coś, co powiedziała kiedyś moja teściowa.

Zawsze szukaj w nieprawdopodobnych miejscach.

Unikalna Perspektywa Nie Boi Się Przypisania

To mały pisarz, a nie wielki pisarz, który wydaje się nigdy nie cytować, a powodem jest to, że nigdy tak naprawdę nie robi nic innego. – Havelock Ellis

Natknąłem się na historię Henry ‘ego Forda w książce Roya Williama “Czarodziej reklam”. Słyszałem już historię Gutenberga, ale jest też w książce Roya. Historia Setha to moje własne spostrzeżenie, ale jestem pewien, że wiele osób zrozumiało to samo dawno temu.

Chodzi o to, że ten artykuł jest po prostu mieszanką rzeczy, które przeczytałem, rzeczy, które przeżyłem i rzeczy, które myślałem. Ale stoję na ramionach gigantów na każdym kroku.

Sir Isaac Newton powiedział, że “ramiona olbrzymów” na długo przede mną, a on ripped off pożyczyłem od innego faceta, którego nikt nie pamięta. 😉

Total
0
Shares
Related Posts