Freelance Writers: 7 zalety pracy na wymarzonym rynku

Dla każdego niezależnego pisarza istnieje dopasowana wymarzona praca. Będzie inaczej dla każdego, ale jest pewne, że dla każdego pisarza na świecie istnieje co najmniej jeden temat, który ich włącza i że mogą pisać artykuły na każdy dzień.

Podczas gdy zawsze pozostanie częścią biznesu, aby pisać o tematach, które nie pływają łodzią lub wymagają wielu badań, należy pamiętać, że pisanie na idealnym rynku, który jest bliski twojemu sercu, ma wiele zalet.

1. Mała Potrzeba Badań

To mówi samo za siebie; napisz o temacie, który znasz na wylot, a twój czas poświęcony na jego badanie będzie znikomy. Gdybyś usiadł z notatnikiem, długopisem i burzą mózgów na idealny temat, sądzę, że większość niezależnych pisarzy mogłaby wymyślić dwadzieścia lub więcej pomysłów na artykuł w ciągu dziesięciu minut.

Jednak nadal wskazane jest noszenie notatnika, ponieważ powszechne jest, że świetne pomysły na artykuły pojawiają się w głowie w najbardziej nieprawdopodobnych miejscach. Nawet jeśli dobrze znasz temat, utrzymywanie listy pomysłów na artykuł jest najlepszym sposobem na zapewnienie, że nigdy nie będzie krótki.

2. Wzrost Produktywności

W wyniku posiadania niewielu lub żadnych badań do zrobienia i obfitości pomysłów do twojej dyspozycji, tempo, w jakim artykuły mogą być okazane, dramatycznie wzrośnie. Stały strumień dobrze napisanych artykułów na twój idealny temat nie tylko zaimponuje redaktorom i skusi ich, aby trzymali cię w swoich książkach, ale także oznacza, że możesz sprzedawać więcej artykułów, a tym samym zarabiać więcej pieniędzy.

Podczas gdy wysoka wydajność jest godna pochwały, nigdy nie pozwól, aby proces zapewnienia jakości spadł z tego powodu. Nie daj się ponieść obracaniu artykułu po artykule, tylko redaktor może odwrócić się i wskazać wszystkie twoje błędy ortograficzne lub gramatyczne.

3. Pod Wrażeniem Redaktorów

Im większy jest Twój poziom wiedzy w danym temacie, tym bardziej Twój redaktor będzie pod wrażeniem twoich talentów i pasji. Zrobienie wrażenia na edytorze jest niezbędne, jeśli masz być traktowany poważnie i jeśli masz być brany pod uwagę przy większej pracy.

Rzeczą, której pragnie większość redaktorów, szukając niezależnych pisarzy, jest nie tylko możliwość zwrócenia dobrej pracy w terminie, ale także to, że mogą polegać na pisarzu, aby nadal to robić z oryginalnymi artykułami, które przyciągają czytelników do ich publikacji. Odpowiednio zaimponowany edytor oznacza długoterminowe możliwości pisania.

4. Praca Stała

Jeśli masz szczęście, że wylądowałeś swoją wymarzoną pracę, pisząc artykuły na swój idealny temat, prawdopodobnie, jeśli zwrócisz uwagę redaktorów, możesz wylądować na dobrej jakości koncercie pisarskim, który okaże się trwający i wzajemnie korzystny dla obu stron.

To dwukierunkowa ulica; pisarz Freelancer, który jest niezawodny i kompetentny, i redaktor, który jest gotowy zapłacić za nich dobre pieniądze. Każdy jest zwycięzcą.

5. Satysfakcja Z Pracy

Pisanie artykułów na swój ulubiony temat to nie tylko świetny sposób na zwiększenie wydajności i zwiększenie zarobków,ale także pozwala na osobistym poziomie, aby naprawdę poznać swój temat na zupełnie nowym poziomie wiedzy.

Jeśli jest to temat, który naprawdę kochasz, nie będzie to problemem, a jak dowiesz się więcej, tym więcej jakości pracy będziesz w stanie okazać się. Satysfakcja z bycia na tej pozycji jest jedną z najlepszych zalet bycia niezależnym pisarzem. Nie będziesz potrzebował motywacji, aby wstać rano, jeśli to, o czym płacisz za pisanie, jest tym, co kochasz.

6. Status Eksperta

Pisząc regularnie na temat z różnych perspektyw, wkrótce zostaniesz uznany za eksperta w wybranej dziedzinie. Bycie uznanym za eksperta to świetna rzecz, którą możesz mieć na swoim C. V., ponieważ nie tylko pokazuje, że dobrze znasz swój temat i potrafisz pisać o nim kreatywnie, ale także sprawia, że jesteś bardziej zbywalny dla innych redaktorów i publikacji. Bycie ekspertem otwiera drzwi do bardziej lukratywnej pracy na innych rynkach.

7. Ulepszony Styl Życia

Większość niezależnych pisarzy przytoczy elastyczność w dniu pracy,jako główną korzyść z bycia w tej branży. Ale ostateczną zaletą pisania na idealnym rynku jest to, że możesz dalej dostosowywać się, gdy chcesz pracować, do swoich osobistych potrzeb.

Ponieważ twoja motywacja i wydajność są wysokie, Twój redaktor będzie szczęśliwy, a twój status zawodowy zostanie zwiększony. Oznacza to, że łatwiej będzie Ci zdecydować, kiedy i skąd pracujesz, ponieważ na twojej drodze jest mniej barier związanych z przesuwaniem schematu pracy w zależności od potrzeb.

Słowo ostrzeżenia

Głównym minusem tej wspaniałej wiadomości jest to, że pisanie o tym samym temacie przynosi własny zestaw presji. Im więcej piszesz na temat i im bardziej odnosisz w nim sukcesy, tym bardziej redaktor oczekuje, że będziesz kontynuował.

Bez różnorodności w pisaniu rzeczy mogą bardzo szybko stać się powtarzalne, a może nawet nudne. Wyzwanie zniknie, a Ty będziesz w niebezpieczeństwie pisania siebie w rogu. W końcu, jeśli nie użyjesz nowego znalezionego sukcesu do rozgałęzienia się, szybko staniesz się pisarzem jednej sztuczki.

Więc jeśli masz szczęście mieć jeden lub dwa rynki, na których możesz pisać i utrzymywać regularną pracę, zawsze pamiętaj, że różnorodność jest przyprawą życia. Aby zachować równowagę w swojej karierze i umyśle, powinieneś motywować się, rzucając wyzwanie swoim umiejętnościom pisania i będąc od czasu do czasu przygotowanym do pisania poza pudełkiem.

Total
0
Shares
Related Posts