Jak Być O 20% Zabawniejszym Niż Naprawdę Jesteś

Nazywam się Brandon i osiągnąłem sukces blogowania:

  • Mieszkam z rodzicami mojej żony.
  • Nikt nie wie, kim jestem.
  • I ciągle jestem pytany: “kiedy dostaniesz prawdziwą pracę?”

Na szczęście Twitter potrzebował Kathy Griffin, aby dołączyć do ich Angeliny Jolies na liście sugerowanych użytkowników. Kilka miesięcy później śledzi mnie ponad pół miliona ludzi. Większość? Oni też nie mają pojęcia, kim jestem.

Więc dlaczego nadal za nimi podążają?

Chciałbym myśleć, że to z powodu mojej uroczo neurotycznej osobowości lub dlatego, że używam narzędzi do publikowania społecznościowego, aby inspirować aktywizm i pomagać potrzebującym. Ale … w oparciu o to, co zostanie ponownie tweetowane i moje bit.ly logi, nadal śledzą, bo używam snap copy.

Snap copy to fraza, której używam do opisania wstrzykiwania technik pisania humoru do codziennej kopii. Nie będziesz George ‘ em Carlinem, ale używanie snap copy sprawi, że będziesz o 20% zabawniejszy niż w rzeczywistości.

A to jest 100% zabawniejsze niż Carlos Mencia.

Sposoby Na 20% Śmieszniejsze, Teraz:

1. Bądź Krótki

Wystarczy.

2. Porównywanie I Kontrastowanie Identyfikowalnych Obiektów

Gdybym zaczął mówić, że Twitter chce Brandona Mendelsona, by dołączył do ich Roberta Scoblesa, niewielu z was uznałoby to za Zabawne.

Za pomocą dwóch very different ludzie, że publiczność can identyfikacja, publiczność ma zabawny obraz mentalny, z którego mogą się śmiać.

3. Zaskocz Swoich Czytelników

Co mogę zrobić z głową Setha Godina?

Śmiejemy się z czegoś, bo to nie powinno iść razem. Albo dlatego, że to powinno iść razem, ale nigdy nie nawiązaliśmy połączenia. Twoim zadaniem jest stworzenie tych połączeń dla czytelnika.

4. Poznaj Swoją Publiczność (Bez Bycia Przerażającym)

Od kilku lat czytam Copyblogger. Wiem, że wielu z was ma bloga lub interesuje się pisaniem w Internecie. Zacząłem więc od stereotypowego, trudnego życia blogera, aby pomóc ci odnieść się do mnie.

Jeśli nie znasz swoich odbiorców i nie mogą się do ciebie odnosić, nie uda Ci się strasznie zaskoczyć ich i zabawić, bez względu na to, jak zabawne są twoje żarty.

5. Nie zabijaj żartów (do 18 roku życia i chęci pójścia na studia)

Wszyscy wiecie, kiedy edytujecie, musicie być bezwzględni. Ale jeśli chodzi o twoje żarty? Nie tnij. Po prostu rzucaj.

Ale: jeśli piszesz w profesjonalnym otoczeniu, przeprowadź dowcip przez znajomych. Nie pytaj o opinie (decyzje grupowe rodzą przeciętność), ale zobacz, czy się z tego śmieją.

Jeśli to zrobią … zrób to.

6. Użyj Zasady Kena Keelera

Niektóre słowa są z natury Zabawne. Powód nie ma znaczenia. Ważne jest, aby móc zidentyfikować możliwości, w których można zastosować zasadę “Majtki są o 20% zabawniejsze od bielizny” i zamienić nudne słowa na Śmieszne.

7. Always Tweak (mówi facet z nerwicą natręctw)

Po tym, jak rzucisz tam swoje żarty, ważne jest, aby zmierzyć, co zadziałało. Teraz możesz stać się bezwzględny i wyciąć złe.

Jeśli przejrzałeś ten artykuł, oto, co musisz wiedzieć:

Snap Copy sprawi, że będziesz o 20% zabawniejszy niż w rzeczywistości. Wszystko co musisz zrobić to:

  • Poznaj swoich odbiorców.
  • Nie edytuj się, dopóki nie użyjesz żartu lub go nie przetestujesz. Potem możesz go poprawić.
  • Jeśli chcesz zwiększyć prawdopodobieństwo, że Twoi odbiorcy będą się śmiać, używaj zabawnych słów, gdzie możesz, używaj łatwych do zidentyfikowania obiektów do porównywania i kontrastowania oraz zaskakuj ich rzeczami, o których mogliby nie myśleć.
Total
0
Shares
Related Posts