Dlaczego Maturzyści Robią Kiepskich Blogerów (A Klasowi Klauni Rządzą)

Zagramy w małą grę?

Przypomnij sobie przez chwilę czasy w liceum. Przypomnij sobie klaunów klasowych. Wiesz, ludzie, którzy nigdy nie wykonywali żadnej pracy, wolą albo kogoś wkurzyć, albo rozśmieszyć.

Pamiętasz, jak wyglądali? Gdybym poprosił Cię o opowiedzenie mi o nich historii, mógłbyś to zrobić?

Dobrze. Zapomnij o klasowych klaunach. Spróbuj zapamiętać swoją mowę końcową, osobę z najwyższymi ocenami w klasie. Kto to był? Pamiętasz?

Próbowałem tego testu z kilkoma osobami, ale żadna z nich nie mogła. Możesz być w stanie je zapamiętać, jeśli miałeś super małą klasę, lub jeśli były spokrewnione z Twoim najlepszym przyjacielem lub czymś takim, ale w większości przypadków mówcy są zapominani w momencie, gdy ustępują z podium.

Ale wszyscy pamiętają klasowego klauna.

To, czy wywołali uśmiech, czy chcieli ich uderzyć w Twarz, nie ma znaczenia-chodzi o to, że wywołali reakcję i to sprawia, że pamiętasz. Kazali ci wskazać palcem i powiedzieć: “Zobacz, co ten idiota teraz robi.”

Czy blogowanie jest naprawdę tak różne?

Sekret bycia zauważonym

Sekretem bycia zauważonym jest robienie lub mówienie czegoś, co warto zauważyć.

To prawda, że ludzie tacy jak Brian próbują wbić ludziom do głów, ale reakcja jest zawsze taka sama. Klasowi klauni świata kiwają głowami, instynktownie wiedząc, że to prawda. Mówcy siedzą tam z zdziwionymi Minami, myśląc: “to nie może być wszystko… czego mi nie mówi?”

Dlaczego?

Ponieważ stawanie się maturzystą polega na rozcinaniu rzeczy. Analizujesz książki, problemy, żaby, nauczycieli, testy i wszystko, co musisz zrozumieć, aby uzyskać “doskonałą” ocenę. Rozumiejąc wszystkie elementy systemu, masz nadzieję opanować całość.

“Oczywiście, “myślisz sobie,” blogowanie musi być bardziej skomplikowane niż nakłanianie innych do wskazywania na Ciebie.”Wlewasz tematy takie jak nagłówki, media społecznościowe i treści wirusowe, mając nadzieję, że wszystkie elementy połączą się w kompleksową strategię blogowania.

Tylko, że nie potrafisz tego naprawić.

Twoje nagłówki są idealnymi kopiami klasycznych szablonów, ale nikt do nich nie linkuje. Twoje posty są skierowane na Digg, ale nikt na nie nie głosuje. Piszesz post ze wszystkimi oznakami stania się kawałkiem treści wirusowej, ale nikt o tym nie mówi.

Oto dlaczego:

To nudne!

W pogoni za doskonałością maturzyści zapominają, że czytelnicy nie szukają idealnie skonstruowanego posta. Szukają czegoś ciekawe.

Mógłbym zatytułować ten post “Jak napisać ciekawy Post, który przyciąga wiele uwagi”, ale nie zrobiłem tego, nie dlatego, że jest niedokładny, ale dlatego, że jest nudny. Sieć jest tak nasycona nagłówkami, że rutynowo omijamy je.

Zamiast tego musiałem znaleźć coś wartego uwagi … jak atak na bóstwo intelektualistów z liceum. Musiałem złamać twoją “maszynę do zgadywania” na chwilę, zatrzymując cię w twoich śladach. Potem musiałem powiedzieć coś tak interesującego, że nie mogłeś przestać patrzeć.

Jeśli czytałeś tak daleko, to chyba zadziałało.

Blogowi Klauni są mądrzy i odważni

Dobra wiadomość jest taka, że absolwenci mogą nauczyć się być klaunami. Spójrz na wszystkich komików i scenarzystów, którzy pochodzą ze szkół Ivy League. Nie tylko mogą Cię rozśmieszyć, ale też skłonić do myślenia. Znajdują sposób, aby wyrazić prawdę, która przełamuje rozpraszanie uwagi i przyciąga twoją uwagę.

To jest zasadnicza różnica.

W przeciwieństwie do liceum, bycie blogosferą “clown” to mniej o udawaniu głupiego, a bardziej o mówieniu prawdy w ciekawy sposób. Czasami będą się śmiać, czasami się wściekać, a czasami będą myśleć o Twoim poście dwa tygodnie później. Niezależnie od tego, tak długo jak zdobyłeś i utrzymałeś ich uwagę, wygrywasz.

Więc przestań zaimponować innym swoim sprytem. Miej odwagę napisać coś, co siły twoi czytelnicy i inni blogerzy w twojej niszy, aby zwrócić uwagę.

Jak masz to zrobić? Czekajcie na mój następny post.

O autorze: Jon Morrow jest współautorem badania słów kluczowych dla blogerów, przewodnika słów 8,000, w jaki sposób można użyć badania słów kluczowych do zbudowania lepszego bloga. Dowiedz się więcej o narzędziach do badania słów kluczowych i o tym, jak pomagają Ci odnieść sukces.

Total
0
Shares
Related Posts