Czy to w końcu czas, żebyś wystąpił?

Wątła starsza kobieta, nigdy nie wyszła za mąż. Mieszka w dużym domu, który odziedziczyła. Jej potrzeby materialne są spełnione, ale jej dni są samotne.

Problemy zdrowotne ograniczyły ją do wózka inwalidzkiego i czuje się coraz bardziej odizolowana. Coraz bardziej … bezużyteczne.

Jej życie ma bardzo mały sens, a mniej przyjemności. Zastanawia się, dlaczego wciąż idzie. I czasami, bardzo późno w nocy, rozważa po prostu … spokojne pożegnanie.

Ale nie dzisiaj. Dziś ma gościa na herbatę, przyjaciela siostrzeńca.

Tym gościem jest znany psychiatra Milton Erickson.

I da jej jedną radę, która zmieni jej życie nie do poznania.

Erickson oprowadza po swoim domu, grzecznie kiwając głową w piękne meble. Dostrzega zamknięte zasłony i powietrze depresji, które przedostało się do każdego zakątka domu. I widzi jedyną rzecz, która rozświetla oczy kobiety — jej szklarnię pełną afrykańskich fiołków. Jedyna rzecz, która ożywia jej dni.

Słucha, jak opisuje swoje małe, ograniczone życie. Wychodzi z domu raz w tygodniu, do kościoła w niedziele. Przyjeżdża późno, więc nie” przeszkadza ” nikomu na wózku inwalidzkim. Wychodzi wcześniej z tego samego powodu.

A ten legendarny psychiatra nie daje jej słów terapeutycznej mądrości. Nie stara się odkrywać jej problemów z dzieciństwa ani rozwiązywać żadnych freudowskich zawiłości.

Po prostu robi dość ostre spostrzeżenie — że w jego ocenie nie jest ona zbyt dobrą chrześcijanką.

“Oto jesteś z tymi wszystkimi pieniędzmi, czasem na rękach i zielonym kciukiem. I wszystko się zmarnuje. Co polecam to, że masz kopię listy członków Kościoła, a następnie spojrzeć w najnowszym biuletynie kościoła. Znajdziesz tam ogłoszenia o narodzinach, chorobach, ukończeniu szkoły, zaręczynach i małżeństwach — wszystkie szczęśliwe i smutne wydarzenia w życiu ludzi w zborze. Wykonaj szereg sadzonek fiołka afrykańskiego i zdobądź je dobrze. Następnie wrzuć je do garnków z prezentami i niech złota rączka zawiezie cię do domów ludzi, którzy są dotknięci tymi szczęśliwymi lub smutnymi wydarzeniami. Przynieś im roślinę i gratulacje lub kondolencje i wygodę, w zależności od sytuacji.”~cytowany w Zrób Coś Innego autor: Bill O ‘ Hanlon

Nieco zaskoczona kobieta przyznaje, że być może nie była tak dobrą chrześcijanką, jak powinna. Dziękuje gościowi za towarzystwo i Rady.

20 lat później Erickson pokazuje studentowi artykuł z gazety Milwaukee, nekrolog o “afrykańskiej fioletowej Królowej Milwaukee”, świętującej życie hojnej, troskliwej kobiety, która poruszyła życie i serca tysięcy ludzi.

Pod koniec życia. Ograniczony zdrowiem i życiowym nawykiem. Odludna, przygnębiona kobieta, bliska samobójstwu, zostaje przemieniona … i przemienia tysiące innych.

Co masz dzisiaj, czym możesz się podzielić?

Czym są Twój Afrykańskie fiołki? Co, używając frazy Petera Druckera, przychodzi ci dość łatwo, ale raczej trudno większości ludzi?

Co masz, co się zmarnuje?

Może to być twoja zdolność do napisania ciepłego, angażującego artykułu lub e-maila, który pobudza rozmowę. To może być twoje poczucie humoru. Może to być twoja zdolność do sprowadzenia złożonego tematu do czegoś, co ludzie mogą zrozumieć.

To twój czas. Masz aktywa do podziału. Dlaczego je gromadzisz?

Jak znaleźć więcej osób do pomocy?

Ponieważ działamy na rzecz poprawy życia naszych klientów, jak możesz znaleźć więcej ludzie do pomocy? Jak możesz oddać swoje afrykańskie fiołki w ręce większej liczby osób, które ich potrzebują?

Jak możesz zabrać swoje szczególne dary i przekazać wiadomość? Co Cię przed tym powstrzymuje? Czy to brak wiedzy marketingowej? Czy po prostu brak śmiałości, aby faktycznie wykorzystać tę wiedzę marketingową w praktyce?

Przydałaby ci się pomoc. …

Naszą misją w tym roku jest pomoc inteligentnym pisarzom i twórcom treści (takim jak ty) w znalezieniu szerszego grona odbiorców.

Aby poprawić swoją wiedza marketingowa dzięki temu możesz znaleźć potrzebnych klientów (i pomóc im odnieść większy sukces).

Aby zwiększyć swoje audacity możesz więc przechylić podbródek i być dumnym z tego, co masz do zaoferowania.

Aby poprawić swoją władza zmieniając to, w czym jesteś świetny, w system dla siebie i swoich klientów.

Dlaczego? Bo świat naprawdę cię potrzebuje. Content marketing eksploduje – każdego dnia setki firm z głównego nurtu odkrywają, jak bardzo potrzebują twojej wiedzy.

Dosłownie każdy właściciel firmy, z którym rozmawiam, mówi, że ich największym wyzwaniem content marketingowym jest znalezienie kogoś, kto stworzy wszystkie te treści.

Innymi słowy, ich największym problemem jest to, że jeszcze cię nie znaleźli. Bo się ukrywasz. Niechętnie. Zbierasz swój skarb.

Oto następny krok

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zapisz się na nasz kurs marketingu internetowego dla inteligentnych ludzi. Jest za darmo. Wszystko samo w sobie da ci solidne, sprawdzone ramy strategicznego content marketingu.

Co powinieneś zrobić, aby promować siebie i co powinieneś zrobić, aby promować swoich klientów.

Dla tysięcy ludzi sam darmowy kurs wystarczył, aby osiągnąć swoje cele. A jeśli zdecydujesz, że chcesz coś bardziej kompleksowego, zbudujemy to również dla Ciebie.

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że jesteś podłączony, abyśmy mogli rozpocząć edukację. Zostaw swój e-mail tutaj, a my od razu zaczniemy.

Nie mogę się doczekać, aż cię tam zobaczę. 🙂

Uwaga: African violet story pochodzi z książki Billa O ‘ Hanlona Zrób Coś Innego, świetna lektura o tym, jak odkryć małe zmiany, które mogą mieć dramatyczny wpływ na twoje życie. Możesz również zobaczyć, jak Bill opowiada historię tutaj

A teraz zrób to.…

Nie kiwaj głową i nie dryfuj do końca dnia. Wejdź do gry. Połącz się z materiałem, który pokaże Ci, jak zdobyć najlepsze prezenty dla świata. Zostaw tutaj swój najlepszy adres e-mail … a wkrótce porozmawiamy.

Total
0
Shares
Related Posts