Getting Writing Done: Jak przestać o tym myśleć i pisać

Jeśli zbadałeś swój temat, rozumiesz swoich odbiorców i wiesz, co chcesz powiedzieć, a następnie przejście do działania i rozpoczęcie pisania powinno być całkowicie proste i nie wymaga szczególnego wysiłku. Prawda?

Nie. Wszyscy pisarze, czy pisanie do książek, blogów lub whitepapers, wiedzą tylko zbyt dobrze, że czasami tak nie jest. Przejście do fizycznego aktu pisania może wymagać herkulesowej siły woli.

Rozprasza nas tłum. Cele drugorzędne nagle stają się atrakcyjne. Mam złożyć zamówienie? Przeczytałeś mój e-mail? Wyczyścić szufladę biurka? Wszystko to nagle wydaje się bardziej atrakcyjne niż tylko logowanie i rozpoczęcie pisania.

Jak możemy przestać zwlekać i przejść od razu do działania?

Właśnie założyłem bloga i niedawno skończyłem pisać moją pierwszą książkę. Oto kilka pomysłów, które zadziałały dla mnie:

1. Pamiętaj, dlaczego piszesz i zapisz to najpierw.

Przypomnij sobie, co ten rozdział / artykuł / papier zrobi dla Ciebie i Twojej firmy po zakończeniu. Ta akcja prowadzi cię w kierunku, w którym chcesz iść. Zapamiętaj ten cel i zapisz go na górze listy zadań.

2. Przestań używać energii myśląc o tym i po prostu zrób to.

Po prostu to zrób. Wejdź do biura, otwórz komputer i zacznij.

3. Pamiętaj, że działania są skończone.

Przewiduj koniec. Kiedy już to zrobisz, to się skończy i nie będzie trzeba tego robić ponownie. Więc do roboty!

4. Poproś kogoś, żeby cię zarządzał.

Powiedz rówieśnikowi, przyjacielowi lub szefowi, że zostanie to zrobione do 15: 00. Jeśli są prawdziwymi przyjaciółmi, wpadną na chwilę przed terminem, aby sprawdzić, czy zacząłeś.

5. Powiedz wielu ludziom, że to zrobisz.

Złap się. Jeśli zobowiązałeś się do wielu ludzi, to wstyd, że nie próbowałeś, przeważy nad wysiłkiem.

6. Znajdź coś, co ci się spodoba i zafunduj sobie.

Napisz w przyjemnym miejscu-ulubionej kawiarni lub bibliotece lub pokoju z widokiem na morze (jak piszę od teraz). Co trzeba: noś ulubione ubrania lub specjalne skarpetki – tak jak robią to sportowcy!

7. Nic więcej nie rób.

Pozwól sobie na nic innego, dopóki nie ukończysz swojego rozdziału/artykułu / artykułu. Oto myśli Raymonda Chandlera, twórcy Philipa Marlowe ‘ a i autora powieści i scenariuszy, piszącego o tym, jak robi rzeczy:

Ważne jest to, że powinna istnieć przestrzeń czasu, powiedzmy co najmniej cztery godziny dziennie, kiedy profesjonalny pisarz nie robi nic innego, jak tylko pisze. Nie musi pisać, a jeśli nie ma ochoty, to nie powinien próbować. Może wyglądać przez okno lub stać na głowie lub wić się na podłodze, ale nie ma robić żadnej innej pozytywnej rzeczy, nie czytać, nie pisać listów, przeglądać czasopism ani pisać czeków. Albo napiszesz, albo nic.

Różne rzeczy działają dla różnych ludzi i w różnych okolicznościach. Co Ci odpowiada?

Total
0
Shares
Related Posts