Czego pijany Szwajcar może cię nauczyć o radzeniu sobie z krytyką

Jedna z najciekawszych lekcji na temat blogowania miała miejsce w piwnicy szwajcarskiego pubu w Wigilię Bożego Narodzenia.

W 1999 roku wraz z bratem odwiedziliśmy naszą siostrę w Szwajcarii. Jakoś wszyscy wylądowaliśmy w piwnicy w pubie w Interlaken z miejscowymi. Z jakiegoś powodu, światła zaczęły się włączać i wyłączać, i złapałem ten wyraz twarzy mojej siostry. Podczas jednej z ciemnych przerw było trochę po omacku.

Podszedłem do sprawcy i powiedziałem: “Hej. Musisz trzymać ręce przy sobie.”

A on, dość pijany, nadymał się i patrzył mi w oczy. Powiedział: “co zamierzasz z tym zrobić, przyjacielu? Jesteś daleko od domu.”

Sprawdzamy sytuację. Jesteśmy obcokrajowcami w nieznanym kraju. Ten facet był miejscowy. Wyraźnie miał pretensje do Amerykanina, który mówił mu, co ma robić na swoim terenie, i był gotów walczyć, by to udowodnić.

Mogłem iść dalej. Ale zamiast tego, postanowiłem się z nim zgodzić.

“Spójrz”, powiedziałem. “Masz rację. Jestem tu gościem. Rozumiem. Nie chciałbym trochę foreigner przychodzisz do mojego domu i mówisz mi, co mam robić. Ale to moja siostra. Muszę się nią zająć.”

Wtedy wydarzyła się dziwna rzecz. Zmiękł, a potem się upił. Powiedział, że też ma siostrę i że naprawdę mnie szanuje za to, że się nią opiekowałem.

Wszystko dlatego, że nie zareagowałem na jego groźbę. Wszystko dlatego, że patrzyłem na sytuację z jego perspektywy i starałem się go zrozumieć.

Dziesięć lat później nadal używam tego, czego nauczyłem się od tego pijanego obmacującego. Nazwij to formułą Johnny ‘ ego na uniknięcie szwajcarskiego e-bicia.

Cztery sposoby na uspokojenie krytyków

Internet jest dla mnie zazwyczaj bardzo miły, ale co jakiś czas naprawdę naciskam czyjeś przyciski i wywołuję ostrą reakcję. Nie mówię tu o konstruktywnej krytyce. Mówię o ludziach, którzy są obrażeni, szaleni lub w inny sposób znieważeni i nie boją się Cię o to oskarżyć.

Kiedy tak się dzieje, masz kilka możliwych wyborów. Możesz zareagować i odpalić. Możesz je ignorować i dusić prywatnie. Albo możesz spróbować dostać się do ich pijanej Szwajcarskiej perspektywy i porozmawiać z nimi jak z ludźmi. Jeśli to zrobisz, możesz być zaskoczony, jak niewielu ma energię, aby pozostać szalonym.

Wypróbuj te wskazówki dotyczące rozmiaru:

1. Szczerze współczuję

Ten jest pierwszy, bo możecie pomyśleć, że mówię o manipulacyjnych grach umysłowych. Nie jestem.

Kiedy ktoś coś mówi . . . kolorowe dla mnie, staram się ominąć moją początkową reakcję i szczerze spojrzeć na to z wnętrza ich butów. To nie jest sztuczka. To ćwiczenie Twojej empatii.

Rozważmy Dowód A.

Po moim poście Fast Fruit na Ohio State University, gdzie źle wybrałem moje słowa, opisując pokój w akademiku odporny na manipulacje, dostałem ten komentarz:

Doceniam humor, ale nie slam na ” poważnie upośledzonych.”Mam niepełnosprawne dziecko (niewidomy, wysoko funkcjonujący autyzm) i znam wielu rodziców z upośledzonymi umysłowo dziećmi, tymi, których kiedyś nazywano “upośledzonymi”.”Rozumiem, że dążyłeś do sterylności projektu Akademika, ale czy taki genialny pisarz jak ty nie mógłby tego zrobić bez uśmiercenia całej grupy ludzi? O tak, zapomniałem wspomnieć: ja też jestem niepełnosprawny. Jestem niedosłyszący.

Dobra, wielkie UPS. Chciałem być opisowy, a nie obraźliwy. Nie sądziłem, że odpowiedź tej kobiety pasuje do tego, co mówiłem, ale odpowiedź defensywna byłaby błędna. Ta kobieta miała ranę psychiczną, a to, co napisałem, ją pogorszyło.

Więc odpowiedziałem:

Wielu ludzi mówiłoby: “pogódź się z tym, tak właśnie piszę.”Postaram się tego nie robić. Bo chociaż nie wierzę w eufemizowanie życia, aby uniknąć każdej wrażliwości, rozumiem, że niektóre gorące przyciski uderzą w akord u niektórych ludzi. Nie mogę uniknąć tych wszystkich Min bez rażącego cenzurowania siebie, ale mogę współczuć i powiedzieć, że przepraszam za mój udział w wzbudzeniu tych uczuć do ciebie.

Nie jesteś odpowiedzialny za każdą reakcję, którą czytelnik wyciąga z twoich słów, ale nie powinieneś ich odrzucać. To są prawdziwi ludzie. Pamiętaj o tym.

2. Zachowaj spokój i profesjonalizm.

Nie mogę udostępnić mojego przykładu na tym, ponieważ przyszedł za pośrednictwem prywatnego e-maila. Ale w skrócie, ktoś ze złością napisał do mnie e-mailem, że moje usługi “okradają ludzi.”Nie podobało mi się to, ponieważ starałem się być szczery i szczery.

Chciałem się z nim zmierzyć, ale zamiast tego wyjaśniłem, że niektóre z jego założeń były błędne i że oparłem swoje ceny na spędzonym czasie. Powiedziałem mu też o niektórych usługach, których nie rozważał. Zachowałam swój ton lekkości i powściągliwości.

Jego drugi e-mail był zupełnie inny. Przeprosił za TON pierwszego, podziękował za odpowiedź i podpisał się ” wszystkiego najlepszego.”

Pamiętaj, ty są profesjonalistami. Ty to Ty się tam stawiasz. Inni czytelnicy patrzą, jak reagujesz na krytyków. If you flip out, ty będzie wyglądał jak palant.

3. Przynajmniej odpowiedz i wyjaśnij.

W moim Copybloggerze po wyznaniu uzależnionego komentarza opisałem, jak uzyskać więcej komentarzy, przyznając się do swoich wad. Jeden z komentatorów uznał, że manipuluję i napisał co następuje:

Chociaż zgadzam się ze zdolnością podatności do przyciągania ludzi do Ciebie i Twojego życia, natychmiastowa próba monetyzacji lub sformalizowania ludzkiego aktu słabości jest obraźliwa.

To, co sugerował, nie było moim zamiarem. Nie sugerowałem przynęty i zamiany, aby coś sprzedać, a sugestia, że jestem, mogła mnie źle potrzeć.

Mogłem zignorować ten komentarz, ale postanowiłem się do niego odnieść. Napisałam:

Myślę, że źle zrozumiałeś moje intencje. Nie mam nic na sprzedaż (dobrze, dobrze, książka $15) na stronie, do której linkowałem z tymi” otwartymi ” postami. Ten post jest o coraz więcej komentarzy i aktywności, a nie zwiększenie sprzedaży.

Po tym, jego kolejny komentarz brzmiał zupełnie inaczej:

Thx 4 reaguje zamiast reagować Johnny. To mnie zachęca i mówi mi coś o twoich zamiarach. Czas spędzony na reagowaniu często oznacza szacunek dla własnej społeczności.

Nazywam to połączeniem, może nawet nawróceniem. W takich przypadkach krytyka może być darem. Gdyby się nie odezwał, nigdy nie miałbym okazji oczyścić powietrza.

4. Odpowiedz tylko raz.

Czasami możesz wyjaśnić, a nawet trochę walczyć, a krzykacz po prostu odpali na Ciebie jadem. W takich przypadkach powinieneś być większą osobą i odejść.

Chciałbym zacytować przykład kogoś, kto pozostał na mnie zły, ale to byłoby karmienie trolla.

Zamiast tego zostawię was z analogią: reagowanie na ostrą krytykę jest jak posiadanie tylko jednego pocisku, aby trafić trudny cel. Musisz oddychać głęboko, celować ostrożnie i oddać strzał.

Jeśli spudłujesz, idź do domu. Nie angażuj się w wyzwiska w Internecie.

Jest takie powiedzenie o tym, że nikt nie wygrywa, gdy walczysz w Internecie, ale nie zacznę wojny płomieniowej, powołując się na to tutaj. W końcu garstka z was może być pijana i szwajcarska.

O autorze: Johnny B. Truant pisze o swoim nowym humorze / biznes / motywacja / indyki blog na JohnnyBTruant.com możesz się z nim połączyć na Twitterze, nawet jeśli jesteś pijanym Szwajcarem.

Total
0
Shares
Related Posts