Jak radzić sobie z krytyką

Każdy głupiec może krytykować, potępiać i narzekać … i większość głupców to robi. ~ Dale Carnegie

W pewnym momencie ktoś będzie miał coś do powiedzenia na temat czegoś, co napisałeś, i może Ci się to nie spodobać.

Pierwszą reakcją może być każda z tych:

“Dlaczego wszyscy są mądrzejsi ode mnie?”albo “To jest to, odchodzę”, albo nawet… ” dowiem się, gdzie mieszkasz i pojadę dostarczyć but pełen whoop-ass.”

Krytyka przychodzi z terytorium, kiedy umieszczasz swoją pracę tam dla ludzi do czytania, więc lepiej wymyślić sposób, aby poradzić sobie z nią pewnie tak, że nie wysyła cię w spiralę zranienia lub gniewu.

Oto moje top 5.

1. Ciesz się tym.

Ktoś powiedział coś złego o Twoim pisaniu? I co z tego. Żadna szkoła nie spłonęła i żaden szpital nie eksplodował, więc nie bierz tego tak cholernie poważnie.

Twoje pismo zostało przeczytane i ludzie o nim mówią-czy nie tego chciałeś? Krytyka to nic wielkiego, więc zamiast tego patrz na nią z zabawą, humorem, a nawet koleżeństwem. Co można zrobić, aby rozbroić rzeczy lub umieścić ludzkie, humorystyczny spin rzeczy?

2. Nikt nie ma racji.

Pisałeś o swoich doświadczeniach, perspektywach i pomysłach i tak powinno być. Ktokolwiek skrytykował Twoje pisanie (czy to w sposób konstruktywny, czy destrukcyjny), mówi ze swojego punktu widzenia w oparciu o swoje doświadczenie. I to też jest w porządku.

Każdy patrzy na “rzeczywistość” za pomocą filtra opartego na tym, czego się nauczył, a ten filtr stawia unikalny obrót na wszystkim, co widzisz i doświadczasz na świecie.

Oznacza to, że każda opinia jest ważna, nikt nie ma racji i ludzie mogą się z tobą nie zgadzać. Trochę cię to uspokaja, prawda?

3. Niektórzy po prostu tego nie zrozumieją.

Wierz lub nie, ale niektórzy ludzie są idiotami. Niektórzy ludzie walczą, inni są zgorzkniali, a inni są po prostu źli.

Niektórzy ludzie przeczytają to, co napisałeś, odlecą z rączki i wyplują nadużycia z prostego powodu,że mogą.

Krytyka Twojego pisania jest szczególnie łatwa w Internecie, ponieważ jest natychmiastowym medium-w zaledwie kilku chwilach ktoś może uspokoić swój gniew i drapać swędzenie, odpowietrzając w twoim kierunku. To nie jest osobiste i nie chodzi nawet o twoje słowa-Chodzi o nich i o to, gdzie są.

4. Poszukaj nowego pomysłu.

Twoje pomysły pochodzą od ludzi i świata wokół ciebie, więc bądź ciekawy. Co jest w tej krytyce nowego dla ciebie? Jaki nowy pomysł został przedstawiony lub gdzie są punkty różnicy?

Wiedząc, że nikt nie ma racji, zawsze jest inny sposób patrzenia na rzeczy. Spójrz i zobacz, czego możesz się nauczyć-może być coś niezwykle przydatnego.

5. Odpuść.

Jak tylko poczujesz, że Twoje hackles rośnie, odpuść. Jeśli pozwolicie, by to was zdenerwowało, następuje gniew, a cytując Yodę, prowadzi to na ciemną stronę.

Pamiętaj, aby zauważyć, kiedy czujesz, że krytyka jest internalizowany i przerwać go. Spójrz na pozostałe 4 wskazówki lub znajdź swój własny sposób akceptowania rzeczy z gracją.

Twoja praca jest tam i nie można jej zmienić, a czasami najlepszą rzeczą do zrobienia jest odpuścić i zacząć od następnego pomysłu.

Total
0
Shares
Related Posts