Czego autorzy stron internetowych mogą się nauczyć od strajku pisarza

Latem 1997 roku weszłam do dużego biura Partnera Zarządzającego w firmie prawniczej Downtown Dallas, w której pracowałam i zrezygnowałam. Nie byłam pewna, co chcę zrobić ze swoim życiem, ale wiedziałam, że nie chcę praktykować prawa.

Więc spakowałem się i pojechałem na południe do Austin. Oprócz tego, że jest mekką muzyki na żywo, Austin ma bardzo fajną społeczność filmową, szczególnie dla pisarzy. Więc plan był taki, żeby zostać scenarzystą i wytrzymać, dopóki tego nie zrobię.

Wiesz … bar czy coś. Głodujący artysta.

Zaoszczędziłem trochę pieniędzy, więc zamiast natychmiast znaleźć pracę, zdecydowałem, że lepiej zacznę pracować nad scenariuszem. Kupiłem kilka programów do pisania scenariuszy i wszystkie niezbędne książki do pisania scenariuszy, które nauczyły mnie wiele o fascynującej narracji.

Problem w tym, że nic nie napisałem. Nic.

Zamiast tego, mój zwlekający mózg zdecydował, że kontynuuję badania nad przemysłem filmowym. Zobacz, jak to działa.

Wszystko, aby uniknąć pisania.

Okazało się, że pisanie scenariuszy to kiepska praca. W przemyśle filmowym pisarze są na dole łańcucha pokarmowego, mimo że historia to daje innym pracę. Scenarzyści mają bardzo mało do powiedzenia w tym, co dzieje się po rozpoczęciu produkcji filmu i nikt tak naprawdę nie martwi się zbytnio o przepisanie scenariusza w locie (nawet aktorzy).

Jako scenarzysta, jedynym sposobem, aby mieć jakąkolwiek kontrolę i autonomię w Hollywood jest również być producentem lub reżyserem. Pisarze telewizyjni mają to lepiej niż pisarze filmowi, ale ja nie interesowałem się pisaniem dla Telewizji, a oni pozostają na łasce biznesmenów.

Więc zamiast tego zacząłem mój pierwszy internetowy ezine.

Dziesięć lat później Writer ‘ s Guild of America strajkuje, ponieważ pisarze nie są odpowiednio wynagradzani za swoją pracę w nowych mediach i innych zasobach cyfrowych. A ja siedzę na całej Kupie nowych mediów cyfrowych.

Przynajmniej mogę wskazać jeden dobra decyzja, jaką podjąłem w życiu.

Chodzi o to. Jeśli pracujesz jako freelancer dla producentów online lub blogujesz do wynajęcia, przygotowujesz się do wykorzystania. Nie czekaj … ty are być wyzyskiwanym.

Producenci nowych mediów są analogiczni do producentów z Hollywood i to oni zarabiają prawdziwe pieniądze, kiedy dla nich pracujesz. Dlaczego?

Zostać scenarzystą / producentem online jest proste w stosunku do produkcji filmowej i może być niezwykle lukratywne. Pisarze powinien prowadzić program, bo it ‘ s The story to ma największe znaczenie, ale oznacza to, że musisz poświęcić trochę czasu na naukę o biznesie i technologii online.

Nie musisz się uczyć wszystko być scenarzystą/producentem. Musisz tylko wiedzieć co należy zrobić, a potem skłonić ludzi do tego z ty. Może to być poprzez outsourcing lub strategiczne partnerstwo z tymi, którzy mają umiejętności, których brakuje.

Nie wiem, czy kiedykolwiek będzie Gildia blogerów Ameryki, ale nie czekałbym, aby się dowiedzieć. Dlaczego po prostu nie przejąć kontroli nad własnym przeznaczeniem?

Obraz

Total
0
Shares
Related Posts