Jak znaleźć i przetestować nowe kanały marketingowe

testing marketing

Pamiętasz, kiedy Google wypuściło AdWords? To było jak gorączka złota, ponieważ firmy zarabiały miliony dolarów na tych reklamach.

Jeśli przejdziesz do dzisiaj, AdWords nadal jest świetnym kanałem marketingowym, ale jest droższy ze względu na nasycony rynek. Nie zarobisz na tym teraz tak dużo, jak mogłeś w przeszłości, ponieważ wszyscy marketerzy o tym wiedzą.

To samo dzieje się z reklamami na Facebooku. To wciąż świetny kanał, ale znacznie łatwiej było zarabiać pieniądze, gdy reklamy na Facebooku były zupełnie nowe.

Ta sytuacja Nie dotyczy tylko płatnych kanałów. 5 lat temu nie było tak wielu SEO, jak jest teraz, co ułatwiło wysoką pozycję. Google w końcu złapał i zaktualizował swój algorytm do walki z SEO.

Bez względu na to, jak dobrym marketerem jesteś, nigdy nie jest łatwo skalować wysiłki marketingowe. Dlaczego? Ponieważ każdy dobry kanał jest wykorzystywany, a ostatecznie nadużywany przez marketerów.

Więc co masz zrobić?

Wszystko, co możesz zrobić, to stale znajdować i testować nowe kanały marketingowe. Oczywiście, niektóre kanały będą działać lepiej niż inne, ale w miarę ciągłego rozwoju, zobaczysz dobry wzrost.

Oto jak znaleźć i przetestować nowe kanały marketingowe:

Eksperymenty

Pamiętasz, jak fajnie było próbować nowych rzeczy jako dziecko? Eksperymentowanie z działaniami marketingowymi jest równie zabawne!

Czym są eksperymenty marketingowe? Chodzi o próbowanie i testowanie nowych kanałów. Nigdy nie rozwiniesz swojego marketingu, jeśli nie będziesz stale testować nowych kanałów, niezależnie od tego, czy są one płatne, organiczne, czy oparte na partnerstwie.

Jak można znaleźć te kanały?

Najprostszym sposobem na to jest Szpiegowanie konkurencji. Od Spyfu do SEMrush do tego, co działa gdzie, możliwości są nieograniczone. Wszystkie te narzędzia pokażą ci, co robią Twoi konkurenci.

hubspot analysis

Oprócz korzystania z powyższych narzędzi, powinieneś stale monitorować to, co robią Twoi konkurenci. Prostym sposobem na to jest wprowadzenie adresu URL konkurenta za pomocą Quick Sprout Analyzer, aby zobaczyć podział tego, co robią z perspektywy organicznej i społecznościowej. Można nawet porównać, jak stos wobec konkurencji. Ta analiza da ci dobre wyobrażenie o tym, na czym powinieneś się skupić.

competitive analysis

Wreszcie, prostym sposobem na ciągłe poznawanie nowych kanałów marketingowych jest przeczytanie następujących blogów:

 • Search Engine Land – ten blog obejmuje wszystkie wiadomości i trendy marketingu związanego z wyszukiwarkami.
 • Marketing Land – ten blog obejmuje wiadomości i trendy w branży marketingowej.
 • Moz – dowiesz się o nowych strategiach i taktykach z tego bloga.
 • Quick Sprout-mam tendencję do taktyki, jak również.

Rozpoczynając eksperymenty, powinieneś skupić się na szybkości. Jeśli chodzi o pieniądze, najlepiej nie chcesz wydawać dużo. Zazwyczaj staram się nie wydawać więcej niż $500 za eksperyment. Jeśli Twoja firma ma dużo gotówki pod ręką, możesz wydać do kilku tysięcy dolarów na eksperyment.

Wzrost

Eksperymenty nie zawsze się sprawdzają, dlatego nazywane są ” eksperymentami.”Kilka kanałów marketingowych, które testujesz, będzie natychmiast opłacalne, a większość straci Twoje pieniądze.

Z tych, które będą tracić pieniądze, niektóre będą tracić tylko niewielką ilość gotówki, ponieważ nadal będą prowadzić kilku płatnych klientów, a niektóre będą tracić dużo pieniędzy, ponieważ nie przyniosą nowych klientów.

Te, które nie napędzają cię nowymi klientami, można odciąć, chyba że uważasz, że kanał jest realną strategią na dłuższą metę.

Strategia rozwoju, której używam w płatnych kanałach, to:

 • Zwiększ wydatki na dochodowe kanały, dopóki nie osiągną progu rentowności.
 • Rozwijaj kanały, które tracą trochę pieniędzy, ale upewnij się, że nie tracisz więcej z punktu widzenia procentowego. Zazwyczaj nie chcesz być w czerwonym więcej niż 5 lub 10%.

Jeśli chodzi o kanały organiczne, podwajaj je i nie martw się o zwrot z inwestycji przez co najmniej 6 miesięcy. Jeśli nie możesz tego zrobić, wróć do kanałów organicznych w pewnym momencie w przyszłości. Uzyskanie zwrotu z inwestycji w krótkim czasie rzadko się sprawdza.

Nie kładź zbyt dużego nacisku na naukę każdego kanału marketingowego. Twoim ogólnym celem z perspektywy wzrostu jest tylko zwiększenie objętości.

Optymalizuj

Teraz, gdy otrzymujesz dużo ruchu i sprzedaży z tych nowych kanałów marketingowych, czas na optymalizację. Twoim celem jest utrzymanie takiej samej liczby sprzedaży, jednocześnie zmniejszając ciężar własny.

Sposób, w jaki to zrobisz, polega na nauczeniu się, jak wykorzystać każdy kanał.

Tweak i utrzymanie

Jak wspomniałem na początku tego posta na blogu, wszystkie dobre kanały marketingowe stają się nasycone…to tylko pytanie ” kiedy.”

Aby nadążyć, musisz nieustannie modyfikować i utrzymywać swoje kampanie. Dzięki płatnej reklamie koszty naturalnie wzrosną z czasem, więc będziesz musiał usunąć słowa kluczowe, które nie są opłacalne. Ponieważ ludzie mają tendencję do ślepoty banerów, będziesz musiał regularnie zmieniać swoją kopię reklam i obrazy.

Jeśli chodzi o kampanie ekologiczne, przekonasz się, że stają się one bardziej opłacalne w miarę upływu czasu. Ale moment, w którym puszczasz nogę z pedału gazu, jest momentem, w którym ruch zacznie spadać. Będziesz więc musiał nieustannie myśleć nieszablonowo i wymyślać techniki, których ludzie wcześniej nie używali.

Największym błędem, jaki możesz popełnić, jest pozostawienie kampanii marketingowych na autopilocie. Musisz je dostosowywać na bieżąco, ponieważ zmiany marketingowe z czasem.

Powodem, dla którego wiele firm stoi w rozwoju, jest to, że nie są one stale znalezienie i testowanie nowych kanałów marketingowych. Jeśli poświęcisz co najmniej 10 godzin tygodniowo na rozwijanie kampanii marketingowych, zobaczysz, że przychody i zyski rosną miesiąc po miesiącu.

Dlaczego skupiam się na jednym kanale marketingowym na raz

Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach istnieje nadrzędny, maksymalistyczny sposób myślenia w marketingu.

I łatwo zrozumieć dlaczego.

Marki nigdy nie miały więcej strategii do wyboru.

Jest content marketing, social media, SEO, e-mail, PPC i influencer marketing, żeby wymienić tylko kilka.

Ale to tylko wierzchołek góry lodowej, a to nawet nie bierze pod uwagę bardziej tradycyjnych technik offline, które wiele firm nadal stosuje.

Z kolei myślę, że wiele marek cierpi z powodu wyczerpania i zmęczenia.

Doświadczają przeładowania marketingowego.

Myślę również, że marketerzy nie zawsze wydobywają pełny potencjał ze swoich strategii.

Zanim będą mogli zobaczyć jeden kanał do zakończenia, zaczęli już pracować nad trzema kolejnymi kanałami.

Jeśli nauczyłem się czegoś podczas moich lat jako marketer, to prostota jest zwykle kluczem do sukcesu.

Z tego powodu skupiam się tylko na jednym kanale marketingowym naraz.

Oto dlaczego.

I don ‘ t spread myself too thin

Znasz to stare powiedzenie, że jeśli próbujesz zadowolić wszystkich, kończysz nie zadowalając nikogo?

Myślę, że dotyczy to również marketingu.

Skacząc głową i próbując zarządzać, powiedzmy, czterema lub pięcioma różnymi kanałami, może być przytłaczające i jest mało prawdopodobne, aby zabić go w jakiejkolwiek strategii.

Nawet jeśli jesteś doświadczonym marketerem, który zna tajniki procesu, po prostu nie możesz poświęcić niezbędnego czasu na wydobycie pełnego potencjału dowolnego pojedynczego kanału.

Wystarczy spojrzeć na ilość czasu, jaki większość marketerów spędza każdego tygodnia wykonując rutynowe zadania:

image00

Ale kiedy koncentrujesz się całym sercem na jednym kanale, możesz dać mu 100% wysiłku.

Pomaga to nie tylko prowadzić kampanię marketingową na wysokim poziomie, ale także szybciej osiągnąć pożądane rezultaty.

Praca nad zbyt wieloma kanałami marketingowymi naraz jest jak bycie walet wszystkich zawodów i mistrz niczego.

Umieszczenie uwagi na jednym kanale pozwala opanować ten kanał przed przejściem do następnej strategii.

Zarządzanie wieloma kanałami może szybko stać się chaotyczne i stresujące

Czy wiesz, że przeciętny marketer treści B2B tworzy rodzaje treści 13?

Dobrze słyszałeś-13!

image04

To samo w sobie jest dużo pracy.

Wyobraźcie sobie połączenie tego z wieloma innymi kanałami w tym samym czasie.

W pośpiechu robiłoby się gorąco.

Media społecznościowe mogą być również dość intensywne. Przeciętny marketer treści B2B jest aktywny w sześciu różnych sieciach:

image03

Nawet jeśli publikujesz te same treści w każdej sieci, nadal będzie to czasochłonne.

Mogę niemal zagwarantować, że poczujesz się wypalony, a ogólna skuteczność każdego kanału będzie marginalna.

A to będzie jeszcze gorsze, jeśli jesteś nowy w marketingu i / lub masz mały zespół marketingowy.

A co, jeśli masz na głowie mnóstwo innych zadań związanych z biznesem?

Nie ma po prostu wystarczająco dużo godzin w ciągu dnia, aby poświęcić się marketingowi, aby zapewnić, że wszystko działa na pełnych obrotach.

W rezultacie niektóre obszary kampanii marketingowej są związane z cierpieniem.

Skupienie się na jednym kanale marketingowym pozwala mi na ciągłe odpychanie się i bycie wysoce skutecznym.

Znacznie mniej prawdopodobne jest, że zostanę przytłoczony i mogę zapewnić, że konkretny kanał, nad którym pracuję, dociera do mojej grupy docelowej, generuje potencjalnych klientów i prowadzi do konwersji.

Innymi słowy, pozwala mi zmaksymalizować zwrot z inwestycji, nie tracąc przy tym umysłu.

Upewniam się, że mam rację

Wolałbyś być wirtuozem gry jeden instrument muzyczny czy sub – par muzyk grający na czterech lub pięciu?

Osobiście wolałbym być ekspertem w jednym instrumencie.

Stosuję to samo podejście do marketingu.

Wolałabym poświęcić większość czasu pojedynczemu kanałowi i całkowicie go zmiażdżyć, zamiast pracować na kilku kanałach i być boleśnie Przeciętna.

W końcu jaki jest sens poświęcania czasu na taktykę, jeśli nie daje ona namacalnych rezultatów?

Dla mnie bardziej sensowne jest, aby dać maksymalny wysiłek jednemu kanałowi i uczynić go niesamowicie udanym, a nie pracować na wielu kanałach połowicznie.

Wielozadaniowość minimalizuje mój wpływ

Praca nad wieloma kanałami marketingowymi jednocześnie jest jak wielozadaniowość, ponieważ ciągle odbijasz się od jednej techniki do drugiej.

Ale liczne badania wykazały, że wielozadaniowość nie jest tak dobra, jak może się wydawać.

W rzeczywistości może to być bardzo szkodliwe dla wydajności i ogólnej produktywności.

Badanie przeprowadzone na University of London nawet ” ujawniło, że osoby, które wykonywały wielozadaniowe zadania, wykazywały spadek IQ podobny do osób pozbawionych snu lub palących marihuanę.”

Jeśli szukasz naukowego wyjaśnienia tego zjawiska, neurobiolog Daniel J. Levitin oferuje jedno.

Według niego,

Stwierdzono, że wielozadaniowość zwiększa produkcję hormonu stresu kortyzolu, a także adrenaliny hormonu walki lub lotu, który może nadmiernie stymulować mózg i powodować umysłową mgłę lub jajecznicę.

image02

Założyciel i dyrektor ds. technologii Wordstream, Larry Kim, stwierdził nawet w artykule dla Obserwator że…

… ranisz swój mózg żonglując kilkoma przedsięwzięciami naraz.

Najważniejsze jest to, że próba skupienia się na zbyt wielu kanałach marketingowych w tym samym czasie jest zwykle odwrotna do zamierzonego i tylko zmniejszy wpływ ogólnej kampanii.

Ale skupienie się tylko na jednym na raz pozwala Ci być tak skutecznym i wydajnym, jak to możliwe.

Kosztuje mniej

Jest też temat pieniędzy.

Stwierdzono, że 89% marketerów utrzymuje lub zwiększa swoje budżety przychodzące.

image01

Wdrożenie tylko jednego kanału marketingowego naraz będzie kosztować znacznie mniej niż stosowanie podejścia wielokanałowego.

Według artykułu na LinkedIn,

… oszacowano nawet, że strategia marketingu jednokanałowego może kosztować nawet jedną trzecią mniej niż strategie wielokanałowe.

Jeśli masz do czynienia z dość małym budżetem, wykorzystanie kilku technik może po prostu nie być w kartach dla Ciebie z finansowego punktu widzenia.

Rzeczy mogą być szczególnie brzydkie, jeśli więcej niż jedna z tych technik tank, i to oczywiście będzie zaszkodzić ROI.

Kiedy zaczynałem, często brakowało środków finansowych.

Skupienie się na jednym kanale marketingowym naraz pozwoliło mi zmaksymalizować pieniądze, które skierowałem do mojej kampanii.

To pozwala mi wyprzedzić moich konkurentów

Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, absolutną najważniejszą częścią każdej kampanii marketingowej jest jej zdolność do kierowania odpowiedniej grupy demograficznej.

Bądźmy szczerzy. Korzystanie ze smorgasbord technik zazwyczaj oznacza, że każda pojedyncza technika jest mniej prawdopodobne, aby trafić swój cel.

Kiedy dzielę swój czas na wiele kanałów, minimalizuję skuteczność każdego pojedynczego.

Z tego powodu bardzo trudno jest wyróżnić się na tle konkurencji i rozwijać się w mojej branży.

Tak naprawdę nie robię nic specjalnego ani nie doskonalę się w żadnej konkretnej strategii.

Ale koncentracja tylko na jednym kanale stawia mnie w pozycji sukcesu.

Ponieważ jem, śpię i oddycham tym jednym kanałem przez pewien czas, jest to bardziej prawdopodobne, aby rozwijać się i rosnąć.

W niektórych przypadkach mogę nawet dominować.

To dlatego, że większość konkurencji ma maksymalistyczny sposób myślenia, starając się mieć rękę we wszystkim, zamiast skupiać się na-i odnieść sukces-w jednym obszarze.

Ostatnia uwaga na temat wyboru jednego kanału marketingowego

Żeby było jasne, nie mówię, że powinieneś ograniczać się tylko do jednego kanału marketingowego.

Nie o to mi chodzi.

W zasadzie, nigdy nie zalecałbym wkładania wszystkich jajek do jednego koszyka.

Chodzi mi o to, że prawdopodobnie zmniejszysz swój wpływ marketingowy, jeśli przesadzisz i rozłożysz się zbyt cienko-zwłaszcza na początkowych etapach kampanii.

Dla mnie bardziej sensowne jest skupienie się na jednym kanale, doprowadzenie go do pełnej wydajności i maksymalizacja jego wpływu.

Po ustaleniu i ustabilizowaniu możesz przejść do następnego kanału.

Innymi słowy, Uprość swoje wysiłki, pracując na jednym kanale i spraw, aby działał jak dobrze naoliwiona maszyna, zanim przejdziesz dalej.

Z czasem takie podejście powinno pomóc w opracowaniu silnej kampanii marketingowej, bez słabych linków, ale z technikami, które niosą swoją wagę.

6 kanałów marketingowych (i które wybrać)

W zależności od tego, kogo zapytasz, otrzymasz różne odpowiedzi na pytanie, ile kanałów marketingowych naprawdę istnieje.

Liczba staje się jeszcze bardziej skomplikowana, jeśli wziąć pod uwagę, że istnieje wiele kanałów marketingowych offline, jak również.

Jednak dla większości z nas liczba kanałów nie ma znaczenia.

Co czy ma znaczenie jest to, że istnieje kilka kanałów podstawowych, które są zdecydowanie najbardziej skutecznymi kanałami marketingu cyfrowego.

O to właśnie chodzi w tym poście.

Omówimy sześć głównych kanałów marketingu cyfrowego, które powinieneś przynajmniej znać. Co więcej, pokażę Ci, jak oceniać każdy kanał, aby określić, czy jest wart twojego czasu.

Prawdziwa moc studiowania kanałów: jeśli chcesz się tego nauczyć, ponieważ kochasz marketing, to świetnie. Ale jest też świetny praktyczny powód, dla którego chcesz się go nauczyć.

Gdy nauczysz się, jak zidentyfikować najlepsze kanały marketingowe dla Twojej firmy, możesz je badać i tworzyć treści dla tych konkretnych kanałów (i witryn w nich).

Kierując treści do określonej grupy odbiorców, znacznie bardziej prawdopodobne jest, że stworzysz coś, co pokochają i będą chcieli przeczytać.

Kanał # 1: Wyszukiwarki (SEO) jest najlepszym miejscem, aby rozpocząć

bardzo niewiele stron internetowych, które nie skorzystałyby z ruchu w wyszukiwarkach.

Bez względu na to, w jakiej branży jesteś, niektórzy z Twoich docelowych klientów używają wyszukiwarek do wyszukiwania czegoś.

Nie oznacza to, że koniecznie powinieneś spędzać cały swój czas na SEO. Nie zawsze jest to najlepszy kanał, ale musisz go zbadać.

To, co powinieneś robić w tym momencie, to tylko podstawowe badanie słów kluczowych. Następnie możesz wykonać bardziej zaawansowane badania słów kluczowych za pomocą tych zasobów:

 • 5 nowoczesne metody badania słów kluczowych, aby odkryć ukryte klejnoty
 • Keyword Research-zaawansowany Przewodnik po SEO
 • Jak korzystać z narzędzia Google Keyword Planner dla SEO

Google Keyword Planner będzie działać dobrze.

Zacznij od wprowadzenia szerokich niszowych słów kluczowych. Na przykład “content marketing “lub” marketing w mediach społecznościowych”, jeśli zakładałeś bloga, takiego jak Quick Sprout.

image07

Przejrzyj listę, która się pojawia i zobacz, ile słów kluczowych ma znaczną liczbę wyszukiwań (co najmniej kilkaset miesięcznie).

Podczas gdy brakuje ci wielu słów kluczowych za pomocą tej uproszczonej metody, chcesz zobaczyć co najmniej 50 słów kluczowych wartych kierowania.

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, jeśli chodzi o wyszukiwanie słów kluczowych, znajdź Bliskiego konkurenta w swojej niszy.

Następnie wprowadź swój adres URL w polu witryny Planera słów kluczowych zamiast wpisywać słowa kluczowe.

Jeśli mają bloga WordPress, możesz zazwyczaj dodać “/ feed” na końcu adresu URL bloga, aby uzyskać bardziej kompletny zestaw słów kluczowych.

Na przykład, zamiast wpisywać:

https://www.quicksprout.com/blog/

enter:

https://www.quicksprout.com/blog/feed

To da ci zestaw naprawdę szerokich słów kluczowych i możesz wprowadzić dowolne z nich do narzędzia, aby uzyskać listę do analizy.

image05

Kanał # 2: jeśli chcesz klientów szybko, PPC (pay-per-click advertising) jest sposobem

Kiedy identyfikujesz kanał marketingowy, najpierw chcesz się upewnić, że możesz dotrzeć do czytelników za jego pośrednictwem.

Po tym musisz zdecydować, czy jest idealny dla Twojej firmy. Wszystkie kanały mają swoje mocne i słabe strony.

SEO, na przykład, może zapewnić stałą, wysoką jakość za darmo korki. Minusem jest to, że trudno jest zarobić, że ruch, może zająć dużo czasu, aby uzyskać, i wymaga inwestycji z góry.

PPC, z drugiej strony, pozwala na prowadzenie tego samego rodzaju ruchu (jeśli używasz AdWords) od pierwszego dnia publikowania treści. Istnieje również wiele innych platform, z których możesz korzystać poza wyszukiwaniem, takich jak reklama na Facebooku, Reklama LinkedIn, a nawet mała sieć, taka jak 7search.

Minusem jest to, że jest drogi, a jeśli nie masz solidnego lejka konwersji na miejscu, skończysz marnując ten ruch i tracąc pieniądze.

Kiedy można skorzystać z płatnej reklamy? Kolejną zaletą PPC jest to, że można go używać w praktycznie każdej niszy.

Jeśli jest ruch w wyszukiwarce, możesz reklamować się w Google lub Bing.

Jeśli jest najbardziej popularny w mediach społecznościowych, możesz się tam reklamować.

Jeśli masz znaczny budżet na promocję treści (na bieżąco), PPC jest opcją do twojej dyspozycji.

Jeśli jednak nie masz jeszcze solidnego lejka sprzedaży, przygotuj się na utratę pieniędzy.

image03

Twój czas powinien spędzać głównie na optymalizacji reklam i współczynników konwersji treści (czytelników do subskrybentów wiadomości e-mail). Stamtąd musisz określić najlepszy sposób Sprzedaży tym subskrybentom.

KANAŁ # 3 :nie zawsze trzeba konkurować z innymi blogami

Jeśli zakładasz bloga, mam nadzieję, że istnieje co najmniej kilka innych, zdalnie podobnych do twojego, popularnych blogów, które już istnieją.

Jeśli nie, prawdopodobnie nie ma wielu potencjalnych klientów czytających blogi w tej niszy, a Ty marnujesz czas. Jedynym wyjątkiem jest, jeśli piszesz o bardzo nowym temacie, który właśnie zaczął się rozwijać.

Te blogi są zwykle postrzegane jako konkurencja, ale nie muszą być.

Czytelnik nie jest atutem “wszystko albo nic”. Czytelnik może śledzić wiele blogów.

Jeśli dasz właścicielom blogów zachętę, możesz przekonać ich, aby pozwolili Ci uzyskać wiadomość przed ich czytelnikami.

Jak?

Główne sposoby to:

 • Guest-posting – I guest-post na bieżąco i napisał wiele przewodników do korzystania z niego skutecznie. Tutaj zachętą jest darmowa treść dla właściciela witryny. Oczywiście musisz upewnić się, że Twoje treści są wystarczająco dobre, aby były tego warte. Nie wszystkie blogi zezwalają na posty gości, ale wiele z nich to robi.
 • Wspólna treść – Dla wszystkich moich zaawansowanych przewodników (na pasku bocznym) otrzymałem pomoc od szanowanych blogerów w każdej niszy. Zyskują rozgłos, a ja dostaję pomoc z moimi treściami.

image04

 • Posty sponsorowane – Możesz skontaktować się z blogerem i zaoferować sponsorowanie postu. Zazwyczaj obejmują one kilka wzmianek naturalnie w całym poście.
 • Wspólne przedsięwzięcia – Możesz nawet zaangażować się w produkt sprzedawany przez blogera i pomóc go poprawić. Ich klienci zobaczą cię w bardzo dobrym świetle, a wielu pójdzie za Tobą z tego powodu.

Na razie chcesz znaleźć jak najwięcej tych blogów, jak możesz.

W dzisiejszych czasach to całkiem proste. Zacznij od Wygooglowania frazy takiej jak “topowe (niszowe) blogi.”

image09

Prawdopodobnie znajdziesz co najmniej kilka wyników, zawierających długie listy blogów w swojej niszy.

Zapisz to gdzieś.

Możesz także udać się do Alltop, znaleźć swoją niszę na pasku menu, a następnie zapisać blogi, które się pojawią:

image08

Traffic is king: Nie ma sensu robić postu gościa na stronie o bardzo małym ruchu. Nawet jeśli twój post jest świetny, dostaniesz z niego tylko kilku czytelników.

Następnym krokiem jest oszacowanie poziomu ruchu w każdej witrynie, którą zapisałeś.

 • Średnia liczba komentarzy do każdego postu
 • Średnia liczba akcji społecznych
 • Jak dobrze zaprojektowana jest strona
 • Czy liczba subskrybentów jest wymieniona w dowolnym miejscu
 • Trudno wiedzieć, czy witryna ma duży ruch, ale jeśli otrzymuje komentarze 5+ lub akcje społecznościowe 100+ na każdym poście, wystarczy rozważyć współpracę.

  Odfiltruj wszystkie strony o niskim natężeniu ruchu. Jeśli nadal masz witryny 20+, z którymi możesz potencjalnie pracować, te blogi są kolejnym kanałem, na który możesz kierować reklamy.

  Kanał # 4: Czy możesz być towarzyski?

  Portale społecznościowe są zwykle trafione lub chybione.

  Niektóre nisze, takie jak fitness, jedzenie, moda, a nawet marketing w pewnym stopniu, są bardzo dzielone.

  Aby skutecznie korzystać z mediów społecznościowych, potrzebujesz dodatkowych obserwujących i czytelników, których otrzymujesz z “polubień” i “akcji.”

  Dlatego nie widzi się wielu firm asfaltowych lub papierniczych zabijających to w mediach społecznościowych. Naprawdę trudno jest tworzyć treści, które można udostępniać w tych niszach.

  Aby sprawdzić, czy jest to opłacalne dla twojej niszy, możesz użyć Buzzsumo, narzędzia, o którym wspominałem wiele razy. Nie tylko pokaże Ci, czy Twoja nisza jest popularna w mediach społecznościowych, ale także powie, na których serwisach społecznościowych się skupić.

  Wpisz swoją niszę w top content tool. Jeśli wyniki wydają się nieistotne, dodaj cudzysłów wokół słowa kluczowego:

  image10

  Oprócz podstawowych słów kluczowych polecam wpisanie kilku powiązanych słów kluczowych, aby uzyskać więcej danych.

  Szukasz tu dwóch rzeczy:

  1. Czy treści w mojej niszy są udostępniane? – Jeśli istnieje kilka treści z ponad udziałami 1,000, można śmiało powiedzieć, że Twoja nisza jest opłacalna w mediach społecznościowych.
  2. Która sieć jest najbardziej popularna? – Prawdopodobnie zobaczysz, że jedna lub dwie sieci stanowią 90% udziałów. W powyższym przypadku dominującym źródłem jest Twitter, a w większości przypadków znacznie w tyle za Facebookiem i LinkedIn.

  Chociaż może być kilka fluktuacji, zobaczysz, że istnieje wzór, jeśli chodzi o najpopularniejsze sieci społecznościowe. Jeśli zdecydujesz się korzystać z mediów społecznościowych, skup się na najpopularniejszych.

  Kanał # 5: Fora to podstawa Internetu

  Fora istnieją od początku Internetu i nadal odgrywają dużą rolę w życiu online większości użytkowników.

  Chociaż pozyskiwanie czytelników z forów nie skaluje się zbyt dobrze, może być bardzo skuteczne, gdy twój blog jest nowy i potrzebujesz tej początkowej publiczności do pisania.

  Co więcej, jest to bezpłatne-poza inwestycją w czas.

  Tutaj musisz dowiedzieć się, czy istnieją jakieś popularne fora. Aby to zrobić, Google dla “(nisza) + forum . ”

  Potrzebujesz minimum jednego bardzo aktywnego forum. Chcesz zobaczyć 100 + użytkowników dziennie tworzących nowe posty.

  Sprawdź kilka pierwszych wyników i sprawdź, czy któryś spełnia to kryterium.

  image00

  Zazwyczaj możesz przewinąć na dół forum, aby zobaczyć, jak duże jest.

  Okazuje się, że w rzeczywistości nie ma żadnych dobrych forów content marketingowych – pech.

  Jeśli napotkasz taką sprawę, masz możliwość rozszerzenia swojego zakresu (“fora marketingowe”), ale zwykle lepiej jest po prostu przejść dalej.

  Kanał # 6: strony z pytaniami i odpowiedziami

  Niektórzy mogą grupować witryny z pytaniami i odpowiedziami (Q&A) z witrynami społecznościowymi, ale myślę, że są one wystarczająco charakterystyczne, aby zagwarantować własną sekcję.

  Największą stroną Q&A jest Quora.

  Podobnie jak fora, nie skalują się one dobrze, ale mogą generować duży ruch na Twoim blogu (jeśli umieścisz linki w odpowiedziach).

  Jedną z zalet jest to, że Twoje odpowiedzi będą dobrze pozycjonowane w Google dla wyszukiwanych haseł o długim ogonie (które zwykle są pytaniami), co również wyśle Ci stały ruch w przyszłości.

  Udaj się do Quora i zacznij wpisywać swoją niszę w pasku wyszukiwania. Szukasz tematu, który jest dokładnie taki sam jak Twój lub blisko niego (kliknij):

  image01

  Quora zapewnia statystyki obserwujących na każdej stronie tematu Po prawej stronie. Jeśli temat ma dużą liczbę obserwujących (powiedzmy 20,000+), jest na tyle aktywny, że ty może skoncentruj się na IT jako kanale marketingowym:

  image02

  Na marginesie, oto mój post na temat korzystania z Quora do marketingu.

  Teraz, gdy masz dobre zrozumienie sposobów określenia, czy możesz użyć kanału do marketingu, nadszedł czas na decyzję.

  Spójrz na każdy kanał i najpierw zdecyduj, czy Twoi odbiorcy go używają (tak jak ci pokazałem).

  Następnie rozważ względną popularność każdego kanału, swój budżet i cele i określ najlepsze kanały 1-3.

  Nie chcesz próbować kierować zbyt wielu kanałów naraz. Zamiast tego skup się na jednym lub dwóch i wykorzystaj wszystkie swoje zasoby, aby efektywnie je wykorzystać.

  Jak sprawdzić nowy kanał marketingowy w 3 dni lub mniej

  Często słyszę to pytanie.

  “Na jakim kanale marketingowym powinienem się skupić?”

  Istnieje wiele podejmować lub łamać decyzje w biznesie. To jeden z nich.

  Rzecz w tym, że nie mogę dać Ci odpowiedzi.

  Charakter Twojego biznesu ma znaczenie. Tak jak publiczność, którą chcesz kierować.

  Zamiast tego dam ci metodę na samodzielne rozgryzienie tego.

  Jeśli rozpoczynasz nowy biznes, ta decyzja jest kluczowa. Skupienie się na niewłaściwym kanale marketingowym może cofnąć miesiące, a może nawet lata.

  Jeśli wkraczasz na nowy rynek, wybór niewłaściwego kanału może również mieć ogromne konsekwencje.

  Narażasz swoje dotychczasowe operacje na ryzyko dla nowego kanału, który może nie wypalić.

  Wystarczy spojrzeć na wszystkie wyzwania, którym muszą sprostać marketerzy:

  top marketing challenges jpg 1 320 783 pixels 1

  Możesz sobie wyobrazić, że każdy kanał ma unikalny zestaw trudności.

  Świadczy to o znaczeniu weryfikacji planu marketingowego, zanim go uruchomisz.

  Stawka jest za duża.

  W tym artykule pokażę Ci, jak możesz ocenić swoje opcje i szybko zawęzić najlepszy wybór.

  Nie potrzebujesz więcej niż trzech dni, żeby to zrobić.

  Ale najpierw muszę się podzielić odrobiną mądrości.

  Oprzeć się pokusie dywersyfikacji

  Znasz ten głos w twojej głowie, który mówi, że musisz być wszędzie naraz? Ten strach przed utratą, jeśli nie spróbujesz wszystkiego?

  To dywersja. Oprzyj się temu.

  Konieczne jest skupienie się na jednym kanale marketingowym.

  Przynajmniej na początku.

  Zmniejszysz swój sukces, jeśli się rozchmurzysz.

  Oto dlaczego:

  • Będziesz miał mniejszy wpływ. Jeśli skupiasz się na kilku kanałach, nie robisz wszystkiego, co możesz, aby wyróżnić się w żadnym z nich.
  • To będzie kosztować więcej. Testowanie i rozwijanie wielokanałowego podejścia kosztuje o wiele więcej, niż możesz chcieć wydać. Jeśli chcesz mieć ekologiczne i opłacalne podejście, trzymaj się jednego kanału.
  • Nigdy nie dowiesz się, gdzie leży twoja siła. Przeskakiwanie z kanału na kanał oznacza, że nie będziesz naprawdę znać wpływu jednej konkretnej strategii na twój biznes.
  • Pozostaniesz na szczytach swoich konkurentów. Nie tam chcesz być, prawda? Chcesz być liderem, a sposobem na to jest ustanowienie dominacji na swoim rynku.

  Nie zrozum mnie źle.

  Nie mówię, że powinieneś wejść na jeden kanał i zapomnieć o reszcie.

  Ale marketing wielokanałowy jest złożony. Tylko 30% marketerów są pewni, że mogą zrealizować taką strategię:

  The Importance of Multichannel Marketing Infographic 1

  To niewiele.

  Opowiadam się za tym, by zacząć od pozycji dominującej.

  Umieść swoją energię w jednej strategii, aż się powiedzie. Następnie, piggyback na ten sukces, aby osiągnąć zwycięstwa w innych dziedzinach.

  Czy to ma sens?

  Kroki w tym artykule będą ukierunkowane na pomoc w umieszczeniu strzału w dziesiątkę na jednym kanale, który będzie Ci najlepiej służył.

  Skoro już o tym zapomnieliśmy, zaczynajmy.

  Krok # 1: Poznaj swoje opcje

  Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, jest burza mózgów wszystkich możliwych opcji.

  To nie jest coś, co musisz wyczarować z powietrza.

  Możesz połączyć się z grupą docelową i rozpowszechniać swoją wiadomość na wiele różnych sposobów.

  Co więcej, każdy kanał ma kilka podzbiorów, w których możesz wejść.

  Oto dobry reprezentacyjne:

  How Does Digital Marketing Work Common SEO Questions 1

  Wiele z nich pokrywa się. Niektóre nawet przekształciły się w siebie.

  To może być mylące, szybko.

  Na przykład niektórzy ludzie uważają SEO za jeden kanał marketingowy.

  Ale nie wyobrażam sobie świata, w którym SEO i content marketing nie są ze sobą powiązane. Nie możesz zrobić jednego bez drugiego.

  To samo dotyczy mediów społecznościowych i płatnej reklamy.

  To różne kanały. Ale jest zbieżność.

  Wyobraźmy sobie, że zdecydujesz się skupić na Facebooku jako podstawowej platformie mediów społecznościowych. Nierozsądnie byłoby nie eksperymentować z reklamami na Facebooku.

  Biorąc pod uwagę, że Facebook opracował jeden z najlepszych produktów reklamowych, Nie wykorzystałbyś pełnej mocy platformy.

  Marketerzy się zgadzają. Prawie 57% planuje zwiększyć swoje wydatki na reklamy w mediach społecznościowych.

  Industry Statistics Social Media Ad Spending Set to Exceed US 35 Billion Best Digital Marketing Agency Malaysia 1

  Mówię to wszystko, żeby coś wyjaśnić.

  Chociaż możesz wejść na jeden kanał, zobaczysz wiele nakładania się, których nie powinieneś ignorować.

  Idź tam, gdzie zaprowadzi Cię publiczność.

  Spójrzmy na niektóre z opcji.

  Content marketing

  Chodzi o tworzenie i promowanie materiałów odpowiednich dla twojej grupy docelowej.

  Marketing treści ma kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu.

  Zgłoszono 90% firm rynek za pomocą tego kanału.

  Content Marketing Strategy Top 12 Proven Ways You Must Follow 1

  Oznacza to, że bez względu na to, jakiej strategii użyjesz, treść będzie jej częścią.

  Możesz zawęzić swoje treści do blogowania, blogowania gości, podcastów, webinarów, e-maili itp.

  Social media marketing

  Możesz używać mediów społecznościowych jako platformy, aby zostać zauważonym, budować autorytet i rozwijać społeczność.

  Możesz również użyć go do kierowania ruchu do głównej witryny.

  Albo możesz zrobić jedno i drugie. Tak czy inaczej jest skuteczny.

  Płatne reklamy

  Wiele z marketingu jest organiczny i zajmie trochę czasu, aby wygenerować wyniki.

  Płatna reklama jest jednym ze sposobów na przyspieszenie tego.

  Minusem jest to, że musisz zapłacić za grę.

  Do tej kategorii należą reklamy na Facebooku, inne reklamy w mediach społecznościowych, reklamy drukowane, PPC i direct response.

  Public relations  

  PR to budowanie relacji i wykorzystanie optyki twojego biznesu.

  Może być zarówno online, jak i offline. Informacje prasowe, konferencje, wydarzenia, wywiady i sponsoring to tylko kilka przykładów.

  Jak widać, nie brakuje opcji, jeśli chodzi o marketing.

  Podałem przegląd najważniejszych, ale nie ograniczasz się do nich.

  Krok # 2: Wybierz kanały dostosowane do swoich celów biznesowych

  Teraz masz pojęcie, co jest dla Ciebie dostępne.

  Nadszedł czas, aby zrobić listę wszystkich kanałów, które będą służyć Twojej firmie.

  Zacznij od celów biznesowych.

  Niektóre kanały marketingowe lepiej nadają się do osiągnięcia określonego celu niż inne.

  Wyznaczanie celów jest rzeczą elastyczną. Możesz wprowadzać zmiany w miarę rozwoju firmy.

  Oznacza to, że kanał marketingowy, którego teraz używasz, może nie być opłacalny w przyszłości, gdy Twoja firma rozwija się.

  Zastanów się, na jakim etapie znajduje się Twoja Firma i jaki jest twój cel na najbliższe 90 dni.

  Według Jaya Abrahama, są tylko trzy sposoby na rozwój firmy:

  • Zwiększenie liczby klientów
  • Zwiększ częstotliwość, z jaką klient kupuje od Ciebie
  • Zwiększ kwotę, którą klient wydaje na zakup

  infographic idology 3 waysto grow your business small jpg 468 523 pixels 1

  Twoje cele biznesowe powinny służyć jednej z tych trzech faz działalności.

  Jeśli nadal jesteś na pierwszym etapie, twoje cele mogą być świadomość marki, generowanie leadów i pozyskiwanie klientów.

  Jeśli masz już listę kupujących, twoim celem może być zwiększenie sprzedaży.

  Co zrobić, jeśli masz już niezawodny strumień sprzedaży?

  Nie ma czegoś takiego jak zbyt wiele sprzedaży, ale twoim celem w tym momencie może być maksymalizacja zysków i utrzymanie klientów.

  Oto, co większość firm traktuje priorytetowo:

  20 Lead Nurturing Statistics Charts for 2017 1

  Mogą one, ale nie muszą mieć zastosowania do użytkownika. Po prostu skup się na tym, czego Twoja firma potrzebuje w tej chwili.

  W ten sposób nie wyznaczasz celów, które nie są jeszcze osiągalne.

  Dzięki temu nie tracisz czasu i zasobów na kanał marketingowy, który nie będzie dobrze służył Twojej firmie.

  Jak wybrać kanał, który odpowiada Twoim celom biznesowym?

  Zanim zaczniesz testować, zrób trochę eliminacji.

  Podam Ci kilka przykładów i będziesz musiał zastosować tę wiedzę w swojej firmie.

  Powiedzmy, że twoim celem jest świadomość marki.

  Do tego celu można wykorzystać PR, media społecznościowe, content marketing, a nawet płatną reklamę.

  Proste rozwiązanie?

  Wyeliminuj kanały, które byłyby mniej wydajne.

  Na przykład płatne reklamy nie będą najbardziej przydatne dla świadomości marki.

  Ale do sprzedaży lub generowania leadów? Może go zmiażdżyć! (Jeśli wiesz, co robisz, to znaczy).

  Przyjrzyj się niektórym celom biznesowym, które odnoszą się do kanał content marketing. To daje wyobrażenie o tym, do czego dążyć:

  AAEAAQAAAAAAAAiPAAAAJDhmNjBkOTk1LTZmM2UtNGRlMy1iNGY2LTAwMjRhNzRhMjNkYQ png 2 492 1 308 pixels 1

  Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę to, co wydaje się najbardziej ekologiczne dla Twojej firmy.

  Jeśli sprzedajesz coś takiego jak hoverboardy lub rowery, czy posty na blogu będą ci służyć najlepiej?

  Raczej nie.

  Produkty te są oparte na stylu życia. Lepiej byłoby skorzystać z kanału wizualnego, który pozwoli Ci zapewnić wrażenia potencjalnym klientom.

  Natychmiast przychodzą na myśl media społecznościowe.

  Następnie zaczynasz zawężać go do Instagram lub YouTube.

  Jest to logiczny proces, który nie zajmie ci więcej niż godzinę.

  Nie musisz jeszcze znaleźć tego jednego kanału. Po prostu wyeliminuj to, co nie zadziała, i uszereguj Pozostałe opcje.

  Krok # 3: zawęzić listę, idąc tam, gdzie jest twoja publiczność

  W tej chwili masz kilka opcji. Czas ustalić priorytety.

  Ten jest łatwy. Znajdź potencjalnych klientów.

  Kanał marketingowy może służyć Twojemu celowi, ale istnieje wiele platform, na których możesz się skupić.

  Jeśli twoi klienci nie spędzają tam czasu, będziesz tracić czas.

  Uwaga:

  Celem tego artykułu nie jest natychmiastowe znalezienie kanału marketingowego slam dunk.

  To wymagałoby testów i eksperymentów.

  Celem jest pomoc w weryfikacji wybranego kanału. W ten sposób wiesz, że jest wykonalny, zanim zaczniesz go testować.

  Oto moja najlepsza rada, aby dowiedzieć się, gdzie jest uwaga:

  • SEO to świetne miejsce na początek
  • konkurencyjne badania są koniecznością
  • nie możesz się pomylić z mediami społecznościowymi

  Przyjrzyjmy się każdemu z nich.

  SEO

  Większość interakcji online zaczyna się od Wyszukiwarki (głównie Google).

  Pierwszym krokiem jest ocena krajobrazu SEO poprzez wyszukiwanie słów kluczowych w Twojej branży.

  Dowiesz się, czego szukają Twoi odbiorcy i jak często.

  Jest to nie tylko niezbędne do sprawdzenia, co dzieje się w Internecie. Powiedzmy, że nie ma zbyt wielu miesięcznych wyszukiwań słów kluczowych.

  Możesz skupić się na kanale offline.

  Możesz też zdecydować, że jest to luka, z której możesz skorzystać.

  Nie dowiesz się, dopóki nie zbadasz podstawowych słów kluczowych.

  Proste narzędzie, takie jak Google Keyword Planner zadziała.

  Wpisz słowo kluczowe, aby uzyskać dane wolumenu wyszukiwania.

  Keyword Planner Google AdWords 1

  Badania konkurencji

  Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie spędzają czas twoi klienci, znajdź konkurencję.

  Po pierwsze, zidentyfikuj konkurentów.

  Proste wyszukiwanie w Google wystarczy. Największymi graczami są ci, którzy plasują się na pierwszej stronie SERP.

  Gdy już masz solidną listę, użyj narzędzia takiego jak SimilarWeb dla Twoich badań.

  Wejdź na stronę konkurenta i naciśnij enter:

  Quicksprout com Analytics Market Share Stats Traffic Ranking 5

  Znajdziesz tu szereg danych. Zwróć uwagę na”źródło ruchu:”

  Quicksprout com Analytics Market Share Stats Traffic Ranking 8

  W przypadku szybkiego kiełkowania najwyższym źródłem ruchu jest wyszukiwanie.

  Oczywiście moim głównym kanałem marketingowym byłoby SEO i blogowanie.

  Bezpośredni jest blisko sekundy, ale jest to nieco trudniejsze do rozgryzienia.

  Reprezentuje osoby, które wpisują adres URL bezpośrednio. Nie mówi ci, gdzie ci ludzie po raz pierwszy zetknęli się z Twoim biznesem.

  Następnym krokiem jest sprawdzenie indywidualnego podziału każdego źródła ruchu.

  Możesz zobaczyć, skąd pochodzą polecenia:

  Quicksprout com Analytics Market Share Stats Traffic Ranking 9

  Ponieważ SEO jest moim dominującym źródłem ruchu, zwrócę szczególną uwagę na moje najlepsze organiczne słowa kluczowe:

  Quicksprout com Analytics Market Share Stats Traffic Ranking 7

  Możesz również zobaczyć, która platforma społecznościowa jest najbardziej popularna. Mój To Facebook.

  Quicksprout com Analytics Market Share Stats Traffic Ranking 6

  Media społecznościowe

  Lubię wziąć badania mediów społecznościowych nieco dalej.

  Narzędzie do użycia to BuzzSumo.

  Wpisz domenę konkurencji. Możesz także wyszukać słowo kluczowe:

  BuzzSumo Find the Most Shared Content and Key Influencers 1

  Zobaczysz wszystkie najlepsze treści na stronie i która platforma społecznościowa wygenerowała najwięcej udziałów.

  Korzystając z SimilarWeb, zobaczyliśmy, że Facebook jest najlepszą platformą Quick Sprout.

  BuzzSumo opowiada tę samą historię:

  quicksprout com Most Shared Content 1

  Jeśli chcesz posunąć się nieco dalej, możesz przejść do tych poszczególnych platform i zrobić kilka rzeczy.

  Sprawdź grupy z największą liczbą członków, wysłuchaj rozmów i przekonaj się, na czym skupia się twoja publiczność.

  Kiedy przejdziesz przez ten proces, może się okazać, że masz dwie lub trzy niezawodne opcje.

  Które wybrać?

  Mam trzy kryteria.

  Tanio. Szybko. Spokojnie.

  Chcesz wybrać kanał, który nie będzie Cię kosztował zbyt wiele, jeśli już, aby rozpocząć.

  Chcesz również kanał, który nie ma stromej krzywej uczenia się. W przeciwnym razie możesz spędzić zbyt dużo czasu i pieniędzy, próbując to rozgryźć.

  Wreszcie, wybierz kanał, który pozwoli Ci zrobić jak najwięcej postępów, szybko.

  Musisz wybrać jeden, więc użyj tych kryteriów jako ostatecznego testu lakmusowego.

  Wniosek

  Wybór nowego kanału marketingowego to wysokie zamówienie.

  Ważne jest, aby zweryfikować potencjalny kanał, zanim się na nim skupisz.

  Marketing wymaga czasu, który łatwo można zmarnować na nieefektywne strategie.

  Wymaga również gotówki.

  Oznacza to, że chcesz zobaczyć solidny zwrot zarówno z inwestycji czasu i pieniędzy.

  Najpewniejszym sposobem na uzyskanie atrakcyjnego zwrotu z inwestycji jest najpierw sprawdzenie potencjalnych kanałów marketingowych.

  Następnie możesz przetestować i podwoić to, co działa.

  Większość ludzi nie przechodzi przez ten proces walidacji i testowania.

  Tak długo, jak będziesz eksperymentować i ulepszać swoją strategię w oparciu o wyniki, będziesz miał znaczną przewagę nad konkurencją.

  Total
  0
  Shares
  Related Posts