Jak rozwijać swoją działalność Freelance piśmie przez mniej pracy

Niezależni pisarze popełniają wiele błędów, zwłaszcza gdy zaczynają przygodę z Internetem.

Błędy są przydatne. Są nawozem dla rozwoju przedsiębiorczości. Pozwalają ci się uczyć i iść do przodu.

Jeśli jednak nie uda Ci się prawo błędy – i uczyć się od nich-równie dobrze można zachować pisanie jako weekendowe hobby.

Chcesz popełnić błędy, które nauczą cię, jak budować lepszy biznes pisarski lub pokazać rzeczy, których nauczyłeś się tylko dlatego, że osiągnąłeś.

Jaki jest jeden z największych błędów, jakie może popełnić niezależny pisarz?

Przekonajmy się …

Nie ignoruj swojego najważniejszego klienta

Jednym z największych błędów, które może popełnić niezależny pisarz — i jeden z największych pisarzy stale wpadają-jest ignorowanie ich najważniejszego klienta.

Oczywiście, większość pisarzy zajmuje się osobą myślą, że jest ich najlepszym klientem. Klient, który płaci im najwięcej za słowo i daje im najwięcej powiadomień między projektami lub najbardziej świecącymi poleceniami.

I możesz mieć rację. To może być twój najlepsze klient, ale to nie jest najważniejsze. Ani trochę.

Twoim najważniejszym klientem jest ten, który zostanie z Tobą na zawsze. Klient, który pomoże Ci zarobić więcej każdego roku niż rok wcześniej. Twój najważniejszy klient pomoże Ci to wszystko, ale tylko wtedy, gdy obiecasz, że nigdy ich nie zignorujesz.

Kto jest twoim najlepszym klientem?

Twoim najlepszym klientem jest ty.

Dbasz o siebie? Czy dbasz o swoje potrzeby?

Czy poświęcasz co najmniej godzinę dziennie, aby opiekować się swoimi projektami i budować swoje aktywa-te same aktywa, które będą się gromadzić w czasie i pomagają budować strumienie stałego, pasywnego dochodu?

Prawdopodobnie nie, większość pracujących pisarzy nie.

Wystarczy, że jesteś freelancerem, przedzierasz się przez tyle godzin, że nie masz czasu na pisanie dla swojej muzy lub budowanie zasobów, niezależnie od tego, czy oznacza to publikowanie fikcji do Kindle, czy tworzenie ecoursów, które możesz sprzedać na swojej liście.

Ale przynajmniej zapracowani freelancerzy płacą rachunki.

Rozwijają swoją działalność i budują swoją reputację.

Podczas gdy zajęci freelancerzy, którzy spędzają cały swój czas na wyrabianiu kopii, ignorują swoje stałe aktywa, przynajmniej mają wymówkę.

Ciężko pracują.

Studium przypadku w “ciężkiej pracy”

Prowadziłem małą sieć kwiaciarni w Long Beach w Kalifornii.

Często czułam, że muszę wszystko robić sama, od rozbierania róż po odbieranie telefonów, a nawet zamiatanie sklepu.

Ale gdybym nie rezerwowała ślubu, negocjowała lepszą cenę za międzynarodowe róże, czy pomagała nieszczęsnemu mężowi zbudować idealny bukiet dla swojej pięknej żony, to kosztowałabym siebie i pieniądze na biznes.

Oczywiście nauczyłem się tego wszystkiego, zanim zacząłem karierę pisarską. Jednak z jakiegoś powodu Zajęło mi kilka lat, aby dowiedzieć się, że te same zasady są prawdziwe w Internecie.

Przez pierwszy rok nie mogłem usprawiedliwić wydatków w mojej głowie.

Mój biznes pisarski nie generował wystarczająco dużo pieniędzy na outsourcing, tak myślałem. Szybko wpadłam w tę samą pułapkę, w którą wpadłam wiele lat wcześniej w branży kwiatowej.

Jedna wymówka szła za drugą, aż w końcu zdałem sobie sprawę, że im więcej napisałem dla siebie, tym więcej ostatecznie mogłem zrobić na dłuższą metę.

Jednak nigdy by się to nie stało, gdybym spędził cały czas w moim pulpicie nawigacyjnym WordPress zamiast budować moją przyszłość.

Nigdy nie ma żadnego dobrego powodu, aby spędzać niepotrzebne minuty pogrążone w służalczych zadaniach, które utrzymują cię zajętym i ogrodzonym od twojej przyszłości, tonąc w nudzie i zostawiając cię z gotowym produktem, który prawdopodobnie nie jest tak dobry, jak to, za co mogłeś zapłacić.

Czy któreś z poniższych zadań wygląda znajomo?

Czy niepotrzebnie spędzasz czas na którymkolwiek (lub wszystkich) z nich, ponieważ uważasz, że powinieneś?

  • Kodowanie Twojej strony
  • Transkrypcja Audio lub wideo
  • Projektowanie blogów
  • Księgowość
  • Projekt okładki
  • Edycja

Możesz być decent na osiągnięcie pozycji na tej liście.

Ale jeśli jesteś pisarzem, brak to twoja specjalność.

Zlecając tego rodzaju pracę i płacąc specjaliście rozsądną stawkę, kupisz sobie więcej czasu na pracę, za którą możesz naliczyć dolara.

Outsourcing daje również czas na pisanie i tworzenie większych aktywów, które będą zarabiać pieniądze w czasie, a nie tylko raz.

Najwyższej jakości treści dla Twojej własnej witryny. Znakomity materiał edukacyjny dla klientów. Świetny marketing, który tworzysz dla swoich klientów, ale nigdy nie piszesz dla własnego biznesu.

Aby naprawdę rozwijać się jako pisarz, musisz być gotów oddać wszelkie podłe zadania, które pozbawiają twój czas tego, w czym jesteś najlepszy-pisania.

Im mniej piszesz, tym dalej będziesz od realizacji swoich celów i marzeń.

Czas pracować mądrze

Musisz być gotów wyeliminować z dnia pracy wszelkie bezmyślne zadania, które nie mogą zarabiać pieniędzy lub pomóc rozwijać swój biznes.

Każde zadanie, które zachowujesz dla siebie, dodaje dystansu między sobą, swoją pasją i prawdziwą przyszłością, którą możesz budować wokół swojej kariery pisarskiej.

Outsourcing podróżuje w każdym kierunku.

Kiedy piszesz kopię dla klienta, który nie chce tego zrobić sam, zleca Ci swoją pracę. Dla Ciebie pisanie jest łatwe. Dla nich nie.

Niektóre z rzeczy, których nie chcesz robić, nie są szczególnie dobre lub zabierają Ci zbyt długo, to zadania, w których inni ludzie są wyjątkowi i lubią robić: kodowanie, rozwój WordPress, projektowanie blogów, badania i wszystkie inne rzeczy, które Twoja firma musi rozwijać.

Pozwól innym zająć się ciężkim podnoszeniem Twojej firmy, abyś mógł zamiast tego poświęcić czas na pisanie lepszego jutra dla siebie.

Nie trać czasu na zamiatanie podłogi z przyszłością.

Total
0
Shares
Related Posts