Jak odzyskać zdrowie po kacu w mediach społecznościowych

“Cześć. Nazywam się Cori i jestem uzależniony od mediów społecznościowych.

“Dziś jest pierwszy dzień mojego zobowiązania do regularnego odrywania się od technologii i mglistej, niekonwencjonalnej mgiełki, do której nieświadomie może prowadzić.”

Czytałem niedawno post blogera Michaela Brennera w B2B Marketing Insider, mówiąc o włączeniu gry w mediach społecznościowych.

Oczywiście, będąc skimmerem, którym jestem, pierwszą rzeczą, która przykuła moją uwagę i zmusiła mnie do powrotu i przeczytania całości, była jego wzmianka o posiadaniu Social Media Kac.

Jego KAC był wywołany czasami (jak my wszyscy) zapominając o robieniu przerw i okresowym wyłączaniu się z samej technologii, która sprawia, że media społecznościowe są tak zabawne … i uzależniające.

To było Ostrzeżenie i wezwanie do wprowadzenia choć odrobiny umiaru w nasze bardzo społeczne (medialne) życie.

Łączenie się z innymi ludźmi na całym świecie, budowanie plemienia podobnie myślących osób, które naprawdę chcą kupować twoje rzeczy i znalezienie kreatywnych sposobów, aby twój głos wyróżniał się ponad wieloma … to właśnie sprawia, że bycie przedsiębiorcą online jest tak atrakcyjne.

Ale niestety, zbyt wiele czegokolwiek rzadko jest dobrą rzeczą.

Wskazówki dotyczące wzruszania ramionami w mediach społecznościowych

To jest tak ważne, jeśli Twoja firma zależy od twojej zdolności do wprowadzania kreatywnego mózgu w pewne mentalne obręcze, że chronisz ten mózg tak bardzo, jak to tylko możliwe.

Oznacza to robienie okresowych przerw od całej technologii, którą się otaczasz i po prostu wyłączanie jej. A jeśli nie wiesz, jak to zrobić … nie martw się, Będę cię osłaniał.

Oto 3 wskazówki, jak wyrwać się z mentalnej mgły, znaleźć motywację na nowo i pozwolić, aby twój głos zadzwonił …

1. Wróć do podstaw

Jak niedawno zasugerował uroczy James z Men with Pens and Damn Fine Words, usiądę z długopisem i napiszę kilka oświadczeń “Wierzę” na temat tego, dlaczego w ogóle rozpocząłeś swoją podróż online.

Co wtedy było prawdą, co nadal jest prawdą, co może być dobrym motywatorem i rozpalić Twoją twórczą iskrę?

Dla mnie, kiedy zaczynałem swoją przedsiębiorczą podróż, wierzyłem, że mam historię, która może dotyczyć innych.  Dzielenie się moją historią może pomóc komuś innemu, kto może mieć problemy i sprawić, że sprawy będą trochę łatwiejsze.

To musiało pomóc, bo nagle zainspirowało mnie do napisania tego posta! Dzięki James! 😉

2. Wynoś się.

Innym pomysłem, który możesz wypróbować, jest wydostanie się z domu i/lub biura. (W moim przypadku mój dom is do mojego biura.)

Przejedź się, opuść okna i ciesz się świeżym powietrzem.

Nie zapomnij zabrać ze sobą dobrej książki na improwizowany przystanek w lokalnej kawiarni. Weź filiżankę Joe, przejdź do ławki w parku gdzieś, i po cichu obcować z naturą na chwilę.

Odkrywam, że oderwanie się od mojej zwykłej rutyny często inspiruje i ożywia mnie. Kiedy siadam z powrotem przy biurku, czuję się o wiele wyraźniej i bardziej skupiony.

Z kolei o wiele lepiej będziesz mógł wykorzystać Twórczy zapał, który rozpoczął cię w tej podróży.

3. Get real

I wreszcie, dla przypomnienia, ludzką naturą jest bycie społecznym.

Zostaliśmy stworzeni, by być zwierzętami społecznymi, stworzonymi do relacji. Więc przerwa od technologii i mediów społecznościowych nie oznacza, że musisz iść na własną rękę i spędzić cenny czas pochowany w książce, jeśli naprawdę nie chcesz.

Oznacza to jednak, że musisz nawiązać kontakty towarzyskie z prawdziwym światem i ludźmi w swoim życiu, których faktycznie widzisz twarzą w twarz. Spędź czas z rodziną, wybierz się na jednodniową wycieczkę z dobrym kumplem lub odwiedź lokalny sklep i pogadaj z fajnymi ludźmi, których często spotykasz, w społeczności, w której mieszkasz.

Jest to dobry zakład, że po udzieleniu sobie pozwolenia na odłączenie i naładowanie, i zanurzyć się z powrotem do gry w mediach społecznościowych, będziesz gotowy, aby skopać tyłki i wziąć nazwiska później, kultywując swój głos i markę, aż krowy wrócą do domu. Albo przynajmniej dopóki nie znajdziesz się w następnym mglistym otępieniu.

W takim przypadku … patrz wyżej, pianę, płukanie i powtarzanie.

A Ty?

Czy kiedykolwiek cierpisz na kaca w mediach społecznościowych? Jakie jest twoje ulubione lekarstwo? Dajcie nam znać w komentarzach.

Total
0
Shares
Related Posts