Czego Arystoteles Może Cię Nauczyć O Etycznym Blogowaniu

Wiemy już, że Arystoteles może uczynić Cię bardziej skutecznym blogerem. Ale czy może uczynić Cię również bardziej etycznym blogerem?

A w dzisiejszym świecie online, gdzie przejrzystość może wystąpić niezależnie od tego, czy tego chcesz, czy nie, czy to nie to samo?

Moim ulubionym dziełem Arystotelesa jest prawdopodobnie Etyka Nikomachejska. Uwielbiam związane z tym idee: jak osobiście wymagający jest system etyczny Arystotelesa i jak trudne i trudne jest życie. Wszystkich systemów etycznych studiowałem Arystotelesa stoi głowę i ramiona nad nimi wszystkimi, oferując wiele pojęć i zasad, które powinny być obecne w każdym systemie etycznym jakości.

Chciałbym pokazać, jak Arystoteles uważał, że powinniśmy żyć uczciwie. Następnie chciałbym wyjaśnić, w jaki sposób możemy zastosować jego myśli, jeśli chodzi o pisanie online i zarządzanie publikacjami online.

Etyka na poziomie indywidualnym

Podejście Arystotelesa do etyki sprawia, że praktyka moralności jest sprawą niezwykle osobistą. Kluczowym aspektem Etyki nikomachejskiej jest charakter, a konkretnie rozwijający się charakter i uzasadnianie działań. Nikt nie jest uważany za cnotliwego w oparciu o pojedynczy przypadek lub posiadanie wiedzy o tym, czego potrzeba, aby być cnotliwym (jest to nazywane przez Arystotelesa cnotą intelektualną, która różni się od cnoty moralnej). Tylko style życia, które zmieniają się w nawyki, które z kolei stają się instynktami, naprawdę mówią o naszej naturze.

Przypomina mi się coś, co kiedyś powiedział C. S. Lewis. Parafrazując: to, kim jesteśmy, jest tym, co robimy instynktownie. Brak czasu na myślenie i odpowiednie reagowanie nie jest usprawiedliwieniem dla niemoralnego zachowania: to, kim jesteśmy, kiedy jesteśmy zaskoczeni, jest tym, kim naprawdę jesteśmy.

Wracając do Arystotelesa. Aby być cnotliwą osobą, należy rozwijać swój charakter w taki sposób, aby robienie właściwych rzeczy było, dosłownie, tak naturalne jak oddychanie. Wiedza, co jest dobre, nie zaprowadzi cię daleko z dużym A, i nie zrobi czegoś, co jest dobre dla źle powód. W rzeczywistości jedynym sposobem na zostań cnotliwa osoba to podążanie za kimś, kto jest już cnotliwą osobą, od której możesz nabyć cechy i cechy, które są bardziej cnotliwe niż te, które masz teraz.

Dawanie przykładu

Czytelnicy domagają się etycznych praktyk od swoich wydawców internetowych (blogerów) często, ponieważ mają już dość sposobu, w jaki media głównego nurtu pod wieloma względami uchylały się od swoich obowiązków dziennikarskich. Uczciwie czy nie, wydawcy internetowi są utrzymywani na bardzo wysokim poziomie przez swoich czytelników-zwłaszcza tych pisarzy z inteligentnymi czytelnikami.

Przypomina mi się wielka Żydowska przypowieść: Obyś był pokryty kurzem swego Rabina. To piękna koncepcja. To powiedzenie powstało w czasie, gdy uczniowie (uczniowie) podążali za swoim nauczycielem (swoim rabinem) tak blisko, że stopy Rabina kopały piasek, brud i kurz z powrotem na uczniów. To był czas, kiedy na sposobem na naukę było podążanie za kimś, do kogo chcesz się bardziej podobać. Na przykład rolnik codziennie podążał za swoim ojcem (który był rolnikiem) i uczył się naśladować Jego przykład.

Zawsze byłem fanem tej metody. Niestety, społecznie akceptowalna praktyka nauczania jest dziś znacznie bardziej formalna, a uczniowie są pozostawiani na lekcjach i egzaminach zamiast podróżować z mentorami. C ‘ est la vie.

Follow Another

Proponuję coś podobnego do tych praktyk, jeśli chodzi o blogowanie. Podążaj za tymi, których szanujesz i chcesz być bardziej podobny. Złap ich kanały RSS i zwróć uwagę. A jeśli naprawdę myślisz o tym poważnie, nie kończ na tym. Czytaj to, co czytają i Subskrybuj kanały, na które subskrybują.

Zwykle Ci blogerzy, którzy są wystarczająco płodni, abyś mógł ich zauważyć, sprawią, że zwyczajem będzie wskazywanie dobrych zasobów, gdy je znajdą. Niektórzy nawet mówią o tym, jakie kanały subskrybują i czytają regularnie. Jeśli bloger, którego podziwiasz, nie wydaje się dostarczać tych informacji, spróbuj wysłać im e-maila i poproś o to. Na pewno będą pochlebiane Twoją prośbą, a otrzymasz cenne informacje, które mają bardzo niewielu.

Z drugiej strony, ten post nie jest tak naprawdę o tym, aby stać się jak bloger (tj. napisać sposób, w jaki robią na tematy, które obejmują), tak samo jak o aspirowaniu do posiadania wartości, które mają. Pomyśl o blogerach, których znasz, którzy wykazują świetną etykę blogowania. Myślę o takich rzeczach jak ujawnienie: jakie blogi są naprawdę dobre w ujawnianiu swoich relacji z tematami i / lub osobami, które omawiają?

Rozważ blogerów, którzy są uczciwi i zrównoważeni. Albo wyobraź sobie coś przeciwnego: ilu znasz blogerów, którzy napiszą tylko tam, gdzie jest kontrowersja, czy to prawda, czy nie. Monetyzacja również jest kwestią etyczną: dlaczego bloger pisze przede wszystkim? Zarabianie pieniędzy jest nie zła rzecz, oczywiście. Ale nadużywanie czytelnictwa przez zalewanie strony reklamami i zaśmiecanie postów linkami partnerskimi jest, a rynek zadzwoni do ciebie.

Przykłady te zaczynają się odrywać i docierają do rzeczywistego problemu, który widział również Arystoteles: intencja pokazuje wszystko. Badając blogerów, poszukaj dlaczego. Wyszukaj powód, dla którego blogują, powód, dla którego robią to, co robią. Czy blogują, aby dostarczać przydatne treści innym, czy też jest to coś mniej honorowego?

Pamiętaj, że sama znajomość różnicy między etycznym a nieetycznym blogowaniem nie wystarczy. Praktyka mówi dużo głośniej niż słowa.

Talk Back

W jaki sposób prowadzisz pierwsze problemy z etyką blogowania, dobre czy złe? Masz jakieś ostrzeżenia dla innych? Słowa mądrości? Według Arystotelesa droga do cnoty jest siebie nawzajem, ulepszając w drobny sposób każdy z nas może zaoferować. Tak więc, miejmy to: co możesz zaoferować tej dyskusji o cnotliwym blogowaniu?

Total
0
Shares
Related Posts