Dlaczego większość partnerstw biznesowych nie działa

business partners

Znalezienie partnera biznesowego może wydawać się trudne, ale znalezienie rytmu z partnerem biznesowym jest znacznie trudniejsze.

Chociaż pracuję z tym samym partnerem biznesowym od ponad dziesięciu lat, znalezienie rytmu zajęło nam kilka lat. Jasne, między nami jest świetnie i oboje jesteśmy bardzo szczęśliwi., ale nie było nam łatwo dotrzeć do tego, gdzie jesteśmy dzisiaj.

Obserwowałem, jak wielu innych partnerów biznesowych próbuje to wypracować razem, ale w większości przypadków nie udaje im się. To nie z powodu ciężkiej pracy, pieniędzy lub ich sprytu… to dlatego, że boją się następujących:

Powód # 1: Konfrontacja

Ludzie boją się konfrontacji. Nie wiem dlaczego, ale to jest powód, dla którego mój partner biznesowy i ja tak dobrze sobie radzimy. Jeśli czujemy, że któreś z nas nawala, wzywamy się nawzajem.

Nie obchodzi nas, czy zranimy się nawzajem. Mówimy to, co jest w naszych umysłach. Dlaczego? Ponieważ oboje chcemy odnieść sukces i robić to, co jest najlepsze dla firmy. Więc jeśli jedno z nas wstrzymuje działalność lub robi coś złego, upewniamy się, że to wskazujemy.

Jeśli zbyt boisz się powiedzieć swojemu partnerowi biznesowemu, co czujesz, nie będziesz w stanie sprawić, by partnerstwo działało.

Powód # 2: Komunikacja

Bez komunikacji nic nie zostanie zrobione. Nie tylko Ty i twój partner powinniście się regularnie komunikować, ale powinniście też nadmiernie się komunikować.

Rozmawiajcie ze sobą regularnie, znajdujcie problemy w firmie i starajcie się je wspólnie rozwiązywać. Na początku codziennie rozmawiałem z Twoim partnerem biznesowym. Po 17: 00, gdy wszyscy wrócą do domu, jest idealny czas na synchronizację. Nie potrzebujesz nawet planu, po prostu przejrzyj swoje bieżące myśli.

Nauczyłam się, że nadmierna komunikacja pomaga utrzymać waszą motywację. Będziesz wymyślać pomysły, ekscytować się tym, co robisz i dobrze się bawić pracując razem.

Powód # 3: Role

Ty i twój partner nie powinniście robić tego samego w firmie, zwłaszcza gdy zaczynacie. Nie będziesz miał wystarczająco dużo gotówki, aby zatrudnić innych ludzi, więc musisz skupić się na rozwiązywaniu różnych problemów.

Innymi słowy, musisz dzielić i zwyciężać. Zazwyczaj mój partner biznesowy zajmuje się produktem i inżynierią, a ja zajmuję się wszystkimi sprawami związanymi z przychodami. Gdzie pokrywamy się w obszarze marketingu i strategii.

Upewnij się, że jasno określić, kto będzie pracować na co, więc nie są Deptanie nawzajem na palcach.

Powód # 4: Czas

Nie możesz oczekiwać, że stworzysz Idealne partnerstwo w ciągu kilku tygodni, miesięcy, a nawet roku. To zajmie co najmniej kilka lat, aby dowiedzieć się, jak każdy z was działa i ewoluować do swoich ról.

Zdasz sobie również sprawę, że rzeczy zmieniają się w czasie. Kiedy zacząłem pracować z moim partnerem biznesowym, ja byłem tym technicznym, a on biznesmenem. Dziś oboje dobrze rozumiemy biznes, ale on skupia się bardziej na stronie technicznej, podczas gdy ja skupiam się na stronie biznesowej. Innymi słowy, zamieniliśmy się rolami.

Czas wyleczy również wiele problemów, z którymi się borykasz. Kiedy pieniądze napływają, zwykle nie jest tak źle. Ale kiedy przestaje przychodzić, pojawiają się problemy. Z czasem nauczysz się, jak pracować i tworzyć szczęśliwe partnerstwo.

Powód # 5: cele życiowe

Chociaż osobiste cele życiowe nie powinny wpływać na partnerstwo, tak naprawdę mają. Jeśli twoim celem jest prowadzenie zrelaksowanego stylu życia na plaży, podczas gdy twój partner chce pracować siedem dni w tygodniu w biurze, nic się nie ułoży.

Jeden z was poczuje, że drugi nie ciągnie swojego ciężaru, a to w końcu stworzy wiele problemów.

Jeśli Twoje cele w życiu są zgodne z celami twojego partnera, pomoże to utrzymać pokój. Powodem, dla którego mój partner i ja radzimy sobie tak dobrze, jest to, że oboje uwielbiamy pracować siedem dni w tygodniu, a wszystko, co chcemy zrobić, to zbudować wielki biznes. Żadne z nas nie ma w życiu żadnych innych zainteresowań, poza interesami.

Zanim zaczniesz z kimś współpracować, upewnij się, że masz podobne cele życiowe… zwłaszcza jeśli chodzi o pracę.

Powód # 6: Przyjaźń

Możesz się ze mną nie zgodzić, ale twój partner biznesowy nie powinien być twoim najlepszym przyjacielem. Potrzebujesz czasu osobno i musisz mieć własną grupę przyjaciół. Jeśli jesteś ze swoim partnerem każdego dnia, w końcu będziesz mieć dość wiszące wokół niego / jej.

Chcesz mieć swój własny krąg przyjaciół, ponieważ da ci więcej miejsca. Dodatkowo pomoże Ci to poprawić biznes, ponieważ twój partner biznesowy nauczy się różnych rzeczy od swoich przyjaciół w porównaniu z tym, czego uczysz się od swoich.

Następnie możesz połączyć zdobytą wiedzę i pracować nad rozwojem swojej firmy.

Powód # 7: Egzekucja

Odkryłem, że niektórzy partnerzy uwielbiają ze sobą rozmawiać i opracowywać strategie na co dzień. Ale brakuje im jednej rzeczy: egzekucji. Jeśli żadne z Was nie będzie w stanie wykonać, to na dłuższą metę nic się nie ułoży.

Skoncentruj swój czas i energię na załatwianiu spraw, ponieważ musisz czuć, że istnieje poczucie spełnienia. Jeśli tego nie zrobisz, zaczniesz wytykać sobie nawzajem palcami.

Powód # 8: Emocje

Emocje wydają się być najlepsze z nas wszystkich. Kiedy ktoś cię wzywa lub umieszcza winę na Tobie, to naturalne, że się kłócisz i walczysz.

Nie możesz się emocjonować ze swoim partnerem biznesowym; musisz być logiczny.. Gdy coś jest nie tak, zrób krok wstecz i spójrz na to z perspektywy outsidera. Dowiedz się, jaka byłaby logiczna odpowiedź i przyjmij takie podejście.

Pod koniec dnia oboje zrobicie to, co uważacie za najlepsze dla firmy, więc nie ma potrzeby, aby się emocjonować. Emocje nie pomogą Ci osiągnąć Twoich celów; będą po prostu przesłaniać twój osąd.

Wniosek

Mam nadzieję, że pewnego dnia będziesz w stanie znaleźć tak wspaniałego partnera biznesowego, jak ja. Oczywiście, rzeczy nie będą idealne, gdy zaczynasz, ale jeśli dasz mu kilka lat i popracujesz nad rzeczami, o których wspomniałem powyżej, będziesz w stanie stworzyć szczęśliwe partnerstwo.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts