Jak nie dopuścić do zawstydzenia firmy

Widziałeś nowy film Lone Ranger? Jeśli jesteś jak większość kinomanów, to nie.

Zamiast tego widziałeś jednego z innych hitów. Albo poszedłeś na plażę. Albo zostałaś w domu i miałaś Orange is the New Black maraton. Lone Ranger po prostu nie wydawało się coś, co czujesz się jak ostrzelanie $15 (plus popcorn) do oglądania.

Więc po co mówić o tej ćwierć miliardowej porażce?

Ponieważ powody, dla których film nie pracy (i przez praca, To znaczy zarabiaj) są te same powody, które zabijają firmy każdego dnia. Analizując spektakularną porażkę, możemy odkryć niektóre czynniki, które sprawią, że twój biznes odniesie sukces.

Samotny strażnik nie miał klapnąć. Jak powiedział szef dystrybucji Disneya Dave Hollis, Yahoo Movies:

Frustrujące dla nas jest to, że mieliśmy wszystkie składniki tutaj. Bierzesz klasyczną franczyzę, współpracujesz z najbardziej utytułowanym producentem na świecie, nagradzanym reżyserem i największą gwiazdą filmową na świecie i myślisz, że Twoje szanse na sukces są całkiem spore. Ale nam się nie udało.

Porażka jest powtarzalna, tak jak sukces. Porozmawiajmy więc o tym, dlaczego Lone Ranger zatonął i jak Twoja firma może nauczyć się unikać strasznego losu.

Problem # 1: krytycy nie byli uprzejmi

To lato nie było najlepsze dla blockbusterów (z pewnymi wyjątkami), ale Lone Ranger wyróżniał się.

Jeśli samotny strażnik straci 190 milionów dolarów, czego obawiają się eksperci, film zdobędzie wątpliwe uznanie największej klapy kasowej wszech czasów. ~ World News Views

Współprowadzący Johnny Depp obarczał porażkę filmu fatalnymi recenzjami … zaczynającymi się jeszcze przed premierą filmu. Kiedy twój film inspiruje frazy takie jak The Guardian ‘ s “coś, co nie jest galopem, bardziej jak przedłużające się konwulsywne bicie martwego konia z Kopytem zaklinowanym w gniazdku elektrycznym”, możesz napotkać pewne problemy w kasie.

Ale jak wszyscy wiemy, wiele krytycznych porażek wciąż zarabia mnóstwo pieniędzy. W rzeczywistości, podobnie jak Lone Ranger, World War Z został ostro uderzony przez krytyków przed premierą … ale nadal złamał pół miliarda dolarów w kasie, co czyni go najbardziej kasowym filmem Brada Pitta.

Spójrzmy na to z bardziej biznesowego punktu widzenia.

Problem # 2: Lone Ranger był produktem dla mnie

Jak Dave Hollis Disneya wskazał powyżej, Lone Ranger jest klasycznym przykładem tego, co nazywam Produkt Z Folii Wytłaczanej (EFP) – schematyczny zbiór” sure-fire ” elementów mających na celu zarabianie pieniędzy.

Wersja business to” Bezpieczny ” biznes, który może nie być tym, co szczególnie chcesz do zrobienia, ale ta konwencjonalna mądrość mówi, że zawsze będzie pożądana. To twoja mama mówi ci, żebyś został ortodontą, mimo że twoja dusza woła, by poświęcić się tańcowi interpretacyjnemu.

Jak każdy, kto idzie do filmów o dużym budżecie wie, wytłaczany produkt filmowy może zarobić dużo pieniędzy. Disney poszedł do prasy lamentując, dlaczego to się nie stało tym razem. Ale nietrudno to rozgryźć.

Brakuje w bombach takich jak Lone Ranger, które udane filmy EFP (i firmy) mają w pikach. Na przykład, Despicable Me 2 miał go-i lanie Lone Ranger w kasie.

Za chwilę porozmawiamy o tym brakującym składniku, ale najpierw porozmawiajmy o nie tak pewnie-elementy ognia.

Zapobieganie Awariom Na Wynos

Nie pozwól, aby Twoja firma stała się generycznym produktem me-too. Poświęć trochę czasu, aby odkryć, co odróżnia Cię od wszystkich innych, którzy oferują twój produkt lub usługę.

Problem # 3: Lone Ranger to lody brokułowe

Konwencjonalna mądrość wśród filmowców jest taka, że nikt już nie chce oglądać westernów, zwłaszcza międzynarodowej publiczności.

I to nie jest nieistotny czynnik. Opis “Western in outer space” prawdopodobnie skazał wspaniały program telewizyjny Firefly. Brzmiało to jak lody brokułowe – coś, czym zainteresował się twórca serialu (potężny Joss Whedon), ale tego Reszta z nas tak naprawdę nie chciała. W czasie, gdy jego słowo w usta dogoniło większą publiczność, program zniknął.

(Whedon w końcu poszedł, oczywiście, aby zamienić swój talent w coś, na co publiczność była wygłodniała-film o superbohaterach The Avengers.)

Filmy – i firmy-mogą znacznie bezpieczniej obstawiać, wybierając to, czego publiczność już jest głodna. Dlatego” trener osobisty “jest bezpieczniejszym wyborem kariery niż” kret szczur wrangler.”

Ale.

Rango, Django Unchained*, Unforgiven, Dances with Wolves oraz Butch Cassidy i Sundance Kid to westerny, które przyciągały ogromną publiczność w czasach, gdy westerny nie były szczególnie modne.

Co sprawiło, że odnieśli sukces w epokach, kiedy “westerny były martwe”? Wszyscy mieli wspaniałe scenariusze, które wykraczały poza gatunek. Byli tak cholernie dobrzy, że nie mogłeś nie idź się z nimi zobaczyć. Wszyscy, którzy je widzieli, złapali cię za łokieć i kazali ci to zobaczyć.

Zapobieganie Awariom Na Wynos

Upewnij się, że klienci rzeczywiście mają apetyt na to, co masz do zaoferowania. Twój biznes might przetrwaj “dziwny” pomysł na produkt lub usługę, jeśli jesteś wystarczająco dobry, ale nie jest fajnie być następnym Firefly — genialny pomysł, który nie mógł znaleźć swojej publiczności na czas.

Problem # 4: Scenariusz samotnego strażnika był do bani

Garść dobrych recenzji dla Lone Rangera zazwyczaj nie mówi wiele o scenariuszu, głównie mówią o występie Deppa jako Tonto lub wspaniałych sekwencjach akcji.

Nawet dobre recenzje wspominają o skłonności skryptu do meandrowania i braku struktury.

Niektórzy obserwatorzy przewidzieli śmierć samotnego strażnika, obserwując jego problemy z budżetem. Dlaczego? Ponieważ:

Budżety wymykające się spod kontroli zwykle oznaczają, że producenci filmowi nie mają na myśli konkretnej wizji, kiedy zaczynają kręcić film. Bez wizji idącej do przodu, zwykle oznacza to, że niezależnie od tego, czym film się kończy, jest on efektem masowych przeróbek i ponownych wyobrażeń. Więc dlaczego to jest problem? Ponieważ gdy tak się stanie, produkt końcowy nie ma takiej samej mocy opowiadania historii, jaką miałby, gdyby był ucieleśnieniem szczególnie fascynującej opowieści od samego początku.”~James Gadea z policymic.

W sferze udanego hitu kinowego pisarz (mimo żartów wręcz przeciwnie) prowadzi serial. Bez mocy wspaniałej historii, wytłaczany produkt Filmowy po prostu czuje się … wytłaczany.

Świetne pisanie sprawia, że hit jest możliwy. A mocne pisanie-szczególnie Pisanie, które opowiada fascynującą historię – może odnieść sukces.

Kiedy Twoja firma ma duży pomysł-i opowiada historię tego pomysłu w angażujący sposób – twoja publiczność (klientów) zaczyna być przyciągana do ciebie.

Zapobieganie Awariom Na Wynos

Poznaj wielki pomysł twojego biznesu. Opowiedz swoją historię w czasie, w fascynujący, wciągający sposób. Mamy całą darmową bibliotekę, która pomoże Ci nauczyć się tego.

Problem # 5: Lone Ranger brakowało G. A. S.

W końcu myślę, że Long Ranger zatonął, ponieważ zabrakło mu G. A. S. (Wybacz mi, ale to oznacza “Give a Shit” – możesz przeczytać ten post, aby dowiedzieć się więcej.)

Przepisuje nadęty skrypt na długi, mylący bałagan? Nieważne, publiczność jest zbyt głupia, by zwracać na to uwagę.

Rodzice nie chcą zabierać dzieci na głupkowatą komedię, która od czasu do czasu zmienia się w przemoc na poziomie Tarantino? Nie martw się o to, nikt nie monitoruje, co robią ich dzieci.

Film jest mdły i nudny? To nie może być nudne, wsadziliśmy w to Johnny ‘ ego Deppa. Z ptakiem na głowie.

Nie winię filmu za to, że jest EFP — To właśnie produkuje Hollywood w dzisiejszych czasach.

Ale jeśli masz zamiar napisać formułę, musisz się o to troszczyć..

Myślę, że to właśnie sprawiło, że prekursor tego filmu (z tym samym zwycięskim zespołem) — Piraci z Karaibów — odniósł tak potworny sukces. Nikt szczególnie nie domagał się filmów pirackich, a tym bardziej opartych na motywach Disneya.

Było o wiele lepiej, niż musiało być, od scenariusza przez spektakle, kostiumy i reżyserię. Rozeszła się wieść, że było dobrze — naprawdę dobrze. Schematyczne? Oczywiście. Ale to była pięknie wykonana formuła.

Teraz twój biznes może być wyjątkowym płatkiem śniegu lub możesz pracować w super konkurencyjnym świecie, w którym ja też walczysz każdego dnia, aby się wyróżnić.

Oba mogą zadziałać, jeśli znajdziesz publiczność.

Ale musisz dać mu dużo G. A. S.

* Uwaga: ok, Django Unchained jest “Południowym” nie “zachodnim”, ale ma wygląd westernu, muzykę westernu, motywy i fabułę prosto z czystego spaghetti westernu i zapożycza mocno z Zachodniego “Django” Sergio Corbucciego z 1966 roku. Jeśli westerny są trucizną kasową, to Django powinien był spaść.

Total
0
Shares
Related Posts