Dozowniki Pez i życie wielkim kłamstwem

Jako kontynuacja mojego ostatniego postu, pomyślałem, że może pomóc wrócić do tego fragmentu z kopii wirusowej:

Podczas szybkiego wzrostu eBay, firma pielęgnowane osobliwą plotkę o swoim pochodzeniu, twierdząc, że założyciel Pierre Omidyar stworzył witrynę w 1995 roku, aby jego narzeczona mogła wymieniać dozowniki Cukierków Pez z innymi kolekcjonerami.

Niestety, mit Pez, został później ujawniony, został sfabrykowany przez dyrektora public relations eBay w 1997, aby wygenerować szum o stronie. Źródło: Anegdotage

To od Ciebie zależy, czy Twoja historia jest kompletną zmyśleniem. Skłaniam się agresywnie ku całkowitej szczerości, dostarczanej w kreatywny sposób. Etyka na bok, blogosfera zadzwoni do Ciebie przy pierwszej okazji. I nie będzie ładnie.

Bez względu na wszystko, musisz mieć historię, którą ludzie chcą usłyszeć, a potem musisz ją przeżyć. W związku z tym, eBay CEO Meg Whitman był często fotografowany z kolekcji Pez i miał ponad 100 dozowniki wyświetlane w holu w siedzibie eBay, pomimo faktu, że pochodzenie firmy była bajka.

Historia eBay origin może wydawać się tylko małym białym kłamstwem, ale w rzeczywistości jest to duży kłamstwo. Niezależnie od tego, czy chodzi o naukę, religię, komiksy czy firmy, historie pochodzenia są niezwykle ważne, a ten sprytny dyrektor PR o tym wiedział.

Bo kłamstwo było wielkie, oraz ponieważ eBay żył kłamstwem, zadziałało.

Kłamstwo jest łatwe, życie w kłamstwie jest trudne. I dlatego niektórzy ludzie są zszokowani, gdy ich sprytny program marketingu wirusowego staje się brzydki.

W końcu odkrywają, że ta historia nie jest prawdziwa, a to wszystko psuje. Widzowie nie chcą, aby zasłona została cofnięta w historii, która ich oczarowała, i ukarzą cię za to.

Z drugiej strony opowiadanie autentycznej historii może być trudne. Nawet jeśli takie rzeczy jak orzeszki pekan z Teksasu są tam dla każdego, aby zobaczyć, lub woda i techniki warzenia wykonywane przez firmy piwne są brane za pewnik, wydaje się, że łatwiej coś wymyślić, niż rozpoznać potężną, prostą, fascynującą historię.

Więc jeśli chcesz kłamać, to kłam.

I trzymaj się tego.

Oto facet, który może Ci w tym pomóc.:

Wszystko to zostało zainspirowane zasadą-która sama w sobie jest całkiem prawdziwa – że w wielkim kłamstwie zawsze istnieje pewna siła wiarygodności; ponieważ szerokie masy narodu są zawsze łatwiej skorumpowane w głębszych warstwach swojej natury emocjonalnej niż świadomie lub dobrowolnie; i tak w prymitywnej prostocie swoich umysłów łatwiej padają ofiarami Wielkiego kłamstwa niż małego kłamstwa, ponieważ sami często opowiadają małe kłamstwa w małych sprawach, ale wstydziliby się uciekać do wielkich kłamstw.

Adolph Hitler, Mein Kampf, 1925

Subskrybuj Copyblogger dzisiaj!

Total
0
Shares
Related Posts