Jak napisać swoją drogę na szczyt swojej branży

Rzecz w tym, że nie jestem pisarzem.

Czuję się bardziej komfortowo mówiąc: “jestem osobą, która pisze.”Dlaczego? Ponieważ nie miałem żadnego treningu pisania poza regularnymi zajęciami z języka angielskiego.

To, co miałem, jest jednak dużo i lots praktyki.

Cała ta praktyka-wszystko to pisanie – pomógł mi zbudować mój biznes online od zera do tego, gdzie jest dzisiaj.

Dzięki pisaniu osiągam swoje cele biznesowe. Co ważniejsze, moje pisanie pomogło mi dotrzeć do tysięcy ludzi, z którymi w przeciwnym razie nie miałbym kontaktu. Uczę, dzielę się i zachęcam ich moimi słowami.

Jeśli uważasz, że musisz pisać więcej niż kiedykolwiek wcześniej – i czujesz się nieswojo z perspektywą — ten post da ci wskazówki, jak kopać i rozwijać swoje kotlety do pisania.

Zacznij od właściwej postawy

Jeff Goins ma rację: jesteś pisarzem, gdy tylko zdecydujesz się poważnie potraktować swoje pisanie.

Nawet jeśli nie planujesz spędzać czasu na żwirze i zarabiać na życie pisząc dla innych ludzi, jeśli podejdziesz do pisania, które robisz dla własnej firmy jak profesjonalista, Twoja praca będzie się stale poprawiać z czasem.

Oznacza to studiowanie swobodnie dostępnych zasobów na piśmie. Oznacza to inwestowanie niewielkich kwot w budowę referencyjnej biblioteki pisania książek.

I oznacza to podchodzenie do pisania tak, jakby miało to kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojej firmy (ponieważ tak jest).

Pisanie zasobów tutaj na Copyblogger

Zdobądź słynną Nagłówki Magnetyczne ebook, plus stos innych niesamowitych darmowych zasobów w Copyblogger ‘ s Copywriting 101

Naucz się copywritingu, który otrzymuje wyniki od Demiana Farnwortha, w swoim artykule 10 zasad zmieniania się w zabójcę (Copywriter)

Zapoznaj się z przykładami typów kopii, aby wiedzieć, jak używać swojego rzemiosła z 10 sposobów Jamesa Chartranda na pisanie cholernie dobrej kopii.

Słuchaj i ucz się: John Carlton dzieli się swoją barwną historią i pysznymi samorodkami copywritingowymi w tych dwóch wywiadach z Robertem Brucem.

  • Droga do legendarnej kariery Copywritingowej
  • 30-minutowy kurs copywritingu od Mistrza Rzemiosła

Prosta technika, o której często zapomina, napisana przez Sonię Simone, Jak zostać geniuszem copywritingu: genialna podstępna sztuczka, której musisz się nauczyć

A potem jest definitywny słowniczek porad copywritingowych Ali Luke, Copywriting Essentials od A do Z

4 książki o pisaniu, które zainspirują cię i poprowadzą twoje wysiłki

Steven Pressfield ‘ s Wojna o sztukę: przebijaj się przez bloki i wygrywaj wewnętrzne, kreatywne bitwy to mój zasób, gdy potrzebuję szybkiego kopnięcia, aby przywrócić mój nawyk pisania na właściwe tory. Jego założeniem jest to, że dzień, w którym zdecydujesz się podjąć jakiekolwiek zadanie, które chcesz opanować na poważnie — i podchodzisz do niego jak profesjonalista — jest dniem, w którym zaczyna się Twoje mistrzostwo.

Mark Levy ‘ s Przypadkowy geniusz: używanie pisania do generowania najlepszych pomysłów, wglądu i treści to było objawienie. Mark proponuje serię gier umysłowych i ćwiczeń, które pomogą Ci generować pomysły, posty na blogu i rozwiązania lepkich problemów poprzez pisanie. Jego system bez osądów jest prowokującym, zabawnym miejscem do rozpoczęcia.

Znalazłem Stephena Kinga O pisaniu: Pamiętnik rzemiosła ze względu na post Jona Morrowa na Boost blog Traffic i czerpał mnóstwo inspiracji z czytania książki. Najlepsze w tym, przynajmniej dla mnie, było czytanie o zwykłym życiu i codziennych zmaganiach, przez które przeszedł King, gdy zaczynał karierę. W połączeniu z historiami z jego wczesnych lat to praktyczne wskazówki, jak zrobić pisanie (zamknij drzwi i narysuj odcienie, na przykład).

Richard Bayan napisał serię książek “_ _ _ _ That Sell ” i Słowa, Które Sprzedają jest oryginałem. Jest to wyłącznie książka informacyjna i jest poręcznym dodatkiem do regału. Chwycisz go za każdym razem, gdy piszesz jakąkolwiek kopię promocyjną i nie możesz znaleźć dokładnej frazy lub słowa, którego potrzebujesz, aby zmotywować czytelnika do podjęcia działań.

Nawykowe pisanie: jak rozwijać praktykę

Pisanie swojej drogi na szczyt jest możliwe dzięki profesjonalnemu podejściu i najwyższej klasy zasobom.

Ale tempo twojego sukcesu w pisaniu będzie pochodzić z konsekwentnej praktyki.

Niech to będzie nawyk pisania każdego dnia. Nie powiem ci, ile słów napisać, ani na jak długo. Po prostu rób codziennie “pisanie dla pisania”.

To może oznaczać założenie dziennika. Może oznaczać swobodne pisanie, jak w stylu Przypadkowy Geniusz. Może to oznaczać, że siedzisz z oprogramowaniem do mapowania myśli i nagrywasz tam swoje myśli.

Nie ma znaczenia, jak to robisz, ale nawyk pisania codziennie bez przerwy.

Nie oceniaj wyniku: Oceń nawyk.

To, co ćwiczysz, poprawi się. A codzienna praktyka oznacza, że nigdy nie poczujesz się “zardzewiały”, gdy ponownie usiądziesz przy klawiaturze.

A Ty? Piszesz więcej niż kiedykolwiek wcześniej? Chciałbym usłyszeć twoje najlepsze wskazówki. Przewiń w dół do sekcji komentarzy i daj mi znać, co robisz, aby napisać swoją drogę na górę …

Total
0
Shares
Related Posts