Jak opublikować książkę w iBookstore

Jedną z oryginalnych form content marketingu jest publikacja starej dobrej książki. To nie sprzedaż książek sprawia, że większość autorów biznesu jest zamożna, ale to, co mogą zrobić ponieważ napisali książkę-konsultacje, wystąpienia i wiele innych.

Ale oto zwrot akcji. Ostatni raport kilka tygodni temu, że książki elektroniczne wyprzedają Książki w miękkiej oprawie. Apple spodziewa się sprzedać ponad 28 milionów iPadów do końca 2011 roku. Nic więc dziwnego, że wielu pisarzy chce wiedzieć, w jaki sposób mogą wprowadzić nową elektroniczną książkę do iBookstore.

Wprowadzenie książki do iBookstore może być tanią i opłacalną drogą, która eksponuje Twoją pracę na zupełnie nowe rynki. Ale uzyskanie książki zatwierdzonej przez Apple nie jest prostym procesem.

Musisz przestrzegać konkretnych wskazówek dotyczących przygotowywania i publikowania, aby uniknąć czasochłonnych bólów głowy i odrzucenia wiadomości e-mail.

Ten post zawiera przewodnik krok po kroku, jak przygotować i opublikować książkę do przesłania do Apple iBookstore.

Przygotowanie książki do publikacji elektronicznej

Ważne jest, aby upewnić się, że po pobraniu książki cyfrowej czytelnicy mają z nią naprawdę dobre doświadczenie. To sprawia, że wspominają o tym innym, rozmawiają o tym na portalach społecznościowych i dobrze to oceniają.

Częścią zapewnienia dobrego doświadczenia cyfrowego jest proces edycji. Ten post na BubbleCow omawia kilka naprawdę ważnych elementów samodzielnej edycji.

Potrzebujesz również dobrego projektu. Świetne okładki sprzedają książki. A w przypadku książek cyfrowych podwójnie ważne jest przyciągnięcie uwagi czytelnika, ponieważ ikony są małe i jest tak wiele do zobaczenia naraz.

Kilka miejsc, w których można znaleźć wysokiej jakości projektantów okładek, to 2H Designs (Wielka Brytania) i The Book Designer (USA). Niezależnie od tego, czy korzystasz z tych usług,czy nie, dadzą ci dobry pomysł na rodzaje usług projektowych.

Self publishing dla iBookstore

System dystrybucji Apple dla iPada to darmowa aplikacja o nazwie iBooks. Ta aplikacja pozwala kupować i pobierać książki z iBookstore.

Apple nie ma zbyt wielu ograniczeń dotyczących książek, które można przesłać do iBookstore, ale poszczególni autorzy nie mogą bezpośrednio przesyłać tytułów.

W takim przypadku, musisz się zastanawiać, dlaczego piszę ten przewodnik. Cóż, jak się okazuje, Apple wyznaczyło wielu agregatorów iBookstore, którzy są zatwierdzeni do przesyłania książek do iBookstore za Ciebie.

W tym artykule skupię się na użyciu Lulu. Inną popularną opcją jest Smashwords.

Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, zanim zaczniesz korzystać z agregatora:

Zdjęcie Z Okładki. Będziesz potrzebował wysokiej jakości obrazu okładki książki (JPEG) i musi to być pionowy kształt prostokąta o wysokości co najmniej 600 pikseli. Okładka powinna zawierać zarówno tytuł, jak i nazwisko autora. Nie może to być obraz w skali szarości i nie może zawierać hiperłączy ani adresów stron internetowych. Zachowaj również obraz PG-13 (bez nagości).

Ograniczenia Treści. Musisz być oryginalnym autorem lub wyłącznym wydawcą cyfrowym lub dystrybutorem. Apple surowo zabrania treści, które zachęcają do nielegalnych działań, promują nietolerancję lub dyskryminację, naruszają prywatność jakiejkolwiek osoby lub które oczerniają lub zniesławiają osobę lub organizację. Erotyka, która przedstawia nieletnich ludzi zaangażowanych lub będących świadkami aktów seksualnych, jest całkowicie wyłączona, oprócz tego, że jest po prostu zła.

Ceny. Apple ceny e-booków w krokach 99 centów, więc zachęcamy do tego samego.

ISBN. Musisz uzyskać ISBN dla swojego ebooka. Większość agregatorów ma usługi, które automatycznie przypisują ci jeden.

Pobierz swoje książki do iBookstore

Teraz, gdy masz już edytowaną książkę, stworzoną okładkę, zestaw cen i sprawdziłeś ją pod kątem treści, jesteś gotowy do użycia agregatora i umieszczenia cyfrowej książki w iBookstore. (Jedna ważna rzecz, którą należy wiedzieć, zanim przejdziesz do przodu: zachowujesz wszystkie prawa autorskie i prawa własności intelektualnej do swoich książek.)

Wezmę Lulu jako przykład kroków, które wykonasz, aby wprowadzić swoją cyfrową książkę do iBookstore. Kroki są bardzo podobne dla wszystkich agregatorów.

  1. format ePub. ePub to format, który Apple akceptuje dla e-booków. Lulu ma usługę, która uruchomi specjalny program sprawdzający ePub, a następnie przekonwertuje książkę na odpowiedni format, który z pewnością spełni surowe wytyczne Apple. Możesz również przesłać plik ePub samodzielnie, korzystając z dowolnej liczby usług ePub, a także własnego programu Apple Pages. Jeśli chcesz szybkiego procesu, sugerowałbym skorzystanie z usług agregatora, aby uniknąć opóźnień technicznych.
  2. Zdjęcie z okładki. Będziesz potrzebował obrazu okładki do przesłania wraz z ebookiem w formacie ePub.
  3. ISBN. Lulu przydzieli Twojej książce numer ISBN w ramach regularnej usługi.
  4. Upload. Teraz możesz przesłać wszystkie swoje pliki i podać wszystkie niezbędne informacje o swojej książce.
  5. Zarabiaj. Apple zachowuje 30% wszystkich przychodów ze sprzedaży w iBookstore. Wydawca (czyli ty) otrzymuje 80% pozostałych przychodów, a Lulu 20%. Lub możesz zapłacić Lulu jednorazową opłatę i nie zapłacisz im żadnych dodatkowych prowizji.

To wszystko. Teraz masz swoją własną książkę w Apple iBookstore na sprzedaż.

Teraz, oczywiście, nadszedł czas, aby go sprzedać. Ale to kolejny post …

Total
0
Shares
Related Posts